Deti na svadbe. Čo si o tom myslíte?

darina77
15. apr 2009

Práve som čítala na mojasvadba zaujímavú diskusiu kde sa mi rozum zastavoval pri niektorých
budem citovať:
Pro mně je ten den v živote fakt duležotý a nevím, proč by mi ho měly ječící děti zkazit, abych pak byla nešťastná? Jeden den hlídaní si umí zařídit každý a kdo nechce, tak je sobec, s dětmi je a bude po celý život, na mý svatbě bude jednou za život.
Tak dlouho se všechno planuje a chysta a pak kvuli malým pavianum neuslišíš ani hudbu na nástup.
Naroděj se jim děti a maj zatmění mozku a všude je tahaj.
Ty děti jsou sladký, ale tak 10 minut pak jedině izolep a omotat kolem pusy a svázat provázkem k židli.
Musím říct, že v tu chvíli by to obtížnej hmyz byl.

To je len zopár perličiek, je ich tam viac. Aký je Váš názor ako mamičiek ? Môj je taký, že deti na svadbu patria a vôbec ich neberiem ako dotieravý hmyz, ale sú súčasťou rodiny a a života.

inka04
15. apr 2009

inak moji 2 synovci - nezbednici.... pobrali este pred zacatim hostiny vsetky dekoracne kamienky zo stola, ktore som 2 dni pred tym zhanala po celom meste🙂 ale vobec mi to nevadilo.... deti su deti... 😀

bambusko
15. apr 2009

este doplnim, ze na tej svadbe bolo viac deti a nevest adala usit dievcatkam z rodiny rovnake dlhe saty smotanovej farby, bolo to velmi zlate 😵 na svadbe druheho brata ich mali dievcata tiez oblecene - jedny sme si pozicali. a nechavam ich odlozene ako peknu spomienku 🙂

s pristupom, ze deti su dotieravy hmyz, som sa stretla uz aj na urade, v obchode, na poste, v restauracii a vsade inde. ale stale mam viac prijemnych skusenosti, ze ludia beru deti ako sucast zivota. s detmi dnes rodicia travia zalostne malo casu, tak preco ich este aj vo chvilach volna niekam odkladat??? 😒

duskaf
15. apr 2009

Bambu súhlasím. Chcela som napísať podobné vety, ale už len skonštatujem, že úplne súhlasím s Tvojimi slovami. My sme takí, že sme stále spolu, aj keď iste možno by to bolo fyzicky niekedy pohodlnejšie- napríklad keď sme išli vyberať kachličky, do kúpelne, ale psychicky je pre nás prijateľné len keď sme spolu, už sme raz takí, zlepení dokopy. 😀

sasiki
15. apr 2009

tak s týmto som sa nestrela ani na pošte, ani v obchode, tiež ich všade berieme so sebou, aj kachličky boli vyberať, kuchynskú linku tiež, ja som sa stretla len s milým prístupom - veď by niekto skúsil 🙄

cat
15. apr 2009

to je otrasne, co tie zenske boli schopne popisat..take nieco mozu stvorit len do seba zahladene pipiny,ktore sa idu posrat z toho ake budu dokonale princezne 😝 Takym ked niekto z hosti nedajboh pocas obradu hoci len kychne, tak chytia hystericky zachvat 😀 😝

Keby mi niekto povedal, ze mu mam ist na svadbu ale bez mojich deti, odmietnem a dovidenia, dalej sa nemame o com bavit.

vroni
15. apr 2009

Tretulka, ved tak som to myslela, ze chyba bola v rodicoch. Pravdu povediac by som podobnu rodinku na vlastnu svadbu jednoducho nepozvala (ani rodicov, ani deti) Lenze na zaklade mojho okruhu znamych je vacsina rodicov a deti uplne normalnych a detmi svadba opeknie...

