Jasličky v Nitre. Aké máte skúsenosti?

adetka
8. feb 2008

Dievcata... potrebujem pomoc...

Viem, ze v Nitre je niekolko jasliciek... Drobcek (az dvojo), Slniecko, Brnka, ... velmi rada by som si precitala referencie priamo od mamiciek, ktorych deti do nejakych jasliciek v Nitre chodia, alebo chodili...

Pravdepodobne ich budeme potrebovat od septebra tohto roku...

lojzo123
4. okt 2011

ahoj Renatka555, keďže aj moje dieťa chodí do materského centra Večernica, situáciu poznám veľmi dobre. No moja skúsenosť je taká, že o deti je perfektne postarané, majú dostatok jedla a pitia, personál im organizuje rôzne aktivity na rozvoj ich osobnosti. Tvoje negatívne stanoviská a štýl reči hovoria o Tvojej hlbokej zakomplexovanosti z toho, že nedokážeš zvládnuť vlastného syna a keďže personál má na starosti aj iné deti, Tvoj syn nebol stredobodom pozornosti. Moje dieťa tam chodí druhý rok a stále má tie isté učiteľky, takže neviem, odkiaľ tie reči o neustálej zmene personálu.Tiež neviem o nikom, kto by chodil do práce a nedostával výplatu a napriek tomu v takej práci zostal. Veď Ty si asi stratila súdnosť, keď tvrdíš taký nezmysel!!!!
Vždy keď tam prídem po syna, vládne tam pohodová atmosféra.P. riaditeľka sa vždy rozpráva s rodičmi s úsmevom a snaží sa vyjsť každému v ústrety, čoho som bola opakovane svedkom O nedostatku stravy nemôže byť reč, nakoľko vychovávateľky informujú rodičov o tom, čo ich dieťa jedlo, koľko jedlo, aké bolo počas dňa. Stalo sa mi, že syn dostal počas dňa teplotu a učiteľky nám hneď volali a po našom súhlase mu podali Paralenový sirup a obed ako aj olovrant sme dostali zabalený domov. Toto je moja skúsenosť a názor si určite každý vytvorí vlastný, najlepšie zo svojej skúsenosti. Treba sa však držať faktov, a nerozširovať nezmysly.

miri321
4. okt 2011

Aby som povzbudila maminy, kt. sa rozhodli pracovať a chcú mať počas dňa pohodový pocit, že je o ich dieťa dobre postarané, odporúčam jasličky Večernica v NR.
Mám syna, kt. tam chodí rád.
Učiteľky podajú informácie o celodennej aktivite dieťaťa, vládne tam pohodová domáca atmosféra.
Dieťa je veľmi citlivé na negatívne podnety a keby sa tam syn dobre necítil, určite by sa to prejavilo pri rannom nástupe, a to každá mamina na svojom dieťati vypozoruje.
Mamičky, skúste si dojednať osobnú návštevu, tak ako som to urobila ja pred nástupom syna, a presvedčil ma o správnom riešení hneď prvý dojem. 🙂

lojzo123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majuska775
5. okt 2011

ahojte 🙂 náhodou som na túto konverzáciu narazila na googli, zbežne som ju prešla a niektoré reakcie ma naozaj prekvaili.. Moja dcérka chodí do detských jasličiek "Večernica" a som veľmi spokojná. Dlho som hľadala takéto zariadenie, ktoré by ma priam až pohltilo rodinnou atmosférou. Svoju malú by som určite nedala do rúk hocikomu, boli sme tam najprv na skúšku, s Pani riaditeľkou som sa dohodla, že najprv skúsime len dva-tri dni, spočiatku len dve tri hodinky, aby si malá zvykla, no naozaj už pri prvom odchode domov odmietla ísť, ona tam chce zostať, jej sa tam páči. Každý deň sa už teší na Pani vychovávateľky, pani kuchárky, trampolínku vonku, alebo na to množstvo hračiek, ktoré tam majú. Na Pani vychovávateľkách je jasne vidieť, že už majú svoje deti, vedia ako treba s nimi narábať.. Jasličky sú otvorené aj cez letné prázdniny, čo sa mi zdá úplne pozitívne, keďže ja som musela nastúpiť do práce. Pani riaditeľka je veľmi čestný a korektný človek, vždy keď som ju poprosila o nejakú vecičku, vždy mi vyhovela. Kedykoľvek potrebujem malú priniesť do jasličiek skôr, vie zabezpečiť aby tam už o šiestej bol personál. Ak hľadáte jasle, s ktorými si potrebujete byť na sto percent istý, určite "Večernicu" odoručujem. Berú aj malé bábätká, čo sa mne osobne v minulosti veľmi hodilo. týmto jasličkám dávam obrovské *LIKE*!! 🙂

