Čo pre vás znamená chodenie na ihrisko?

zicon
4. sep 2009

Keďže som počul viaceré názory na detské ihriská od tých, že niektorý sa im vyhýbajú niektorý tam chodia len kvôli dieťaťu, niektorý vyhľadávajú také kde niesu deti, niektorý zase ich zbožňujú a vyhľadavajú tie isté ihriská ani nie kvôli svojmu dieťaťu ale kvôli jeho kamošom.

Nuž a môj názor je takýto:

Ja si osobne myslím, že ihriská sú dôležité kvôli socializácii dieťaťa, jeho základným väzbám a vzťahom s rovesníkmi. miesto kde pod miernym dohľadom ho môžeme nechať samé, realizovať sa, riešiť konflikty, radosti, bláznenie sa. Naučiť sa že nie všetko je moje. Naučiť sa spoznávať gravitáciu.

A pre mňa: oddychovka, možnosť porozprávať sa i nými rodičmy. Prečítať si niečo. atď.

dianga
4. sep 2009

🙂 súhlasím aj ked teraz máme obdobie že nič nechce požičať... a sme noví na ihrisku tak trpíme šťuchance, hryzenie a podobne od ostatných ostrieľaných detí....

jaduska
4. sep 2009

A kam mám chodiť s dieťaťom ak nie na detské ihrisko???? 😨 😨 😨 😨 😨 Veď von dieťa ísť musí a detské ihrisko je podľa mňa najlepšie miesto, presne ako píšeš zicon - dieťa sa tam spoznáva s inými deťmi, nadväzujú sa prvé kamarátstva atď., atď.....

bubba
4. sep 2009

😀 to je zasa témička 😀

detské ihrisko :

treba navstevovat...

zvladla som to dobre? 😀

zicon
autor
4. sep 2009

Stretol som sa s tym ze deske ihrisko to je hnus radsej pustim deti na zahradu idem k znamym, na navstevu adt, na prechadzku a podobne divnosti. 😠 😠

vevusiatko
4. sep 2009

Detske ihrisko je hnus ale ten hnus je vsade.....
Inak ja mam malu este malicku ale na ihrisko vynimocne zajdeme aj ked doma mame hojdacku aj piesok....
Podla mna to patri k detstvu
Horsi je vsak stav ihrisk 😠

smailinka
4. sep 2009

detske ihrisko radsej na dvore ako niekde v meste....
pod barakom u svokrovcov je ihrisko a muzik mi vravi, to je ciste, ludia sa staraju, upratuju tam...v noci vyjdem na balkon a tam bezdomovci a ine soc. pripady...a to nehovorim o psickaroch, ktory tam chodia vencit...

ale ako take detske ihrisko je super..uz sa na to tesim....

vroni
4. sep 2009

My na ihrisko chodievame (ja nedobrovoľne, dieťa s nadšením) Chodievame na "obmúrované" ihriská, ktoré sú strážené (jedno) alebo ich aspoň na noc zamykajú (druhé) Ja sa tam nudím na umretie, ale dieťa sa vyskáče, vyblázni a nelozí mi potom doma po nábytku (no, nie veľmi 😀 )

sirinka
4. sep 2009

ja tiez radsej pozvem kamaratov/kamaratky k nam na zahradu... 😉
ale obcas zajdeme aj na ihrisko, nejako hrozne to neriesim...

cairka
4. sep 2009

my chodíme na ihrisko radšej doobedu, poobedia a cez prázdniny je obsadené 10-14 ročnými deckami, ja chápem, že aj oni sa chcú hrať, len je to občas zdraviu nebezpečné, ked sa šalia 😅 ako ja som tiež mala 10, aj malá raz bude mať 10, takže to nepíšem s nejakým pohoršením, ale teraz idem na ihrisko radšej doobedu, ked sú v škole 😝 ináč máme jedno dopravné ihrisko, kde chodíme rady a jeden park v meste, kde sme radi chodili, kým nedali nové preliezky - preliezky sú super, len ked je tam viac ako 5 detí, tak je "preplnené" 🙄

keby som mala záhradu, tiež by som bola radšej tam s kamošmi 😉 minimálne by nehrozilo, že dieťa skočí do h...a 😖

geegee
4. sep 2009

ja v ramci moznosti chodim na ihrisko najma kvoli starsiemu synovi. Vnimam to ako moznost nadvazovania kontaktov pre syna, ma tam ine preliezky ako v blizkosti domu, mame to spojene s prechadzkou. A mne dobre padne zmena prostredia. Ihriskovanie nevnimam ako svoju pauzu stravenu na lavicke - iste, sadnem si na chvilu, ale vacsinou stojim a som blizko syna, ak by nieco potreboval - pohodat na hojde pre dvoch, alebo najst na take hojdanie vahovo vhodneho partaka, dohliadnut, nech nelezia az na uplne vysoke preliezky a pod. Takze sa tam nenudim ani nahodou a ak by som sa, mam este druhe dieta, ktore sa pletie vsade a s velkou radostou 😀

