Dieťa nechce chodiť von. Čo s ním?

melory
5. jan 2007

mam problem...moj syn plakal, kazde rano, len co sme vstali z postele, ze chce ist von. teraz je to pravy opak, vzdy place, ked ma ist von. nemozem ho von dostat, ked je uz vonku sa prehra, ale za chvilu povie mami domov.

fafa
5. jan 2007

u nas je to podobne...s tym rozdielom, ze ked ho uz dostanem von, nechce ist zase domov...okrem toho mame straaasny problem s obliekanim...nechce si dat na seba nic, okrem svojich oblubenych veci...a robi okolo toho strasny cirkus...

certica
5. jan 2007

to je normalne, my niekedy vyjednavame aj hodinu a dalsiu polhodinu sa obliekame. pritom je vonku rad, skratka mam dojem, ze potrebuje prejavovat svoju volu a odpor.

fafa
5. jan 2007

u nas to asi normalne nie je...tie ceremonie, ked ohlasime odchod, zvlast po chorobe, ked je dlhsie doma...on si asi mysli, ze uz ani nikdy von chodit nebude...normalny vazny plac spusti...len by sa hral doma a cumel do telky...mala ta je ina, len spomenieme, ze sa niekam ide a uz sa oblieka...

melory
autor
21. jan 2007

prisla som na to ze to nie len ked ide von, ale aj ked ma ist domov, cize ten prechod, obliect opustit priestor, to mu robi problem.

sue
21. jan 2007

Melory...nie je náhodou v období prvého vzdoru...a proste protestuje proti všetkému čo má spraviť?

melory
autor
21. jan 2007

ani nie, praveze si akurat da vysvetlit a aj prikyvne ano, ma uz viac ako 3 roky, ale ten prechod von a dnu a obliekanie a vyzliekanie neznasa.

certica
21. jan 2007

to vseobecne nemaju deti radi, ten moj si navyse uz aj urcuje, co si oblecie

melory
autor
21. jan 2007

tak myslite, ze je to len tym obliekanim???

certica
21. jan 2007

u nas je to kombinacia - vzdor a obliekanie by som povedala. niekedy zo zasady nechce ist von, len ked sa ho pytam, inokedy aj povie, ze dobre a ked sa mame obliekat, zacne robit "bordel", niekedy koncime placom, napr. dnes. vacsinou na na nieco dostaneme a ukecame, ale asi dva-tri krat sa uz stalo, ze som stratila nervy a zostali sme doma.

melory
autor
21. jan 2007

snad to bude tou zimou a na jar to bude lepsie.

melory
autor
20. mar 2007

takze je to tym ze je indigove dieta 😀

gangulienka
19. jan 2009

maminy obnovujem tuto temu...moja mala uz asi mesiac vobec nechce byt vonku 😖 ..nikdy nebola kocikovy typ ale predtym vydrzala aspon 20 minut...teraz zacne jacat uz ked ju davam do kocika (ona nechce byt ani v autosedacke ) to by som este brala je strasne ziva furt lieta a saskuje a nevie obsediet ani chvilku...ale ked ju zoberiem bez kocika tak akonahle ju postavim vonku na zem zase zacne jacat jak keby ju rezali a pyta sa na ruky... no ale pri jej 10 kg a mojich 47 to vydrzim tak 10 min ju vlacit...ked prideme domov hned ozije zacne lietat saskovat smeje proste stastne dieta ....nerozumiem tomu predtym sme boli stale vonku byvame na dedine, tak cele leto aj jesen sme travili na zahrade a nikdy nemala problem...mate niektora podobneho domaseda ?

