Deti na svadbe. Čo si o tom myslíte?

darina77
15. apr 2009

Práve som čítala na mojasvadba zaujímavú diskusiu kde sa mi rozum zastavoval pri niektorých
budem citovať:
Pro mně je ten den v živote fakt duležotý a nevím, proč by mi ho měly ječící děti zkazit, abych pak byla nešťastná? Jeden den hlídaní si umí zařídit každý a kdo nechce, tak je sobec, s dětmi je a bude po celý život, na mý svatbě bude jednou za život.
Tak dlouho se všechno planuje a chysta a pak kvuli malým pavianum neuslišíš ani hudbu na nástup.
Naroděj se jim děti a maj zatmění mozku a všude je tahaj.
Ty děti jsou sladký, ale tak 10 minut pak jedině izolep a omotat kolem pusy a svázat provázkem k židli.
Musím říct, že v tu chvíli by to obtížnej hmyz byl.

To je len zopár perličiek, je ich tam viac. Aký je Váš názor ako mamičiek ? Môj je taký, že deti na svadbu patria a vôbec ich neberiem ako dotieravý hmyz, ale sú súčasťou rodiny a a života.

bianca
20. apr 2009

tak to je sila

u nas deti idu na svadbu automaticky a pamatam si ze babina brala aj male sesternice ked niekam sla sama.

sicilia79
20. apr 2009

ja som počas štúdia na strednej škole praxovala na všelijakých akciách a bola som aj na cca 50 svadbách obsluhovať, ale na žiadnej nechýbali deti, či úplne drobné, alebo pubertiaci
A každý sa s tými deťmi zabával a nevadili ani nám obsluhujúcim

parvitas
20. apr 2009

Je to vsetko o ludoch. Ked sa dohodnu, nie je problem.
Na svadbe sme mali drobca - sesternicinho sotva rocneho chlapceka - a vobec to neprekazalo. Ked mrnkal, zobrali ho mimo kostol, na zabave mal cestne miesto s detskou stolickou a zabezpecenu izbu na prizemi aj s cestovnou postielkou, ked sa potrebol vyspat. Myslim, ze nebol vobec problem, s personalom sme sa dohodli vopred a mne ako neveste vobec nevadil, hostia sa tiez nestazovali, bol zlatunky. 😉 Akurat jeho mamina mala plne ruky prace, ale asi ako kazda mama. 🙂

sue
20. apr 2009

...no ja decká zbožňujem a bez môjho syna nechodím takmer nikde ale chápem aj tie babule na MS... presne pre to, čo napísala Bihan.
Je to ich dllllho plánovaný deň a pokiaľ vo svoj veľký deň detičky na svadbe nechcú, nechajte ich... je to ich vec... a zariaďte sa podľa toho... Ja osobne by som na takú svadbu asi nešla, keď by mi povedali, že Macka nemôžem vziať so sebou ale určite by som tu nevypisovala urážky na ich stranu - nebojte sa, život im to vráti a pochopia, že spravili chybu 😉

zuzi118
27. aug 2009

My sme boli s malym na svadbe ked mal 4 mesiace. Aj som s nim chvilku tancovala (bol v baby satke) a vsetci sa z neho tesili. Este nevesta zo zenichom boli smutny, ze ani nezaplakal pocas obradu, ze bez toho to nie je poriadna svadba.

Ak by ma niekto pozval, ale s tym, ze si tam moje dieta nepraje, tak mu poprajem peknu svadbu, ale uz by sa s nami viac unuvat nemusel. Nehovorim, ze mamina musi byt den/noc s dietatom, ale nech to nechaju na nu, ci si najde strazenie, alebo si radsej skrati svadbu a pojde s dietatom.