Chodime aj na ihrisko, kde sa vecer zliezaju cigani, hojdaju sa na tych istych hojdach, sedia na tych istych lavickach...a chodime tam. Ak by som riesila toto, tak dietatu ani nedovolim chytit sa nakupneho vozika, ved co ak ho drzal niekto "nepovolany" 😉

dupinka
4. sep 2009

ja mám zatiaľ malé dieťatko v kočíku, ale súhlasím so Ziconom.
Aj keď o stave a úrovni detských ihrísk by sa mohla založiť ďalšia téma a viesť neskutočne dlhá debata 😖

Ale určite budem s malých chodievať na ihrisko, a dobrovoľne. Radšej tam, ako vysedávať napr. na balkóne. Lebo aj také mamičky, bohužiaľ, poznám.

zicon
autor
4. sep 2009

Mozno je to tou nasou super krasnanskou komunitou kde kazdy pozna kazdeho. Ale ak sa aj deti nahanaju a na 3 rocneho sa da dozerat uz iba ciastocne, tak kecam s rodicmy.

janinkaza
4. sep 2009

ja úplne súhlasím s tým, čo napísal zicon vo svojom prvom príspevku....

...a ešte si myslím, že je super, keď má niekto možnosť ihriska na dvore/záhrade, len je asi potrebné z času na čas zájsť aj trochu medzi deti, ale to sa dá aj do materských centier a tak podobne.... 🙂

dada1212
4. sep 2009

Ja ešte dieťa nemám, ale podľa mňa sú detské ihriská fajn, deti sa tam naučia podeliť o veci, hrať sa, proste získajú prvé kontakty s rovesníkmi.
A ak má niekto záhradku a ihrisko tam, tak to je tiež fajn, len dieťa by mala chodič aj niekde inde, kde má kontakt s rovesníkmi ako napríklad materské centrá a podobne.
Ale poznám prípad z okolia, ked matka svojim deťom nedovolí hrať sa s nikým okrem rodiny, dokonca ani porozprávať sa, len s dieťaťom z blízkej rodiny, čo trochu nechápem a príde mi to neprirodzené a zlé pre dieťa, ked dlhú dobu nemá kontakt so svojími rovesníkmi 😒

atrami
5. sep 2009

U nás na dedine je jedno, síce pekné ale malé, takže niekedy je tesno.
Teraz tam moc nechodíme, cez leto ho niekto zničil 😠

zicon,
MM sa mu dosť vyhýba,lebo oteckov je tam málo. Niekedy tam sedel medzi 10. maminami sám. 🙂

titkovamiriam
5. sep 2009

ja ihriska zboznujem,chodila som na ne ja s babkou a teraz so svojimi detmi.mame pekne aj dve u nas,no rada chodim do medickej,alebo ked idemem do zoo 🙂 .

zicon dva roky som byvala na kadnarovej ulici este z byvalim manzelom 🙂

nadhera
5. sep 2009

ked na nasom sidlisku vybudovali krasne ihrisko a davali to v telke , este sme nemali deticky, som sa svagriny opytala,v ktorej casti nasho sidliska je, lebo vyzera super. xixi, polminuta od nas, za domami. teraz ked tam chodime, je to strach a hroza. vsetko polamane, piesok si snad nosia domov pre macky, bezne tam vencia psov, funkcne su len dve smykalky. 😠 na zaplakanie. mam stochuti poslat foto od nasich,kde som vyrastala, do technickych sluzieb, aby videli, co je to detske ihrisko!!!! ohradene, naozaj len pre deti, vsetko funkcne,lavicky kazdy rok natru, , nic nie je polamane.piesok pravidelne menia, ved ked som tam bola nedavno s detmi, ani neccheli odist. ved doma take nemaju.

pastuska
6. sep 2009

Ja chodím s malým na ihrisko, pretože sa tam rád hrá. On je taký, že príde ku každému, každému sa prihovorí, usmeje, prinesie formičku a tak...deti sa s ním celkom aj hrajú, ak sú kamaráti, tak pohoda. Ja si teda neoddýchnem, pretože ten bordel, čo na tom ihrisku je - je neskutočný, a malý zbiera všetko a buď to dáva do pusy alebo prinesie mne, aby som to hodila do koša (sa ho snažím to naučiť)...takže mám oči na stopkách, čo má zasa v ručičke...nehovoriac o tom, že tam napriek zákazu vidím často pobehovať psy a mačky....a ten bordel, čo narobia ostatné mamičky s deťmi - no nechápem potom, ako to vyzerá u nich doma...ale malý sa vyhrá, tak tam chodím. A zabudla som ešte - niekedy - ani neviem ako - ale pred mojimi očami zmizne buď formička alebo kýblik alebo tak...no čo už.

belanka
6. sep 2009

detské ihrisko je moja spása 😉 .keďže som bola väčšinou s dcérkou sama,manžel stále preč,tak čo iné?niekedy som sa tam tešila viac ako malá 😅 .aj ja som našla kamarátky,obe sme sa "zahrali".dieťa potrebuje spoločnosť a mamička tiež 😀 .
je pravda,že nie vždy to tam super vyzerá,ale to nezmením.neraz som sa tam pohádala s psíčkarmi.záhradu žiaľ nemám a aj keby som ju mala,dcérka by sa tam sama nudila.riešením by bolo zavolať deti k nám.keby...
takže ja som jednoznačne za 😉

adusaa
6. sep 2009

Ja sa pripájam k názoru ciarka.

