Deti na svadbe. Čo si o tom myslíte?

darina77
15. apr 2009

Práve som čítala na mojasvadba zaujímavú diskusiu kde sa mi rozum zastavoval pri niektorých
budem citovať:
Pro mně je ten den v živote fakt duležotý a nevím, proč by mi ho měly ječící děti zkazit, abych pak byla nešťastná? Jeden den hlídaní si umí zařídit každý a kdo nechce, tak je sobec, s dětmi je a bude po celý život, na mý svatbě bude jednou za život.
Tak dlouho se všechno planuje a chysta a pak kvuli malým pavianum neuslišíš ani hudbu na nástup.
Naroděj se jim děti a maj zatmění mozku a všude je tahaj.
Ty děti jsou sladký, ale tak 10 minut pak jedině izolep a omotat kolem pusy a svázat provázkem k židli.
Musím říct, že v tu chvíli by to obtížnej hmyz byl.

To je len zopár perličiek, je ich tam viac. Aký je Váš názor ako mamičiek ? Môj je taký, že deti na svadbu patria a vôbec ich neberiem ako dotieravý hmyz, ale sú súčasťou rodiny a a života.

veronika13
15. apr 2009

no tak to mohli napísať len bezdetné pipinky 😀

svadby a deti? bez nich by to bolo o ničom... ja ako decko si spomínam na svadby veľmi dobre, krásne spomienky, dúfam, teda že som svadobčanom neprekážala 🤐 😀
my sme mali na svadbe deti a teda nevadilo mi to vôbec. Je to na každom rodičovi, či si dieťa zoberie, alebo si chce užiť večer bez... ale mňa by sa dotklo, keby mi niekto povedal, že máme prísť na ich svadbu bez dieťaťa

miresta
15. apr 2009

darina 77 - tak to je príšerné, neviem ako to niekto môže o deťoch napísať, príšernééééééé!!!!!!
Ja som na svadbe mala tri detičky a to som mala malú svadbu, a bez nich si to neviem predstaviť. Sú krásnym spestrením a hlavne svadobnej hostiny a tancovania, je to úžasné ako sa tešia.
a tak ako píše Veronika mňa by sa tiež dotklo ak by mi niekto povedal, že na svadbu bez diaťaťa. U nás je zvykom, že ich berieme na svadby a potom neskor vo večerných hodinách berú babky a starajú sa cez noc, a my sa bavíme ďalej, tak opatrovateľka sá dá zohnať, ale myslím že na noc, inč deti k svadbám určite patria.

mamutka
15. apr 2009

my sme mali na svadbe len jedno male babenko, dalsie dve deti som moc nechcela, lebo ich maminka sa vyjadrila, ze ich so sebou musi brat, lebo ked ich necha babke, tej uz je zle, len papuluju, po hlave jej skacu a proste nevie si nikto s nimi rady..no uznajte, takto mi oznamila, ze ich odparkuje na mojej svadbe a ako vydrzia byt hodinu ticho v kaplnke pri obradesom si vedela zivo predstavit 😝 tak som jej povedala pravdu, ze dopredu sa s detmi nepocitalo, lebo kazdy mal prist bez, sam od seba a podla toho sme objednali priestory, bez stola pre deti. normalne slusne vychovane deti by mi nevadili, ale na poslednu chvilu mi tam vnucovat certov, to nie, diky.
Tie komenty co si sem skopcila napisala ozaj slepica a myslim ze by deti najblizsich 10 rokov nemala mat. Je jedna vec mat obavy ze budu hlucne ci daco rozbiju, ved su to deti, a druha vec takto sprosto sa o nich vyjadrovat a ze rodicia maje mozgy zatemnene...normalna zena sa takto sprosto nevyjadruje

darina77
autor
15. apr 2009

To čo som citovala nepísala jedna a tá istá osoba. Sú to vyjadrenia viacerých neviest.