Este mi napadla jedna vec, co by mozno niektore bud. nevesty ocenili. Myslim, ze v Japonsku si mozte prenajat svadobcanov. To ked nemate rodinu, alebo ju nemate dost na urovni. Tam by si mohli povyberat peknych dablerov a nemuseli by byt smutne, ze im fotky kazi 100 kilova teticka s hroznym ucesom 😉

mima22
27. aug 2009

ahojte,aj mi mi ideme o tyzden na svadbu a berieme malu so sebou aspon na chvilu do enajkej siedmej osmej podla toho aka bude a potom ju zanesieme muzovej rodine ti co ju budu strazit,on i su radi ze ju budu strazit najrdasej by boli keby im ju tam enchame uz od obeda a neberieme ju na svadbu ale aspon na chvilu ju chcem vziat.
boli ste uz niektore aj tak na svadbe ze ste vobec male so sebou nevzali ?ak ano tak ako ste to zvladali vy a aj maly?
nasa mala je teraz trosku nachladnuta ale ak bude o tyzden uz uplne dobre tak ju isto nevezmeme so sebou.
alebo ked ste zas maly male so sebou tak ako to zvladali.
napiste vase skusenosti

elise
27. aug 2009

my sme svadbu mali tajnú len my dvaja a dvaja svedkovia a obed v reštike.ale ja ako decko si pamätám všetky svadby u sesterníc a bratancov a boo to supriš, aj sa nám kadekto povenoval 😉 zahrali sme sa boli sa prejsť vonku a po polnoci sme vždy zalahli 😉 bratanec teraz posledný čo sa ženil tak ma nepozval na svadbu kôli malému ale z jej strany tam boli 3 malé deti vo veku lukaska, ale rešektoval som jeho rozhodnutie.
mala som trez stretávku a mamina mi nemohla malého varovať ebo boli pozvaní na nejakú 50-tku tak som sa spýtala spolužiakov či im to bude vadiť ked zoberem maého o sebou lebo manžel vtedy robil takže nikoho iného nemám u koho moho byť malý. tak som ho vyfešákovala a išli sme. so spolužiakmi sme sa nevideli 16 rokov tak som sa tešila ked sme prišli tak samozrejme behal behala som za ním, venovala som sa mu, videla som spolužiakov a počúvala ich ako sa predstavovali, boli sme na deckom ihrisku potom a ked som videla že luky začína byť unavený tak som sa sním šla previesť autom až zaspinkal, presunula som ho do kočíka v sále bol taký tmavší kutik a potom som sa bavila skoro do rána a bolo super a nikomu malý nevadil a ani malý sa nezobudil.
takže podla mna deti na svadbu patria ak sú v blízkej rodine alebo u najlepšej kamarátky. dodávajú svoje čaro 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 celej svadobnej atmosfére a svadbou sa aj vo väčšine zakladá rodina 😵 😵 😵 😵 😵 takže ak ten pár bude mať deti a budú pozvaní na svadbu a nevesta im povie že deti majú nechať doma tak hádam tá nevesta pochopí čo to znamená 😠

emjee
27. aug 2009

my sme boli pred mesiacom a maleho sme mali so sebou - nakolko este dojcim, bolo to jednoznacne, ze ide s nami a o 21 sme potom sli domov - cisto teoreticky by nam ho mal kto strazit, ale hoci matej vela noci prespi nerusene, najdu sa aj take noci, ked je na mne prisaty od vecera do rana a viem, ze by som si to uz neuzivala, keby som musela stale sledovat mobil, ze ci nahodou sa nieco nedeje a nemusim bezat domov

papajka7
28. aug 2009

aj my sme boli teraz na svadbe brachovi,a ani som nerozmyslala ako s detmi,ved to sa ani do predu neda naplanovat,nevieme aku budu mat zrovna naladu atd..myslela som,ze ked bude nervozny a nebude mat kde spinkat tak pojdeme domou,ale doniesli sme si tam hacku,mm nasiel flek na zavesenie,a boli sme do rana 😕 😵 ,vsetci boli spokojny,my ze sme nemuseli ist domou,maly spokojne vyspinkany,dokonca sa ani nebudil,iba raz na mliecko,co doma sa budi ovela castejsie.a svadobcanom sa to velmi pacilo,kazdy co isiel okolo,troska pohojdal...

