Deti na svadbe. Čo si o tom myslíte?

darina77
15. apr 2009

Práve som čítala na mojasvadba zaujímavú diskusiu kde sa mi rozum zastavoval pri niektorých
budem citovať:
Pro mně je ten den v živote fakt duležotý a nevím, proč by mi ho měly ječící děti zkazit, abych pak byla nešťastná? Jeden den hlídaní si umí zařídit každý a kdo nechce, tak je sobec, s dětmi je a bude po celý život, na mý svatbě bude jednou za život.
Tak dlouho se všechno planuje a chysta a pak kvuli malým pavianum neuslišíš ani hudbu na nástup.
Naroděj se jim děti a maj zatmění mozku a všude je tahaj.
Ty děti jsou sladký, ale tak 10 minut pak jedině izolep a omotat kolem pusy a svázat provázkem k židli.
Musím říct, že v tu chvíli by to obtížnej hmyz byl.

To je len zopár perličiek, je ich tam viac. Aký je Váš názor ako mamičiek ? Môj je taký, že deti na svadbu patria a vôbec ich neberiem ako dotieravý hmyz, ale sú súčasťou rodiny a a života.

maca793
17. apr 2009

deti a svadba patria k sebe.
mne sa bude sestra vydávať, beriem aj deti ale okolo 22,00 pôjdu domov s mamou lebo viem že by nevydržali.

sasiki
17. apr 2009

ahoj jahodka, my sme boli na svatbe v auguste, nikto malú nekŕmil, skôr ju chcel každý nosiť na rukách, ale to som im vysvetlila, že sa ich bojí (cudzích ľudí), takže v pohode. O mesiac ideme znova aj s malým, lebo on by s mojou mamou celý čas doma nevydržal (je taký maminkin), ja byť tebou idem aj s malým a keď budeš vidieť, že má dosť, tak pôjdete domov, možno sa znova vrátite, možno nie - teda ak by to pozývajúcim nevadilo......
Ja viem, že určite si s tak malými deťmi svatbu neužijeme ako napríklad bezdetné páry, ale ja to beriem tak, že teraz máme malé deti, teraz sme rodičmi - a to je na 1. mieste. No a šaty si dám pekné - neboj, nebudeš sa sama za malým naháňať, určite sa mu povenujú aj iný.......takže sa kľudne vyfinti 😉

biela
17. apr 2009

my ideme tento rok na dve svadby, ak by sme boli pozvaní len my s mužom, určite by sme nešli... naše dieťa je našou súčasťou, spolu tvoríme rodinu a robíme veci spoločne. vidím, že nie som sama, všetky tu máte taký istý názor... to ozaj len maminy vedia pochopiť nie mladá krásna do seba zahľadená nevestička... bez urážky, nie všetki sú také...
minulý rok sme boli na svadbe, malého som ešte dojčila, boli sme spolu aj na obrade a do ôsmej na svadbe. teraz si beriem kamošku, ktorá bude čakať na hoteli a malého tam pôjdem k nej uložiť a my sa ešte budeme s mužom zabávať. to bude po dvoch rokoch moja prvá zábava 🙂

sstefi
17. apr 2009

to kvoli čomu sa tie baby, čo to tam pisali vobec vydavaju? 😕 😅

svadba bez deti nie je svadba, ako si tam od radosti pobehuju a tešia sa z toho. Jeden znamy mal svadbu a boli tam aj deti, ktore hned ako uvideli balony, chceli ich do ruky. Tak ocko tych deti sa slušne išiel opytat ženicha, či može po jednom balone odstrihnut pre (2) deti. A on že, nie nie , ved to je sučast vyzdoby! No a vysvetlite to 4 a 2-ročnym detom 🙄 😠

asitka
17. apr 2009

sirinka...ved ja to beriem...je to ich den...ale nič v zlom...jedno je mysliet na seba...a druhé takéto duchaplné nezmysli púštat do eeeteru...ja by som im dopriala...aby im to niekto do očí šplechol...o ich detoch...ak nejaké niekedy budú mat.... 😠

ankam
17. apr 2009

dievcata aj my ideme teraz na 2 svadby za sebou a bez nasej malej by sme teda vobec nesli.
Nechce sa nam ani na tie dve,ale je to moj brat co sa zeni a druha svadba je manzelov brat.Tak si neviem predstavit ze by sme nemali malu zobrat.....
ti co nechcu deti na svadbu pozvat-tak asi ani moc nemaju zaujem o to aby isli aj ich rodicia.Inak by volali celu rodinu a nie bez deti

ankam
17. apr 2009

tie buduce nevesty keby uz mali svoje deti-inac by rozmyslali 😀

asitka
17. apr 2009

ankam...presne tak...ked pozývam...tak rátam s tým...ak je to rodinka s malými detmi...že pojdu aj oni...je na rodičoch...a ich zvážení...či budú brat aj detičky...ja by tiež bez detí nešla...možno..keby to bola svadba kdesi v zahraničí daleko...by som poprosila rodičov..aby postrážili....ale ani to neviem...radšej by som účast na svadbe odriekla...

