Kam s deťmi na bicykli?

tilly
21. mar 2012

ahojte,

kedze velmi radi bicyklujeme a teda nevieme moc o zaujimavych cyklocestach, ktore by boli vhodne hlavne pre deti, chcela by som zalozit diskusiu o cyklocestach ako na slovensku, tak v cechach, na morave, v rakusku, nemecku, svajciarsku, taliansku...

co mate osobne odskusane? co odporucate?

a su tu sportovci? 😀

tilly
autor
21. mar 2012

tak ja zacnem, my mame odskusanu samozrejme cyklocestu okolo dunaja, hamuliakovo - gabcikovo... hradza okolo dunaja je dlha, dobra cesta mimo aut...

dalej mame prelezenu vieden, ktora ma neskutocne cyklotrasy vsade, nadherny je hlavne donauinsel...

a este sme boli v rakusku okolo jazera wolfgangsee, tam je nadherne

a v rakusku okolo jazera neusiedlersee, ale tam len kusok medzi dvomi dedinkami...

lucik194
26. mar 2012

no z BA klasika neusiedlersee, potom je velmi pekna trasa popri rieke Morava, ale az od devinskej novej vsi...., potom pokial mate kondicku, tak male karpaty cervena znacka (hore hrebenovka - najhorsie sa je dostat hore, potom uz je to relativne hore - dole malo) a boli sme este Valtice - Lednice - Mikulov (treba naplanovat tak aby boli v ledniciach na zamku akcie - byvaju pre deti vystupenia dravcov)
ine pre deti ma nenapada, len bez deti....

tilly
autor
26. mar 2012

@lucik194 a ked ides valtice-lednice-mikulov ides cele mimo ciest? su tam cyklocesty? to moze byt pekny vylet, len ja s deckami na cestu, kde chodia auta nevyleziem... 😀

tilly
autor
26. mar 2012

@lucik194 a okolie neusiedlersee poznas? mas tam nejaku peknu trasu? my sme boli len medzi dvomi dedinkami (rust a morbisch), ale chcela by som aj ine trasy skusit... ved sezona je len pred nami 😎 😀

lucik194
26. mar 2012

na nete sa da objednat neusiedler (neviem ale uz kde) priamo cyklomapa, dosla nam priamo domov, 2 roky dozadu zadarmo, okolo celeho jazera, je to na cely vikend alebo viac podla kondicie, my sme isli cez cyklotrasu bez aut, cast asfalt, cast spevnena tvrda ale len v AT, v madarsku sme neboli... smer od weiden am see na podersdorf am see, musis ale ratat so strasnou masou ludi, my sme tam boli v oktobri ked bolo tak krasne a teda ludi a ludi....

nasla som este toto, my mame inu ale uz odkaz prepisovat nejdem
http://www.dolne-rakusko.info/portal/sk/webshop...

objednavka na mapu

lucik194
26. mar 2012

a este valtice a okolie, da sa chodit aj po cestach aj po cyklochodnikoch, uz si nepamatam ako to tam bolo.... ale ta mapa sa da tiez objednat, resp. pozri NP Palava, na jednej mape boli aj turisticke chodniky aj cyklotrasy a bolo tam toho dost (6-7 rokov dozadu ked som tam bola) takze neviem ako je to tam teraz

tilly
autor
27. mar 2012
tilly
autor
27. mar 2012

@lucik194 my sme si takto objednali mapu salzkammergut a tiez nam dosla zadara domov... vo viedni sme si ju zobrali na donauinsel, tam je take informacne stredisko

majda_lena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavomir_slavik
4. apr 2012

Pre tych koho uz nebavi dupat tupo do pedalov na hradzi Ba - Vojka - Gabcikovo moze skusit:

A. Bratislava - Vieden - Bratislava:
1. BA-W vlakom z Petrzalky, do Viedne
2. pomotat sa po Viedni, vsade su cyklocesticky, smer Prater a Donauinsel
3. odtial Eurovelo 6 cez Hainburg do BA
- riadny zaberak ked je teplo
- po ceste je prva restika Orth an der Donau, kde je aj kompa, z Donaubrucke Prater je to sem 23km
- dalsich 19km je to do Hainburgu resp. 29km na Berg h.p