maruschka
15. apr 2009

to napísala nejaká totálna tupka, ktorá myslí len na ten priblbnutý biely závoj na hlave a aká bude očarujúca a krásna...Ha-ha-ha-ha-ha.. 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Svadba bez detí nie je svadba..O tom to je, že si pozývame naozaj všetkých, ktorých máme radi, aby sme si ich uctili a aby sme s nimi boli v náš najdôležitejší deň..A aj keby mi rovno ťahali závoj z hlavy a prevracali kostol hore nohami, tak by mi to nevadilo, lebo deti sú deti, či sú veľmi aktívne alebo len tak pokojne sedia..Všetky deti sú vychované, veď nie sme neandrtálci predsa..len sú deti živšie-veselšie a sú deti pokojnejši-a tiež veselšie..Každé sa inak prejaví..No a čo má byť, že ich ťaháme všade so sebou??? Som zvedavá, či táto kráľovná, keď porodí, bude mať opatrovateľku zakaždým, keď vytiahne päty z domu... 😖 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Podľa mňa to nie je svadba, ak je presne nalinkovaná, všetci majú svoje úlohy-ktoré musia hrať, inak nevesta chytí hysterický záchvat a svadobná matka bude omdlievať po každom kroku, lebo jej rozmaznanej dcérenke zasa raz niekto pokazil jej sladký ružový sníček o nej samotnej...Ach tie tupé princezné,....... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

maryah
15. apr 2009

to co su tam za osoby??? ja ked som sa vydavala tak mi tam behali 5 a 6 rocni synovci, manzelove malinke sesternice... bolo to tak uzasna sa na ne divat ako krutia zadockami na hudbu a pobehuju okolo... nevedela by som si to predstavit, ze sa vydavam a synovci su niekde s opatrovatelkou 😲 😲 😲 .

maryah
15. apr 2009

presne maruschka, napisala to nejaka pipka, ktora si mysli, ze sa cely svet bude tocit len okolo nej...

prasiatko30
15. apr 2009

ja co som bola na svadbach tak zvyk je asi taky ze deti z rodiny idu - v rodine mojho muza sa jedna len o deti najblizsej rodiny - synovci a netere inaksie ostatni sa zariadia a pridu bez ak to nie je vopred dohodnute inaksie alebo ak vyslovene nepovedia ze mozes priviest deti. inaksie ja som tiez radsej ked odparkujem na svadbu dceru s niekym ako ju nahanat po celej svadbe a nemat nic zo zabavy 😀 - ale ja som krkavcia mater ako tak vidim 😀 😝

ukmima
15. apr 2009

My sme mali na svadbe dve deti...nase 😀

zoeno.1
15. apr 2009

🤐 😲 to co za nazori????....no vidno,ze deti nemaju a urcite este dlho mat nebudu a ak raz mat budu (aj to mozno nahodou) tak to bude vychova....chudence.... 😔

nemam nic proti detom na svadbe,vsade kde som bola na svadbe,tam boli aj deti a boli zlate 😵 ....na nasej deti neboli....a teda vlastne nik.....len dvaja svedkovia 😀

inka04
15. apr 2009

v zivote by ma nenapadlo takto rozmyslat... naozaj zvlastne uvazovanie... tieto baby by si mali vyberat svadobnych hosti na zaklade psychologickych testov (urcite zahrnajuc IQ testy, aby nemali zatemnene mozgy)...inak moj nazor : svadba bez deti je riadna nuda 😉

darina77
autor
15. apr 2009

Koľko chlapov trebárs na svadbe prestrelí a sú hlučnejší, tiež by poslali pozvánku príď bez manžela, je príliš hlučný?

matica2
15. apr 2009

tak to sú ale citáty 😠 ved deti na svadbe to je najkrajšie čo tam može byt samozrejme až po neveste 😉 a nato mám deti aby som s nimy bola a nie ich odkladala ked sa to niekomu nehodí 🙂 ja by som na takú svadbu ani nešla keby mi bolo povedané že moje deti niesú pozvané

denisocka
15. apr 2009

no,my sme boli na 2 svadbách,ked mal maly 9 a 10mes, a bola to sice dosť o ničom svadba-ale pre nás,kedže sme nemali ani sekundu klud 😀 ,ale nikoho sme nerušili,v kostole sme pre istotu neboli,a na svadbe maly aj tak neprekričal muziku ... a v oktobri ideme zas, a neviem si predstaviť ho niekomu odparkoavť - aj ked,potom k večeru by mi "opatrovatelka" bodla 😀

