Iba 4 mesačný je stále chorý

2812ivana
19. dec 2018

Mile maminky,

moj 4 mesacny syncek je stale chory. ( kasel, sopliky a horucky ) . Je mi to divne lebo prvy syn takto ako babatko chory nikdy nebol az po 1 roku ked som ho prestala kojit. Myslela som si ze kojenie je pre dieta imunita ale v pripade mojho druheho syna to neplati.
Mate niekto skusenost s casto chorym babatkom? Je to vobec normalne?
Mate niake domace recepty co by mu mohlo pomoct? Doktor mu predpisal sirup od kasla a cipky na horucku...
Dakujem Vam za vsetky rady...

alchemilkazltozelena
19. dec 2018

@2812ivana a nenosi tie nakazy a bacily nahodou starsi syn zo skolky? Mala som toto minuly rok..maly bol novorodenec a dcera vkuse nosila choroby a obaja boli vkuse chori..

papa2
19. dec 2018

@2812ivana
Tiez to mam doma, mladsia ma mesiac a z toho stale chora... Starsiu som nechala uz pred dvoma tyzdnami doma, nech sa vsetci dame dokopy... U nas to doniesla starsia zo skolky, ale uz sa to lepsi ako je doma😊

danidanika
19. dec 2018

Tak ten moj je väčne chorý, od septembra do jari kazdý rok už 3 rok. Dokonca aj horúčka sem tam z ničoho nič.Úplne na nervy

gabulienka623
19. dec 2018

U nás tak isto. Dcérka sa narodila v septembri, práve keď staršia zacala chodiť do škôlky a všetky bacily nosiť domov. Prvé sopliky mala ako 7-dnove bábätko :( a potom každý mesiac až do jari...dávali sme len morskú soľ do nosa. Prvé ATB mala už už v 5m 🙂 inak obe sú veľmi často choré, majú imunodeficit .. tento rok je to už o trošku lepsie...

2812ivana
autor
19. dec 2018

takze nie sme samy. Neverila som ze to moze byt mozne ale ako pisete mile mamicky tak to mozne je. ja som bola s malym ako mesacnym uz v nemocnici na podozrenie na bronchitidu. brutal. je pravda ze to asi nosi starsi syn domov tych bacilov bo aj on bol chory...spavali sme separat a aj tak sa maly nakazil...ach jaj to bude kolotoc az do jari :(

ave17
19. dec 2018

@2812ivana a prečo si nenechás staršieho doma?? Chuda babo stále choré, mne by to za to nestalo, ani nestojí.

mogaa
19. dec 2018

@ivana aspom mesiac dva nechaj staršieho zo škôlky doma, aby sa im obom spamätala imunita a neboli ste v bludnom kruhu....v marci už býva teplejšie to ho už dávaj kludne do škôlky....starší je malák? Inak dávaj detský Imunoglukan - výťažok z hlivy (sirup).

maciatkolulu
19. dec 2018

@2812ivana nechápem,to ti ta škôlka stojí za to? Kebyže je školák,ale škôlkari a bábo a vkuse choroby.... No mne by to za to nestalo

2812ivana
autor
19. dec 2018

@mogaa to pre starsieho myslis? a kde to zozeniem ?

2812ivana
autor
19. dec 2018

@ave17 bol doma 3 tyzdne ale on potom place ze chce ist za detickami a tiez ho nechcem trapit doma ked chce byt so svojimi kamaratmi

maciatkolulu
19. dec 2018

@2812ivana v lekárni😉

mogaa
19. dec 2018

@2812ivana hej pre staršieho, pre kojenca ešte nie....Imunoglukan dostať v každej lekárni, pýtaj si sirup pre deti, dávkovanie je podľa kg....ale ak je ten starší malák tak pomôže jedine do jari ho nedávať do škôlky....prvý rok v škôlke je najhorší, deti sa stretávajú s novými vírusmi a baktériami, takže imunita je sama o sebe oslabená....v zime stačí že jedno dieťa príde so soplom a v priebehu dňa je soplavá polovica detí...to isté s kašlom - kvapôčková infekcia....Staršieho treba doma zabaviť, idú Vianoce, treba mu povedať že škôlka je zavretá budú prázdniny.....Nemusíš s ním byť doma, otužovať sa musí. Drobca do kočíka, naobliekať a so starším aj 2x denne prechádzka....Keď je zima(mrzne) tak aspom do najbližšieho obchodu kde sa zohrejete a nakúpiš na ďalší deň(napr.Kaufland, Billa - väčšie obchody kde môžeš ísť s kočíkom. Keď nemrzne tak aspom 20min.prechádzka - aj v zime, za každého počasia aj keby to malo byť len krátka precházka okolo činžiaka....Pokiaľ staršieho budeš dáva do škôlky tak sa kašlu a spolíkom nevyhneš....Pre toho staršieho je to dobre, lebo si tým posiluje imunitu, ale malinký nemá ešte dobre vyvinutý imunitný systém a pre neho je to zlé lebo ide zo zápalu do zápalu....alebo ho daj do škôlky ale akýkoľvek náznak kašla či soplu nechaj ho doma kým sa mu to nerozvinie, nezhorší....tie deti to chytajú jeden od druhého.....preto som ti radila aby si ho nechala mesiac - dva len doma, teda nie v škôlke ale von s obomi chodiť môžeš(nie môžeš ale musíš)

