Máte skúsenosti s dovolenkou na Zlatých Pieskoch v Bulharsku?

lenkark
21. máj 2019

Ahojte prosím kto máte skúsenosti so zlatými pieskami v Bulharsku... Akurát sme si tam zabukovali dovolenku v hoteli Gladiola star 4 plus a po prečítaní recenzii sme až vydesení pretože recenzie sú hrozné...ideme tam s 2 malími detmi a starími rodičmi... v cestovke nám povedala že je to kludnejšie miesto oproti slnečnému pobrežiu ale po prečítaní recenzii zisťujeme že je tam strašný hluk od mladých opitých Nemcov až do 5tej rána hlučná hudba...prosím máte aj pozitívne skúsenosti?

timilv
21. máj 2019

@lenkark nám zasa keď sme ten jeden raz išli do Bulharska v cestovkách odporúčali slnečné pobrežie, ale z našej skúsenosti môžem povedať, že horšie to už byť asi nemohlo. Inak čo som ja počula, tak Bulharsko je celkovo dosť hlučná a špinavá krajina. Ja by som sa tam už nikdy nevrátila. A aj moji známi väčšinou povedali, že raz a dosť a to boli aj v iných častiach. A neboli sme ubytovaní v práve lacnom hoteli

karkulka1
22. máj 2019

@lenkark
@timilv Zlaté piesky či Slnečné pobrežie sú turistické lokality skôr pre mladých (hlavne to Slnečné pobrežie), treba najprv pogúgliť info o destinácii a hoteli, až potom bookovať 😉 Nikdy sa nespolieham len na cestovku, pokiaľ idem cez ňu. Ale Zlaté piesky sú trochu pokojnejšie ako Slnečné pobrežie, v tom mali v CK pravdu.
Pokojnejšie sú lokality ako Obzor, Sveti Vlas, Prímorsko, Pomorie, Kiten, Sozopol či Carevo,...
Južanské národy sú hlučnejšie, ten temperament je iný. Tiež mnoho závisí od zloženia ľudí, ktorí sa práve v tom čase ocitli spolu na tom istom mieste. Môžeš mať hlučných susedov ale iný turnus už môžu byť tam pokojnejší hostia. Niekomu zas nemusia vyhovovať umravčané či besne pobehujúce deti... Čo sa týka čistoty, je to daň aj za to, že nie si zavretá v nejakom turistickom gete, kde za plotom je púšť. Domáci v južanských krajinách majú často svojské predstavy o čistote, ale to sa týka aj turistov, ktorí dokážu byť tiež riadne prasce.

janinka007
22. máj 2019

tak tie recenzie hovoria za všetko...klud mať nebudete, Zlaté piesky a Slnečné pobrežie sú pre mladých a zábavychtivých a ešte sú aj ovela drahšie, ako vyššie spomínané oblasti. Ja osobne si nezajednám hotel, alebo dovolenku skôr, kým nemám riadne naštudované recenzie. Niekedy mi to zaberie aj týždeň, ale nemôže sa mi stať, že sa oprplem.

timilv
22. máj 2019

@karkulka1 ja mám vždy kompletne naštudované recenzie (hlavne Tripadvisor a booking) kým sa rozhodneme, a ten hotel mal napríklad dosť dobré recenzie aj na nete a aj v cestovke ho chválili... A keď som si potom v zime len zo srandy pozrela naň recenzie, tak neviem či menili vedenie alebo čo, ale od leta samé negatívne dostávali. Takže sme to asi skvele vystihli...

karkulka1
22. máj 2019

@timilv to sa môže stať, že sa zmenia majitelia. V každom prípade tvoja kritika prečo Bulharsko nie by mala byť vecná - hlučná a špinavá krajina je dosť zvláštne zhrnutie. Špinavá krajina je svojim spôsobom aj Slovensko, keď náhodou idem po nejakom slovenskom sídlisku, meste alebo aj v prírode, rozum mi zostáva stáť, kde sú ľudia - a to hovoríme o našincoch Slovákoch - schopní nechať/ odhodiť odpad. ☹

astika
22. máj 2019

Zažili sme Zlaté piesky cca pred 5-timi rokmi a nikdy viac, samí mladí, hluční a zábavychtiví ľudkovia, kedysi mi to neprekážalo, ale s dvomi deťmi sme chceli kľud a úplný opak. Nikdy viac.