B. Hainburg - Vieden - Hainburg
1. vlakom z Hainburgu do Viedne
2. pomotat sa vo Viedni a smerom na Donauinsel
3. odtial Eurovelo 6 do Hainburgu
+ kratsie cca o 20 km

Nevyhodou je ze z centra W sa musis dostat na Donauinsel po ceste s autami, ale v sobotu rano ich zase tak vela vo Viedni nechodi, bez problemov to prejdes. A dalsia "nevyhoda" predlzenie cesty zhruba o hodinu cesty vlakom.
Vyhoda je ze z Petrzalky a z Hainburgu chodia rakuske OBB vlaky do ktorych vojdu bicykle aj vozik.

Popripade na zaciatok by som volil autom do Hainburgu, odtial smer Orth an der Donau a otocka.

Fotka je z pod toho bieleho mosta v Hainburgu.

slavomir_slavik
4. apr 2012

... plus pridam este jednu, kdesi na stvrtceste je jeden knaip Radlertreff, odtial je vidiet Devinsku kobylu, v strede presne nad cestickou ... cca 42km do BA

tilly
autor
5. apr 2012

@slavomir_slavik toto ma zaujima, super 😵 dik 😵
len jedna otazka, ide sa niekde medzi autami? mne by vyhovovala taka cesticka ako je foto pri druhom tvojom prispevku, kedze mame jedno dieta vo voziku a druhe slape same, ale tak to sa popri autach neda, aj ked je to cesta 3.tr. a rakusania su dost opatrni...

vo viedni je krasny donauinsel + prater, boli sme

slavomir_slavik
5. apr 2012

Tak je este moznost ist tym bielym mostom v Hainburgu na druhu stranu Dunaja, a hned dolava, prides do dedinky Stopfenreuth, a na tej mapke je vyznacene miesto, kde je moznost sa komplet vybalit, a ist smerom na Orth adD, absolutne bez aut. To je ta Eurovelo 6ka.

skus tento odkaz lebo fa fotka je priserne mala
http://maps.google.com/maps?q=48.146145,16.8816...

oi je na tom rohu restauracia, v Eckartsau je pekny zamocek, v Orthe je dalsia restika

sanm
5. apr 2012

určitě na šumavu, pokud raději spíše rovinky a asfalt. cesty, tak třeboňsko.
nebo na kudyznudy byla trasa po greenways až do vídně ;)

slavomir_slavik
16. apr 2012

@tilly pozri si tuna na stranke su tie najblizsie okruhovky v okoli hainburgu, ak preklikas tu stranku najdes aj kopec dalsich http://www.donau.com/donau/portal/?id=32253, presnejsie Natur-Tour je ta o ktorej som ti napisal hore

tu je zopar veci co sa daju objednat a dostanes ich zdarma domov cca do tyzdna
http://www.aulandcarnuntum.com/donau/bestellung...

slavomir_slavik
16. apr 2012

a este jedna mapka http://www.aulandcarnuntum.com/magazin/00/artik...

je tam uz aj zakreslena ta nova cyklotrasa ces Schlosshof do BA, resp. z Devina alebo Devinskej NV cez ten novy most do rakuska, mal by byt otvoreni v juni 2012

tilly
autor
16. apr 2012

@slavomir_slavik dik, som poobjednavala tieto mapy z niederostereich, z burgenlandu, zo salzkammergut aj zo salzburgenlandu 😀 odtialto este nemam 😀
ten most uz v juni? 😲 huraaa... som cakala, ze az v septembri
chystame sa aj okolo mondsee a niekam k salzburgu, tam je nadherne, tie jazera, hory, krasa... a pri wolfgangsee je take velke detske ihrisko a modelarena abarena.at tak aj tam sa chceme zastavit, boli sme minuly rok a bolo to tam skvele

tilly
autor
24. apr 2012

vo stvrtok odchadzame brazdit cyklocesty salzkammergut a ak bude pekne zbehneme az k lago di garda (gardasee) drzte palce 😀 😵

trixi
24. apr 2012

@tilly tam je taaaak kraaasne 🙂 . My ideme az v juli 😎 .