ankam
17. apr 2009

tak presne inac by to bolo kebyze ja sama sa rozhodnem ze malu nevezmem-ale to by som tiez bez nej nesla 😉

ankam
17. apr 2009

a napr.uz ked su deti velke ako napr.moj brat........18 r.tak ten uz by nesiel s nasimi na svadbu ani za svet,hoc by ho neviem ako pozyvali 😀 😀 tak to uz je tiez ine

maja22
17. apr 2009

Ja som pred pár mesiacmi v tej diskusii na moja svadba písala niečo podobné, ako väčšina tu. Niečo v zmysle, že manželstvom sa vlastne zakladá rodina, tak deti k tomu patria. Ja nemám spočítané, koľko detí sme na svadbe mali, ale z 90 ľudí to bola minimálne tretina, vo veku od dvoch rokov až po pubertiakov, žiadne problémy, tancovali, naháňali sa, vydržali dlho, tí starší niektorí v noci pospali na pospájaných stoličkách vo vedľajšej miestnosti, aj my s mužom sme s nimi tancovali, lebo sa z toho tešili a nás to tešilo tiež... 🙂 Proste, ja som vždy snívala o svadbe, kde bude kopec detí, lebo si pamätám, aký zážitok to bol v detstve pre mňa. 🙂 Nuž, niektorá baba mi odpísala, že nie každý potrebuje na svadbe škôlku 😝. A vraj je to vrcholne nezodpovedné, aby dieťa spalo na stoličkách.... Podobný názor mali aj mamy, nielen slobodné a bezdetné ženy. Nuž, podľa mňa raz v živote si pospať na stoličke desaťročnému neublíži... Ja si myslím, že skôr to závisí od rodičov - presne ako ste písali, rodič má vedieť, kedy je to ešte zábava a kedy skutočne stačí. Ale keď rodičovi je to jedno, vtedy je to jemne povedané blbé... A ešte tam bol taký názor, že nevesta si nepraje, aby jej pozvaní hostia odišli domov po prvom chode, lebo deti... Že ak ich raz pozve, tak je slušné zotrvať čo najdlhšie... Nuž, keď som si predstavila, že by nám polovica hostí odišla po prvom tanci domov, tiež by ma to štvalo... Ale pokiaľ by išlo o jeden - dva páry, čo majú bábätká, určite by som to pochopila a bola by som vďačná, že prišli aspoň na pár hodín 🙂.

darina77
autor
17. apr 2009

Čo ma ešte zarazilo bol dosť častý argument, že by sa zbytočne pritiahla pozornosť na deti a nie na nevestu.
Akoby žiarlili na deti.

erikasadek
17. apr 2009

ja ma len jednu otazku na vas ktore ste citali ,v tu alebo tie temy , v svadbe.. mozte mi povedat ktora to bola,a lebo hodit link..
rada by som si precitala tie perlicky , proti detom egoisticke.. len vediet ako niekto dokaze bezcitne rozmyslat. ak by vam to nevadilo .. nechce sa mi hladat v svadbach...
dakujem...

ankam
17. apr 2009

aj mna by to zaujimalo,nech sa pobavim na hluposti inych .a rozculim 😠

mima1
17. apr 2009

vy to tu este stale riesite? no mam dost. nieje to jedno kto sa ako vyjadril? ci povedal na deti to alebo ono je to snad ich vec. sak nie kazdy musi mat stale ten isty pohlad ako vy. su take zeny ktore deti nechcu mat vobec a deti nemaju radi a co? teraz ich treba vystrielat. alebo zabit zato ze deti nechcu mat na svojej svadbe?

markiza
17. apr 2009

tak to je jednoduchsie napisat priamo na pozvanku "pre deti vstup zakany" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 fakt to pisu dobre pipiny 🙄

vanish1
19. apr 2009

dievčatá, tak ja som to náhodou našla 😝
http://www.mojasvadba.sk/forum/show.php?vThread...