ssissi
21. jan 2009

gangulienka, ani nasa mala nieje velmi kocikova.. ked bola babatko, tak vlastne ani postielkova nebola 😀 , len naruc a cecek 😀 . V kociku alebo hocikde polozena bola nestastna. Prisposobili sme sa tomu. Dnes je to tak, ze kocik na chvilku hej, ale radsej je na rukach. Velkou pomocou na kociku mam prehadzovaciu rucku. No a Manduca. ked ti tam vobec nechce sediet, nechces skusit manducu, ergo, ci iny podobny nosic? Skus pozriet do temy nosenie deti. Ked chce byt pri tebe... Ved nebude to navzdy 😅 . Ja tiez nie som zrovna valibuk, ale v manduce sa celkom dobre nosi. To tazisko nemas v rukach, ako ked vlacis na rukach, ani na ramenach, ako v klokanke, ale cele sa to nejako rozlozi. Moja mala je podobne na tom ako tvoja. Ale nemyslim si, ze by bol problem v tom, ze je domased. Chce byt so mnou a jej jedno kde. Len je najradsej pri mame, na rukach. Inak na manducu si nasa mala tak zvykla, ze len ju rozbalim, uz sa tesi a splha mi na chrbat (nosim ju teraz na chrbte).

gangulienka
23. jan 2009

mne je na tom len divne, ze hocikde vnutri beha ako sarkan nicoho sa neboji je to taka drza vrtula 😀 , ale vonku ani za svet, aj s tym kocikom som sa uz zmierila, ale preco nechce vonku chodit... 😖 ...ked mala asi 8 mesiacov mala som zapozicane ergo a neodsvedcilo sa, nevydrzala tam ani minutu, strasne sa metala a chcela sa z toho vyvliect....rozmyslala som aj nad satkou ale neviem si to predstavit, ona je strasne netrpezliva a nevydrzi chvilu bez pohnutia ak to nezviazem do pol minuty zacne jacat...a vyjdeme von a za 5 min si zmysli ze chce ist dole a ked ju polozim v momente natiahne ruky ze chce hore ....asi mi neostane nic ine len preckat toto obdobie 🙂

katkaaalex
12. mar 2009

Ahojte, my mame ten isty problem. Alex je v kociku velmi nespokojny, place, ak sa mi podari uspat ho vydrzi pol hodinku-hodinku max a po prebudeni 5 minut, hned sa pyta na ruky. Vcera som vyskusala sportovy kocik, posadila som ho, dala hracku ale tiez ziaden efekt. Osvedcila sa mi satka, v tej je velmi spokojny. Ked sme vonku, pospi si v nej a velmi ju pouzivam aj doma pri vareni, upratovani... Nieje to najpohodlnsie no Alex je spokojny. Tak vela stastia, ahojte🙂

suzuki141
13. júl 2009

ahojte ja mam takyto problem!moja dcera bude mat v septembri 4 roky.a vobec sa nechce obliekat a ani chodit von ani len pizamo proste uz to trva tri dni som s toho na nervy prost to su sceny no horor a ak je obleciem tak nasilu a potom je oblecena ale to co tomu predchadzalo nechcem ani rozpravat. poradte niake finty dakujem.

nikasik
20. okt 2012

@melory uplne presne ale ako cez kopirak ja mam teraz zo svojim synom a nechapem tomu... co ste robili?..ako ste bojovali?

pamla
7. dec 2015

Dobri vecerja bi somsa chcela poprosit o radu moja mala ma 4 roki nechce ist von ani k babke a to sme oproti ona taka nebola celi den pozera televizor od rana do neskoreho vecera neposlucha ma bije nas hlavne mna odcovi nadava neviem gde som speavila chibu. Zacne plakat ke nieco neni ako ona chce a ako kebi mala zachvat zuruvosti je nezvladutatelna nevien co mam robit mam anov ist k psichologovi

prazdna_hlava
1. mar 2023

Najdôležitejší je stav vlastnej mysle. "Vonkajší" svet je už len odrazom toho. Skontrolujte si predtým ako idete s dieťaťom von, či sa v mysli objavila obava typu "dúfam, že to nedopadne ako minule a pod." Je to len myšlienka. Ale ak jej uveríte, ste nútení ju žiť. Vyvstanie tejto obavy v mysli nie je problém, pretože sa tomu nedá zabrániť. Problém je, že tú obavu pokladáme za skutočnú a opodstatnenú. 🙂