Chodíte von aj keď je zima?

suzette
5. jan 2009

ahojte..
posledne dni je hrozna zima,a uz neviem docoho sa mam obliect aby som sa neklepala,ale strasne rada chodim von takze ma to taha a este je dnes aj nasnezene...mam dvoj mesacne babenko neviem ci je to moc dobre...ked uz aj mne je zima..ako ho mam zababusit?
dakujem..........

majcik
5. jan 2009

Tak my uz mame prvu prechadzku na sankach za sebou, boli sme vonku mozno 20 minut, dopadlo to celkom fajn, Pato sa nesnazil zo sanok zist dole, tak som spokojna 🙂 Pozeral zvedavo okolo seba, mal zo sanok asi lepsi vyhlad ako z kocika, ku koncu trochu mrncal, ale na prvykrat je to celkom fajn... teraz spi ako dudok.

eva770
5. jan 2009

suzete ja som dnes uz vonku bola a mm tak tieš dvoj mesačne babo.mam chlapca a strašne ho bolieva bruško.

monkula
5. jan 2009

my sme sa teraz vrátili zvonku, je tam krásne... teplo, padá sneh, nefúka vietor....
vybralasom sa o takomčase, aby malá spala, ale taká bola unesená z toho snehu, že len pozerala a pozerala..... a teraz zaspáva 😀

ankam
5. jan 2009

mon-aj my sme sa vratili a uz spime 😀 ale sme vymrzli poriadne.a este by som chcela ist-uvidime ked nedojde navsteva

dadulka19
5. jan 2009

tak my sme boli vonku hodinu a pol.Baby sa vyjašili v snehu a ani zima sa mi nezdalo byť 🙂

peta1510
5. jan 2009

A mozem ist von s malym aspon na pol hodku,ked nema teplotu,ale kasel?

sirinka
5. jan 2009

aj my sme teraz boli hodinu a pol, je tam fakt prijemne a klara sa riadne vyvalala v snehu 😀 esteze mame dost radiatorov..

trpezliva
5. jan 2009

my sme dnes boli dve hodinky v kociku..a poriadne snezilo, fucalo..no Lili to nevadilo, ani mne...na hradzi bolo kraaaasne, vsetko zasnezene, nikde ani nohy. my budeme chodit von aj v -20 😀

susik77
6. jan 2009

tak dnes v telke nej. dr. hovoril, ze novorodenci mozu byt vonku do -5 stupnov a kojenci do -10 😝 ja osobne by som pod -5 ani nos nevystrcila keby nemusim 😎

majcik
6. jan 2009

Ja som bola s malym na chvilku vonku, aj ked mal kasel a antibiotika, ale uz nemal zvysenu teplotu. Niektori lekari odporucaju pobyt vonku s detmi, ktore uzivaju antibiotika, ak nie je zvysena teplota.

bambusko
6. jan 2009

trpezliva, hybaj sa ku nam poprechadzat 😀 -19, aj psa som zavrela do pivnice

dadulka19
6. jan 2009

peta,kľudne môžeš 😉

aj dnes sme boli vonku dlllho,skoro 3 hodky,bolo krásne,no keď sa zotmelo,aj sa rozfúkalo,tak sme išli domkov 🙂

majcik
6. jan 2009

My sme dnes boli vonku na prechadzke cca 2 hodinky, ked sme vychadzali von okolo 16.00, bolo -8, neviem, kolko bolo ku koncu, ale maly bol spokojny a ked sme ho doma povyzliekali, tak bol teplucky, ani nos nemal studeny ... tak myslim, ze to bolo fajn.

susik77
6. jan 2009

u nas dnes cez den -11, teraz je -9 😎

dadulka19
6. jan 2009

tak to máte kosisko.U nás bolo poobede -5.Ráno býva tých -10--11 🙂

chymenitta33
6. jan 2009

ahojte-🙂K tej zime aj u nás je riadna zima kopec snehu. Každý den chodíme von aj na 3 hodky ved je zababušený a jemu je vonku fajn. je rás vonku pekne spinká🙂
My tak chodíme od malinka na dlho. Síce teraz sa odporúča denná vychádzka cca úplne stačí 20min.