vroni
15. apr 2009

Tiez by som nesla na svadbu, na ktorej by moje dieta bolo nevitane. Absolvovali sme s krpanou uz dve svadby a nebol problem ani raz. Ale zazila som uz (este ako bezdetna) aj svadbu, kde deti jacali ako dive zvery pustene z retaze a skoro zramovali nielen nevestu ale aj farara (hovorim o kostole, nie o zabave) Z obradu si nepocula nic, lebo tieto tri kusky (vo veku cca 6 - 10 rokov) spolahlivo preskriekali kazdy iny zvuk a behat pomedzi lavice a zhadzovat kvety bolo take vtipne.... 🙄 🙄 🙄 Rodicov sa mi nepodarilo identifikovat.... Ak by som mala podobnych "rodicov" v rodine alebo okruhu svojich znamych, asi by som ich tiez s detickami na svadbu nepozvala.... Ale inak suhlasim, ze deti na svadbu patria.

tretulka
15. apr 2009

vroni, tak to uz je problem skor v rodicoch ako v detoch, ked 6-10r. deti robia taky bengal 😠 , to by sa mi ako neveste nepacilo

tiez si myslim, ze deti na svadbu patria, my sa teraz chystame na svadbu mojej kamaratky, maly ide samozrejme s nami, len vecer ked uz bude unaveny, tak nam ho postrazi rodina 🙂 , neviem si predstavit, ze by sme isli bez neho

tie citovane nazory su dost stupidne, nejaka "slecna dokonala" si svoj velky den ked sa z nej stane "pani dokonala" vysnivala do uplnych detailov, samozrejme, ze si kazda chceme mat na svadobny den tie najkrajsie spomienky, ale zeby mi svadbu pokazila pritomnost deti, tak to v ziadnom pridade 🙂 ...tieto zeny sa isto tak skoro matkami nestanu 😉

sirinka
15. apr 2009

waw...tak tie osoby, co napisali taketo komentare dufam, ze nikdy deti nebudu mat...aby ich nahodou neotravovali pri nejakej dolezitej cinnosti... 😔

sasiki
15. apr 2009

ahojte, no ja som ešte nikdy nebola na svatbe, kde by neboli deti......... 😕 😕 😕
vždy ich bolo všade plno, bolo to milé, bez nich by to nebolo ono, lebo deti k životu patria a svatba je predsa
štart do nového - rodinného života.............nuž, ale keď si to tak niekto želá........keby sa takto vyjadril niekto komu by sme mali ísť na svatbu o mojich deťoch, tak to by sa skutočne nejednalo o ozajstného priateľa.....naši priatelia majú radi aj naše deti.........

sasiki
15. apr 2009

a ešte dodatok - všetci rodičia, ktorých som na svatbe s deťmi videla, dávali na ne pozor a venovali sa im.........takže žiadne rozbíjanie, hulákanie sa nedialo............akurát tam tancovali, lebo sme ich zabudli priviazať k stoličkám 😝

lucaska
15. apr 2009

ahojte, tak na nasej svadbe bolo okolo 10 deti a ziadne katastrofy neboli co sa tyka deti, boli zlatuliinkeeeee.
a ja by som ani nesla na svadbu kde by mi povedali ze ale dieta si nechaj doma.. 😠 😠 my sa chystame v oktobry na svadbu a jasnacke ze s malym........... 😉 😉 😉

zuzana76
15. apr 2009

fuha 🙄 😠 , tak toto nechapem a lutujem buduce deti tych zenskych - ze omotat paskou okolo pusy 😖

ja by som na taku svadbu nikdy nesla, ak by neislo aj moje dieta, aj ked len na par hodin a samozrejme na noc, keby som chcela zostat dlshie, by som si zabezpecila strazenie dietata

sirinka
15. apr 2009

inac ja sa kludne priznavam, ze mam zatmenie mozku, ale moje dieta je mojou sucastou, vzniklo z mojej bunky, vynosila som ho vo svojom bruchu a zilo z mojich prs...kto nas nevnima ako celok, ako rodinu, nemusi vobec...ale nikto mi nebude diktovat, ci mam niekde chodit s mojim dietatom alebo nie...to je predsa moje rozhodnutie...