bambusko
15. apr 2009

ale najzaujimavjsi je vyrok, ze rodic, ktory neodlozi deti je sebec 😕 a dotycna nevesta asi filantrop a optimista 😝 lebo teda kazdy normalny clovek ide na svadbu s umyslom ju pokazit 😀

leniccka
15. apr 2009

my sme mali na nasej svadbe dve baby vo veku 11 rokov, cize uz rozumne slecny,ktore vedia ako sa maju spravat... a kamarati, bolo ich tam asi 5 parov, co maju male deti take okolo 1-2 rokov povedali, ze oni si idu nasu svadbu uzit a chcu sa zabavit, tak nechaju deti na starosti rodicom a pridu bez nich 😉 lebo vacsinou aj tak boli z ineho mesta, cize sa to nedalo inac ani skombinovat...
ale nemali sme vyslovene zakaz deti na svadbe, to je blbost...
sme pozvani na dve svadby, jedna v auguste a jedna v oktobri... na tu v auguste pojdeme asi len na obrad pozriet aj s malou a potom sup domkov a na tu oktobrovu by som chcela aj na hostinu aspon na chvilu, lebo to je velmi dobra kamaratka tak by som tam chcela byt dlhsie... no uvidime ake dieta bude nasa mala 😉

ikke
15. apr 2009

pre niekoho je svadba rodinnou a pre ineho spolocenskou udalostou.
v tom druhom pripade - na ples tiez neberiete (male) deti. nie sme vsetci rovnaki (nastastie!), tak ak neviete pochopit, ze nie kazdy pri pohlade na kocik s babatkom pada na zadok, skuste to aspon v ramci moznosti respektovat 😉

pre mna bola svadba absolutne rodinnou udalostou, nevedela som si dokonca ani predstavit, ze by sme tam mali DJ-a nejakeho cudzieho cloveka 😅 a kedze k nasej rodine patria aj deti, bolo ich tam okolo 25 😀

maruschka
15. apr 2009

ikke, to je v pohode a chápeme to-spoločenská udalosť 😉 ..ale..ak sa nejaká "inteligentná" budúca nevesta takto vyjadruje o deťoch ľudí, ktorých si chce pozvať na svadbu, tak nech ide do hája...Tak načo si tam pozýva tých ľudí-aby ju obdivovali a deti by tento kult krásnej nevesty zbytočne narušili??Aký je vlastne jej postoj k tým ľuďom-ako vidím, nemá voči nim úctu a nepozýva ich z čistej kamarátskej náklonnosti.. 😒 Je to chorý postoj-myslím ten k prítomnosti detí na jej fantastickej svadbe a vôbec k ten postoj deťom a rodinám. Kto urazil dieťa, urazil aj rodiča....

Mne, keby toto niekto povedal o mojich deťoch, tak nie že nejdem na tú svadbu, ale pre mňa by tá kočka skončila ako rodina, ako známa, ako kamarátka už do konca života..... 😠 😠 😠

Keď nemá povedať niečo normálne, čo by neurazilo všetkých rodičov v jej okolí, tak nech sa radšej ani nevyjadruje..lebo tieto jej perly múdrosti ma udivujú a zároveň sa čudujem ....... nepokračujem...ale to už je o inom 😖 😖

lienocka235
15. apr 2009

no my mavame v rodine na svadbach deti.. a pochodila som v poslednom obdobi viacero svadieb.. a myslim si ze deti na svadbu patria

ALE
pokial su rodicia normalny.. zazila som dva take soky..
prvy na svadbe v kostole jedna mamicka mala so sebou babetko cca 2-3 mesacne a v polke obradu zacalo tak usedavo a nahlas plakat... chudatko.. a ta tapa.. s nim nesla von az ju musel normalne upozornit knaz 😝

druhy.. na svadbe jednej sesternice.. boli aj deti mojho bratranca.. oni maju deticky 9,8,6,4 rocne a to boli take besne deti ze ich hadam aj ockovat proti besnote mohli... ti co robili na hostine no des.. a rodicia sa len usmievali ze sak oni sa len hraju... no hrali najvasci skakal vkuse neveste na vlecku az jej ju odtrhol a potom si vymysleli ze budu skakat po stolickach kde sme normlane sedeli tak nam poza chbrty ze nech sa posunieme aby mohli skocit.. to ze lozili pod stolmi ani nekomentujem... skoncilo to tak ze ich otec nevesty aj s rodicmi odtial vyhodil asi po 1000 upozorneni. 😀 ofucali sa ze sak to su len deti..