Len doobedu - teraz to je fajn lebo tí 10-14 roční sa tam chodia ohadzovať kamenmi, majú pistole na malé kamienky a strielaju po sebe. Ste mali vidiet ten cirkus co som tam urobila, ked mi jeden strelil do nohy. Nastastie nie do maleho, nedajboze do oka. Takze ak tam vidim neslusne vyrastky radsej tam ani nejdeme a doobedu su tam malinke deti a nehrozi az tak uraz.

Inak mame detske ihrisko nove s malym plotikom ohradene a hned presne vedla od neho je futbalove ihrisko. Zas problem, ked tam decka hraju futbal, kedykolvek kopu take "šupy" ze nekopnu do branky ale medzi deti. Bola tam minule jedna tehulka a museli utekat na pohotovost. Nevyriesene, nedoriesene a velmi riskantne. Ale su aj urcite bezpecnejsie ihriska. Je to velmi individualne.

No moja skusenost - len doobeda 😉

bash
6. sep 2009

moj maly je este malinky, obzera si svet len z kocika, ale neviem si predstavit, ze by som s nim denne nevybehla niekam von, "medzi ludi"... zda sa mi, ze to fakt vnima, ze dostava podnety z okolia neustale, a neviem si uz teraz predsatvit len ho strcit na balkon (aj ked mame velky, a do pekneho ticheho dvora).
Strasne rada s nim chodim do medickej, a niekedy aj na ihrisku pobudnem, ked je tam nejaka kamoska, co ma vacsie dietatko... mna celkom bavi sa aj zhovarat s inymi mamickami, neni som ten typ "nepristupnej", maly tiez ma velmi rad spolocnost, takze ihrisko jednoznacne ano! Normalne tento piatok ked bola zavreta medicka, lebo ju znicili vandali, tak som zostala ako bezdomovec, alebo skor bezihriskovec stat smutne pred branou ☹
asi sa mi lahko hovori, ked este nemusim dietatu vkuse brat z rucicky spaky a podobne odpadky... ale aj tak, podla mna kontakt s inymi detmi (a aj dospelymi) v inom prostredi ako domacom deti potrebuju, aby sa naucili, ako to v zivote chodi...

sofik
7. sep 2009

chodenie na ihrisko detom len prospieva a aspon sa naučia aj komunikovat s rovesníkmi 🙂

deina
7. sep 2009

Aj ja si myslim, ze ihrisko detom prospieva, nas maly tam chodi velmi rad. Mame ich v meste dost a ten ich stav je relativne dobry, najradsej chodime na Sihot (je to take oddychove miesto pri rieke, stare stromy, chladok), to je aj najnovsie, takze zatial vyzera dobre a byva tam aj vela deti - male, aj starsie, ale vpodstate je akoby trosku rozdelene, ze male sa hraju na jednej strane a tie starsie na druhej. Samozrejme sa tam najdu odhodene papiere a pod veci. 😝 Ale dieta urcite potrebuje byt medzi rovesnikmi, nieco sa od nic neuci, ziska nove kontakty a tak...

dominka11
7. sep 2009

my sice na ihrisko ešte nechodime, ale už sa na to teším. Maly ma velmi rad deti, tak aj pre neho to bude dobre.

laculik
7. sep 2009

jaaaaaaaaj, ja nie detske ihrisko. je to pre mna za trest. vacsinou super crazy matky roka 😒 a moc o prdoch a grgoch. a hlavne nahanat dve deti, hm. fakt nemusim. Radsej ine aktivity mam. Este pri prvej som sa snazila chodit, ale teraz len vynimocne, naposledy v sobotu 😀 😝 😀 😀 😀 , sa mi vratili vsetky tie zle pocity z minulosti 😅. Ale ide zima juchuchuuuuuu.

mixka
7. sep 2009

ja osobne detske ihriska nenavidim a ked nemusim, tak tam nejdem. nie kvoli super matkam roka, ale proste sa tam necitim dobre a mam pomaly depresiu uz len z tej predstavy.

magimary
7. sep 2009

ja tiež ihriská nemusím... 😝 (a ani teda nechodím-e s deťmi), hrajú sa na dvore, alebo sme na prechádzkach ( v parku)...

yukki
7. sep 2009

Ja by som rada chodila...aspoň sem-tam na nejaké....

zicon
autor
7. sep 2009

Boze vi ste cez kopirak???

mixka
7. sep 2009

ja nenavidim ihriska z toho dovodu, ze su spinave ☹ piesok hnusny, ked si predstavim, ze tam chodia v noci vsetky macky z okolia a deti sa v tom potom hraju je mi do blitia ☹ cez leto bolo v piesku nakadene a bolo to dost velke, tak neviem ci to pes alebo ake zviera a sklo je asi bezna prax 😠 proste na ihrisko ma nik nedostane 🙄 idem tam s detmi, pohojdame sa a hned ich beriem prec.