Jasličky v Nitre. Aké máte skúsenosti?

adetka
8. feb 2008

Dievcata... potrebujem pomoc...

Viem, ze v Nitre je niekolko jasliciek... Drobcek (az dvojo), Slniecko, Brnka, ... velmi rada by som si precitala referencie priamo od mamiciek, ktorych deti do nejakych jasliciek v Nitre chodia, alebo chodili...

Pravdepodobne ich budeme potrebovat od septebra tohto roku...

zuzicka001
22. aug 2009

ahojte kočky
tak pridám sa aj ja, aj mi nastupujeme v septembri do jasličiek, náš Benuško má 15mes. a tiž nás donútili isté okolnosti. No ešte, že sa horšie nestalo 😒 . No tiež som z toho smutná, ale ako tu čítam, tak sa ukludňujem, že nie sme jediní takí mladší čo nastupujú do jasiel. Mi sa chystáme do mestských jaslí na Chrenovej. Možno ak by sa ozval niekto, kto má s nimi skúsenosti, a porozprával nám, bolo by to fajn.

aviril
28. aug 2009

ahojte.
zuzicka, aj my nastupujeme v stredu do mestských jaslí na chrenovej, tiež mám z toho mindráky...
Môj Adamko má tiež len 15mes. 😢 Takže isté referencie by ma tiež potešili.
Zuzicka, tiež ide malinký len na 1 hodinu? To ešte len bude zariadiť si to v práci...

zuzicka001
28. aug 2009

Ahoj Aviril,
No tak super, že si sa aspoň ty ozvala, už som prestávala dúfať a pomali som si myslela, že tam budeme v stredu sami 😀 . Aaaale nie, samozrejme srandujem. Tak som rada, že aspoň sa takto pred spoznávame. No tiež to tam ideme vyskúšať na hodinku, tak som strašne zvedavá 😅 , no u mňa v práci je to zatiaľ v pohode, nakoľko mám dosť benevolentnú šéfku, aj som jej vysvetlila, že toto je bežný postup, tak sa nedá nič robiť. a tak dúfam, že si časom zvikneme. Vieš už badám na sebe, že odkedy som na materskej tak som dosť šuchtavá, tak sa budem musieť dosť obracať všetko ráno po stíhať. No a čo sa týka jasiel, tak som počula len dobré veci, vraj je to tam docela fajn, kamarátke tam vlani končila dcérka a moc sa im tam páčilo a boli smutné že už musia ísť do škôlky. Tak sa dajme prekvapiť. Ty si sa už hlásila na sociálnom kôli tomu aby ti zastavili tie rod. prídavky? myslím, že oni potom už posielajú volaký opatrov. príspevok a suma je tuším skoro taká istá, či ako? No ja som tam ešte nebola, myslela som že pôjdem až keď teda bude malý v jasliach. Inak ja sa docela držím, že akože som statočná a tak a veď,že mu tam bude fajn a to ubehne, ale v kútiku duše je mi 😢 . Ale čo už? keď je takáto blbá doba. No berme pozitíva, zrejme nachvílu neuškodí psychicky si oddýchnuť od drobcov 😉 či?

aviril
28. aug 2009

ahoj zuzicka,
no ja ešte spadám pod starý zákon o rodič.príspevku a ja aj napriek tomu, že pracujem, dostanem celý rodič.príspevok a mám taký pocit, že aj ty, lebo naše deti sú rovnako staré. Tuším všetky maminy, ktoré išli na rodič.dovolenku ešte v roku 2008 spadajú pod starý zákon a dostávajú riadne celú výšku rodič.príspevku.
Ja už pracujem od apríla, ale doteraz bola s malým svokra, ale jej sme hneď na začiatku povedali, že len do konca prázdnin, tak preto som hľadala jasle. Lenže ja som sa len dnes dozvedela, že môže nastúpiť, pretože ešte nebolo miesto a už som mala mindráky, že kde ho umiestnim, lebo svokra už dlhšie nechcela opatrovať a aj ju chápem, má toho teraz dosť. tak som sa hrozne potešila, keď mi riaditeľka jaslí dnes volala, že ho môžem priniesť, lebo dnes nejaká mamina odhlásila svoje dieťa 🙂