lubenka351
10. okt 2011

@somi107 díky za info 🙂, bola som tam pozrieť, prvý dojem bol zatiaľ ok, ešte raz díky

lubenka351
10. okt 2011

@majuska775 díky za info, taky nazor som potrebovala pocut, uz sme sa boli aj pozriet🙂

fefe30
24. okt 2011

lojzo123, miri321, majuska775 - Nepekná reklama, nicky zaregistrované, len na jeden “pochvalný“ príspevok. Na to aby bol príspevok pravdivý, by mal užívateľ viac komunikovať v diskusii. A nie dá jeden super príspevok a viac nič. To je také viery hodné, ako sneh na Sahare.

meriad
31. okt 2011

Na margo "cestnosti" pani riaditelky odporucam tento clanok
http://dnes.atlas.sk/slovensko/257011/

meriad
31. okt 2011

Konkretne pani riaditelky jasli Vecernica

lojzo123
3. nov 2011

@meriad ak máš problém, spytaj sa priamo. ja ju poznám roky a viem, ze to bola politická zálezitost a voci nej svinstvo.nebola nikdy obvinená a viem ze to riesi súdne.asi by som jej mala dat na teba info, asi by to mala zacat riesit.vidim, ze zlomyselnost ludí nemá hranice. aj ty touto cestou poskodzujes ju a jej meno .vies ze by to mohlo mat trestnoprávne následky? ak más s nou problém, ries si to s nou zoci voci a nie spinením je mena cez prispevky.alebo na to si zbabelý / á??

theluxy696
14. nov 2011

zdravim vsetkych!! vidim tu pozitivne aj negativne reakcie na Vecernicu,tak ako to je?

lojzo123
14. nov 2011

@theluxy696 myslím, že najrozumnejšie je ísť tam osobne a rozhodnúť sa bez vplyvov z okolia. ja som sa rozhodovala medzi viacerými zariadeniami a som rada, že som sa rozhodla takto. ja na večernicu, ako i na personál nemôžem povedať nič. ja ako i celá rodina sme spokojní. ale rozhodnutie je na každom z vás.

theluxy696
15. nov 2011

dcerka je tam od dnesneho dna a praveze na prvy dojem uplne super skolka. preto sa cudujem tej negativnej kritike

lojzo123
15. nov 2011

@theluxy696 treba sa zamyslieť, či negatívne kritiky sú opodstatnené, alebo ide o pomstu určitých ľudí, ktorým nebolo vyhovené po vôli.ja osobne si myslím, že ide skôr o pošpinenie mena riaditeľky, niekto ju musí mať veľmi v žalúdku a nechápem prečo. ona sa snaží rodičom úplne vychádzať ústrety v medziach jej možností a k deťom je úplne super. ja odporúčam každému, aby si vytvoril svoj názor a podľa toho sa rozhodol.čo mám známych a ich deti navštevujú toto zariadenia, sú úplne spokojní. ja ho vrelo odporúčam! 🙂

