Boli ste v Rozprávkovom parku Märchenpark v Rakúsku?

petaba
29. júl 2008

bol tam uz niekto?
ako sa vam pacilo a co tam je zaujmave?

renca3
30. máj 2009

ano v Parndorfe.

jakmare
31. máj 2009

Ahoj te babenky
nerada vyrušujem ,ale našla by sa dáka dobrá duša čo by pomohla nájsť súradnice tohto skvelého parku?
Budem veeeľmi rada za pomoc. 😉 🙂

skazka
9. jún 2009

my sme sa prave vratili..... cestu som si planoval podla maps.google.com a perfektne na chlp sedela...... Suradnice ti neporadim, ale je to kusok za mesteckom Rust.... na takej velkej krizovatke treba odbocit do prava. Ked si cez googlemaps priblizis tak uvidis aj tu krizovatku

nastenka
9. jún 2009

Ahojte, zaujalo ma to, a je to otvorené denne?

trixi
9. jún 2009

ano, je. Teda pocas sezony. A ta je myslim do oktobra.

veronika.m
10. aug 2009

Holky byla jsem a super, můžu jen doporučit. Fakt skvělý a prima si užijou i dospělí 😀

calixia
11. aug 2009

Veronika, ako to zvládla Tvoja malá? Náš malý bude mať 14 mesiacov a stále zvažujem či ísť alebo nie? Čo by si nám doporučila v tomto parku pre takéto menšie detičky?

vlnka03
11. aug 2009

my sme tam boli pred 3-mi tyzdnami. Dcerka ma 6 rokov a syncek 6 mesiacov. Mala sa vyblaznila uplne super. Je tam velmi vela atrakcii ktore mozu absolvovat aj mensie deticky spolu s rodicmi. Vozenie na traktori, na prasiatkach, vlacik, vodny svet kde sa mozu clapkat v takom malom potociku. Tvoj drobec si tam podla mna pride na svoje a bude sa mu pacit...

michaela2410
11. aug 2009

My sme tam tiez boli v maji a bolo to perfektne!!!! Urcite este pojdeme, hoci ja nie som kolotocovy typ, pacilo sa mi tam, videla som, ze decka boli uplne nadsene 😀

trixi
11. aug 2009

ahoj calixia, urcite chodte a hned pri vstupe je taky slapaci drak, slape jeden dospely a maleho si posad vedla seba, bude nadseny. Urcite vyskusajte kacicky plavajuce na vode, maleho si das pred seba a uz idete, tak isto vlacik, mozes nastupit spolu so synom, do masinky sa nezmestis 😀 ale do otvoreneho vagonka urcite. A vyskusajte aj plavajuceho krokodila, trosku vas to ospliecha (nas maly straaasne plakal) ale je to fajn osviezenie, pri kupe listkov si kup za 1 € potravu pre zvieratka a zabehnite k zvieratkam, nasmu sa krmenie velmi pacilo. Tam sme stretli zufalo pobiehajucich rodicov, ktori chceli kupit potravu a tam sa uz nedalo. Ale myslim, ze aj tam je automat, len musis nieco mat do coho sa to nasype. Som si teraz spomenula, urcite chodte na traktor, to je super a nezabudni, ze na podlahe je pedal a tym sa reguluje rychlost, ja som bola tak zblbnuta, ze som vsetky ostatne traktory zablokovala, pretoze som si ten pedal nevsimla 😀 (no co dievca z mesta 😀 ) a este si zajazdi na prasiatku, maleho posadis pred seba a uz idete. Uz si ani nespominam ake tam boli atrakcie, aha taky vodny svet, jaskyna s drakom, lietajuce bicykle (to pre maleho este nie je), taka husenkova draha (asi nie pre maleho), korytnacky (nasmu sa nepacili)...
Mozno som na vela toho zabudla, ale urcite sa budete bavit a malemu sa bude pacit. 🙂

