Jasličky v Nitre. Aké máte skúsenosti?

adetka
8. feb 2008

Dievcata... potrebujem pomoc...

Viem, ze v Nitre je niekolko jasliciek... Drobcek (az dvojo), Slniecko, Brnka, ... velmi rada by som si precitala referencie priamo od mamiciek, ktorych deti do nejakych jasliciek v Nitre chodia, alebo chodili...

Pravdepodobne ich budeme potrebovat od septebra tohto roku...

adetka
autor
16. feb 2008

to tu skutocne nikto nema (alebo nemal) dietatko v nitrianskych jasliskach? 😕

matua5757
19. feb 2008

Jasličky v Nitre
Ahoj Adetka neviem ti dať ešte odpoveď ktoré jasličky sú lepšie. Môj malý má v apríli 2 roky a teraz od 17 .marca nastupuje do MESTSKÝCH jasiel na Bazovského ul. to je v tej istej budove ako drobček. Veľmi sa toho obávam, ale nastupujem do práce. Nemám s nimi vôbec skúsenosť. Bola tam milá vedúca, 4 pani učiteľky so všetkým ma oboznámila tak dúfajme, že malinký bude v dobrých rukách. Pani doktorka pediatrička mi povedala, že s týmito jasličkami nemá problémy, deti nebývajú často choré. Keď nastúpime môžem dať vedieť viac.
🙂

adetka
autor
25. feb 2008

matua... dakujem 😉

adetka
autor
26. feb 2008

chcem iba pridat...

vcera som sa rozpraval s jednou mamickou, ktorej syn chodi do spominanych mestskych jasliciek na Bazovskeho a je s nimi spokojna... ked som sa jej opytala na jaslicky na Hviezdoslavovej (rodinne domy za Klokocinou)... povedala, ze pozna jednu mamicku, ktora tam ma dietatko... a je velmi spokojna... ja tam maximalne 10 deti... takze dochadza menej casto k ochoreniu deticiek... maju tam diabeticku sestricku kvoli strave deti a podobne... vraj cena je vsade podobna (ja som si myslela, ze v Brnke bude drahsie)... zatial uvazujem nad nou a nad Slnieckom... ale do leta mam casu dost

hruska77
3. mar 2008

Ahojte, dozvedela som sa nedavno o tejto stranke a hned ma zaujala tema jasliciek. Nie je jednoduche si vybrat to spravne, ale Slniecko mozem vrele odporucit. Mame tam syna Matejka uz vyse roka a je to skvele. Starostlivost, flexibilita a pristup. Nas Matejko je nadseny. Cez vikend by bol najradsej v jaslickach s kamaratmi, dokonca pochytil aj jednoduche slova v anglictine, ktoru sa ucia hravou formou a najviac si pochvalujem ja tu domacu stravu. 🙂 . Maju vlastny web, takze vsetko je tam. Podla mna budes spokojna.

adetka
autor
10. mar 2008

jeeej hruska... az teraz som si vsimla tvoju odpoved... a dakujem ti za nu...

matua5757
11. mar 2008

Neviem či dostanem odpoveď od Vás hruška. Chcela by som vedieť koľko mal Váš Matejko mesiacov keď nastúpil do jasličiek. Ďakujem Matua 🙂 My ideme v pondelok prvý krát do jasličiek bojím sa toho.

sloboda4
11. mar 2008

ahojte maminy, jednu otazocku by som mala......hovorite o sukrom. jaslickach, ale je nejaka sukromna skolka v NR???? neviete do kolkych rokov beru deti do tych sakr. jasl. v tych novych rod domoch nad klokocinou??? ...myslim to co adetka spominala??? dakujem za odpovede velmi pekne 🙂

adetka
autor
12. mar 2008

sloboda.. Slniecko su aj sukromna skolka.... do 5 rokov... o ostatnych neviem... a Brnka je iba do 3 rokov

hruska77
13. mar 2008

ahoj matua, no nas Matejo je v kolektive od 16 mesiacov a 11.4. bude mat 3 roky. je neuveritelne, ako ten cas leti... 🙂 Rozhodne tam ostane aj nadalej. A ktore jaslicky ste si teda nakoniec vybrali? Verim Ti, ze mas obavy. No vies, mam pocit, ze my maminy mame ovela vacsie obavy ako treba. Deti zboznuju detsky kolektiv. Tak Vam a hlavne Tebe drzime palce a daj vediet ako to zvladate. pa...

matua5757
19. mar 2008

Ďakujem hruška za odpoveď. Mi sme nastúpili v pondelok do mestských jasiel na Bazovského. Malý má 23 mesiacov. Dnes bol tretí krát a už to bolo lepšie, ale ešte stále sa jeduje a plače s prestávkami. Pani učiteľky sú milé. musíme vydržať a dúfam, že to už bude fajn. pa pa...

adetka
autor
21. mar 2008

idem v stredu po velkej noci pozriet Jaslicky Brnka... tak dam vediet, ako to tam vyzera... 🙂

adetka
autor
26. mar 2008

takze.. dnes sme boli s Mirkou v Jaslickach Brnka na Hviezdoslavovej 17 (nad Klokocinou)...