svadbu bez deti si neviem predstavit

nas doma bolo 7 deti a vzdy sme vsetci chodili po svadbach,raz nasim niekto povedal,ze bez deti tak ani nesli 😉

bets
28. aug 2009

mna by ani nenapadlo nebrat deti na svadbu. potom nech nas radsej ani nepozyvaju, keby nas nebrali ako celok.
a co sa tyka obradu, tak to vedia deti zvladnut. boli sme na svadbe aj s malickymi detmi. ked bolo dieta nervozne tak som si v kostole nasla tmavy nenapadny kutik, kde som dojcila, alebo sme stali vonku a pod.
a na hostine su deti take bezprostredne, vedia sa dobre bavit, ked si clovek vsima roznych ludi, tak castokrat si vsimaju prave deti, usmievaju sa na nich, kameraman a fotograf (samozrejme okrem manzelskeho paru) vyhladava rozne zaujimave zabery deti.
ja som na svojej svadbe nemala deti, lebo v rodine este neboli a bolo mi to luto. podla mna deti na svadbu jednoznacne patria, tak ako do bezneho zivota.
moje deti su zvyknute chodit okolo 20.00 spat. ked ideme na svadbu, tak im upravime trochu rezim, aby dlhsie vydrzali. zozenieme si ubytovanie v tesnej blizkosti, kde ich dame spat. ak je to objekt mimo tak ideme s nimi tiez, alebo sa striedame napr. so svokrovcami. ked bola svadba v penzione, hoteli, tak sme sa mohli vratit spat na zabavu, ale kazdu polhodinu az hodinu ich chodil niekto kontrolovat (mali sme to stastie, ze okrem svadobnych hosti, tam nikto iny nebol ubytovany)

mima22
31. aug 2009

ahojte.
chcem sa spytat ze ako ste to riesili tie co ste babatka babatka potom zaniesli strazit ,ze ake boli ked ste ich tam nechali a odchadzali ste ci neplakali za vami?
ja sa bojim ze bude mala za nami plakat.
nam ju budu strazit s muzovej strany rodina a niekedy je taka ze hned place ked tam prideme a chytia ju naruky,
tak neviem ako to spravit ked budeme odchadzart aby neplakala.
napiste mi

mywiel
1. sep 2009

To bolo co za svadbu bez deti?? Nechapem?? 😅 😕

denisocka
1. sep 2009

my ideme na svadbu 10.10 a už sa velmi tešíme,malý ma aj oblek - len my ešte nemáme čo na seba 😀

najjulinka
1. sep 2009

my na svadbu ideme v sobotu... a nemám čas riešiť... a tiež to bolo pozvanie bez detí... tak reku, že nejdem.. aj tak som dumala, moc sa mi nekcelo, ale ked bez deti, tak nejdem. ..ale že ma tam kcu, tak nech vezmem aj deti... ale je to také divné, ked viem, že nie su deti vítané... 😒

mamagaga
1. sep 2009

my sme boli na sestrinej svadbe, ked mala dcera 2 mesiace, pocas obradu som ju kojila vedla v miestnosti, a na zabave som ju mala uviazanu v satke, domov sme sli skor...

no zato sesterka tomu nasadila korunu - pozvanie na svadbu sme prijali, dcera tesne pred tym dostala zapal priedusnice, brala dvoje atb... na svadbu sme nesli... po case som sa dozvedela, ze nie som jedina, ktora ma dieta, ze kazdy si vie zariadit opatrovatelku k dietatu, ona na mojej svadbe bola a ja som ju "osr.la" (prepacte za vyraz) a vykaslala sa na nu... aka som ja klamarka, ze kvoli tomu, ze som jej nechcela dat dar, som si vymyslela dcerinu chorobu, len aby som nemusela prist... a ze so mnou konci...

nuz, sme bez kontaktu...

erikasadek
1. sep 2009

toto je smutne, ale ten kto nemal deti to nepochopi... 🙂
neboj aj na nu , za par rokov pride, a spomenie si na teba mozno, ako Ti ublizila..

za seba...
mozem povedat, ze svadba a deti od nepamati k sebe urcite patria .. a nove tendencie, ktore su teraz v mode, su na skodu, typ, bez deti, alebo niekto tu pisal, ze si , pozicat , a prenajat takzvanu, rodinu, na svadobne fotky , aby mi tam , netrcala, 100 kilova teta;.
mozno prave na taketo fotky , 100 kg tety sa budete s laskou , pozerat a spominat.. a nie na ludi , ktorych ani nepoznate..
teda to je moj nazor................................ 🙂 ...