zuzicka001
31. aug 2009

Ahoj aviril,
Tak s tým rodič. príspevkom to si ma potešila, tak to je fajn, ale nahlásiť treba na sociálke, že idem späť do práce, že? A inak ty kde pracuješ ak sa smiem spýtať? Ja robím ako špeditérka v nie moc veľkej firme sme tam piati, dve špeditérky, jedna ekonómka a dvaja šoféri. Kancel máme na klokočine u sandokana, tak to bude dosť perné chodiť na chrenovú pre malého. Neviem aký tam bude program v jasliach, ale rátam,že po malého budem chodiť asi tak o 15,30 cca. Ozaj a prečo svokra keď je doma radšej neopatruje tebe malého, bolo by to možno lepšie nie? No moja svokra tá pracuje, lebo ešte neni v dôchodku, a moji rodičia už nežijú tak máme smolu ☹ . musíme to riešiť takto, ale strašne závidím takým mladým, ktorím má kto v takých situáciách pomôcť. Moja svokra tá má čo robiť keď na ňu moc tlačím a donesiem jej malého aspoň na 2-3 hodinky.Už som rada,že aspoň ten väčší má 8 rokova už ostáva doma sám, že je natoľko spoľahlivý.

aviril
1. sep 2009

zuzicka,
moja svokra pristúpila na opatrovanie len pod tou podmienkou, že to bude len do konca prázdnin. S tým som nastupovala do roboty. Nasilu jej malého nútiť nebudem. Včera to už aj párkrát spomenula, že už je pri ňom posledný deň. Takže k tomu toľko.
A prečo si nezapísala malého na bazovského do jasiel? Tam by si to mala bližšie. Skús požiadať riaditeľku, nech ho preložia ak by náhodou nejaké dieťa nenastúpilo.
Ja robím vedúcu učtárne vo veľmi veľkej firme 😀 viď IP
Inak, aj ja mám pokoj aspoň čo sa týka najstaršieho, ten je už dosť samostatný, takže aspoň to, že o neho sa nemusím nejak extra báť. Veď zajtra sa možno aj stretneme 🙂

zuzicka001
1. sep 2009

aviril,
Haaah 😀 to je sranda, to mi neuveríš, ja som tam mala nastúpiť pracovať na personálne, len sme sa nedohodli a potom mi núkali ešte miesto na ani neviem akom oddelení kde sa furt len šprtáš s výrobnými číslami súčiastok a to som odmietla, a potom som začala v tejto firme kde som do dnes, no neviem či som spravila dobre 😒 no veď ak by sa našiel čas sa porozprávať osobne, bola by som rada. Veď uvidíme. No tak to so svokrušou ma ozaj mrzí, také nadšené svokri sú najlepšie 😠 No čo už s nimi 🤐 ? Nejak tak to funguje aj u nás. Aaaach, škoda rečí! No ja som sa priam pýtala sem na chrenovú. Som počula také reči, že na Bazovského to vraj neni bohvie čo. No škoda, že sa sem nikto neprihlásil, čo by nám vedel napísať svoje skúsenosti.Tak, si myslím, že táto chrenová bude najlepšia pre malého a potom veď to volako tú dobu vydržíme a potom škôlka sa ešte uvidí. Ozaj a ak ešte budeš dnes na nete tak mi napíš čo si chystáte na zajtra do jasiel? Ja som myslela len na prezúvky. A ty? Tak ahojte zatial vidíme sa zajtra. 😉

aviril
2. sep 2009

ahoj,
tak ako zuzicka prvý deň v jasličkách? Aký si mala dojem? Ja som išla pre malého a on sa akurát snažil vyštverať do okna - aj keď by to bolo úplne márne, tam by nedočiahol - hádam si chuďátenko myslel, že tade vylezie, lebo to okno bolo otvorené - a plačkal pri tom. Tak mi ho bolo ľúto 😢 😢 😢 Keď ma zbadal, hneď som ho vzala a prestal v momente plakať. S týmto sa budem musieť vysporiadať, lebo ja som hrozne citlivá čo sa týka mojich detí...
Som rada, že som Ťa mohla osobne spoznať, tak snáď sa ešte uvidíme. Inak, zajtra mám ísť na 9,30 hod.

zuzicka001
2. sep 2009

ahojček,
no fajn... ako prvý deň nič moc musím povedať. Ja som prezmenu toho môjho našla v ohrádke samého plakal o došu, teda už len vzlikal, to najhoršie mal už zrejme za sebou a pani učiteľky hladali neaký dudlík volakoho kto odchádzal... jaj všetky tri hladali ten jeden dudlík 😖 no a tak si ani nechcem predstaviť odkedy tam ten môj reval na samotke 😠 😠 😠 Tak uvidíme zajtra ale ak ich ešte pristihnem takto strašne sa snažiť uťíšiť dieťa 😒 tak si s nimi pohovorím. Aj mi ideme na 9,30 tak sa zrejme vidíme tak pa.

