Išli by ste na ľadovú šou s 5 mesačným dieťatkom?

tinucha
1. okt 2015

Manžel zohnal lístky na Mášu a medveďa. Máme ich 4 a teoreticky by som mohla ísť s našimi krpcami (4 a 6 rokov) a manželom aj ja, ale nemám kde nechať malú. Viem že šou má 100 minút (vrátane 20 minútovej prestávky) a tiež viem, že deti do 2 rokov majú vstup zdarma bez nároku na zvlášť sedadlo. Ja milujem ľadové šou a tot je vraj veľmi pekné, tak ma staršne ťahá. Zobrali by ste tam 5 mesačné dieťatko, s tým že by som ju tam mala celý čas na rukách? Asi blbosť, že?

lulu19
1. okt 2015

ja by som sla 🙂

annalena
1. okt 2015

@tinucha ja mam rocnu a neberem ju, hoci ideme 2 dospeli. ja osobne by som si to neuzila, nikdy nevies, ako aj kludne babatko zareaguje, nove prostredie, masa ludi, svetla.....

mmmj
1. okt 2015

@tinucha ja som bola s malou v cirkuse, cely cas prespala v satke. Ved skusit to mozes, ja by som riesila satkou alebo nosicom. Odist sa da vzdy 🙂

prego81
1. okt 2015

@tinucha
prave pre taketo situacie sa oplati mat par opatrovateliek v zalohe 😉 Naozaj ju nema kto postrazit? Urcite by ste si to uzili viac bez nej. Ale zase ked to inac nejde tak by som isla aj s 5 mesacnym babom. Ved podrzat moze aj manzel...prinajhorsom odides skor 🙂

renab
1. okt 2015

ja určite nie.... za ten stres by mi to nestálo

j.a.n.e.7
1. okt 2015

Ja by som šla ak by som si zariadila, že v prípade ak by bol problém, tak môžem odísť s dieťatkom domov (druhým autom, taxíkom ap.) a zvyšok rodiny môže v kľude dopozerať, inak asi nie.

monicm
1. okt 2015

@tinucha Ak máš niekoho, kto by ti drobca postrážil, tak sa dohodnite, že bude vonku kočíkovať, ak bude veľmi zle, ľahko odbehneš. Prípadne môžeš skúsiť šatku či vak, možno to krásne prespí, bude tam krásna hudba a pravidelný ruch, čo deti uspáva. Ja by som to určite ale skúsila, najmä ak ťa to ťahá. V najhoršom prípade odídeš s drobcom mimo a počkáš zvyšok rodinky či sa vrátiš domov sama alebo taxíkom.

tinucha
autor
1. okt 2015

Ďakujem maminy za vaše názory, skúsim hodiť reč so svokrou, či by si trúfla, lebo kočíkovať cez deň nemá problém, horšie je to večer, keď je už v kočíku zima. Svokra je hrozný stresman, normálne na nej vidím, že sa bojí, aby sa náhodou mala nerozplakala, lebo by nevedela čo s ňou. Preto by som radšej malú zobrala so sebou. A alternatíva s dvoma autami je tiež celkom dobrý nápad. No uvidíme, možno sa ráno zobudím a budem vidieť veci ináč.

zuska2001
1. okt 2015

mám 6 mesačného chlapca a viem, že by som si to neužila....to je dlhý čas na také malé dieťa. Radšej daj drobca postrážiť.

seahorse27
1. okt 2015

Mozno esxistuju take deti, ktore vydrzia 100 minut na maminých kolenach...moje to bohuzial nie su, cize mne by takato myslienka ani len vo sne nenapadla, ani keby mali rok, nie to este len 5 mesiacov 😲

lubina
1. okt 2015

@tinucha nie nezobrala by som tak male mimino na ladovu show. Vlastna skusenost, boli sme na Popoluske na lade s malou, dvojrocnou dcerou, myslela som ze je to uz vek tak ok, ale nebol. Pacilo sa jej to, ale bolo to dlhe, chudatko zaspala tam, napriek hluku a svetlam, mne nakolenach. Zobudila sa pocas predstavenie s velkym revom ☹ ...ozaj som lutovala, ze som ju zobrala, bola este stale mala...ale teraz uz na Masu a medveda ideme, uz ma 6 rokov, tak to bude uz pohodicka a tesime sa na nedelu 🙂

janulka928
1. okt 2015

Ahoj, my sme sa z tejto show práve vrátili ( predpremiéra ). aj jamám ročnú dcéru a tú sme radšej aj nechali doma. pre takéto malé detičky je to podľa mňa pridlho vydržať v kľude a je to aj pomerne hlučné pre ne. A vy si to vychutnajte, pretože je to krásne predstavenie.

xevulax
1. okt 2015

Nie nebrala. Mam 3 deti, na prvom moeste je mi ich pohodlie, poslala by som muza so starsimi, alebo ak muz postrazi mladsiu sla by som ja. Ale take babatko ma mat klud.

tajka1986
1. okt 2015

@tinucha ani by ma nenapadlo 😉

vodavodickova
1. okt 2015

uplne suhlasim s @xevulax a @tajka1986.
take male babo tam podla mna vobec nie je vhodne brat...hluk,svetla,kopec ludi a to nehovorim o tom,ze tristvrtina deti teraz sopli a riskovat,ze si odtial odnesie nejaky bacil by som urcite neskusala.