onosi myslim ze ohlad musi byt na oboch stranach.. aj na strane rodicov ze nepojdem s hladnym kojencom ku oltaru ale ostanem vzadu ze keby nieco tak mozem vyjst von.. a ze sa snazim aby moje deti dodrziavali iste pravidla slus. spravania

mima1
15. apr 2009

lienocka moja rec. ja deti rada mam ale keby toto bolo na mojej svadbe isli by hned a nemuselo by to byt ani po 1000upozorneni. proste je daka hranica. rodicia by mali vediet kedy je to slusne spravanie a kedy uz to prekracuje hranice. toto by som ja nestrpela.

ankan
15. apr 2009

sasiki uplne s tebou súhlasím také malé dieťa ako Adamko dlho nevydrží a Saška sa vie už trošku pohrať aj poslúchne keď ju rodičia upozornia.
Ja mám tieť malú dcérku a na budúci mesiac ideme bratovi na svadbu, samozrejme aj s malou dcérkou. Budúca švagriná jej dokonca kúpila aj sponky a náramok s náhrdelníkom a požičala pre ňu šatky v pňžičovni. Z jej strany tam bude mať trošku staršie dievčatko a budú oblečené rovnako, tak sa všetci tešímwe ako budú vyzerať dve princezné s nevestou. Moja dcérka je eľmi výrečná ale keď by mala rušiť svadobný obrad určite s ňou pôjdeme von. Nevesta sa stále na ňu vypytuje a teší sa na všetky deti, ktoré sú osobitne výtané na ich svadbe.
Ako píše ikke je to spoločenská udalosť a treba rešpektovať názor druhých, ale prečo sa vlastne vydávajú keď sa takto vyjadrujú o deťoch(myslím tým všetky ktoré to písali). Myslím si, že ešte nie sú pripravené na takú nádhernú roľu, ktorú život ponúka a to je rodičovstvo. Mala som kolegyňu, ktorá sa vyjadrila, že deti už nechce, lebo si zvykla na určitý životný štýl.Myslím si skôr, že nechcela verejne priznať, že ich nemôže mať. Vždy keď prišla téma deti zosmutnela ale neodišla...

hasleerka
15. apr 2009

tak som si prečítala prvý príspevok a huba sa mi nezavrela ... to ako môže ktosi napísať o dieťati že dotieravý hmyz 😠 😠 😠 ... ma to tak vytočilo, žeby som jej zaucho vylepila ... ved deti sú úžasné ... si pamätám zo svojej svadby, ako švagrova dcéra, chcela so mnou stále tancovať a bolo to zlaté , škoda že som sa musela venovať aj ostatným ... alebo malý ročný chlapček papal polievku rukami, to som videla až na kazete ...

dada1212
15. apr 2009

hasleerka: Treba akceptovať aj názor iných, i ked dosť zvláštny, ale nie každý musí deti milovať.
často sa napríklad satáva že rodičia si prídu svadbu užiť a dieťa si robí čo chce. Potom mi nepríde zvláštne, že niekto nechce mať na svadbe deti.
A sú aj situácie ked je to nevhodné, napríklad ak je pozvaný/á na svadbu svojho bývaleho spolužiaka/spolužiačky, ktorá je menšia, čo sa týka počtu hostí, príde mi vodiť tam dieťa úplne nevhodné.
Samozrejme že ak je svadba veľká a rodičia si dokážu svoje deti "ustrážiť" nie som proti. A takisto ak ide o blízko rodinu dieťaťa.
A ak to aj niekomu tak vyznelo, nemám nič proti deťom, len som tým chcela povedať,že netreba nadávať na názor iných, ľudia su rozdielny a majú aj rôzne hranice čo im príde v "pohode" a čo už nie a takisto nie všetci zbožnujú deti.
A ešte som chcela povedať, že napríklad malé družičky oblečené ako "malé nevesty" mi prídu na svadbe často väčšou ozdobou ako nevesta. Je to naozaj zlaté a veľmi milé 🙂

sirinka
16. apr 2009

dada ked si niekto uz pozyva aj byvalych spoluziakov, tak neviem, ci ide zrovna o mensiu svadbu 😅 a podla mna plati pravidlo, ze ked pozvem niekoho, automaticky u mna pozvanie plati aj pre zivotneho partnera a ich deti... takze si musim rozmysliet, ci dotycneho pozvem a aky "styl" svadby a zabavy chcem mat...