sifka
1. sep 2009

☹ to je dost smutne ked deti nemozu na svadbu........ na nasej svadbe mal nas syn 1,5 roka a zabaval sa jedna radost a to este nevravim o neteriach a krstnych detoch.... najkrajsi pohlad bol na nich 😵

zukab
1. sep 2009

na nasej svadbe boli deti vitane, ja som dceru drzala pri obrade na rukach, bolo to super, kazdemu sa to praveze pacilo. obrad sme mali vonku, svietilo krasne slniecko...mala sa mi hrala so zavojom a snazila sa vytrhnut kyticku z ruk 😀 a mne to bolo uplne ukradnute, nebudem stresovat kvoli takymto kravinkam. kamaratkina dcera sa pocas obradu snazila dostat ku nam a hladkat dcerine nohy (bola bosa), no a co? aspon bola sranda, bola uvolnena atmosfera, ziadna upatost a rezervovanost. ved svadba ma byt zabava a taketo situacie su mile. mali sme na svadbe asi 6 deti, vsetky sa chovali uzasne, tancovali, hrali sa, kazdemu som dala ako darcek omalovanky a bublifuky a neviem co este, nech maju "vianoce" a boli stastne. vecer si pre niektore prisli babky, ine ostali spat na hoteli, takze ziadny problem, na stoloch boli monitory zvuku a ficalo sa dalej. ziadny problem ani stres. mima22, ja som malu isla okolo osmej nakrmit, uspat a o chvilu som sa vratila na zabavu. nenechala som ju samu, aby mi ju uspala opatrovatelka, lebo na dcerku toho bolo za cely den aj tak dost, plus jej rastli zuby a bola potom nervna. takze som v svadobnych satach a v zavoji pekne krasne nakrmila, uspala, dala do postielky a vo vedlajsej izbe ju strazila monitorom slecna opatrovatelka. 😉

ivankova
3. sep 2009

ahojte ja som bola pred dvomi tyzdnami na svadbe svojho svagra a bolo tam 5 malych deticiek z toho dve moje..a povim vam,ze
svadba bez tych krpcekov by bola uplne ina..sama nuda pretoze deti tam rozprudili zabavu..nebolo ich treba dvakrat nukat aby isli tancovat a salet sa a okrem ineho tie ich tanecne zostavy,no proste to bola zabava..
A okrem toho si myslim ze deti su ten najkrajsi objekt na fotenie..ja som svoju svadbu absolvovala zo svojou 1aj pol roc. dcerou a ak by som sa mala vydavat znovu urcite by boli v tento den somnou,lebo by mi svadbu pokazilo len to,ze by som na ne myslela a bola nesvoja co prave robia-ved mnohe to poznate..
a opatrovanie sme vyriesili tak ze na mojej svadbe isiel moj ocino snou domov pospinkat si pretoze mal aj on zdravot.problemy a na svagrovej svadbe po nich prisli zase moji rodicia a vzali ich k sebe domov.....

marianka79
3. sep 2009

svadba bez detí? no to nie je svadba ivankova pravda čudujem sa že taká téma vznikla 😉 ja by som bez syna nikam nešla 😒

ikke
3. sep 2009

prosim, skuste udrzat tuto diskusiu bez urazok a nadavok... 😉

ivankova
3. sep 2009

nastastie ze mam taku rodinu,ze su deticky vitane ci uz na svadbach,oslavach....
marianka79-no urcite deti patria na svadbu aspon na tu oficialnu cast a trosku aj na tej tancovacke a potom (ako si to kazdy zariadi) hop-cup do hajan....ale hlavne je ze tam boli,vysantili sa...
teraz v septembri sme tiez pozvany na svadbu a aj s detmi,ale bouzial sa nam ist neda tak moji rodicia beru aspon starsiu dceru,lebo ta je uplne ,,zazrana,, do svadieb...
......tiez by mi nedalo ked by som detom povedala ze my s ocinkom ideme na svadbu,ale vy ist nemozte lebo tam deticky nechcu,cize asi na taku svadbu by som ani nesla..

wiskas
24. okt 2010

mali ste niektora z vas taku svadbu na ktorej boli aj vase vlastne deti?chceme sa na rok zobrat a neviem ako to mam potom vyriestit s mojimi dvoma ratolestami.Budu vo veku 4 a 1 a pol roka.S tou 4-rocnou nebude az taky problem ,ta by s nami mohla ostat aj dlhsie,ale ako to vyriesit s tou mladsiou?Mam opytat rodicov aby ich zobrali ulozit do postele?Potom pridu o zabavu...Nechcem ich len tak ulozit na hotelovu izbu a ist sa dalej zabavat.