bianca
6. jan 2009

hojte.Bardejov hlasi -15 °C. 🙄 brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrNasa zboznuje kocikovanie a ja tiez le 🙄 o tak dokaze spat i 4 hodiny ale co teraz?Zda sa ze malej to nevadi ale ja mam strach

krista
7. jan 2009

lela78 • 1d • Dnes v 10:16
Holky, chodíte ven? Mám 3 měs. mimčo, táhne mě to ven, protože je tam nádherně, ale zima, tak nevím jestli to mám risknout či ne. Někdo říká, že v takových mrazech zásadně ne a někdo zase ano, tak jsem na vážkách 😅

eleonora • 2d • Dnes v 10:17
ja chodim aspon na chvilku je pravda ze mala vypada jak kosmonaut kdyz ji obliknu ale jinak to nejde a hlavne je zvykla mi venku spat

arieska • 1d • Dnes v 10:19
my chodíme, ale poriadne naobliekaní+v kočíku ešte fusak. včera som večer len potrebovala prebehnúť do auta a nepozrela som na teplomer. myslela som, že je tak -10 a ono bolo -18 tak malý spustil v aute taký rev že mi chvíľu trvalo, kým som ho utíšila. predpokladám, že to bolo zo zimy

lu24 • 1d • Dnes v 10:20
Ahoj, já mám skoro 8mi měsíčního chlapečka a i s ním se snažím vydržet doma, včera u nás bylo - 18 a to jsme to vydrželi nikam nejít 😒 ...... Myslím, že s tak malým mrňouskem jako máš ty bych nevyrážela 😖

yenn • 1d, 17tt • Dnes v 10:20
Kdyz nespi v kocarku, chodime aspon 2x denne na malou prochazku. Ale pred rokem, to mel maly pul roku v kocar kazdy den spal tri hodiny a to i v tech nejvetsich mrazech. Ale mel kombinebu, fusak, deku a kdyz pofukovalo, dala jsem mu i plastenku. Vlaste plastenu jsme davala casto, i kdyz byly mrazy a nefoukalo, prislo mi ze si to tam hezky vydycha a ma tam tepleji.

mixka • 2d, snž • Dnes v 10:20
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tema tu uz je

helenkaa • 1d • Dnes v 10:31
Lela78, pokud je u Vás víc jak -10, tak bych určitě nešla a pokud je tepleji, tak bych šla max. na půl hodinky.

kamcatko • 1d • Dnes v 10:36
tak zrovna včera říkali ve zprávách do že novorozenci nesmí po -5stupňů a kojenci po -10stupňů...pokuď je opravdu mráz tak bych ven asi nechodila a pokď je to hodně nutný tak miminko nejen pořádně nabalit ale hlvaně pořádnou vrstvu krému bez obsahu vody!!

aaandris • 1d • Dnes v 10:37
Ahoj holky, tak se přidávám.... mám super doktorku (je to i moje kamarádka) a ta je zásadně pro, aby dítě od malička bylo co nejvíc na vzduchu... a já jsem pro taky. Malý má 2,5 měsíce a od narození ho dáváme každý den dopoledne na terasu ven do kočárku - a spí tam 2 - 3 hodiny 😉 . Pak chodíme ještě ven jezdit s kočárkem odpoledne, ale to ne každý den. Myslím, že i mírné mrazy dětem prospívají na imunitu. U nás je teda teď - 2, takže malý je venku. Na druhou stranu kdyby už bylo něco kolem - 10, tak ho asi ven nedám. Jen bych dala kočárek do místnosti a otevřela okno a tam bych ho nechala spát. No a s tím pořádným oblíkáním se to prý taky nemá přehánět, prostě tak jak jste oblečené vy, tak by mělo být mimi - samozřejmě s tím, že leží a nehýbe se v kočárku, že. Takže můj malý má punčocháčky, bavlněné bodýčko s dlouhým rukávem, teplou mikinu, bavlněnou čepičku, rukavice a plyšový overal - je ve fusaku, kde má ještě nožičky a tělo v takové lehké dece a hotovka... Spí jak dudek... 🙂