su v prijemnom prostredi... maju peknu zahradu s bazenikom... na prizemi rodinneho domu je miestnost na hranie, kuchynka a jedalen... na medziposchodi je spalnicka s postielkami... o osem deti sa stara majitelka a jedna zdravotna sestra... zivnost maju tusim sest rokov... deti chodi pozerat doktor... majitelka detom vari... robi vlastne piskotky a ovocie je zo zahrady... dopoludnia sa hraju... chodia sa prechadzat... papaju a po obede idu spinkat...

v case nasej navstevy sa niektore deti prevalovali v postielkach... ale boli tichucko... sedela pri nich sestricka... jeden chlapec spinkal v kociku (vraj nie je schopny nikde inde zaspat)...

na den sa plati 320 korun (ked dietatko nemoze prist vratia rodicom 120 korun)... co je cca 7.000 korun na mesiac... oblecenie na den, pyzamko, podbradnicky i plienky dostanu v jaslickach (rodicia donesu iba prezuvky)... a v cene je este desiata, obed a olovrant...

prihlasili sme sa... a na jesen dam vediet... co a ako 😉

jarus1
29. mar 2008

ahojte, viete mi poradiť? aké najmenšie dieťa berú do jasličiek v Nitre?

adetka
autor
30. mar 2008

jarus... pokial viem... tak do Drobceka (na Bazovskeho) od 6 mesiacov... napriklad do Brnky od 1,5 roka... Slniecko pise ze od cca 2 rokov... neviem ako je to s mestskymi jaslickami...

wladka
25. júl 2008

adet, mohla by si mi napisat, ty mas urcite prehlad tych jasliach.. ja potrebujem dat emku 1-2x do tyzdna.. bola by som rada, keby to bolo blizko UKF na zobori, alebo chrenova, moze byt aj centrum..a tam, kde sa plati na den.. 😉 .. mohla by si urobit taky suma sumarum?? vdakaaa 😉 aj weby.. nech si to mozem pokukat.. 😉

adetka
autor
28. júl 2008

wladka...
1. jaslicky na Zobore som nasla kedysi tieto: http://detskejasle.org/index.php/Jasle_Studená_... ... o ktorych nic neviem... ale su kusok od skoly...
2. v sirsom centre (Chrenova, za byvalym Hotelom Nitra) viem iba o jednych jaslickach... na L. Okanika... Jaslicky Drobcek.... http://www.adosopatrovanie.sk/jasle/ ... poznam jednu mamicku, co tam davala syna iba na dopoludnie (za 2.500 korun na mesiac).. o dnoch neviem... skus tam zavolat... 037 / 733 10 35
3. o inych tym smerom neviem (iba o akejsi opatrovatelskej sluzbe) http://www.mak-is.sk/kontakt.html ... jaslicky ako Brnka a Slniecko maju cast poplatku na cely mesiac... a iba cast sa doplaca na kazdy den... co by sa v tvojom pripade neoplatilo... a su aj uplne inym smerom...

my nastupujeme od septembra do Brnky... prvy tyzden planujem slecnu davat iba na dopoludnie, druhy tyzden do max. 15 hod... a az na treti tyzden az do vecera... trosku sa toho bojim 😅

adetka
autor
6. sep 2008

takze, mame za sebou prvy tyzden v Jaslickach Brnka... prve dva dni boli bez problemov... slecna sa potesila, akonahle zazrela hracky... vraj sa pekne hrala, na prechadzke sa drzala kociarika (maju tam mensie dietatko), spinkava 1,5 hodinky... akurat malicko papa (ale to robi aj doma), co zarazilo pani majitelku... ale po styroch dnoch presviedcania a pokusov o krmenie... sa rozhodla nechat to na Mirke (ci a kolko spapa)... treti a stvrty den sme uz plackali (je to vraj bezne)... ale iba par sekund (kym sa za nami nezavreli dvere... skusala, ci ju predsa len nezoberieme prec)... ale ide dobrovolne tete Katke na ruky... a pri odchode sa jej necha prezut a pekne da papa... zatial som spokojna...

mimab
31. jan 2009

Ahojte,
pokial hladate kvalitnu starotlivost o Vase dietatko urcite NEODPORUCAM jasle Brnka. Dom je sice v peknom prostredi, prijemne zariadeny, ale maly niekolko krat prisiel domov s vyparenym zadockom, zo stravy mal niekdy hnacky / nemyslim si, ze tam detom davaju zrovna zdravu stravu - pudingy, babovky, ine sladkosti, smotanove omacky.. pre take male citlive bruska ☹ Okrem toho ked dietatko nepride tak si majitelka necha 200 korun!