marse
16. apr 2009

este som nevidela svadbu kde by nebolo co len jedno dieta...

a to co bolo napisane v prvom prispevku, akoze sila, zrejme ta dotycna deti nema, a ked bude tak ich na svadbu brat nebude... 😀

vzdy na svadbe je lepsie mat pokrikujuce a rozsantene deti, ako ozratych a grcajucich svadobcanov
🙂

sirinka
16. apr 2009

marse veru...niekedy dospely sa spravaju horsie ako deti 🙂

bambusko
16. apr 2009

marse 😀

blau
16. apr 2009

Samozrejme, ze deti na svadbu patria a je na rodicoch, aby ich ukocirovali. Ale priat tu takym zenam ,aby nemali deti vobec sa mi zda trochu tvrde. Ved ako sa hovori, Bozie mlyny melu pomaly, ale isto.

bambusko a co si povedala, tej nevestinej kamoske? 😕 Niektory ludia vedia vypustit 🤐

bambusko
16. apr 2009

blau, no zmohla som sa len na to, ze kojim... 😒

zuzanda
16. apr 2009

no to je teda sila, tie citáty 😲 😲 😲 takto som čumela, dosť silné slová, tiež mám doma také jačiace deti, ale jedna kamarátka by sa o nich takto vyjadrila, už by kamarátkou viac nebola 😠
je na rodičoch, aby si svoje deti na svadbe usmernili, určite by som ani ja netolerovala nejaké veľmi divé správanie, čo by otravovalo ostatných hostí, ale nikdy by som pozvaným nezakazovala si ich tam vziať a na druhej strane, keby tam moje deti vyvádzali, tak by som ich radšej ani nebrala, aj tak by som z tej svadby nič nemala, keby som mala len stále striehnuť na decká
na bratovej svadbe mal Timko necelé 3 roky a cez obrad, ked už nevedel obsedieť, bol s manželom vonku a počas hostiny a zábavy sa mu venovali aj moji rodičia s nami na striedačku a v noci doma ho postrážila kamarátka, a my sme si tú zábavu až potom užili 😀
a na mojej svadbe bolo len jedno 3ročné dievčatko, o ktorom sme ani nevedeli, také bolo tichučké a poslušné a aj tak svadba dopadla hrozne 😀, teda samotná svadba bola ok, ale okolo sa pokazilo, čo sa dalo ( šaty strašne upravené, v atelieri nám pokazili fotky, defekt na aute v noci, ktorým sa odvážali svadobčania,...) takže to, že tam nebudú deti, neznamená, že svadba bude dokonalá 😀

edita33
16. apr 2009

aj my ideme teraz v sobotu na svadbu,,a co?nemam zobrat deti tam ?to je co za blbost,,ved ked pozivaju ,tak jasne ze pocitaju aj z detmi,,maly urcite nevydrzi do rana,,ale ide tam zato aby sa zabavil,, u nas sa tak vravi ze dieta by malo najprv vidiet nevestu az potom pohreb alebo cintorin,,su to len take babske reci,,ale u nas v rodine uz svadba tak skoro nehrozi,,tak preco nebrat deti,, keby tam mal niekde kde pospat aj moj maly tak by som urcite neutekala ho niekde odniest,,ale co uz,,