musenko
3. sep 2009

ahojte, prosim vas, aj ja mam zaujem o jaslicky, nie teraz ale az buduci rok. Moj chlapcek Adamko bude mat este len 4 mesiaciky, takze by som chcela ho dat od buduceho roku do Nitry (ked uz bude mat viac ako rok). JA nie som z NR ale z HC, ale tu naokolo nic nie je a navyse mam pracu v NR, keby daco sa stalo aby som hned mohla vystartovat. Chcem sa ist pozriet do jasliciek si to uz zarezervovat, viete mi prosim dat nejake referencie? Pozerala som na Brnku,aj na Bazovskeho, a vraj tie jaslicky Drobcek uz neexistuju?Prosim poradte. dakujem.

jasminka023
4. sep 2009

zuzicka001 ahoj moja malá išla tiež od 2 septembra do jasličiek ale na Bazovského ul. ale musím povedať, že ako som sa veľmi bála bolo to super. Plačkala síce na začiatku ako každé dieťa ktoré tam prišlo, ale učiteľky ju vedeli tak zabaviť až som bola prekvapená lebo moja malá nie je zvyknutá na nikoho dokonca sa nechce dať ani jednej babke popestovať a tam bola v pohode. Zatial som s týmito jasličkami spokojná učiteľky vysvetlia, povedia čo a ako bude čokoľvek sa spýtaš, sú fakt ochotné.

luciarisko
4. sep 2009

ahoj jasminka. tak hovoris, ze malinka je spokojna v jaslickach?a prvy den tam bola kolko hodinu?daj prosim ta vediet priebezne ako si spokojna a ci si malinka zvykla.dakujem

jasminka023
4. sep 2009

ahoj luciarisko zatil áno prvý den bola hodinku od 9-10 druhý deň tiež dneska už 2 hodiny a v pondelok má ísť od 7.30 do 11.30 a má tam aj raňakovať a obedovať a podľa toho ako to bude v pondelok sa uvidí ako to bude v utorok ale ak to bude tak ako doteraz tak bude už chodiť tak ako budeme potrebovať malá plače ked tam prídeme ale ked už je medzi deťmi je to v pohode. ten prvý deň to bolo strašné teda pre mňa malá v jasličkách ani tak moc neplakala ako ja doma. ale musím povedať že sa mi páči prístup personálu či je to už riaditeľka alebo učiteľky. moja malá si na ne veľmi rýchlo zvykla čo som bola prekvapená. budúci týžden bude aj rodičovské tak nám tam všetko podrobne povedia uvidíme ako to bude ďalej ak to bude ako doteraz tak to an nebudem ľutovať že som ju tam musela dať aspoň bude v kolektíve medzi deťmi 🙂

darka83
5. sep 2009

Ahojte neviete mi poradit jasle v Nr na 1-2 dni do tyzdna? najlepsie keby sa plati na hodinu. Pocula som ze su nejake nove v Mlynarcach. Poradte prosim, dakujem.

luciarisko
5. sep 2009

jasminka, to som rada, ze malinka si zvyka🙂 a vy ju tam nebudete davat kazdy den alebo ako?lebo ja by som mozno ani nechcela stale, len 2 - 3 krat do tyzdna, podla toho aku pracu si najdem.

jasminka023
5. sep 2009

luciarisko my sme v práci celý týžden od rána do poobedia takže tam bude musieť chodiť celých 5 dní. ale myslím si, že asi nemusí chodiť každý deň ale platiť sa musí aj ked v jasličkách nebude z akéhokolvek dôvodu.

luciarisko
7. sep 2009

jasminka, ja som len zle pochopila tvoj prispevok 🙂 ze tam bude chodit ako budete potrebovat.platit sa musi pausalne nejakych 3000Sk, to som si precitala na ich stranke, ale diky.

jarus1
20. sep 2009

ahojte maminy, dali by ste mi niektorá prosím vás kontakt na jasličky na chrenovej? dakujem, poprosím IP

janacizmarikova
1. okt 2009

ahojte maminy, tak ake su dojmy z jasliciek na chrenovej?deticky vam nebyvaju chore?pristup k detom je dobry?

aviril
10. okt 2009

ahojte.
janka, môj malý chodí do jasiel na chrenovej od polovice septembra. Počiatočné adaptačné problémy sme našťastie už prekonali a môžem skonštatovať, že "zatiaľ" /klop,klop/ som spokojná. Učiteľky sú veľmi milé a môj Adamko teda patril k ťažkým plačkom, dokonca odmietal aj jesť a dokonca nechcel ani piť - ešteže nechodil na celé dni vtedy. Ale asi po týždni a pol sa to zlepšilo a minule dokonca učiteľka vravela, že zjedol aj duplu. Ráno, keď ho tam nechám, len trochu zamrnčí, ale inak je vraj veľmi zlatý a poslušný. A s tými chorobami - to sa ešte ukáže...chodí tam zatiaľ krátko, tak uvidíme.