mima1
15. apr 2009

baby ale mozno to az tak zle nemysleli dotycne co to pisali na svadbe.sk mozno poznaju deti ktore by tam mali ist na tu svadbu a prave ak su moc zive a nieco by mohli pokazit tak radsej nech nejdu. kazda z vas co sa vydavala chcela aby vam svadbu nic nerusilo. takze ak by malo dieta zapalit svieckou obruch ako sa stalo na svadbe mojej sesternice tak to by som tiez odmietla. a asi by som tiez chcela aby sa rodina alebo par bavili ako keby mali straazit deti. 🙂

sasiki
15. apr 2009

my ideme na svatbu o mesiac a na druhú na jeseň - juchúúúúúú 😀 Sme pozvaní aj s deťmi samozrejme, ale mamina sa mi už ponúkla, tak deti budú s nami zo 2-3hoďky - staršia možno dlhšie a potom pôjdu k babke. Ja sa celkom teším, že budeme s manželom chvíľu bez detí - kto chce, nech hodí kameňom 😀 😀 😀 trocha si zatancujeme a tak........ale my máme ešte malé deti............
mima tu nejde ani tak o to, že niekto na svatbe deti nechce (aj keď podľa mňa ak ten rodič dieťa so sebou vezme, je jeho povinnosťou ustrážiť si ho), ale mňa osobne skôr pobúrili tie výroky.........ako prelepiť pusu páskou, či priviazať k stoličke. Tak sa žartuje na strednej škole alebo v krčme, či????

mima1
15. apr 2009

sice je to pravda ze zarty teraz neboli na mieste ale... ako pises rodicia by si mali deti ustrazit ako pises ale podaktory to beru tak ze sme na svadbe nech sa vysantia. potom su bez dozoru spoja sa z dalsimi detmi a uz je to tu... robia hluk a neviem co. ako same poznate deti tak sa nahanaju vrieskaju a tak... takze mozno preto to pisatelky napisali tak ako napisali... teraz je to jedno. ja osobne by som tiez deti na svadbe vynechala a radsej nech sa bavia chvilu rodicia a deti postrazia babky...

babatko88
15. apr 2009

ja keby sa mám vydať znova, tak jednoznačne deti áno, ale česť výnimkám (ako boli švagrinine ščence)... dovtedy som ich poznala pomenej, no od svadby ich nemôžem ani cítiť, a to malá má 8r a chalan 13r, stále som ich mala za zadkom, skoro ani na wc som sa nemohla dostať, decká mojej sestranice (4r a 12r) boli super, tancovali so mnou, zabávali sme sa, ale nijako za mnou neliezli, proste vedeli, kedy môžu... a to je chyba mám, ktoré si nedajú pozor na decká, inak ja som ich tam mala rada, vždy mi zdvihnú náladu 😉 aj ked my sme boli s manželom na svadbe, tak kamoška pozvala aj malého, ale mal vtedy niečo po roku a to som ho do toho hluku nechcela brať...

sirinka
15. apr 2009

sasiki jasne, ze deti asi len tazko mozu byt aj na nocnej zabave...ale to uz podla mna ani nikomu nejaky detsky krik neprekaza, ved vtedy vacsinou hra nahlas hudba a spieva sa atak...hluku je pozehnane...a mnohi uz ani nevnimaju...
ja som myslela, ze sa jedna o obrad, kde tie deti nie su vitane...aby nepokazili tu slavnostnu chvilu...

a mimochodom, u nas aj babky-stare mamy chodia na svadby...takze by mi musel dieta strazit niekto kto ku rodine nepatri...

babatko88
15. apr 2009

no ja by som povedala, že to závisí aj od veku detí, nie?

bambusko
15. apr 2009

co uz, pre niekoho je najdolezitejsia vec v zivote svadba, pre niekoho ine 🙂

na bratovej svadbe mala mladisa dcerka 3m, tak sme mali vyhradeny kumbal, kde spala v kociku, tam som ju aj kojila a prebalovala. pri hostoch bola asi 1/2 hod. akurat na fotenie. a dockala som sa od nevestinej kamosky otazky, ze - to si to decko nemohla niekde nechat?

sasiki
15. apr 2009

😀 bambusko, no si ju mala niekam poslať 😀 sirinka, no to máme šťastie, že nám teraz má kto strážiť 🙂
ale fakt záleží aj od veku. Cez obrad budem s malým a keby mrnkal, vezmem ho do kočíka a povozím okolo kostola, alebo pohojdám na rukách........ale viem, že kamoške, ktorej na svatbu ideme, detský hlas nevadí, ani ju nikako nedráždi, ona deti miluje, či už plačú, smejú sa........