Kam na výlet so 6 mesačným dieťaťom?

vittoria7777
15. aug 2013

ahojte..poradte mi prosim kam na vylet tak aby som mohla vziat aj pol rocne dietatko..chodili ste uz aj na kupaliska s takymi drobcami??

eeffka
15. aug 2013

@vittoria7777 vsade, ja som bola s 2 a 4mesacnymi: na hradoch, kocik sme vytlacili odparkovali dieta nosili po rokach, na kupaliskach, kocik/tien , lyzovat, kocik pod svahom prestriedali sme sa....
Ist sa da ivsade, len treba mat na to povahu 😀 lebo mam kamosku co ma 4m dcerau a dalej ako 0,5km od panelaka s nou nebola a taktiez kolegu co nejde k moru s detmi lebo oni su este mali ( 3 a6 rocni !!! )

katkas1
15. aug 2013

no ja by som so 6 mesacnym dietatom na kupako urcite nesla, teda do tej vody urcite nie

bubelko
15. aug 2013

@vittoria7777 ako pise @eeffka moze ist kam len chces. ja som chodila aj na kupko, kedze starsi mal vtedy 3 roky 🙂 kocik bol zaparkovany pod stromov, mladsi spal v tieni a starsi sa kupal a ja davala pozor. podla potreby dostal jest. ak pojdes na kupko, chod s kamoskou, aby ste sa pri kupani prestriedali. maly je na vodu este trocha maly, ale ty sa mozes v pohode okupat.
a ak mas nosic - tak turistika, hrady, muzeum - vylet aky len chces 😉

elliah
15. aug 2013

boli sme na kupalisku, lenosili sme na deke v tieni stromov, isli sme az neskoro poobede a manzelom sme sa striedali v bazene pri starsom synovi, boli sme aj v Tatrach na tyzden... kocikovali alebo nosili sme okolo Srtrbskeho plesa, boli sme na Popradskom....nic namahave....ZOO

danim
15. aug 2013

su ludia, co to vnimaju tak, ze 1,5 rocnemu dietatu idem "ukazovat" more... ich reakcia- nebude si to pamatat ( ale to su taki domasedi ).... no to je jasne... podstatne je to, ze sme tam stastni, a ked nase deti vidia stastnych spokojnych nas rodicov, aj ony su stastne... jasne, ze je potrebne vsetko zvazit.. a nic nasilu..

my sme mali aj pred detmi aktivny zivot- dovolenky, lyzovacky... vylety... a pod... co teraz mam 10 rokov sediet doma ?? moj nazor nie.. zijeme taky zivot ako predtym, len sme don zaradili deti... jasne, chce to velky time management, a aj je to oovela narocnejsie no da sa, ak ma clovek zaujem... ( my vsade s detmi- ved sme ich chceli, planovali.. tak s nimi existujeme... mne sa zas nepaci to, ked niekto urobi, ze decka babke a my na dovolenky sami.. tak sa ti rodicia nikdy nenaucia zit s rodinou, existovat s detmi, zvladnut ich.. )

a ti, co su domasedi- maju nazor ten, ze si to nebude dieta pamatat... a pod.. ale ved ja to nechodim ukazovat dietatu.. zijem nas zivot- a deti sme don zaradili predsa 🙂

cize aj to kupko... ak tam tuzis ist s dietatom kvoli sebe.. rodine.. a ak tam mas fajn tien ( hluk bude - s tym rataj.. ) a ak si si ista, ze dieta nerozrusis- vies, aby si si to potom ty neodskakala sama.. vecer... tak chod.. sa s manzelom vystriedate pri dietati... v chladocku.. vy sa okupete.. a pohoda.. cize- kvoli sebe-. nie kvoli tomu, ze tam idem dieta macat.. lebo taka voda pre 6 mes dieta isto nie je ok...
( zavisi aj ake dieta.. vies.. aby to nedopadlo, ze si tam v strese pol hodky.. zaplatis vstupne.. len co sa rozlozis.. dieta place.. a podme domov.. ) ale lesne cesty, parky a vsetko okolie v pohode... 😉

danim
15. aug 2013
elliah
15. aug 2013

@danim z duse si mi prehovorila....🙂)))))