zuzana581
19. apr 2009

Ahojte. Tak ja som čítala iba ten prvý príspevok, ale mám dosť. Ja osobne by som na svadbu, kde by bola podmienka "bez detí", ani nešla. Myslím, že deti ten deň nemajú absolútne ako pokaziť. Samozrejme, že môže byť nepríjemné, ak napríklad počas obradu začne dieťa plakať, ale na to sú tam rodičia, aby s tej siene zatial napríklad odišli, alebo to dieťaťko nejak utíšili. Chyba nikdy nie je v deťoch, ale v rodičoch, ak dieťa neutíšia alebo neupozornia, ak je už väčšie a chová sa nevhodne. A zas nikto nemôže čakať, že dieťa bude sedieť pri stole a "nudiť" sa celý večer. Na jeseň ideme na svadbu, kde budú tri miminká do veku 4 mesiacov (to iba o tých, čo viem) a potom väčšie deti, tak to bude zábava. Neviem si ani predstaviť svadbu bez detí. Potom nech to dotyčná rieši tak, že si pozve ludí na sobáš (samozrejme poobedný, lebo vtedy väčšina detí spí) a oslavu urobí v nočnom klube (najlepšie striptízovom 😀 , kde majú neplnoletí určite vstup zakázaný) 😎 Niektoré herečky sú fakt na smiech. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzana581
19. apr 2009

MAJA22 ja si tiež myslím, že na tom nie je nič nezodpovedné, ak sa deti aj prespia raz na stoličke. Na svadby predsa nechodia každý víkend. My sme boli pred dvoma rokmi v lete na svadbe a moja malá tam bola jedna z troch detí. Mala tri roky a nevedeli sme ju dostať do pol jednej v noci odtial. Bola tak nadšená z nevesty. Stále spolu tancovali aj s ostatnými a neveste to vôbec nevadilo. Ani spinkať nechcela. Stalo sa to raz za jej tri roky, že bola tak velmi dlho hore, ale bavila sa, všetci sme sa bavili a určite jej to nijak neublížilo.

marcela.m
19. apr 2009

Zasnem,to je co za zenu,co to napisala.A naco sa vobec vydava?Vsak jej by som ani dieta nepriala,alebo lepsie povedane dietatu taku matku ako je ona,podla toho co pise.Vsak to je uzas.To ked jej bude dietatko plakat,to mu oblepi usta?Tej by som nieco pekne povedala.
My sme boli aj s malou na svadbe.O 19h alebo tak nejako prisli po nu nasi a isla k nim spat.My sme zostali.Deti tam bolo viac a boli zlate,ako nahanali baloniky,tancovali s mladomanzelmi...
A o dva tyzdne ideme na dalsiu svadbu aj s malou.
No toto ma fakt vytocilo.Nehovorim,ze ja nemam nervy,ked mi Kajka place a vymysla atd. ale toto je aj na mna silne kafe.

marcela.m
19. apr 2009

Ja som tam kukla a napisala im.Este som aj dostala na frak.Ja som nakoniec ta zla.Oni to maju fakt pomylene.
Alebo sa "nechapeme" co piseme.Asi tak.Kazda si piseme svoje.

darina77
autor
19. apr 2009

Marcela, prajem im aby im tú dokonalú svadbu pokazili dospelí.

nnikka
19. apr 2009

marcela.m - hovoris mi z duse
maja 22 - presne tak...

ja som im tiez pisala ale ma to prestalo bavit... a ked som napisala, ze deti sa tesili z toho, ze mali vlastny stol a baloniky a tancovali... tak prisla na to odpoved ze oni sa nebudu starat o to aby urobili detom hostinu v McDonalde 😒

ja som sice bezdetna a zasa sa opakujem ze nie som ziadny detomil... ale ved je to pre kazdeho zazitok a pre deti obzvlast...

a ak by mna niekto pozyval a co i len jemne mi naznacil ze s dietatom nie lebo ospini saty, bude revat pri sobasi, bude vystrajat, bude ho treba obskakovat... tak to by som ani nesla...

uznavam su aj deti typu "postrach Denis" ale od toho su tu rodicia... aby na nich dohliadli

nnikka
19. apr 2009

zuzana581 😀 😀 😀 to s tym striptizovym klubom je fakt dobre...

aj u nas si deti schrupli na stolickach a aj jeden dospely a no a co... ved ja som ani nemala cas sledovat ze kedy ktore zaplakalo, ci kde si lahlo... take to bolo rychle..

este ma vytocilo, ze vraj nechcu aby im tam zeny dojcili lebo je to vraj negustovne, ale ved im tam nebudu dojcit pred svadobnym stolom... to ako svagrina nebrala malu lebo ze sa nebude zabavat a potom si odsavala mlieko v aute, a to bola sranda ked ho potom vylievala v aute cez okno... zahmlene okna a z auta vytekajuca biela tekutina 😀 😀 😀
na dalsiu svadbu uz zobrala aj malu a v klude vo vedlajsiej miestnosti aj kojila a nikomu to nevydilo... ja som ani nevedela kedy to stihla

co chvila ideme na dalsiu svadbu... tak sa tesim ako budem s neterkami tancovat o 106 😀

ankam
19. apr 2009

baby ja som bola tak vystresovana na mojej svadbe ze som ani to ich Ano nevnimala 😀 😀 😀 a nie to ze mi to nejake dieta prekazi 😀