calixia
12. aug 2009

Trixi, ďakujem krásne, už sa neviem dočkať 😀 Podľa toho čo píšeš, tam musí byť fakt super zábava aj pre malé deti... určite pôjdeme v týždni, asi v stredu alebo vo štvrtok. Pôvodne sme chceli ísť s manželom k moru, ale zdalo sa mi to dosť skoro s takým malým prckom, tak sme sa rozhodli pre pobyt v Piešťanoch a odtiaľ si pekne urobíme výletík do Märchenparku 😎 ide s nami ešte aj manželova dcéra z prvého manželstva - tá už má 18 rokov, (žije v ČR a býva už sama (prchala od mamy, len čo dovŕšila 18)), ale na dovolenky ju pravidelne brávame... už len pár dní a konečne vyrážame mimo PU... už mi doma chvíľkami zašibáva 😝 lebo som s malým skoro stále sama 😢 ... manžel furt v práci ☹ takto budeme konečne medzi ľuďmi a aspoň chvíľu žiadne varenie, upratovanie, pranie... 😝 a dúfam, že si konečne oddýchnem 😎

tilly
15. aug 2009

ahojte, chcela som vám odporučiť aj práter, my sme boli večer, práter je nádherný, kopec atrakcií aj pre pubišov a dospelákov aj pre deti, vstup sa neplatí, za to sa platí za každú atrakciu zvlášť, tak to vychádza dosť draho, ale stojí to určite za to 😉

trixi
15. aug 2009

tilly, mne sa zda ten Prater az pre vacsie deti, Marchenpark je uz pre deti od 1 1/2 roka. Neviem, mozno sa zmenil, daaavno som tam nebola. Je vhodny aj pre 2 rocne dieta? Myslim ten Prater.

izina
16. aug 2009

Děvčata, je v Marchenparku i horská dráha? Ten muj by na ni chtěl. Dost jste mě navnadili na příští rok. Malá je přece jen moc maličká.

izina
16. aug 2009

A ještě bych se prosim chtěla zeptat na cenu vstupného, abychom byli připraveni. Dík

trixi
16. aug 2009

izina, je tam aj horska draha, ale nie je vhodna pre malicke deti. Myslim, ze v piatok je to 14 € a ostatne dni 16 €. Ak sa mylim, tak nech ma niekto opravi. Deti do 3 rokov maju vstup zdarma a za 1 € mozes pri pokladne kupit krmivo pre zvieratka.

izina
16. aug 2009

trixi děkuji. My bychom tam stejně jeli nejdřív příští rok a na horskou chce přítel, malou bych tam zatim ani nepustila

tilly
17. aug 2009

trixi, myslím, že je to pre väčšie deti, je tam toho strašne veľa, čiže nájde sa tam všeličo, ale sú tam hlavne také, že vláčiky akože westernové, strašidelné hrady, autíčka a tak, takže asi fakt tak od troch rokov vyššie...

inak je to super aj pre dospelých a pubišov, ak ste väčšia patria ľudí s deťmi a viete si navzájom deti postrážiť, tak aj dospeláci si prídu na svoje...

my sme boli aj na tom wiener riesen rad s vyhliadkou na viedeň, fakt krásne

trixi
18. aug 2009

tilly, vdaka, tak to az za rok bude pre nas aktualne 😉 . Zatial zostaneme verny Marchenparku 🙂

pepies
20. aug 2009

babenky oplati sa tam ist aj s rocnym dietatom? 😉

luciaj
24. aug 2009

my sme boli vcera v marchenparku, Julke sa naramne pacilo 😵 Boli sme so znamymi, co maju 1,5 rocnu dcerku a ta na viacerych atrakciach plakala, takze podla mna pepies to nie je vhodne pre rocne dietatko. si to tam jednoducho neuzije. Vcera tam sice bolo velu ludi, ale chystame sa este do konca sezony na jednu navstevu. 🙂

pepies
24. aug 2009

my chodime vzdy so znamymi po vyletoch, ktori maju starsie deticky a chystame sa aj tam......
su tam aspon nejake ihriska, hojdacky pre najmensich, detske kutiky a podobne? nech sa maly nenudi .......
dakujem.

