Dovolenka v Českej republike s trojročným a ročným dieťaťom

bublifuk1991
2. apr 2019

Dobrý deň, prosím Vás o radu. Chceli by sme ísť cez leto na dovolenku. Voľba padla na Česko keďže máme malé deti 3 a 1 rok a dlhšiu cestu by sme asi nezvládli. Prosím Vás o dáke tipy na dovolenku najlepšie, kde by bol bazén a aj dáke aktivity, krásna príroda 🙂
Ďakujem a prajem pekný deň

silvi70
2. apr 2019

Lednice

stankadu
2. apr 2019

Lednice a zámok sú krásne, ale pre tak malé deti asi nie. Skôr by ich asi zaujal ZOO Zlín, v areály je zámok Lešná. Kolegyňa tam niekde bola aj ubytovaná s rodinou a velmi si chválila. Ja osobne som tam nebola, tak neviem konkrétne poradiť.

lubbi1
2. apr 2019

na moravu niekde, tam je krasne, pozri nejake pobyty cez zlamovat, tam byvaju niekedy aj ze deti do 12 rokov zadarmo a tak 🙂

janinka007
2. apr 2019

Lednice, Mikulov, kúsok je potom aqualand moravia, ak by ste sa chceli kúpať. Pálava, to je nádherný kraj, príroda.

damolly
2. apr 2019

Ahoj blízko Slovenska Morava -Pálava 😉 máme tu krásne a v lete je tu neobmedzený počet možností kam na výlet 🙂 Lednice- krásny zámok aj záhrada , zámok je rozdelený na tri časti a vrchné poschodie sú detské pokoje čo by sa mohlo páčiť už 3-ročnému dieťaťu (kolegyňa tam bola minulé leto so svojou dcérou a páčilo sa jej) v zámeckom parku sa dá previesť na voze ktorý ťahajú kone alebo sa prepraviť až k Minaretu na loďke to by sa tiež mohlo deťom páčiť 😉 .. je tam potom areál kde majú dravcov ako sú orly atd.. keď som tam bola bolo tam kopu detičiek 🙂. Valtice sú tiež krásne no pre deti trošku nudnejšie skôr pre Vás by to bolo zaujímavé 🙂. Neďaleko Valtic kolonáda od ktorej je stezka bosí nohou až do Rakúska a cez vinice . Mikulov je nádherný tiež sa tam dá kopu vecí vymyslieť . Hneď vedľa Mikulova je aqualand Moravia plus hneď vedľa je super kemp kde sa dá prenajať aj mini bungalov a večer keď sa zotmie tam vo vonkajšom kine púšťajú animované rozprávky 🙂. Na pavlovských vrchoch sa nachádzajú 2 zrúcaniny hradu a je s tamadial krásny výhľad 🙂 trošku ďalej je Znojmo po historickom centre chodí vláčik, majú tam dobrý pivovar 🙂. V Brne je krásna zoo a brnenská priehrada po ktorej premáva lodná doprava až k hradu Vevěří 🙂. Čo sa týka ubytovania je najlepšie sa ubytovať niekde v strede a s tamadial chodiť po okolí 🙂 a skoro všade sa tu dajú požičiat bicykle lebo sú tu cyklostezky. A skoro na každom kopci je vyhliadková veža a o viniciach ani nehovorím.Ešte je pekný Český Krumlov a Praha ale tam vôbec neviem čo a ako okrem historických budov 🙂.

damolly
2. apr 2019

A ešte som zabudla dopísať že v Mikulove je kameňolom kde polovica je plytká voda a druhá strana je hlboká a čistá voda a trošku ďalej od kameňolomu je aj jaskyňa 🙂.

bublifuk1991
autor
3. apr 2019

@damolly ďakujem veľmi pekne za tipy 🙂 oslovil ma Mikulov. Prosím vás neviete ako sa volá ten kemp?

lillala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
damolly
3. apr 2019

@bublifuk1991 nemáš vôbec za čo 🙂 kemp je na pasohlávkach aj s aqualandom a presne sa vola tak ako pridala @janinka007 🙂 ak by si sa ešte niečo chcela spýtať alebo keby ste si vybrali práve dovolenku na Pálave tak mi kľudne môžeš napísať 🙂 možno budem vedieť poradiť ešte s niečím. Žijem tu na Pálave len dva roky ale niečo viem 😀 ak nie tak by som mohla zohnať nejaké info od iných ľudí 🙂.

viky7
3. apr 2019

@damolly ty si to ako perfektne zhrnula 🙂 toto je nasa oblubena oblast na vikendy 🙂