2812ivana
autor
19. dec 2018

@mogaa chcela som sa spytat , co to znamena malak? Tomu slovu nerozumiem.
Starsi syncek chodi uz 2 rok do skolky. Minuly rok som bol dost casto chory...Tento rok je to trochu lepsie prva vaznejsia choroba az pred 2 tyzdnami. Malicky sa narodil v auguste a to boli prazdniny a hned bol po 3 tyzdnoch chory a to ten starsi ani nebol. Nastupil az v polke septembra do skolkya az teraz chory. No aspon ze teraz bude 2 tyzdne skolka zavreta , uvidime ci sa malickemu polepsi...ale dakujem za rady ...🙂

mogaa
19. dec 2018

@2812ivana no v malej skupine - sú maláci, v strednej - stredňáci a vo veľkej - predškoláci🙂takže tvoj je stredňák.....škôlka je o tom že každé z detí si prinesie z domu "svoje " baktérie a vírusy, čiže ich imunita sa stretne s novými a imunitný systém s nimi začne bojovať.....aj keď dieťa ochorie je to preň prínos, lebo existuje imunitná pamäť, bunky si zapamätajú ako s daným vírusom či baktériou bojovať. Preto väčšina detí býva prvý rok v škôlke stále chorá.Problémom je ak je imunita slabá ešte nie je uplne vyvinutá a nevie s vírusmi bojovať - vtedy sú nutné ATB....Preto ak má dieťa slabšiu imunitu a skoro stále ochorie tak že sú nutné ATB tak sa odporúča aby dieťa ostalo zo škôlky doma aby mu "dozrel" imunitný systém(kým si imunita bude s určitými vírusmi vedieť poradiť sama bez ATB)....no a tvoj starší keďže už imunita ako tak funguje si niektoré baktérie či vírusy prinesie domov, on chorý ani nemusí byť lebo jeho imunita si s nimi vie poradiť a likvidovať ich ,ale je prenášač, čiže malý ich dostane od neho...A maličký ešte nemá vyzretú imunitu, on si s nimi nevie poradiť ako to staršie dietko....Sopel a kašel nevadia, problémom bude ak bude malinký musieť byť často na ATB, vtedy ti aj doktorka odporučí aby si staršieho nechala doma....

2812ivana
autor
20. dec 2018

@mogaa ahaaa ďakujem za vysvetlenie..ten výraz som nikdy nepočula ;)

tusomdoma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2812ivana
autor
21. dec 2018

@tusomdoma hej urcite...my pouzivame cucoriedkovy Narosan. A zatial starsi syncek nebol az taky chorlavy ako minuly rok tak snad to je koli tomu sirupu 🙂

maciatkolulu
22. dec 2018

@mogaa faaakt proti vírusom ATB? 😉

mogaa
22. dec 2018

@maciatkolulu ano aj pri vírusovom ochorení keď máš komplikácie tak sa ATB dávajú....a pri deťoch s oslabenou imunitou(lebo som písala o nich) sa zväčša ATBnevyhneš či ide o bakteriálne ochorenie alebo vírusové.....jasne že pri dieťati s normálnou imunitou sa lekár riadi CRP a ked ide o vírus tak ATB nedá, ale sú aj deti s oslabenou imunitou ktoré skončia na pri bežnom prechladnutí na ATB lebo imunita "nevie bojovať" takže za 2-3dni je z obyčajného prechladnutia zápal priedušiek s horúčkami.

maciatkolulu
22. dec 2018

@mogaa ATB účinkujú proti baktériám a keď doktorka danna vírusové ochorenie ATB,tak sa skôr imunita podlamuje😉ATB sa dáva keď sa skomplikuje stav a zaručene nie deťom,ktoré majú oslabenú imunitu len tak,že silné prechladnutie. A dobri lekári sa neriadia iba crp,ktoré v minulosti nebolo. Ale vyter,odber,kultivácie.

mogaa
22. dec 2018

@maciatkolulu ale veď presne to som ti napísala len nie tvojimi slovami🙂že ATB sa dáva keď sa skomplikuje stav(posledná veta) - keď sa u detí s oslabenou imunitou pri obyčajnom prechladnutí za 2-3 dni skomplikuje prechladnutie a pridruží sa zápal priedušiek s horúčkami ..,ja som nepísala že ak má dieťa oslabenú imunitu a príde s prechladnutím že mu hneď dajú ATB, ale že o 2-3dni môže skončiť na ATB lebo sa mu zhorší stav a sadne to na priedušky....

maciatkolulu
22. dec 2018

@mogaa tak sme sa pochopili😁