barbora59
1. okt 2015

Ak sa inak neda a je to pre teba top ze musis to vidiet tak chod.Ale ja by som dala strazit starym rodicom alebo by som nesla a siel by muz a deti.Videla som napr 3 rocneho ako na nohach rodicov prespal celyyyy koncert robieho wiliamsa. to som odpadla🙂

zuzanaete
1. okt 2015

Zalezi od dietatka. Ak patri k tym spokojnejsim babatkam, tak by som isla s tym, ze mam poriesenu dopravu domov, ak by bolo babo nespokojne. Mozne choroby by som neriesila. Ved starsie deti ti mozu tiez vselico domov priniest.

katrinka8
1. okt 2015

Ahoj, určite by som nebrala také maličké bábo. 100 minút je veľa,a ak aj začne plakať, tak sa tam predierať pomedzi všetkých tých ľudí, hľadať pomaly po tme východ s plačúcim bábätkom. Potom tiež choroby - už sa to začína, také to chorobné obdobie. A v neposlednom rade, na štadióne je zima, tak naobliekať, ani pohnúť sa také bábo naobliekané nemôže...
Tiež by som skúsila nechať niekomu kočíkovať - tej svokre napr., ako spomínaš. Alebo by som oželela predstavenie, ak by sa nik nenašiel. Prípadne sa prestriedala s mužom - on polka, Ty po prestávke, alebo naopak, alebo ak mužovi na tom tak nezáleží, nech on je s malou, a Ty choď so staršími na prestavenie 😉

katrinka8
1. okt 2015

@zuzanaete - no neviem, či je to tak s tými chorobami. Ja to vnímam tak, že starší síce môžu niečo doniesť, ale aj nemusia. A keď zoberiem bábätko medzi masu ľudí - osobitne v tomto období, kedy je chorobnosť dosť vysoká, kde je oveľa väčšia šanca "niečo chytiť", tak aj to dieťa vystavujem v podstate úplne dobrovoľne oveľa väčšiemu riziku, že si niečo odtiaľ donesie. Načo to riskovať zbytočne a zvyšovať možnosť choroby? Hovoríme o 5-mesačnom bábätku, nie o dieťati, ktoré chodí do kolektívu a môže niečo chytiť tak či tak, a tým, že tam nepôjde, mu pokazím radosť. 5-mesačné bábo si to tam "odsedí", nejde o jeho zábavu, ani o jeho túžbu vidieť predstavenie.

erickatt
1. okt 2015

@tinucha ked sa mne narodil syn bol u nas koncert nedvedov s brontosaurami. Doteraz banujem ze som nesla. Potom som uz nemala vlastne nikdy moznost. Pekne chod. Odist sa da vzdy.

sardinka333
1. okt 2015

@tinucha škoda aby si nešla, určite si skus niekoho najst na strazenie, kamoška, svokra, mama, sestra...neviem koho všetkého by si mohla osloviť. Prisám vačku aj ja by som ti postrážila.... 🙂

katrinka8
1. okt 2015

@erickatt - to je off topic, ale ja čítam, že bol u Vás koncert medveďov s dinosaurami a rozmýšľam, že kam si to, preboha, chcela ísť 😀 😀 😀 😀 😀 Ja som koza 😀 😀 😀 😀 😀

zuzanaete
1. okt 2015

@katrinka8 Chodievala som bezne mhd v takomto obdobi s malym babom. Ved to by sa mnohi nemohli pomaly nikam pohnut. Veriaci chodievaju s babatkami na omse .... Ja v tom az taky velky problem nevidim.

katrinka8
1. okt 2015

@zuzanaete - ja som tiež chodievala v MHD s aj menším bábom, ale len preto, že som inú možnosť nemala a určite som tam netrávila 100 minút s dieťaťom na rukách - bolo v kočíku, kde naňho toľko ľudí nedýchalo 😉 Ja osobne sa s takými maličkými deťmi davom v uzavretom prostredí vyhýbam, - zvlášť v období zvýšenej chorobnosti, takisto nákúpným centrám a pod. - keď je nevyhnutné a inak sa nedá, idem, ale ak nemusím, nejdem 😉 Ale je to každého vec, ako sa rozhodne 🙂

zuzka0605
1. okt 2015

Nie nesla pre5m to je stresm.bud ho nechaj u babky alebo ty zostan s nim

lavinis
1. okt 2015

nie

schocko
1. okt 2015

Ja by som s tak malým bábom nešla.. My ideme s takmer dvojročnou a úprimne aj z toho mam stres 😂🙈

lajlilinka
2. okt 2015

Rozhodne nie, ako písali dievčatá vyššie, hluk,svetlá, masa ľudí, ... V jej veku by to mozog veľmi dlho spracovaval...
Btw. Nechápem, to svokrine deti potom kto vychoval? Však by robila presne to isté ako so svojimi čo robila...
Tiež mám 5 mesačné babo, s mm sme si boli min piatok spolu po x mesiacoch spolu sadnúť... Svokrovci boli s malou,okupali ju, vymasirovali olejom,dali jesť a o 8 už clecna celá spokojná spala...

lejlla
2. okt 2015

nesla

blabla195
2. okt 2015

Ani ja by som nesla... moja ma uz sice rok, ale viem, ze tolko nevydrzi a navyse mi to pride aj velmi neohladuplne k ostatnym, ak by tam zacala plakat....
Radsej sa dohodni so svokrou, nech kocikuje.... dobre malu oblec, kludne aj zimne a 2 hodky vonku su v poho (ja som chodila s malou vonku na 2-3 hodky denne od 10 dni a je oktobrova, takze v najvacsej zime a chora zatial nebola)