danim
15. aug 2013

@elliah som rada 😉

katrinka8
15. aug 2013

@vittoria7777 - no to zavisi od toho, co mate radi 😉 Vela tiez zavisi od povahy babatka - podla toho by som zvazila vzialenost prip. naplanovala cestu kvoli spanku, jedeniu atd. Najidealnejsie tak, aby sa v case spanku clovek prave premiestnoval (cestoval), aby v case, ked predpokladas, ze bude drobec jest, bolo na to jedenie dostatok casu a pohodlia (v ramci moznosti teda) 😉 Ak mas babo, ktoremu nevadia dlhsie cesty v aute, tak je to v pohode. Toto je taka individualna zalezitost. Ale uplne teoreticky sa da s takym babom ist vsade - resp. takmer vsade (asi by som nesla na chatu bez vody a elektriky 😀, prip. na miesta, kde nie je zabezpeceny hygienicky standart alebo teda si ani na ziaden hudobny festival a podobne akcie) Akurat by som brala do uvahy, ze take polrocne babatko asi neoceni este velmi ZOO a pod., resp. v zymsle, ze takemu babu je viac-menej asi jedno, kde je, ak je tam, kde sa citi pijemne a kde su jeho rodicia 😉 Asi by som zvazila v takom veku "atrakcie" zamerane primarne na deti (lebo take babo to este neoceni a zbytocne zaplatis vstupne), ale skor sa orientovala napr. na nejaku prirodu, prip. mozno nejake hrady, zamky (ak Vas to bavi), nejaky ranc, ak mate v okoli so zvieratami - ze si tam date obed a pod. a babo na chvilku zabavia zvieratka, proste aby sa tam dalo aj tak posediet vonku, poprechadzat sa atd. Navyse s takym malym babom mas mozno vyhodu v tom, ze si mozes vyberat miesta, ktore vyhovuju Tebe (resp. este mas sancu, neskor budes hladat miesta na vylety urcene vyslovene pre deti, aby sa dieta nenudilo a zabavilo a vydrzalo - atrakcie, ihriska, bazeny atd. a patricne za to platit 😀)
Osobne si myslim, ze naozaj to vseto zavisi od toho, aku povahu ma dietatko a od toho, ci sa Vy ako rodicia citite na vylety a cestovanie. Vsetko sa da prisposobit 😉

ivy1053
23. aug 2014

@danim ked som mala 2 roky, boli sme s nasimi na dovolenke v Bulharsku pri mori. Doteraz si pamatam velmi dlhu zakrutenu smykalku (o par rokov neskor som zistila, ze to bol tobogan) a farebny vlacik, kvoli ktoremu som dlho revala, ze ma nan nechceli zobrat. Dlho som si myslela, ze to boli sny, az mama mi neskor povedala, ze sme tam naozaj boli 🙂
Nepodcenujte detsku pamet...

dasenka1203
23. aug 2014

nas najmensi drobec ma 5 mesiacov a uz mame za sebou tatralandiu, strecno, oravsky hrad aj priehradu, ciernohronsku zeleznicku, tatry aj chopok, navstevy u rodiny na opacnom konci SR, ale aj Zakopane, a aj niekolko kulturnych akcii (koncertikov a jarmokov).. vela zalezi od dietatka, Slavko nema problem s cestovanim, jazdu prespi, papkat a prebalit sme zmakli aj na hrade na lavicke a bez problemov, kde sa da ist s kocikom sli sme s kocikom a kde nie tak klokanka... babo spokojne a aj my ze nesedime stale doma 🙂

ivy1053
28. aug 2014

@dasenka1203 tak tomu vravím ideálna materská dovolenka 🙂 na toľkých miestach byť, to nám bude trvať pár rokov 🙂

anka1104
28. aug 2014

No my s malou ktora ma uz 6 mesiacov sme toho zbehali tiez.. cestovanie lietadlom do Anglicka uz 3x pobehali sme cely Londyn vsetky pamiatky cestovali vlakom autom metrom autobusom.. po slovensku mame zbehane kosice gelnica mnisek nad hnilcom u rodiny dalej madarske hranice tiez u priatelov mami kade jake kupaliska snina rybniky vranov nad toplou kupalisko atd. 🙂 ale mala miluje cestovat a kojim takze to mi trocha zjednodusuje riesenia jedla 🙂

didi51100
9. sep 2014

Presne tak, s babom treba pobehat co najviac a od malicka ho zvykat na cestovanie, jazdu v aute, vo vlaku, v lietadle atd. A vsetko, co vidi a zazije, podporuje jeho psychicky rozvoj. Ked mal nas maly pol roka, uz sme s nim stihli byt na Pohode, v Tatrach, na chate M.R. Stefanika, na Chopku, v Ceskom Krumlove, Prahe, Salzburgu atd atd. Nikde ziadny problem. Ale to zavisi aj od toho, ake zaujmy maju rodicia a co ich bavi.

lucass81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elly23
23. júl 2018

Mna by len zaujimalo ako to riesite s jedlom, kedze moj je este na UM....

bucko555
23. júl 2018

@elly23 zober kanvicu na izbu ohrejes vodu a zarobis umele ale mozes ist na apartmany kde si pripravis stravy

tomascin83
24. júl 2018

Tip na výlet pri Prešove s deťmi: vrelo odporúčam reštauráciu Korimanka (www.korimanka.sk). Súčasťou reštaurácie je rozprávková farmička, detské ihrisko, rybník, detský kútik a krásny pobyt v prírode do 20 minút z Prešova. Veľmi čisté prostredie.