alica147
5. feb 2009

ahojte mamičky z Nitry
chcem sa len informatívne popýtať na jasličky na Klokočine kde su a od akého veku tam beru detičky a ak tam máte niektorá dieťatko či ste spokojne,dakujem

adetka
autor
8. feb 2009

mimab...ja mam s Brnkou len dobre skusenosti... Mirk tam chodi od septembra... ani raz nemala zaludocne problemy, ani vystipanu ritku... krasne ju tam aj pat krat za den prebalia, varia velmi zaujimave jedla, s detickami krasne cvicia, tancekuju, recituju, spievaju (Mirka sa tam uz teraz v dvoch rokoch naucila casti basniciek)... rozpapala sa mi tam, naucila veci, ktore doma nechcela robit... deticky pozna po mene... i vychovavatelky... v case, ked do brnky nastupila bola najmladsia... a pani Katka jej kupovala umele mliecka (mala 21 mesiacov)... momentalne tam maju deti od 9 mesiacov do troch rokov (jedno dievcatkop dokonca s Downom)... ale aj tak sa snazia prgram i jedlo prispsobit vsetkym...

poplatok aj za dni, ked dieta nie je pritomne v jaslickach platia aj v inych zariadeniach... aj v Drobcekovi musis zaplatit 4.500 korun na mesiac... aj ked tam tvoje dieta vobec nechodi... dovod: majitelka musi kazdy platit naklady za prevadzku a plat svojej sestricke... a to v tej istej vyske, ci je deti osem, alebo pat... a kedze je aj enormny zaujem mamiciek, umiestnit v tomto zariadeni svoje dieta... je to vlastne udrziavajuci poplatok... ktory sa plati casto aj v skolkach, ked dieta nenastupi v prvy mesiac...

nevidim dovod ich tak zkritizovat... zaludocnu virozu mohol chytit aj zo stresu s noveho prostredia... a skutocnosti, ze nie je s maminkou... Mirka mala po prvych dnoch horucku... a vypareny zadocek mohla byt reakcia na iny druh plienky... nepouzivaju tam pampersky...

alica147
8. feb 2009

adetka dakujem za pozitívny a povzbudivý príspevok 😵

luciarisko
23. feb 2009

ahojte, mamicky, syn bude mat v july rok a ja by som chcela ist od septembra do prace, chcem ho zahlasit do jasli na Bazovskeho ulici. strasne sa bojim ako to vsetko bude, ci na to este nebude maly, ale chceme stavat dom takze peniazky treba.nie je tu nejaka mamicka , ktora dala tiez rocne dieta do jasli, ako si zvyklo.dakujem

domka28
24. feb 2009

ahojte...ak chce niekto vediet o jaslickach Brnka nieco podrobnejsie tak nech mi napise IP...mam bohate osobne skusenosti....z opacnej strany...nie ako rodic...

luciarisko
19. jún 2009

Ahojte maminy, od septembra mam maleho nahlaseneho do tychto jasli. mate niektora s nimi skusenosti? maly bude mat 14 mesiacov vtedy a ja si to neviem predstavit, uz teraz mi je do placu, ale treba zarabat koruny. dali ste aj vy taketo male dieta do jasli,?zaujima ma hlavne pristup v tychto jaslach.dakujem

jasminka023
7. aug 2009

ahoj luciarisko aj moja malá ide od septembra tohto roku do jaslí na bazovského ul. a je mi do plaču keď si na to len spomeniem aj ona je ešte malá bude mať len 16 mesiacov ale čo narobím keď musím nastúpiť do práce možno že sa s tvojím malým aj skamarátia a bude im tam lepšie ako si myslíme

luciarisko
9. aug 2009

jasminka023 - ja som sa nakoniec rozhodla este pockat, necitim sa na to aby som ho tam dala a este som si nenasla pracu, takze necham tomu cas. jasne keby som musela nastupit do prace ako ty nic s tym nespravim. daj potom vediet ako si mala zvyka aky je tam pristup a ci si spokojna.dakujem

vladka77
11. aug 2009

ahojte kočky
neviete náhodou o nejakých jasliach alebo opatrovateľke pre 6. mes. chlapca, musím v októbri nastúpiť do práce a zatiaľ som našla kočku k malému ale chce 300 eur za mesiac

luciarisko
11. aug 2009

ahoj pokial viem tak sukromne jasle tusim brnka a slniecko beru od pol roka ale cenovo to vyjde asi tak isto 😖 skus si dat cez google opatrovanie deti nitra a vyhodi ti nejake inzeraty co si davaju baby co opatruju. ja som tiez rozmyslala ze by som sa postarala pori mojom este o jedno, ale ta zodpovednost, keby sa nieco stane, toho sa bojim.

jasminka023
14. aug 2009

ahoj vladka77 a nerozmýšlala si o nejakej profesionálnej opatrovateľke? myslím takú aj s papierom lebo som počula, že ak si k dieťaťu zavoláš takú opatrovateľku tak sociálka ju zaplatí po predložení papierov, ale neviem presne ako to je len som také niečo počula zbežne. Ja dávam moju malú do jasiel iba z toho dôvodu, že sa bojím aká by bola opatrovateľka na dieťa po tom čo som videla v tv. Ale skús si o tom niečo viac zistiť mala by si to výhodnejšie.
ahoj luciarisko určite dám vedieť