timilv
22. máj 2019

no ja mám žiaľ skúsenosti aké mám a môj názor na Bulharsko je že už nikdy viac. Neboli sme len v rezorte, lebo to Slnečné pobrežie sa nám vyslovene nepáčilo... More bolo tak špinavé, že sme polovicu dovolenky do neho nevkročili a keď sme sa pýtali domácich, tak nám povedali, že takto to je tam stále. Dosť sme teda aj cestovali na vlastnú päsť (mimo delegáta a rôznych sprostredkovateľov) a žiadne mesto, ktoré sme navštívili nám neprirástlo k srdcu a ani jedna pláž na ktorej sme boli nebola extra čistá a udržiavaná. Rovnako upratanú izbu alebo nastreté stoly v reštaurácii si predstavujem inak...
Ja chápem, že ten bordel tam robia len ľudia, ale iné krajiny ktoré sme pochodili boli určite krajšie, čistejšie, jedlá chutnejšie,...

timilv
22. máj 2019

@lenkark snáď sa niekto nájde kto bol aj v poslednej dobe na zlatých pieskoch a vyjadrí sa... Zatiaľ môžete byť aspoň kľudná, že ste si nevybrali to slnečné pobrežie😉

lenkark
autor
23. máj 2019

Veľmi pekne ďakujem za odpovede všetkým a aj za názory...teraz už viem že som si to mala kuknúť vopred ale spoliehali sme sa na pani v cestovke že vie čo robí a keď sme dali požiadavky že ideme s deťmi a chceme kľud tak nám poradí vhodné miesto...je to naša prvá rodinná dovolenka...pri mori som bola pred 8 rokmi z mojim mužom ešte s partiou kamarátov ako bezdetný 🙂 len tak autom na Blink ... Keďže nášmu autíčko už moc neveríme že by dalo tú cestu 😂 tak takáto cesta neprišla do úvahy...trmácať sa 14 hodín autobusom s malými deťmi tiež nie...a financie na lietadlo nám inú možnosť ako Bulharsko nedovoľujú...asi tak...takže každý podľa možností...Teraz už len dúfame a veríme že bude dobre...hlavne nech vinde počasie a sme zdraví...😉 Začiatkom júla dám vedieť ako sme dopadli ...😉

cutty
23. máj 2019

@lenkark ja by som to vobec takto cierno nevidela. Na Zlatych pieskoch sme sice neboli, ale boli sme na Slnecnom. Nam sa pacilo. Pre deti kopa atrakcii, cenovo vsetko velmi pristupne, nemuseli sme sa obmedzovat. Tento rok sa chystame do Pomoria, uvidime. Ale my mame radi rusne leotviska, kde to zije a kde je kam ist. Mam vela znamych, ktori boli na Zlatych pieskoch a chvalili. Samozrejme, kto chodieva na luxusnejsie dovolenky moze sa mu zdat Bulharsko ako zly vyber. Uvidis sama ako sa vam bude pacit. Ale urcite sa nemusis bat.

janinka007
23. máj 2019

@cutty tu nejde o Bulharsko ako také, ale o konkretny hotel. Ja na BG nemôžem povedať zlého slova.

cutty
23. máj 2019

@janinka007 tak k hotelu sa vyjadrit neviem. To je pravda, ze treba dopredu recenzie prestudovat. Lebo kolkokrat sa aj mne stalo, ze hotel krasny na foto, ake recenzie des.

karkulka1
24. máj 2019

@lenkark neznepríjemňuj si dopredu dovolenku. Možno tie zlé recenzie už nebudú aktuálne, možno keď tam budete vy, už to bude lepšie. Dúfaj, že všetko bude v poriadku a ak je niečo, na čo sa môžem dopredu z tých recenzií pripraviť, tak sa priprav, napr, štople do uší. Ja už niekedy beriem so sebou do niektorých ubytovacích zariadení (aj na Slovensku) preventívne hubkovú utierku a handru na podlahu, nezaberie to veľa miesta. Málokedy ju použijem, ale istota je istota 😉 A to čítam recenzie veľmi pozorne.