tilly
autor
24. apr 2012

@trixi my sme boli minuly rok pri wolfgangsee a traunsee... teraz chceme ist znova na jeden den k wolfgang a potom uvidime, len ma mrzi, ze este neposlali mapy, ale mame z minuleho roka, pochybujem, ze nieco menili... a chcela by som ist aj do gmundenu na lodicku, aj na tu zeleznicu...
uvidime, co vyjde, co deti a tak.... lebo mame pozicany karavan, tak som zvedavaaa 😀

trixi
24. apr 2012

@tilly my sme boli v Gossau a Wolfgangsee, Hallstatt-carokrasne mestecko, koncom septembra. Bolo nadherne pocasie, super vylety, gossauske jazero nadherne, okolie St.Wolfgang ma svoje caro-take uspavacie, vlacikom vylet uzasny, k tomu Solna jaskyna v Hallstatte-super, a bobova draha pri St.Wolfgang - tam sme sa teda vyblaznili. My byvame na sukromi. Raz sa nam podarilo zohnat ubytko v Hallstatte, minule sme byvali v Gossau na farme-koniky, somarik, ovecky... Na Velku noc sme zdolali dalsiu solnu banu v Hallein pri Salzburgu Salzwelten

dckami
24. apr 2012

ahoj, i my jsem s manželem ještě za svobodna procestovali salzburská jezera na kolech, spali jsme pod stanem a moc rádi na to vzpomínáme. Několikrát jsem se tam vrátili a vždy moc prima dovča, akorát nestabilní počasí 😒 . Letos jsme se rozhodli, že se tam podíváme i s dětičkama, dopoledne jsem zaplatila dovolenou a jedeme do hotelu v městečku Leogang: http://www.hotel-lindenhof.co.at/. Už se těšíme, i když jedeme až v srpnu. 🙂

tilly
autor
24. apr 2012

@trixi jeeej, diiiik za tip... moc to ocenujem 😵 😵 😵 😵

tilly
autor
29. apr 2012

@trixi boli sme v hallstatt a akoze faaakt nadherne mesto, uplne som padla na rit... cele okolie je krasne, ale zhodli sme sa, ze na bicyklovanie je wolfgangsee naj...

trixi
29. apr 2012

@tilly ahoj, uz ste doma? Jasne, ale myslim ze stoji zato to navstivit, a aj wolfgangsee ma svoje caro. Mne sa aj tam pacilo. My sme dnes boli bobovat na Morave, na vinecko a tak. 😀

tilly
autor
3. máj 2012

@trixi hmm vinecko z moravy, mnam 😀
tie salzburske jazera su nadherne, travniky ako koberce, domceky ako malovane, nadhera 😀

stanka02
12. máj 2012

Chcela by som sa bicyklovat s drobcom v okoli Devinskej, prida sa niekto?

trixi
25. máj 2012

@tilly ahoj, v nedelu sa chystame na cyklovylet okolo Neusiedlerskeho jazera. Teda nie okolo celeho 😎 , to by sme s detmi nepresli. Auto nechame v Neusidler a urobime par km. Tento vikend su tam aj vinne dni, ale az od 17.00 😢 , to uz pojdeme domov.

tilly
autor
25. máj 2012

@trixi jeej, daj vediet, potom, kde ste boli... my chceme ist skusit tu kirschenblutenweg... isli by sme aj tento vikend, ale na potvoru mame same oslavy, tak nestihneme....

trixi
25. máj 2012

@tilly jasne, napisem. Este riesime technicke otazky - 3 biky na strechu, nas Matej nechce ist na svojom biku, vraj nebude vladat. Ideme v nedelu, v sobotu mame tiez grilovacku u susedov.