Jasličky v Nitre. Aké máte skúsenosti?

adetka
8. feb 2008

Dievcata... potrebujem pomoc...

Viem, ze v Nitre je niekolko jasliciek... Drobcek (az dvojo), Slniecko, Brnka, ... velmi rada by som si precitala referencie priamo od mamiciek, ktorych deti do nejakych jasliciek v Nitre chodia, alebo chodili...

Pravdepodobne ich budeme potrebovat od septebra tohto roku...

jarus1
8. aug 2010

to tu nikto nemá skúsenosti s týmito jaslami?

matulka82
9. aug 2010

@jarus1 akosi sem nikto nechodi ,no my nenastupujeme a vy urcite ano? 😉 ja som nepocula na nic, a ako vidim tato tuto temu nenastevuje vela ludi ☹ asi ti len ostava verit a dufat ,ze tam bude vsetko OK

jarus1
9. aug 2010

matulka82 🙂 no ešte sa rozhodujem...je to veľmi veľmi ťažké 😔

adetka
autor
9. aug 2010

zial... ja vam dievcata nepomozem... Mirka chodila do Brnky... a nepoznam mamicku, ktora by chodila do vami spominanych jasliciek 😅

jarus1
9. aug 2010

adetka a kde je Brnka? to sú jasličky?

adetka
autor
10. aug 2010

na Klokocine... teraz sa prestahovali do noveho rodinneho domu... maju v nom viac miesta...maju aj internetovu stranku: http://www.jaslickybrnka.sk/

jarus1
10. aug 2010

adetka a odkedy tam malá chodí? si spokojná?

adetka
autor
10. aug 2010

@jarus1 ... Mirka tam chodila od 21 do 27 mesiacov... zial byvala casto chora, tak sme po dohovore s lekarkou prerusili a potom uz nemali miesto... spokojna som bola... Mirka sa tam rozpapala, naucila spinkavat v postielke, v dvoch rokoch uz recitovala casti basniciek...

jarus1
11. aug 2010

adetka...a bývala ti malá chorá aj predtým? ja mám z toho tiež obavy, lebo malá ešte chorá nebola, no ale všetci hovoria, že ved počkaj, ked nastúpi do škôlky či jaslí

adetka
autor
11. aug 2010

@jarus1 ... praveze nebyvala... akurat raz mala ako 10.mesacna nadchu... ale neboj... nemusi to tak dopadnut... kamaratkina dcerka tiez nebyvala chora... a v skolke bola chora iba raz... 😉

blazka24
21. okt 2010

ahojte, idem dať syna do mestských jaslí na Bazovského a chcela by som vedieť nejaké informácie od mamičiek ktoré tam detičky mali.
Malý je jedináčik a dosť na mňa naviazaný, vie že to budeme mať ťažké, dokonca uvažujem že ho bude zo začiatku nosiť muž 😔
otázočka- boli ste ešte doma keď ste sa adaptovali na jasle alebo už chodili do práce?

monika77
21. nov 2010

ahojte maminky,,,mestské jasle Ľ. Okánika teda existujú? len nemajú web stránku?

jarus1
21. nov 2010

ahoj monika 77, ano existujú....mne tam chodí dcérka 🙂

benulo
4. dec 2010

My tiež chceme nastúpiť do mestských jaslí na Bazovského, trochu mám obavy ako to zvládneme hlavne po zdravotnej stránke, uvítala by som nejaké aktuálne informácie, ako je to so zvykaním a čo treba pripraviť na oblečenie a pod 😵

nespokojnost
10. máj 2011

Vrelo neodporucam Materske centrum Vecernica Nitra wilsonovo nabrezie...Nas syn ma 3 roky rozhodli sme sa ho dať do tohto zariadenia najhorsie rozhodnutie....Prvy den nas hned pani riaditelka upozornila co sa moze a co nie.
1. nemožme doniest ziadnu vodu- davaju čistu vodu ak je dieta naucene ako nas syn na dzus bude cely den o smede!!!
2. Ziadne jogurty ani kekse syn tam bol dva dni prvy den nepil a nejedol vecer mal bolesti brucha a dovracal sa, na druhy den sme mu doniesli pit a jogurt a poprosili pani ucitelke nech mu to da v pripade ak nebude pit a jest....jedna ucitelka velmi mila mu jupika a monte rano dala potom pani riaditelka velmi neprijemna zakomplexovana zena nadavala ucitelkam a syna my nechali o smede a hlade a pobede ked sme prisli aj napriek tomu ze sme ziadali riaditelku ak nebude jest nech nam volaju sa neozvali a nam doma syn odpadol.
3. nemozte doniest hracky pritom v celom zariadení je malo hraciek a stoho polovica pokazenych a my sme nepotrebovali aby ich niekdo strazil a syn hracky poziciava
Riaditelka vyucena kadernicka si spravila nejaku externu skolu psychologie dolnom hornom robi hned posudky na detoch niektore mamicky snou za to mali konflikt. Skolku ma nejak prepojenu cez neziskovu organizaciu pyta 290 eur na mesiac a ak dieta ostane doma chore rovnaku sumu plati a dovod vraj to nam dava stat tak chce aby rodicia platili a klamali stat nakolko skolka by mala na kazdy mesiac vystavit doklad o pobyte dietata a tu sumu ma preplatit prislusny urad ak rodic zanesie nepravdivy doklad o pobyte dieta sa sam podiela na podvode .
Debata riaditelkou je strasna dobre viem ze rodicia maju strach o dieta a ona sa chova jak keby ho davame do diagnostickeho ustavu ak nebude jest po tyzdni sa naje to je vrchol. Ona dava rady ako sa ma dieta stravovat a poucuje ako si dieta rozmaznavame a dieta ma jest vsetko a nestane od stola kym to nedoje a ze my mu davame zlu stravu a ona sama komzumuje bio potraviny ved to je aj na nej vidiet ta postavicka. Dieta sme odhlasili a podavame trestne oznamenie za zanedbanie starostlivosti, na hygienu nakolko zariadenie nesplna podmieky hygienicke a ani bezpecnostne. Takze na koniec ak by som mal pchat 290 eur do tej velkej hlavy p. riaditelky radsej ich dotrham nez si nechat v sukromnej skolke terorizovat syna.!!!!!!!!!!!!