zuzu333
22. feb 2010

ahojte,viete mi niekto prosim poradit ako je to momentalne s tymi jaslickami? nejak sa z toho neviem vymotat..

jasminka023
22. mar 2010

zuzu333 a čo konkrétne by si potrebovala?

zuzu333
22. mar 2010

jasminka, 🙂 ze ktore su statne a ktore sukromne?

jasminka023
27. mar 2010

zuzu333 to je jednoduché stačí si len otvoriť správne stránky na nete ale ak chceš v okolí Nitry vedieť, ktoré jesle sú štátne lepšie povedané mestské tak sú len tri na Bazovského ul., v Krškanoch a na Zobori len tieto neviem kde presne. Ale zistíš to aj tak, že v mestských jasliach platíš poplatok "len" do výšky materskej (ja platím na bazovského okolo 130 eur) v súkromných je to niekde aj trojnásobok.

jarus1
1. máj 2010

Ahojte, aj my nastupujeme v sept do mestsých jasiel na Chrenovú...malá vtedy bude mať 19 m. Je to taký uplakaný typ, veľmi sa bojím ako to zvládne....čo poradíte?

zuzu333
11. máj 2010

ahoj jarus, ak sa ti dá tak tam prve dni zostan na par hodin s nou a pomaly si s tebou zvykne na prostredie a novych ludi a mozno to bude potom lahsie, ale slzicky si myslim ze budu aj tak..

nepoznáte niekto jaslicky bambi?

matulka82
17. máj 2010

Jarus a kde su jasle na chrenke?

Zuzu-ja som chcela dat syna teraz mi vypadol nazov(tusim vecernica?) -sukromne na Wilsonovom -bola som tam aj pozriet ,pokecat ...ale nakoniec som Lukyho nedala,lebo sa mi nepodarilo najst pracu.Ale aspon to co som videla ,bolo fajn aj personal aj podmienky-oproti Bambi na Klokocine to je tisic a jedno ,jednak su este drahsie ako dole ,su v 2 jizbovom byte!!!,malom podotykam,neviem si predstavit ako to tam vyzaera ,ked chcu niektore deticky spat,obyvacka -akoze herna strasne mala....no tam by som dieta nedala.Su tam 3 panie na deti.Dole je to v RD ,okolo dvor-uplne super pre deti ,ked chcu ist von,kludne prostredie a v cene maju zahrnuty aj kurz plavania(Hviezdica)-ked chces mozes a nemusis dieta dat-na dve deti jedna ucitelka.Ide o poschodovy dom,dole su mladsie deticky,hore starsie -skolkari.Je tam aj zdravotna sestra.Ja som mala problem,ze maly mi zaspava s natriasanim v kociku-pytala som sa ,ale ubezpecovali ma,ze nemam sama take dieta a vacsina deti tak zaspava.....takze v pripade potreby samojrejme.No neviem ,vsetko som mala odzite len z jednej navstevy,ale bolo to pre mna pozitivne.V cene maju rozne podujatia(ja som tm bola na Mikulasa-a deckam vytvorili vlastny kalendar-sa mi zdalo uplne super,bol tam mikulas🙂 )Ved chod pozriet a rozhodnes sa,ale Bambi nie je na takej urovni.

zuzu333
17. máj 2010

ahoj mati a nevies ci vo vecernici beru aj tak deti, ze len na 2-3 dni v tyzdni?

matulka82
17. máj 2010

Bola som tam v dec 09,no ja som sa vtedy pytala aj na taku moznost ,ze napr.planovala som brigadu a pytala som sa na pravidelne vstupy napr.na 4 hod.No neboli tym velmi nadsene,ale zasa bola ochotna pristupit na dohodu,tak si myslim,ze nejako by ste sa snad dohodli,len na dva dni by si asi neuspela 😒 aspon tie3 -4.Najlepsie by bolo keby tam zajdes a spytas -uz ani reklamu nemavaju,vtedy mi majitelka vravela ,ze nechcu presiahnut pocet 12-13 deti,tazko povedat koklko budu mat od septembra.Matersku by si nestratila ,kedze su to sukromne .

jarus1
6. aug 2010

matulka82, mestské jasle sú za Progresom na Okánikovej...nastupuje tam niekto teraz v septembri?