trixi
24. aug 2009

pepies, ja si nepamatam detske kutiky, je tam taka minizoo, kde su somariky, myslim kozy a nejake srny, alebo nieco tomu podobne 😀 , potom je tam taky mini vodny park, strieka tam vodicka, take brouzdaliste. Co je vhodne pre rocne dieta? Ked si maleho vezmes do lona a mozete ist hned pri vstupe na draky, musite vsak pedalovat, to sa mu moze pacit, mozes ho vziat na traktor, musis si ho vsak zasa posadit na seba, ide to pomaly, tak ako stlacas pedal, takze si rychlost regulujes, ten traktor ide okolo spievajucich domacich zvieratiek, tiez su tam take "predstavenia" spievajucich zvieratiek, tie rozpravaju (nemecky) a spievaju v nejakych casovych intervaloch, tiez mozes ist s malym na plavajuce kacicky, viac ma uz nenapada. Vsak uvidis a usudis sama. Dokonca mozes ist aj na vlacik, ked si sadnes s nim do vozna. Dospeli chodia s malinkymi detmi spolu. Len sa tam musis nasukat 😀 , ale zmestis sa. A tiez mozes s nim ist na krokodilov, ktori splechnu z vysky do vody, ale musis si ho pevne drzat, niektore deti tam velmi placu, pretoze su ostriekane vodou, ako nas maly 😀 .

pepies
25. aug 2009

trixi diky moc za rady - ako vzdy, perfektne tipy od Teba 😉
chceme to tam ist omrknut v septembri, tak potom napisem.....................

boli sme tento rok v Pratri - pacili sa mi tam tie obrovske parky, hojdacky pre tych najmensich, vyhliadli sme si restauraciu s detskym kutikom a dokonca i miestnostou na kojenie a oddychnutie s gaucami 😉

trixi
25. aug 2009

pepies, aj v Marchenparku je miesto na prebalovanie, co sa tyka stravovania, tak vsade je to Fast Food, keby si zabudla jedlo pre maleho tak v tom jednom velkom, blizko vstupu predavaju aj detske hippky. Co sa tyka ohrevu jedla nie je problem, v kazdej restike Ti ho bez problemov ohreju.
Urcite v septrembri bude lepsie tam zajst ako cez prazdniny. A ak mozem odporucit piatok je idealny alebo cez tyzden, nie je tolko ludi. My sme boli naposledy ked bol u nas statny sviatok, pripadala som si ako na Slovensku 😀 .

pepies
25. aug 2009

trixi som aj myslela, ze teraz 1.9. by sme isli, ale asi to odlozime na neskor........... uvidime podla pocasia
takze Marchenpark je teda slovakmi velmi vyhladavany ........ 😉

trixi
25. aug 2009

jasne, je velmi vyhladavany, hlavne zapadoslovakmi 🙂. Je tam naozaj super pre deticky. Asi aj my pojdeme toho 1. 😀, maly ma 5. narodky, tak to bude jeden z darcekov, 15. sme na dovolenke. Uvidim, ci drahy bude mat volno a ake bude pocasie. Mne nasinci nevadia. Urcite je viac ludi v So a Ne ako cez slovensky statny sviatok, pretoze k nasincom pribudnu aj domorodci.

pepies
26. aug 2009

ani mne nevadia nasinci - to je jasne ..........
poznam region Burgenlandu - Neusiedler See, Eisenstadt a pod., chodila som tam s nemcami ako sprievodkyna, ale v Marchenparku som este nebola.........
Mozno to nakoniec spojime este s plavbou lodou po Neusiedler See, kym je este sezona...... 😉

certica
31. aug 2009

my sme boli dnes, netvrdim, ze zle, ale na moj vkus to bola proste masovka. mozno tym, ze su prazdniny, neviem... ale celkom som bola happy, ked sme prisli domov 😝 😀

katka76
1. sep 2009

no ja som tento rok navrhla kratku dovcu v burgenlande, jeden den kupanie v gols, dalsi märchenpark, potom podensdorf a neusiedl. uzili sme si to teda. z parku boli nadsene nielen deti, ale aj mm, riadne sme sa vysantili. teda tam sme stravili takmer cely den, bolo teplucka a terezka si uzivala hlavne vodny svet