somi107
15. nov 2011

@fefe30 fefe,vies co je zaujmave? ze si si vsimla len to, ze tie baby sem prispeli jednym alebo dvoma komentarmi.. kladnymi.. popravde co ti vadi? zamerajme sa taktiez na negativne komentare.. meriad, nespokojnost, renatka555 tu maju taktiez pridane jeden dva komentare a to tiez na ociernenie riaditelky istych jasli. nie je ti to trapne? ked tak velmi chces ist do detailov paci sa, nikto ti v tom nebrani, ale preboha rozmyslaj- ved ked si das do googlu vyhladat jasle v nitre vies sa preklikat na tuto stranku a mnohi clenovia sa sem zeregistrovali prave preto aby vyjadrili prave svoj nazor, v jednom alebo dvoch komentaroch! nie kazdy ma za potrebu diskutovat! vsimaj si, prosim, aj tie negativne komentare- kolko krat horemenovane nicky sem prispeli, neociernuj len za to ze tebe sa nepacia kladne nazory, aj ked uzivatelia dali len par prispevkov..
a mimochodom aj ty mas prispevok len jeden!! 🙂

majuska775
15. nov 2011

presne, táto stránka nemá byť o ohováraní ale o názoroch, dakujem vsetkym skvelym ludom, ktory to tu dodrzuju, @somi107 upne s tebou suhlasim a @lojzo123 pacia sa mi tvoje nazory!! 🙂

lojzo123
15. nov 2011

@majuska775 a somi 107: dakujem za podporu a zároveň s vami úplne súhlasím. táto stránka má byť skutočne o názoroch a o pomoci všetkým rodičom, ktorí potrebujú zveriť svoju ratolesť zatiaľ, možno pre nich ešte cudzím ľuďom a nevedia si vybrať zariadenie, v ktorom budú mať o svoje dieťatko postarané. a možno ešte na margo určitých ohováraní: nemyslím že tu ide o večernicu, myslím že je to osobná pomsta voči riaditeľke.ale to by si určití ľudia mali vybavovať niekde inde a nie na stránke, ktorá má byť v prvom rade pomocnou rukou pre všetkých rodičov.

majuska775
15. nov 2011

samozrejme, su to ludia, kotrych nazor nikoho nezaujma tak si mysli ze tu to nikoho zaujmat bude.. som za osobny kontakt, ak maju problem z pani riaditelkou nech jej to povedia do oci a nie na verejnej stranke. ja som s vecernicou velmi spokojna a pani riaditelka je velmi sympaticka!! 🙂

lojzo123
15. nov 2011

@majuska775 úplne s tebou súhlasím.ja som riaditeľke povedala o tejto stránke, nemala o nej vôbec vedomosť a navrhla som jej, že by mohla sama reagovať. odmietla to so slovami, že sa nepotrebuje sama takto obhajovať a že každý kto má niečo na srdci sa jej môže priamo spýtať a nemá problém odpovedať a na injektívy nemá potrebu reagovať. všetkým , ktorí sú s večernicou spokojní je veľmi rada. už len to mi je na nej sympatické. ona večernicu nepotrebuje propagovať. večernica má už svoje meno a myslím, že všetci, ktorí sme s ňou spokojní to vieme.

majuska775
15. nov 2011

@lojzo123 dobre si spravila! ja totiz na vecernici nevidim nijake negativa, bola som pozriet aj v inych jaslach, aby som mala nejaky ten prehlad ale ani jedny ma tak nenadchli ako vecernica! vedela si ze maju az dve zariadenia? dokonca mas aj moznost vybrat si do ktorej dietatko umiestis!! ja mam na Kukucinke 🙂 a pripravuju si aj nejaky program, moje deculo uz vie plno novych pesniciek a basniciek! som taka nadsena :-P nemozem si pomoct, ale nikdy by som nemenila!!! 🙂

somi107
15. nov 2011

babulky, aj ja mam len same pozitivne veci na srdci 🙂 viete ze tam cez leto praxovala dcera pani riaditelky? taka mlada, tiez velmi sympaticka 🙂 tak na nej bolo vidiet, ze tie deti zboznuje! bolo by uzasne keby tam nakoniec aj pracovala, bola by som este spokojnejsia ako som, a to sa asi uz ani neda 😀