lenkark
autor
27. máj 2019

@karkulka1 Už sme sa stým nejak vyrovnali... tešíme sa ...a tiež to berieme tak že aspoň vieme čo môžme čakať a ak to bude lepšie tak to bude prekvapenie 🙂 v cestovke sme si zajednali izbu opačne otočenú od ulice...síce prídeme o výhľad na more ale aspoň bude tichšie....no uvidíme 😉

saskenix
12. jún 2019

Ahojte, kupili sme si letenky do Varny, ubytovanie mame na sukromi... chcela by som sa len opytat, kedze v BG sme nikdy neboli, ci nema niekto skusenosti s mestkymi a primestkymi plazami vo Varne. Zaujima ma najmä to, ci su potrebne topanky na plaz (ked som bola ako dieta na greckych ostrovoch, piesok bol strasne horuci, nedalo sa po nom chodit naboso). A druha vec, je mozne sa niekde len tak zlozit na plazi alebo je nutne prenajat si lezadlo?
Vopred dakujem za odpovede!

tesari
12. jún 2019

My sme boli v Kitene pred par rokmi. Oproti cez cestu bola diskoteka. Rano nas hudba budila a vecer sme s nou zaspavali. V Bulharsku je asi vsade hluk a to Kiten je vraj pokojna oblast. Posledne 4 dni sme skoncili s crevnou virozou. Ja osobne by som tam uz nesla. Hotel bol sice pekny a mal aj bazen ale ked som videla to upratovanie tak som mala dost. A v noci sme si zapli klimu - len raz - na druhy den som dostala na usta herpes. Doktorka mi povedala (pri vysetreni pri crevnej viroze) ze to bolo z klimy - oni to tam velmi necistia.

blondyblond
8. júl 2019

No som zdesena co tu citam na Bulharsko,lebo my tam ideme uz niekolky krat a vzdy sa nam pacilo hotel vzdy 4* ,nikdy ziadna viroza a to sme sa stravovali vzdy vonku restiky atd, co sa tyka meduz ,su tam ale take co nepalia deti si ich aj hadzali na plazi co sme videli a aj v rukach som ich drzala. Boli sme v Nesebare, Primorsku aj Slnecne poberezie. Najviac kludne bolo Primorsko .Nesebar bol zas najkrajsi. Slnecne rusne ale k dovolenke to patri.A co sa tyka cistoty tak Slovensko je na tom o moc horsie. Tam sa denne premotaju stovky turistou ak nie aj tisicky a domaci skoro rano vyupratuju ulice a tu staci jedna mensia akcia v meste a je to ako na smetisku. Je pravda ze kolko ludi tolko nazorov kazdemu sa vyhoviet neda. Za nas Bulharsko super dovolenka. Keby ma clovek viac € tak neriesim nic ine okrem Turecka lebo na nich co sa tyka sluzieb nema nikto. Hlavne sa netreba nechat naplasit recenziami, nie vzdy su pravdive a skor ludia napisu to zle ako nieco dobre.V hotelierstve robim cize viem ze zo 100 ludi napise recenzie 5 nespokojnych aj to su skor ludia ktory maju doma nas..te a v hoteli poukazuju na kazdy detail vsetko im vadi a 1 spokojny.Pekny den prajem.

lenkark
autor
8. júl 2019

No z dovolenky sme sa vrátili a musím povedať že bolo super 🙂 Bulharsko je krásne.More bolo teplé pláž krásna.Bordel robia presne turisti a nielen mladý že opitý ale aj rodiny s deťmi.Kôš 10m od lehátka a zasraté plienky nehajú pri lehátku.Fajčari to isté!!! Otras!!! Potom každý čo povie že aká je pláž špinavá nech sa zamyslí nad sebou ako sa správa on a či ten neporiadok nenecháva aj on!!!Bulharský personál má neskutočne práce aby to po dovolenkároch poriadil deň čo deň .Hotel čistučký,strava super...Radi by sme sa tam znova vrátili....Je pravda že večer bol hlučnejší ale dalo sa...Takže fakt recenzie nie sú až také 100% ale 100 ľudí tak 100 chutí...

antonia16
15. júl 2019

@lenkark ahoj. Ako sa vám páčilo? Môžeš mi napísať bližšie informácie o hoteli a o pláži? Práve dnes sme si kúpili dovolenku v hoteli gladiola. A teraz čítam nie veľmi dobré recenzie na hotel a okolie. Odkiaľ ste leteli? Kľudne aj do ip 🙂