Geocatching v Bratislave

odbornicka
11. jún 2013

Ahojte mamičky, hlavne tie ktore ste z Bratislavy, Docitala som sa že tento víkend bude v BA geocatching !!! Poznáte to?? ! Má byt pekne pocasie a my sa určite zucastime.

gretka2
11. jún 2013

Geocaching. Od slova cache, nie catch 🙂
Poznam to, kamarat tomu "prepadol" , hoci ja to "nepraktizujem" 🙂
Akurat mi nejako nie je jasne, ze "tento víkend bude v BA geocatching". Ved to je o tom, ze sa podla GPS hladaju "skryse' na roznych zaujimavych miestach na svete ( a na Slovensku). Nie je to viazane na cas. Je to skor o turistike, a spoznavani roznych zaujimavosti, ktore popri hladani skrys prejdes. To sa nikdy "nekona v danom case a na danom mieste". To nie je udalost, ale nazvala by som to skor "zivotnym stylom" . Zistis si suradnice "skryse" , zoberie GPS, a ides to najst. Skryse byvaju na miestach ako napr. hrady, zrucaniny, konciare vrchov, turisticke miesta, zaujimavosti, (viem,ze napr. pri Cumilovi je) a tak. Ty sa sama rohodnes, ci dnes niekam vyrazis.
Tych skrys je uz strasne vela, ci uz na SK, alebo hocikde inde.
Neviem, kde si sa to docitala, ale z tvojej otazky mam pocit, ze si to predstavujes ako v amerike ked hladaju na Velku noc vajicka ukryte v zahrade 🙂 ...teda nic v zlom, nechcem sa ta nejako dotknut. 🙂

angua27
11. jún 2013

@odbornicka, myslíš toto? https://www.modrykonik.sk/fotoblog/pr_clanok/cl... je to súťaž, na princípe ako písala @gretka2

odbornicka
autor
11. jún 2013

@gretka2 v zasade je to take ako píšeš že sa hľadá priebežne ale táto súťaž tento víkend v Bratislave bude mat charakter "hľadania velkonocneho vajíčka", čo mne a deťom skôr vyhovuje. Dcérka a jej kamosi budu sledovať facebooku kedy sa objavia prvé koordinaty a potom vyrazime hľadať "poklad". Pre decka je to hodne napinave a dobrodružne, my si k tomu pridame aj nejake to badatelske oblečenie, kompas a podobne srandicky a bude zábava 🙂)