Cestovanie s dvojmesačným bábätkom. Máte skúsenosti?

tomzuzka
15. apr 2008

Zdravím vás, mamičky! Náš drobček sa má o mesiac narodiť. Vydala som sa cca 130km od domova. v júli sme pozvaní na sesternicinu svadbu do môjho rodiska. Moja otázka znie, či je vôbec možné s malinkým dvojmesačným človiečikom absolvovať takú dlhú trasu, zmenu prostredia, a ešte k tomu atmosféra svadby-hluk, množstvo ľudí, a pod... samozrejme, že všetko bude závisieť od zdravotného stavu drobčeka.. nemá niekto s podobnou situáciou skúsenosti?

byyz
15. apr 2008

ahoj
my jsme jeli k mým rodičům (160 km) poprvé když měla malá 2 měsíce, jezdíme vlakem a je to v pohodě 🙂
tu svatbu nevím, no zkusila bych to a kdyby mimčo začlo bejt z hluku apod. nervózní, vyrazila bych s ním na procházku po okolí

stenli
15. apr 2008

ahoj, tomzuzka, my sme boli pozvaní na svadbu v mužovom rodisku 100km vzdialenom, keď mal Miško 3 mesiace, nasjkôr som ani nechcela ísť, ale nakoniec som sa dala ukecať, Miško išiel prvýkrát na takú dlhšiu vzdialenosť,tam ešte v pohode, ale naspäť prereval vyše 1 hodiny, my sme boli iba na sobáši v kostole, s takým malým dieťaťom sa podľa mňa na svadbu ako takú ísť nedá, každé dieťa je síce iné, ale neviem si predstaviť, ako by som tam s ním bola okolo 10 večer, keď tam huláka hudba a 80 pozvaných ľudí, tak išiel na chvíľu pozrieť aspoň môj muž, keď už sme tam došli, no nebolo to teda nič moc

beruska1979
15. apr 2008

Tomzuzka: Ja jsem s nasi slecnou bez problemu cestovala.kdyz ji bylo 2 mesice, jela jsem 800 km autem za rodici. Cesta probehla uplne v pohode, spinkala skoro celou cestu. Dali jsme ji do korbicky od kocarku, kazde 3-4 hod jsme staveli na kojeni, akorat na ceskem uzemi nejsou casto prebalovaky, nebo vubec misto na prebaleni miminek, takze s tim byli na konci trochu problemy. Na zpatek uz jsem letela, takze jsme byli za dve hodinky doma. Myslim, ze ve dvou mesicich se s ditkama cestuje lepe nez se starsimi. Me dceri jsou ted 4 mesice a kdyz jsme jeli na vylet cca 250km, v aute uz trosku zlobila.
Na svatbe si myslim taky vydrzi, ale pokud bude plakat, tak bych se taky vydala na nejakou prochazku.

sue
15. apr 2008

Väčšinou platí, že čím menšie dieťatko, tým menej starostí s cestovaním a pobytom mimo domu je 😉

adetka
15. apr 2008

Mirka cestovala cca. 90 km ked mala 7 dni... 14 dni (cesta tam a spat v jeden den - 180 km)... potom dva mesiace.... a zvladla to krasne... celu cestu spinkala... skutocne cim je dietatko mensie, tym je jednoduchsie cestovat... ked mala 8 mesiacov... tak zo 4 hodin cesty do tatier prespala iba dve a pol a zvysok premrnkala... a toto leto... sa v aute asi zblaznim 😉

sja
15. apr 2008

Ahoj maminky.Honzík ve 3 týdnech byl na 2 dny 600 Km daleko a v 5 týdnech trávil 4 dny v Mnichově.Od nás je to 800 Km.Takže vpohodě,určitě je to lepší v co nejmenším věku.Dnes má 3,5 měsíce.

