Kam s 1,5 ročným dieťaťom na dovolenku?

paulinka17
28. apr 2018

Ahojte, máte nejaké typy kam na dovolenku? Mne nenapadá nič zaujímavé pre malého (1,5r). SR/zahraničie, to je jedno

sonia1712
28. apr 2018

@paulinka17 my letime v septembri na mallorcu 😀

li_via
28. apr 2018

A bol niekto v madarsku-Hajduszoboszlo na niekolko dni? Odporucate?

ivuska027
28. apr 2018

@li_via boli sme. Na blind sme išli na predĺžený víkend a dobre.

katka17787
28. apr 2018

@li_via my sme boli a je tam super ....nám sa páčilo a za predpokladu, že idete s deťmi stačí vám zaplatiť si tie lecnejsie lístky na veľké tobogany by ste zrejme aj tak neisli, ja mám rada tobogany, ale to bolo už aj na mňa veľa 😸 ináč vtedy to stalo asi 18 €, boli sme pred dvoma rokmi

li_via
28. apr 2018

@ivuska027
a boli ste ubytovani priamo na kupalisku alebo niekde v okoli? ake su tam ceny?

katka17787
28. apr 2018

@li_via ešte by som doplnila, že na viac ako tri dni by som tam asi neisla, tých kúpalísk na ktoré sa tam oplatí ísť je veľa a všetky sú pomerne blízko...plus krásne ZOO v Miškolci či kúpalisko v ,, jaskyni " 🙂 rozhodne je z čoho vyberať

katka17787
28. apr 2018

@li_via my sme boli ubytovaní v hotely blizko kúpaliska a stálo to okolo 20 € na osobu

anonymka11
28. apr 2018

Ahoj my sme boli minulý rok letecky v Bulharsku a dcérka nemala ani dva roky a tento rok ideme opäť tak môžte vyskúšať je to tam super aj pre deti

babi81
28. apr 2018

my chodime na sardiniu alebo do toskanska, raj pre deti, tepla voda piesok.

katarina644
28. apr 2018

@paulinka17 my sme boli s malou, ked mala desat mesiacov na Mallorce, ale teraz ked uz mame dve deti chodime len do chorvatska, ale kazdy rok na ine miesto.

janinah
28. apr 2018

@babi81 na sardíniu kde presne?dík

babi81
28. apr 2018

@janinah villasimius 🙂 boli sme tam aj s 4mesacnou v septembri

bielamacka3
28. apr 2018

ja som bola minulé leto tu https://hotelsrdiecko.sk/sk/, asi desať km odtiaľ je hotel Partizán s krásnym detským ihriskom

hettinka
29. apr 2018

@paulinka17 s 1,5-ročným hocikam. Take dieťa ešte nerieši veľmi zábavu, nemá s čím porovnať, takze ak Slovensko, brala by som nejaký baby-friendly hotel na Liptove alebo v Tatrach, ak zahraničie, tak s takými malými sme chodili do Chorvátska do hotelov s detskými animáciami niekde bližšie k Zadaru. Aj keď tie animácie si užili naplno až tak od 3-4 rokov.

bielamacka3
29. apr 2018

Kde prosím sa teraz dá vybaviť cestovný pas pre dva a pol ročné dieťa? Mám na mysli Bratislava, druhý obvod, ďakujem.

babi81
30. apr 2018

ako bola stara ikea napr

dai
30. apr 2018

@paulinka17 tak s 1.5 rocnym mozes ist kdekolvek kde chces...😉

ceresnovci
30. apr 2018

na ihrisko do pieskoviska (:

siska53
30. apr 2018

@paulinka17 dnes to uz mas pomaly jedno,vela je uz prisposobeneho detom, mybsme.boli aj v Lomnici, aj v Smokovci,i v zahranici - Taliansko,Chorvatsko,ale i na Rodose v Linods Princess, aj v Jasnej v Grande ( vtedy mala mala 4.m.,maly dva roky a5m.). K moru sme sli vzdy na tyzden, do hor na predlzeny vikend. Do hor sme mali vzdy nosic do tych 2,5r.,ked sme chceli idt nz turu (nenarocnu, ziadne retaze a niekolkohodinove tury). Deti boli spokojne a pokojne. Vacsibou uz je vsade aj detsky kutik a nejake to ihriski,vlastne vsade,kde sme boli aj s vacsimi,to tak bolo. Do toho roku a pol som bravala zavarane pohariky, nikdy nikde nebol problme ich ohriat.

katrin21
30. apr 2018

@paulinka17 za mna je odpoved : nikam.... nebude to dovolenka, bude to nahanacka, stres, dohadovanie sa, kto bude kedy s dietatom a kto si kedy moze len tak lezat..dieta sa prave naucilo chodit a ak ho nemate extremne kludne, tak na plazi sediet nebude.... kamienky, strk, hracky, to ju bavilo chvilu a potom utekaaaaaaj.. behat po tom slnkku ziadna zabava ti poviem.... more tiez len chvilu a uz nechcela. takze...... zazila som minuly rok a nikdy viac... najskor s 2,5r by som isla... nic vam neujde, dajte si dovolenku len taku na SK, s nejakym kupanim a kocikovanim , prechadzkami a ihriskami, v nejakom penzione vhodnom pre deticky... My sme sa fakt z toho minuly rok este tyzden po dovolenke spamatavali, nevraviac o ceste, ktoru do Chorvatska celu prevrieskala , aj ked sme sli na noc... no cele zle.... :D

babi81
30. apr 2018

@katrin21 to uplne zalezi od dietata, my sme boli minuly rok s 15mesacnou na sardinii letecky a bolo super, sme si oddychli ona sa vyblaznila v mori aj v bazene, takze asi tak.cestu tiez zvladla bez problemou stacila jej flaska pri vzlietani a potom sme sa hrali a na chvilku aj zaspala.