majuska775
15. nov 2011

@somi107 ano viem o tom! taka stale usmievava vsak? aj mne sa pzdavala, vecernica by nou ziskala vela! teraz tam maju skvely kolektiv ale myslim ze ona by sa tam velmi hodila 🙂 a stale sa na nu lepili deturence ked som tam prisla 🙂

somi107
15. nov 2011

@majuska775 majus urcite na tu istu narazame 🙂 sikovna babizna co dodat 🙂 to je podla mna taka rarita vidiet take mlade dievca ze ma taky vztah k detom, podla mna je to uzasne 🙂
a teraz ak ma ospravedlnis idem si lahnut s tym krpcom malym lebo az prilis vystraja 🙂
tiez mate problem s neskorim zaspavanim? 🙂
pekny vecer 🙂

majuska775
15. nov 2011

@somi107 to rarita je! vacsinou take mlade baby len na alkohol myslia! strasne nieco! so zaspavanim, mame sakramentske problemy! zaspavame az okolo pol desiatej, teraz uz vyse hodiny lei pri manzelovi ale nezaspi skor ako pride ta prava chvila 😀 pekny vecer aj vam, uzite si ho 🙂

somi107
15. nov 2011

@majuska775 dakujeme urcite vyuzijeme co sa da 😉 papa 🙂

martuska75
16. nov 2011

Teda táto téma už začína byť fakt veľmi zvláštna a to som myslela, že si profesionálnych diskutérov platia len politické strany.

somi107
16. nov 2011

@martuska75 ja osobne som velmi odusevneny pisar, rada vyjadrujem svoje pocity a nazory, rada diskutujem. a tato debata je prave o tom. o diskutovani! nemusim byt "profesionalny plateny diskuter" staci ked som matka ktora rada rozobera temy. nemas pravo ma k nikomu priradovat, ani k tym co su plateny na robenie mena. nie, kazde jasle si svoje meno vedia spravit aj sami, mna k tomu nepotrebuje nikto. je mi luto, ze to vnimas takto, ale sloboda prejavu tu bude vzdy 🙂

lojzo123
16. nov 2011

@somi107 ahojte dievčence @somi107a @majuska775. teraz mám chvílku času, kým sa mi malá troška hrá. musím tiež dať najavo svoje nadšenie. deťúrence sa intenzívne učia vianočné básničky a pesničky a mikuláš by mal byť podľa slov vychovávateliek okolo 20 decembra.už sa neviem dočkať. a @martuska75 nemyslím že nás niekto platí, resp. ,, verbuje" na vyjadrenie si našich názorov.môžem ťa ukludniť, že to pramení z nášho vnútra a z našich pocitov.niekedy je dobre si pokecať s niekým, kto zdieľa tvoje pocity a vie pochopiť radosti, ale i starosti. a priateľstvá sa niekedy ,, rodia" aj takto cez pokec 🙂 🙂pekný večer baby a užite si zajtra pohodový deň 🙂

majuska775
16. nov 2011

@lojzo123 ahoj! 🙂 ano ano evidujeme to, uz sa na to velmi tesime 🙂 mamina uci malu tancovat a ked sa snazi este pri tom spievat, je to pohlad pre bohov 😀 mohlo by to byt 16.-teho decembra, to je akurat v piatok, a to sa mi zda ako najvhodnejsi den 🙂 este sa na to popytam 🙂 konecne je zajtra volno, v praci je to strasne, same nahanacky sem a tam! aspon si trosku uzijem rodinku 🙂 aj vam to prajem 🙂 prijemny vecer 🙂 😵

zuzuvik
22. nov 2011

ahojte maminky 🙂 ja potrebujem tiez dat syna do jasliciek, teraz mi dala kamaratka kontakt na jaslicky vevericu. chcem sa skor opytat vas ci sa da dat v jaslickach dieta aj na pol dna a káko je to s cenou?
dakujem za odoved