livia76
15. apr 2008

No jasné- cestujte ja s Lesinkou -cestujeme už od 1 mesiaca-väčšinou samé dve v aute každý mesiac za mojou maminou na Oravu. To je zhruba 300 km z BA- malá si zvykla -a veru sa prikláňam k názoru,že čím menšie dieťa,tým väčšia pohoda. Teraz už sem tam zaprotestuje 😀

sue24
15. apr 2008

Ahoj, tiez si myslim, ze v pohode, ja som bola s 1 mesacnou Terezkou na 10 dni v Komarne (z Prahy je to hooodne daleko) 😉 o mesiac sa chystame zase az na stredne Slovensko (bude mat presne 3 mesiace) a budeme spat v hoteli, tak aj to snad prezijeme, ale asi budeme mat opat nabalene plne auto miminkovskymi vecami 😖

tomzuzka - A myslim, ze po tej oslave bude asi trochu unavena, lebo bude vas Simonko v centre pozornosti, ale myslim, ze to zvladne ako velky chlap 😎 ......... mame taku skusenost z krstin z minuleho tyzdna (25 ludi)

tribitka
15. apr 2008

my sme cestovali so Sofiou 500 km dialku k mojim rodičom, ked mala dva mesiace.... celú cestu tam prespala, akurát raz som ju zobudila pri krmení a prebalovaní, no a cestou nazad sa zbudila, ale len tak pozerala a sledovala cestu... myslím, že s takými malými bábatkami sa cestuje lepšie ako napríklad už s ročným, to už vymýšľa... 😀

pietra
15. apr 2008

ked mala kika 7 tyzdnov, isli sme sesternici na svadbu podobnu vzdialenost a za cely cas nebol najmensi problem. na svadbe sme samozrejme neboli az do konca, ale kike vobec nevadil hluk, pekne spala. ale na obrade sa jej nepacilo 😀

tonita
15. apr 2008

Ahoj tomzuzka.my sme cestovali zo 6 tyzdnovm miminkom 450 km a teraz sa zase budeme vraciat z vychodu na zapad. A v pohode sme to zvaldli a dufam, ze to zvladneme aj teraz.Nic sa nebojkaj.Teraz sa tes na prichod tvojho maleho miminka a potm uvidids...

anatanka
15. apr 2008

Cestovani s tak malym miminkem je prave mnohem jednodussi. Vetsinu cesty prospi. Navic 130 km neni zadna velka dalka. S tim si starost fakt nedelej. My s Miri cestovali prvni tri nebo ctyri mesice porad, najezdila tydne klidne 5000 km. A bylo to v pohode, ted uz by to bylo mnohem horsi.

Spis bude vetsi zahul ta svatba, asi ji ji moc neuzijes, ale na druhou stranu tam urcite mas nejake zazemi, kam se pripadne muzes s mimcem odebrat.

tomzuzka
autor
15. apr 2008

ďakujem vám milé babenky, ste ma povzbudili, a aj upokojili, takže to teraz naozaj nechám tak, a všetko sa bude odvíjať podľa drobčekovho stavu..ešte raz vám ďakujem 😵

tlapicka
15. apr 2008

po sestinedeli jsme jeli poprve do frankfurtu 800 km a bylo to uplne v pohode, nase male mimi spalo vzdy a vsude, taze bych se te svatby nebala, odejit do klidu muzete vzdycky, ne?

karot
15. apr 2008

Ahojky!
Tak my jeli s 1,5.měsíčním miminkem 120km vlakem do mého rodiště.Sice jsme si vybrali vlak.spoj pouze s 1.přestupem,ale nezjistili jsme si,že v jednom místě na trati je výluka a musí se kousek popojet autobus. 😅
Tenkrát jse byla hodně odvážná,ale příště budu min. do 3.měsíců sedět doma. 😀
Miminko bylo v pohodě(změnu prostředí jsme začali vnímat kolem 10.měsíce),ale ti ostatní,které jsme navštívili,ne. 😀

kacka79
15. apr 2008

Ahojky, tak my jsme šestinedělí vydrželi v okolí domova, ale pak jsem jezdila s malým i mimo ČR a nebyl problém..

