Kde môžme vidieť Ježiška v Bratislave?

lusy1507
5. dec 2017

Ahojte prosim vas, vie niekto, ci v okoli bratislavy bude moznost vidiet jeziska? Mikulasa sme zial s malym nestihli, tak by som aspon jeziska chcela aby videl. Na nete nemozem nic najst 😔 dakujem

ukulela
5. dec 2017

v pezinku?

dai
5. dec 2017

@lusy1507 co to znamena vidiet jeziska? Betlehem ?

0silvia0
5. dec 2017

@lusy1507 Ježiško nechodí takto verejne ako Mikuláš...🙄

mirka17
5. dec 2017

@lusy1507 Mikuláš bude zajtra v Dúbravke pred domom kultúry

tinuska0306
5. dec 2017

v avione by mal byť Mikuláš teraz v sobotu 9.12. len netuším od kolkej

lusy1507
autor
5. dec 2017

@dai nie ako mikulas chodi tak ci nie je aj jezisko

lusy1507
autor
5. dec 2017

@ukulela kludne aj tam

lusy1507
autor
5. dec 2017

@0silvia0 naozaj? Som myslela vies ako vo filmoch- v nakupaku sedi prezleceny chlap.... 😔

dai
5. dec 2017

@lusy1507 aha... to som este nikdy nepocula...

lusy1507
autor
5. dec 2017

@mirka17 zajtra poobede musime do Ma 😔

lusy1507
autor
5. dec 2017

@tinuska0306 uz som si to preverila od 16.00h super, dakujem krasne

lusy1507
autor
5. dec 2017

@dai ked som bola mala tak si pametam, ze chodil jezisko na namestie u nas v meste (aj ked to mohol byt asi aj mikulas) lebo uz sa take nerobi u nas

0silvia0
5. dec 2017

@lusy1507 pokiaľ viem tak vo filmoch býva skôr Santa Klaus, nikdy som žiadneho Ježiška vo filme v nákupáku sedieť nevidela. Nemáš pomiešaného Ježiška náhodou so Santa Klausom?😨

osky
5. dec 2017

takto to dopadne,ked sa Jezisko zameni so vsljakymi komercnymi postavami....

naco ti je Jezisko?vies vobec kto to bol???

ty potrebujes len rozdavaca darcekov....

lusy1507
autor
5. dec 2017

@0silvia0
@osky chcem chlapa s bielou bradou a cervenym oblekom o ktorom si moj syn bude mysliet ze mu donesie na vianoce darceky.... boze zasa tu neplette nabozenstvo. Vy svojim detom hovorite ze jezisko je dieta jozefa a marie??? A ze darceky im chystate vy??

de_monka
5. dec 2017

@lusy1507 myslim, ze v ba a okoli je dost kostolov kam mozes s malym ist a ukazat mu Jeziska ...
Mikulasov a americkych santa clausov bude zajtra a najblizsi vikend habadej na kazdom kroku...

0silvia0
5. dec 2017

@lusy1507 na tento ucel potrebujes Mikulasa. Toho zajtra najdes vsade. U nas sa Jezisko nezobrazuje ako chlap v cervenom obleku, takto sa zobrazuje Santa Klaus v inych krajinach.

charlie1980
5. dec 2017

Ved "Jezisko" je neviditelny a ten detom nosi darceky pod stromcek. A Mikulas je ten, ktoremu topanku nachystame a ktory balicky nosi 6.dec. Alebo mi nieco zle interpretovali v detstve ? 🤔

charlie1980
5. dec 2017

@lusy1507 Teda mam dnes / zajtra 40r a este som nezazila, aby sa niekto za Jeziska preobliekol v realite.

maja22
5. dec 2017

@lusy1507 prepáč, ale keď sa pýtaš na Ježiška, tak by bolo skôr divné, keby sme sem náboženstvo neplietli 🙂 A áno, deťom sme odmalička hovorili, že Ježiško je syn Márie a Jozefa, krásne na to poslúžili betlehemské postavičky pod stromčekom, ale aj celoročne. To o darčekoch sme vysvetlili o pár rokov neskôr, že Boh sa o nás stará, aby sme nejaké tie darčeky pod stromčekom v deň Jeho sviatku mali 🙂 Všetko sa dá, keď sa chce. 😉

xxxkatka
5. dec 2017

@lusy1507 prosím ťa aspoň to decko neplet, že chlap s bielou bradou v červenom obleku je Ježiško. Nazvy ho ho Mikuláš, Santa Claus, Dedo Mráz...ale nie Ježiško. A ver,že keď si bola dieťa,tak si na námestí určite nevidela Ježiška čo rozdával darceky či sladkosti 😀 Trochen si to úprav.

lusy1507
autor
5. dec 2017

@xxxkatka spomenula som ze to mohol byt mikulas... to cim budem krmit moje dieta je moja vec. My nie sme a nebudeme nabozensky zalozeny. Nam nosi darceky jezisko. Az sa sam bude zaujimat o nabozenstvo budis....

lusy1507
autor
5. dec 2017

@charlie1980 jooooj anooo on bol neviditelny 😂😂🤣 uz si pametam hahaha takze dakujem ale aj tak nechcem mat neviditelneho jeziska ked v rozpravkach pozera na santu

maja22
5. dec 2017

😂😂😂🙈 všetci sú blázni, len ja som lietadlo ✈✈✈😂 prepáč 🙈

xxxkatka
5. dec 2017

@lusy1507 my nie sme a nebudeme nábožensky založení, nám nosi darčeky Ježiško 😂😂😂😂😂😂😂😂 A ten biely sneh je jasno ruzovy😂

osky
5. dec 2017

@lusy1507
deti nemam,ale presne ak by som im to vysvetlila-kto bol Jezisko.
a darceky sa dostavaju na vianoce.nie je podstatne od koho,ale preco.

osky
5. dec 2017

@lusy1507

nie ste nabozensky zalozeni a darceky mate od Jeziska???

cim budem krmit dieta je moja vec...-citujem teba

zu viem,preco mame v politike tolko popletenych funkcionarov....pravdepodobne mali take matky ako si ty....ach.

maja22
5. dec 2017

@lusy1507 ja sa vážne ospravedlňujem, že sa tak smejem, ale to bola taká čarovná veta, že sa na nej zasmejem vždy, keď si na ňu spomeniem, v dobrom, samozrejme, však takto nejako asi vznikajú vtipy, životná realita 🙂 Na záver len toľko, že tebe aj synčekovi prajem krásne sviatky, nech už tie darčeky vysvetlíš, ako chceš, buďte šťastní a spokojní a pozerám, že synček sa volá Teodor, čo je krásne meno, znamená Boží dar alebo Bohom darovaný, neviem, čím ťa to meno očarilo, keď nie si nábožensky založená, ale každé dieťatko je darom, to je fakt 🙂 Tak ešte raz pekné Vianoce 😉

lusy1507
autor
5. dec 2017

@xxxkatka presne, niekomu nosi darceky boh, niekomu padaju z neba same a niekomu zas jezisko... ci mas ruzovy sneh alebo zlty je na tebe.

lusy1507
autor
5. dec 2017

@osky no asi aj preto su plne reklamy o jeziskovi lebo niektori mali ci maju take matky ako som ja...