martimarti • 1d • Dnes v 10:44
Těm prckům je ve fusaku teploučko. Já malou zase tak moc nenabaluji /body, teplé punčoháče, svetřík nebo mikinka, kombinéza, fusak/, když je jó kosa, tak dám ještě do fusaku dečku, na procházce jí vždycky rukou zkouším, jak má uvnitř fusaku, a má tam fakt teplo. Jsem pořád nejistá, aby jí nebyla zima, když já při tom ježdění mrznu, ale malé je fajn. Spíš, když jsem jí párkrát moc nabalila, tak byla zpocená a nelíbilo se jí to a řvala. Tak jsem ubrala.

zuz11
7. jan 2009

bobulka34 • Včera o 23:11
Dnes som mala rozhovor s kamoskou a ta bola rozhorcena nad tym, ze nejdem s malom obcas 2 x denne von, ale len raz . Myslim v zimnou obdobi. Vacsinou doobeda sa hrame vnutri, ja nieco porobim, proste to niekedy nestihnem. Poobede sme vonku 2 hodiny a lete sme vonku takmer stale. Ona povedala, ze radsej vsetko pusti z ruky a je vonku. Pripadala som si ako krkavcia matka.

kosicanka1 • 1d • Včera o 23:16
no my sme stale 2x vonku, aj dnes v tej kose, ale zasa len na polhodinku, hodinku...

zana0077 • 3d • Včera o 23:40
bobulka34, myslim, ze netreba prehanat, ale vonku chodit je dolezite kvoli otuzovaniu a imunite babatka. Niekedy sa proste casovo neda sklbit domacnost s chodenim po vonku, no nemyslim, ze by si malej nejako ublizila tym, ze prechadzku vynechas...:o)

dika • 1d • Včera o 23:50
My tiez teraz v zime chodime len raz za den von. Je to najma preto, ze je nuda. Malej sa nechce kracat - ked je naobliekana a v cizmoch, sneh si zatial bohvieako neoblubila a v kociku uz dlho nevydrzi..... Doobedu chodime von, poobede do nejakej herne. bobulka ja to neriesim....

petulienka • 1d, snž • Dnes o 10:21
bobulka, mala si sa tej kamaratky opytat, kto jej upratuje a vari... 😔 nedavaj na take reci, ona ked chce chodit aj styri krat za den von nech chodi... preco by si sa mala riadit podla nej a vobec nerobis zle ze ides raz za den von. aj keby si dva dni nesla., je to cisto le a len tvoja vec. Juj rozhorcena... normalne ma to postavilo zo stolicky, milujem take poucovanie... prepacte, len ma to nejako rozhorcilo 😀

mixka • 2d, snž • Dnes o 10:24
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jaduska • 2d, 28tt
Nám to občas výjde tak, že neideme von ani raz - dúfam,že za to na mňa nikto nepošle sociálku.... 😨

Jednoducho dopoludnia varím, upratujem, dávam prať, keď malá zaspí až okolo jednej a zobudí sa až keď je vonku tma, tak jednoducho neideme. Alebo dnes - vonku mínus 15, nedostane ma tam nikto ani za milión....