prasiatko30
15. apr 2008

cim mensie tym lepsie - obycajne zaspia len co nastartujes auto a zastavujes len an kojenie a na prebalenie 🙂

janyba
15. apr 2008

ahoj .. moj maly ma dnes 4tyzdne a uz som parkrat otocila cca 170km .. (+170 nas5) .. aj zajtra ideme .. uplna pohoda .. napapam ho a vyrazame.
a to ci zvladne svadbu je vysoko indivindi .. ale ak nebude pod reprakom, tak hadam ano 😉 drzim paste

feferonka
16. apr 2008

ahoj,tak já mám zrovna malého křiklouna,který od miminka-ted bude mít 5 měsíců-v autosedačce a hlubokém kočárku jenom řve...prostě šíleně vyvádí a dávám ho tam jenom,když už je tak utahaný,že okamžitě,či po chvilce usilovného pláče usne,ale jen otevře oči...řev,jakoby ho vraždili.Takže my cestování byli nuceni výrazně omezit,je to hrozně stresující...podotýlám,že jinak je to moc hodný a společenský chlapeček...starší dcerka jezdila s námi od narození všude i do zahraničí a absolutně bez problémů,naopak se jí to dle mě líbilo...

lukin
16. apr 2008

tomzuzka: Mě to taky čeká za týden a půl. Teda čeká nás oslava v restauraci vzdálené sice jen 35 km od našeho bydliště, ale manželova mamka chce, abychom tam zůstali na noc s malou. No a můj manžel to chce taky. Naprosto chápu tvé obavy, já se toho úplně děsím. Nevím, jak jim vymluvit, že prostě na noc tam odmítám jet. Navíc používám látkové plenky, tak si to tam neumím představit. Přesně jak píšeš, bude tam ruch atd. Bydlí jich tam 10 a furt se tam něco děje.
Pak se z té svatby chystáš jet domů těch 130 km večer nebo kdy?

zoje
16. apr 2008

my sme s cestovaním problemy nemali 😉 ,byvame v Ba a uz ako trojtýždnový absolvoval cestu do tatier odtial do polska, v rakusku je jak doma, kedze tam chodime pravidelne každu druhu sobotu, do pol roka som pouzivala na prevoz v aute ložko Jane - neviem si ho vynachvalit v pohode sme sa nakrmili prebalili

iffka2002
16. apr 2008

uz od troch tyzdnoch som cestovala s malou k babicke vlakom 70km, to uplne bezne, v troch mesiacoch sme sli autom 250km a uplne v pohode. S cestovanim by nemali byt problemy, len ta svadba.. mohli by vam tam vyhradit nejaku miestnost kde by mohol maly spinkat a vy by ste ho chodili kontrolovat, popripade si zohnali vysielacky, ci neplacka a tak.. alebo by ho nejaka teta alebo babka mohla strazit.. urcite sa to da, len zivot bude trochu komplikovanejsie s nim ako ked ste boli bez neho 😉 teda kym bude malicky

stenli
16. apr 2008

lukin, ja ťa chápem, s takým malým dieťaťom by som asi nešla ani na oslavu, a keď je to k Vám iba 35km, večer by som určite išla domov, nechápem, čo to všetky svokry majú s tým prespávaním detí u nich, také malé dieťa sa určite najlepšie vyspí doma a to už nehovorím o matke