nespokojnost
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkarina
27. jún 2011

Ahojte, mate niekto osobnu skusenost s materskou skolkou Vecernica na Wilsonovom nabrezi??
Budem vdacna za Vase nazory nakolko zvazujem nastup mojej dcery do tohto zariadenia.. Viem,ze sa tu vyskytol uz nejaky negativny nazor, ktory nechcem rozvadzat, ale zda sa mi trochu samoucelovy..preto by som bola rada za nejake dalsie.
Dakujem

zebra41
12. aug 2011

@katkarina ja nemam osobnu skusenost,ale chodi tam syncek mojej velmi dobre kamaratky. nastupil tam od 6mesiacov a nevie si vynachvalit. preto sme sa aj my rozhodli tam dat maleho

andrea12737
12. aug 2011

Ahojte, chcela som sa opytat, ak je volne miesto v jaslickach, ci dieta prijmu kedykolvek pocas roka, alebo treba podavat prihlasku v urcitom case, napr. tak ako v skolke na zac. roka. A taktiez ma zaujima ci jaslicky funguju aj pocas let. prazdnin. Dakujem za odpovede 😉

jarus1
12. aug 2011

@andrea12737 ak chceš dostať odpoved na Tvoju otázku, zavolaj riaditeľke do jaslí či nemá voľné miesto...lebo deti odchádzajú ked dosiahnu 3 roky, t.z kedykoľvek v priebehu roka. Inak je zápis šťandardne v januári či vo februári.
Tento rok jasličky nefungovali v júli, ale v auguste ano

andrea12737
12. aug 2011

@jarus1 Ahoj Jarus1 tvoja odpoved mi dala vsetky info co som potrebovala 😉 Dakujem velmi pekne 😵

maja11nr
19. aug 2011

Ahojte maminy, neviete mi náhodou niekto povedať, či existujú mestské jasličky ešte aj v Krškanoch?

danielaccc
9. sep 2011

@zebra41 dali ste synčeka do tej večernice? ako to tam funguje? ja som tam bola vo februári tohto roku sa pozrieť, zatiaľ sme tam syna nedali stále zvažujem, . vdaka za info

zebra41
10. sep 2011

@danielaccc my tam synceka dame,ale nastupuje az od 1.februara 2012. takze tam este nechodi.

lucida
14. sep 2011

Ahoj maminky,ak budete potrebovat opatrovatelku,tak sa ozvite,som doma s dcerkou a rada by som strazila este jedno dietatko.IP

jarus1
14. sep 2011

@maja11nr ahoj, mestské jasličky v Krškanoch nie sú

lubenka351
26. sep 2011

@zebra41 ahojte, vieš mi prosím poradiť akú majú stránku jasle Večernica? ak áno vopred ďakujem

lubenka351
26. sep 2011

@katkarina môžem poprosiť nejaké info o jasliach Večernica v Nitre? ák áno vopred ďakujem

somi107
3. okt 2011

ahojte ja mám malú v detských jasliach večernica, sme naozaj spokojný, personál je veľmi milý a malá mi tam chodí veľmi rada. myslím si, že aj cena je veľmi dobrá, je v nej zahrnuté naozaj všetko, aj logopéd a angličtinár. potrebovala som isté psychologické vyšetrenie, panie riaditeľka nemala žiadny problém a vybavia mi ho. takisto budem otrebovať dať malú na rok do škôlky, no s pani riaditeľkou sme sa dohodli, že môže zostať tam, keďže sa zameriavajú aj na materskú školu, aspoň si malá nebude musieť zvykať na nový kolektív. tieto jasličky naozaj odporučujem 🙂

renatka555
4. okt 2011

ahojte mam naozaj velmi zlu skusenost s jaslami Vecernica v nitre.Chodil mi tam syn a bol to hotovy teror.Neustale som bola svedkom konfliktov v skolke,pani riaditelku tam neustale niekto nahana za peniaze a ta si to potom vyvrsuje na ucitelkach ktore tiez nedostavaju plat a stale sa tam meni personal.kolko krat nemala peniaze na obedy a deti potom jedavaju na olovrant suche pecivo alebo piskoty.Naozaj neodporucam tuto skolku