Je možné kúpanie sa na Seneckých jazerách?

mia018
21. aug 2020

Ahojte nečítala som ostatné diskusie tak sa ospravedlňujem ak tu táto téma je ale chcem sa opýtať, či sa nebol teraz kto kúpať na seneckych jazerách, či je voda dostatočne vhodná aby som tam išla aj s 9 mesačným bábätkom ďakujem

amel
21. aug 2020

@mia018 bývame kúsok, chodime tam skôr na atrakcie. Voda pri jarnom rozbore vyšla ako nevyhovujúca, pri ďalšom sa výsledky záhadné zlepsili🙈
Voda je plná koliformnych baktérií, kt. pochádzajú zo splaskov. Ja osobne by som tam nepustila ani moju 11-rocnu dcéru.,nieto malé babo.

h2
21. aug 2020

@mia018 Ahoj, nemám síce bábätko, ale do Senca chodievame často, milujeme to tam (chodíme na tú pláž od Réce), voda je teraz trošku kalná, ale myslím, že v pohode, je to jazero, takže priezračnú vodu, ako v bazéne, tam nečakaj. Ale chodia tam úplne bežne ľudia aj s bábätkami. Vidím ich tam často.
Dúfam, že som pomohla. 😉

autumm
21. aug 2020

Ano ako hovorí Amel, voda vysla absolútne nevyhovujuca pdola europskej enviro agentúry. Do vody tečie aj kontaminovana pôda z okolitých polí. Mne sa zda ze jazera maju problém s tym ze na dne je bahno a nevie sa voda dostatočne pre filtrovať. Chodili sme tam kúpať psa, a ten stale grcal z vody. 🙈Ja by som sa v nej ako dospelá určite nekúpala, kde to ešte take male bábätko. Ale vidim tam veľa ludi každý den. Je to na tebe.

mia018
autor
21. aug 2020

Dobre ďakujem my sme tam boli naposledy minulý rok sa kúpať. To sa aj mne zdalo divné keď stále výsledky inak vychadzali no nič idem nájsť radšej iný typ na výlet

loginexistuje
21. aug 2020

Nie s babetkom by som sa tam nekupala... osobne sa tam ani ja nekupem uz niekolko rokov (chodíme len na biku, do bufetov a pod) masivne sa tam zvysila vystavba a nejako sa uplne neporiesilo vypustanie fekalii do jazera
najlepsie je na tom piate jazero (to je to od recy )

akinom0077
21. aug 2020

S babtkom by som sa kupala len doma v bazeniku alebo pri mori

standusina
21. aug 2020

Radsej nieco ine skuste pohladat, toto by nebolo fakt najvhodnejsie a este ked tak rozbory blbo vychadzaju.