wali • 1d • Dnes o 13:08
no u nas je to asi ako u jadusky. snazim sa chodit aspom raz denne von, ale su dni, ked von proste nejdeme. a vobec ma to nestve alebo nejake vycitky mat kvoli tomu? no urcite! sak to nie je nic hrozne. zvlaste ked mrzne a hrozne fuci ladovy vietor. to mi maly ani nechce byt vonku, tak naco ho trapit (a este aj seba). bobulka, to vobec nie si krkavcia matka

suki
7. jan 2009

My už venku byli, ale na Jižní Moravě je asi tepleji než všude jinde 🙂

kristi
7. jan 2009

uz jsme byly, ale jen na pul hodky

aponchie
7. jan 2009

jasne,ze jo chodime kazdej den za kazdeho pocasi(krome inverze teda)aspon na pul hodky do obchodu nebo kolem domu..doma bych zdechla 😝

janula203
7. jan 2009

ahojky dievcata.....tak my pocas sviatkov sme chodili 2krat, ale to bol s nami tatino, tak sme boli na vsetko davaja....aj na obliekanie tych nasich drobcekov :o)))
Ale ja osobne tiez chodim popoludni, takze raz denne...a staci polhodka. Ved aj lekari doporucuju chodit von len na polhodku, ked su teploty pod nulou....
A este pred vianocami, som asi 2 tyzdne s nimi nebola vonku, iba ak do auta, prejst kusok, do obchodu a zasa auto....a aj tak vela prsalo, proste nanic pocko.....leto...to je ine, jednak viac svetla....clovek je cipernejsi,a vonku sa da aj piknikovat...v zime si to neviem predstavit, iba ak s radiatorom na chrbte a v dajakom iglu..chi 😀

caira
7. jan 2009

teda musim rict, ze obdivuju kazdeho, kdo chodi ven dvakrat denne v tomhle pocasi 😀

my jdeme vetsinou jednou a obcas, kdyz je fakt hnus pocasi tak na to kasleme a proste nejdeme, nevim co by z toho mala mela sedet zakuklena v kocare, kdyz venku leje nebo fuci vichr tak si radeji doma budeme hrat 😉 asi by to bylo jine, kdybysme tu meli snih a bylo hezky jako v cr, ale tady je jen mokro nebo fuci vitr, zadna hezka bila zima jako byvala doma.. 😒

ale tesim se na leto, ze budeme moct byt hodne na zahrade nebo v parku..as

sirinka
7. jan 2009

tak u nas ked nemozeme ist von aspon raz, tak ja vecer odpadavam od unavy a nervov... vonku rychlejsie prejde cas a su tam aj vselijake podnety pre klaru a aj taketo pocasie je dobre pre deticky, posilnuje prirodzene imunitu.

janula ja si myslim, ze ta polhodka prislucha skor k mensim detom, tie vacsie, co uz behaju mozu byt aj dlhsie...u nas je najlepsia hodina a pol, potom naozaj dobre spi aj v noci.

martina.d.
7. jan 2009

Ahojte, tak ja chodím s deťmi von každý deň - najmenej na 2 hod, a najviac sa nám podarilo na svahu byť 5 hodín. Ale priemerne sme nejaké 3 hod. No, po vymrznutí, aj lepšie spinkáme. 😉 😀

berynka
7. jan 2009

S malým miminkem bych ven nešla, když by bylo pod -5. Občas bych strčila teploměr do kočárku 😉 . Ven se chodit ve velké zimě nemá, snad kvůli dýchacím cestám 😅 .
S Heduš ven chodíme. Když je na kočáru, tak spíš po obchodech a tak na hodinu. Když ťape, tak na delší dobu.

dadulka19
7. jan 2009

aj dnes bolo vonku celkom fajn 😉 ,ale boli sme len hodku a pol.Ale lepšie ako nič 🙂

julia225
7. jan 2009

od narodenia dcerky chodime von 2X do dna a to ci je +50 aebo -20 🙂
a takisto ked leje ako z vreca... proste stale... 🙂
ked sa narodila tak pri -20tich spavala 2X 2hodiny von...
je tu... ziva a hlavne ZdRaVa!

smardik
7. jan 2009

suzette mi v pondělí doktor říkal že pokud je to -5 máme chodit ven klidně i na 4hodiny že to mimču jen prospěje a je to pro něj dobré takže my jsme venku 3-4hodky každý den 🙂 prostě obleču, dám do fusaku a vyrážíme 🙂 a vždycky je krásně teploučký