bihan
19. apr 2009

Ja celkom nechápem, prečo sa všetky tak rozhorčujete... neviem, ako vy, ale ja som ešte nezabudla na to, aké to je "bez dieťaťa" a priznám sa, že keby nemala sesternica svadbu aj so svojou vlastnou dcérou a inými deťmi, pre ktoré má prekvapený program, tak by som váhala, či malú na svadbu vezmem. Teraz má obdobie, keď nikde neobsedí, nič si nedá vysvetliť, kričí a hádže sa o zem, keď nie je po jej, takže predpokladám, že takéto scény by si neodpustila len kvôli tomu, že má moja sesternica svadbu.
Čo je na tom, že nevesty si chcú užiť "svoj deň"? Svadbu si pripravovali možno rok dopredu, o šatách a obrade sa im aj sníva a chcú, aby bolo všetko perfektné... Dnes dokážem tolerovať oveľa viac, čo sa týka detí iných ľudí, než kým som mala to vlastné a podľa mňa sú situácie, keď je to s deťmi nesmierne zložité a dokážem pochopiť, že to niekomu, kto detí nemám, môže vadiť...

nnikka
19. apr 2009

jasnacka sak kazdy ma svoj nazor, ja som sa tesila, aby mali aj deti o zabavu postarane a nenudili sa a stacili mi na to 2 mesiace... ani snivat som nestihla a mozno ze to bolo aj dobre, lebo to vypalilo celkom v pohode, ked ze som nemala ziadne zvlastne ocakavania tak sa mi zdalo vsetko nadherne aj bratranec pisjuci vodku rovno z flase 😀 😀 😀

zajo79
19. apr 2009

tak ja sa pridavam k tym, co si myslia ze snad ani nieje mozne aby toto niekoho napadlo 😕

ved na svadbach su najkrajsie deticky ako sa nahanaju a vymyslaju 😵

dajte im tam kopec balonov a bublifuky..a maju o program postarane. Deti k svadbam rozhodne patria a kto si mysli ze nie...nazor mu neberiem, ale myslim ze taky clovek tak skoro vlastne deti mat nebude a ak ano - chudatka deti

lienocka235
20. apr 2009

Moj nazor je ze je to svadobny den zenicha a nevesty je to ICH den a teda ostatni by sa mali prisposobit ich predstave. ak tam nevesta nechce mat deti, lebo si svadbu pripravuje uz rok a pol a obava sa ze by si hostia namiesto dokonaleho zladenia kvetin, kravaty zenicha a jej podvazkoveho pasu vsimali viacej deticky.. co pocas obradu zaplacu alebo jej proste nevyhovuje predstava nahanajucich sa deti po sale.. a pod.. je to jej nazor jej predstava..

ak to tak chce nech to tak ma.. preco nie.. ak to mne ako matke nevyhovuje ze ma pozvali bez dietata /co moze mat niekedy aj celkom prozaicke dovody.. napr. nedostatok miesta v sale a ine obmedzenia/ tak tam nepojdem a hotovo..

v obdobnej situacii sme sa k tomu postavili tak, ze je na rozhodnuti buducich manzelov ze ci vezmeme dieta alebo nie.. proste ak povedia nie tak si to zariadim /varovanie/ a nebudem z toho robit dramu
ja som bola na vela svadbach.. mame velmi rozvetvenu rodinu.. a plno deti.. a poviem vam.. mne samej to uz islo nen ervy tie pobehujuce deti, loziace pod stolmi../staci ze je tam jedene taky.. ostatne navedie/ a deti spiace na stolickach.. boli chudatka.. aspon podla.. mna.. ja som nechala dcerku do cca 10-11 vecer a potom sme ju odviezli kamaratke.. aby sme si mohli aj my zatancovat a tak.. ale deti co tam pospavali na stolickach, boli umnaucane.. zjavne potrebovali ist sapt a envedeli tam zaspat co sa im ani necudujem.. tak mne sa to nepacilo a nakoniec sme aj skor odisli odtial...

myslim si ze deti su ozdobou svadieb.. ale odtial potial... aj casovo aj spravanim.. a hlavne ak to mladomanzelom neprekaza... ide predsa o ich den...

sicilia79
20. apr 2009

U nás v rodine je vo zvyku, že deti si na svadbu berú len úplne najbližší novomanželom, t.j brat, alebo sestra s deťmi
Sesternice, bratanci s deťmi na svadbu nechodia...lenže ako som čítala, že neveste nie je žiadúci na svadbe malý synovec..tak to je pre mňa sila
A čo sa týka toho, že deti spia na stoličkách...my sme na našej svadbe mali nášho vtedy skoro dvojročného syna a štvorročnú neter a o desiatej si ľahli spať do kresiel a spali tam do polnoci, kým sme nešli domov. Nijak im to neublížilo a bola som rada, že si s nami užívali zábavu