tomzuzka
autor
16. apr 2008

lukin: v prípade, že sa rozhodneme na tú svadbu ísť,máme tieto možnosti:
1.pôjdeme v piatok podvečer(130km autom), budeme spať u mojich rodičov, v sobotu budeme prítomní na sobáši v kostole a odtiaľ sa cestuje ešte cca 30km do hotela, kde bude oslava s 80 ľuďmi (pôjde sa autobusom, ale my by sme určite šli autom). odtiaľ by sme sa "vytratili", keď to bude malý potrebovať(počítame, že určite ešte pred polnocou-okolo 21:00-22:00) a išli by sme na noc opäť k mojim rodičom tých 30km. na ďalší deň v medeľu by sme od našich odchádzali v popoludňajších hodinách(130km späť domov.)
ALEBO 2.pôjdeme až v sobotu ráno(nebudeme spať 2 ale len 1noc u našich)
ALEBO 3.pôjdeme v sobotu ráno a v sobotu v noci sa budeme vracať späť - teda ani jedna noc u našich(túto možnosť však vylučujem, lebo v ten jeden deň by sme toho najazdili asi až priveľa )
ALEBO 4.pôjdeme v piatok a v sobotu sa zo svadby nebudeme vracať k mojim rodičom, ale pôjdeme domov...

tomzuzka
autor
16. apr 2008

s tým, že bude naše bábo v centre pozornosti(samozrejme až po neveste a ženíchovi, predsa by sme im to neurobili 😀 ) rátame. s tou miestnosťou, kde by sme sa mohli odobrať, keď bude malý hladný alebo ho bude potrebné prebaliť, by tiež nemal byť problém. a toho, že sa veľmi nezabavíme tým "svadbovským" spôsobom(neustály tanec a zábava), tak toho sa nebojím-manžel nie veľmi rád tancuje, takže nám bude celkom stačiť, ak si zatancujeme len zopárkrát, skôr nám ide o to byť prítomní a tešiť sa s novomanželov a s blízkosti príbuzných(totiž mne veľmi chýbajú, keďže už aj teraz počas tehotenstva obmedzujeme cestovanie k našim, naposledy sme boli na Veľkú Noc a keby sme išli na tú svadbu, tak to bude vlastne moja prvá cesta do rodiska po 4 mesiacoch. isteže naši k nám prídu na krstiny, ktoré budú, ak všetko dobre dopadne, mesiac pred tou svadbou. ale zo širšou rodinou sa stretnem naozal len na svadbe....)

stenli
16. apr 2008

tak cho´dte, ke´d sa tak tešíš na to a už sa netráp, nejako bude, teraz hlavne nech vám to všetko dobre dopadne a nech ste s drobcom zdraví

betica
21. apr 2008

ahojte,chcela by som sa poradit,ked bude mat nas syncek 2 mesiace mali by sme cestovat z UK na SR,a neviem co zvolit,ci cestu autom,s tym ze niekde prespime alebo cestu lietadlom,mala som moznost raz letiet z babatkom v lietadle,a mamicka si nevedela dat s nim rady,celu cestu preplakalo ☹ budem rada za kazdu radu,alebo skusenost,ci uz s dlhym cestovanim alebo s lietanim,dakujem

stenli
21. apr 2008

betica, ja by som určite išla radšej lietadlom, určite to bude rýchlejšie a drobec to znesie lepšie, nevieš ako bude tolerovať aj cestu autom a radšej vydržíš cca 2 hodiny v lietadle ako v aute niekoľko hodín, toť môj názor

adetka
21. apr 2008

betica.. deticky pocituju v lietadle strasny tlak na uska... vraj treba aby pili (ci uz z prsnika. alebo flasky) pri starte i pristavani... ja by som radsej isa autom... ale nehovorim z vlastnej skusenosti... ja som sa rozhodla ist s mojou dcerkou k moru, az ked bude mat 2,5 roka...

lilianak
21. apr 2008

Ahoj Tomzuzka, ja by som neodporucala ist s tak malym babatkom na svadbu, kde bude mnoho ludi a hrozi tam akakolvek nakaza, ci uz virusova, alebo ina. Mozno cestu by zvladlo, ale riziko nakazy je velmi vysoke. Jednoznacne by som obetovala svadbu a urobila si pekny den s babatkom a muzom doma 🙂
Zelam stastne rozhodnutie