bielamacka3
30. apr 2018

@babi81 A čaká sa asi dlho, však? Myslím, kým človek príde na radu na odfotenie atď...

katrin21
30. apr 2018

@babi81 na to dieta musis stale davat pozor, este to hocikde spadne, aj vo vode, takze nejaky oddych nehroyzi, jedine ze mas fakt kludne dieta co sedi a hra sa... a dlho..... ja si pod pojmom oddych asi predstavujem nieco ine, to pri takom dietatku sa este neda..... 🙂 proste neni to este taka dovolenka, tento rok ideme naschval az na jesen, aby mala uz 2,5r aspon , uz je samostatnejsia, istejsia.. minuly rok mala 15mes tiez ako vasa, a to bol cisty des pre nas.. fakt...

hettinka
30. apr 2018

@katrin21 ale to robíš aj doma, nie? S 2,5 ročným tiež budeš mat oči na stopkách. Ja mám deti 11 a 16 a tiež ich strážim. Síce už nepadajú, ale zasa 16- ročná pubiska na dovke, to tiež nie je len tak😂 Strach je tu stále, len sa mení ten dôvod.

Dovolenka s dieťaťom nie je o leňošeni na plazi a párty do rana. Ale aspoň sa tam človek nenudí.

My sme boli so synom keď mal 16 mes. a bola väčšia pohodocka, ako neskôr s 3-ročným tajfúnom.

tenerifka
30. apr 2018

@katrin21 suhlasim s
@hettinka
aspoñ netreba varit...a velmi zalezi od dietata, mozno bude uplne v pohodicke
Hovori sa, ze kto sa rozhodne mat dieta, neoodychne si nasledujucich 18 rokov...a v istom slova zmysle to je pravda, len kazda etapa prinasa ine problemy

hettinka
30. apr 2018

@tenerifka Jj, základ je NEvariť 👍😂

montemotherone
30. apr 2018

@paulinka17 my sme boli v Taliansku, Lignano Sabiadoro. Blízko, cez noc si tam, piesok, teplá voda, vyžitie, zábavné parky... Ono je to v podstate miesto pre všetkých v rodine. Od mini po maxi deti 🙂

katrin21
1. máj 2018

@hettinka no tak to sa nezhodneme... ja mam skoro 18r ( + manzelova bude mat 17) a teraz tuto 2r.. urcite uz vacsie deti " nestrazim" 😃, baby si uz davnejsie chodia na dovolenke podla svojho rezimu, kedy chcu, vtedy idu na izbu, ked chcu idu do vody atd.... ja nie som typ upnutej matky 🙂, ja vediem deti k samostatnosti celkom rychlo 🙂, povazujem to za spravne a aj nam to vyhovuje....
Nechodime na dovolenke na party do rana, ani nase deti, ale ano, lenosit na plazi chceme.... a to sa zatial neda.... o tom je pre mna dovolenka... oddych, nie lietanie za dietatom s vyplazenym jazykom v 40st horucave.... 🙂 ... ale kazdy mame inu predstavu, to je OK...

Take 5r dieta je uz celkom ine, ako 2rocne, potom je tu fakt, ze kazda si to svoje pozname, jedno je neposedne, druhe kam posadis, tam ho najdes.. MOja je nastastie celkom rozumna a da si aj povedat, ale je ziva a teda stale v pohybe, aj ked nevymysla blbosti, ale proste nevie len tak sediet....
Porovnavat to s domacim prostredim sa neda, doma je vacsia pohoda, dovolenka je skor o zmene prostredia, ale je to cudzie prostredie s mnozstvom ludi, kde sa dieta rychlo strati, to doma nehrozi.... ako to vobec mozete porovnavat, ved je to celkom nieco ine.. 🙂

@tenerifka ja neviem, ja si pamatam pri prvej dcere ze od 2r to bolo uplne ine, ze uz som si aj oddychla... do 2r bola velmi narocna, umrncana, tato druha je lepsia, ale neposedna je rovnako... ziva, sikovna,stale nieco robit.... ale urcite to neni tak, ze do 18r nemas pokoja..resp. nemas oddych... .. blbost jak mraky za mna😃 ... ja som sa posledne roky uz priam nudila doma... dcera velka, svoje zaujmy, po skole svoj program , doma vo svojej izbe.... teraz zas dost brigaduje, lebo chce .... takze moc ani doma neni... este ze mame toto druhe este, inak sa asi unudim a trpim syndromom vyleteneho hniezda... he he😃
Ale je to aj o nas mamach, ako si deti naucime... aj o detoch samotnych.. ja som nemala s dcerou starosti, ani s ucenim , ani s nicim, kruzky tiez sama zvladala uz... takze... pre mna je robota len s malym dietatom, potom uz je to pohoda.

katrin21
1. máj 2018

@hettinka jo a doma za nou rozhodne stale nebeham.... hra sa dost aj sama, ja kolkokrat varim a ona sa hra v izbe, alebo si pozera chvilku aj pesnicky pre deticky, teraz na jar je stale vonku, ja sedim an terase a ona sa hra v piesku, alebo beha za psom, mackou, alebo tak po dvore, proste premota sa... nemusim sa jej stale venovat , mam svoj oddych aj doma, teda ovela vacsi zatial, ako na dovolenke, lebo viem, kde ze tu je v bezpeci a nemusim ju sledovat stale , kde je a ci sa nestratila, alebo niekde nespadla.. je to vec uhla pohladu teda..