blau
16. apr 2009

bambusko dobre si povedala. 😉

verulka
16. apr 2009

cafte,
tak na mojej svadbe bola akurat moja dcerka, ale nie zeby sme ostatne deti nechceli, ale ziadne v rodine a ani u kamaratov neboli 😀 belgal a hukotu narobili dost aj dospeli.
min. leto som absolvovala 2 svadby s plnou polnou- mam deti vo vsetkom moznom veku a mylsim, ze to nebol problem..i ked ich to tam nejako extra nebavilo 😅 nic dokonca ani nevyliali 😀 cely cas sa pohybovali medzi hostami, tancovali a ked som videla, ze staci, tak som ich vzala prec( obe svadby boli mimo BA, takze sme spali u znamych) nebol to vobec problem, nikoho nerusili, je pravda, ze my sme si to nejako extra neuzili, ale zase o tom to nie je...
teraz idem na svadbu svojej naj kamoske a este neviem ako to poriesim, lebo budem mat vela "povinnosti" takze deti pojdu na obrad a na 1.jedlo a potom s muzom domov 😉 ale to je moje rozhodnutie a nie okolia 😉
bambu, nazory ze deti niekam nepatria 😠 ale vzdy ked je nechutna poznamka, tak sa opytam, ci im mam dat volno, aby videli co dokazu 😀 nerieism, ja mam okolie ... 🤐

asitka
17. apr 2009

nerozumiem, prečo by na svadbe deti byt nemali...ked som bola na bratovej....bolo tam aj malé miminko...aj ročné bábo...aj dvojročný chlapček...no a aj 4,5,7 ročné deti...a nikto ani nepípol...dokonca to bolo také pekné, ked nevesta so ženíchom tancovali s detičkami....

a to čo som si tu prečitala...no mám dost...tie ženské by v živote nemali mat deti.....jedno je sa obávat...či nebudú rušit...alebo, či dačo nerozbijú...ale vyjadrovat sa o detoch ako o hmyze... a že prelepit ústa izolepom a priviazat k stoličke..čo slovo to perla...tie dievčence by sa mali nad sebou zamysliet.... 🙄 ved to je úbohé

sirinka
17. apr 2009

asitka podla mna tie buduce nevesty ani na nic ine okrem seba nemyslia 😉

jahodka11
17. apr 2009

ahojte,tak nas caka v juni svadba mojho svagra....najskor mi maleho mal strazit ocino, ale je pozvany a chce ist....tak neviem, co mam urobit....lebo kupit si drahe saty a potom tam behat cely cas po malom....byt spotena a jeho to tam moc bavit asi nebude.....tak neviem, ci to nie je skoda penaziii.....co myslite? a to by som sa chcela ist dat ocesat a namalovat, nech aspon raz vyzeram pekne...🙂ved to bude svadba....
tak neviem, ci tam s nim mam ist, alebo len na obrad a domov...co myslite? maly je alegik a nemoze jest normalnu stravu a uz to vidim, ako mu tam budu vsetci vsetko pchat do ust...ze ved co by nemohol.... a ja budem len striehnut a behat po nom....no neviem mozno to len vidim vsetko tak negativne... 😒

verulka
17. apr 2009

jahodka, to si musis zvazit, ale ak som pisala, to je na tvojom rozhodnuti...myslim, ze svadobcanom rychlo vysvetlis, ze tvoj maly nebude jest to co mu davaju, lebo nemoze, toho by som sa nebala. My to robime tak, ze na obrad ideme vsetci (ked je to dlhe a nuda, tak vzdy sa da vyjst von) a potom na to 1.jedlo..nasledne sa riadim aktualnou situaciou- cize ak sa pekne hraju, tancuju, tak zostavame a ked je im uz pridlho, tak jeden z nas s nimi ide prec( podla toho- ked sme boli na svadbe z muzovej strany, tak som sla ja a ked z mojej, tak siel on) ak ideme kamosom, tak sa bud dohodneme, alebo odideme a po uspati deti, ktore vtedy strazi babka sa mozeme vratit 😉
kazdopadne svadba s dietatom sa neda len tak uzit, proste to je ako kdekolvek inde, kde sa musi dodrzat ista hranica spravania...
ale vzdy sa to da nejako zvladnut 😉 no ak by si mala byt v strese, lebo si to chces uzit tak "nematersky" tak s nim to moc nepojde.. 😉

bambusko
17. apr 2009

my sme boli na 2 svdanach, ked boli dievcata mensie. krmit ich niktonechcel, len s nimi kdekto tancoval. mali sme dohodnutu kamosku, takze ked uz boli unavene, odviezli sme ich domov, dali spat a vratili sa. ale obe svadby boli blizko 🙂