Kam s deťmi v Bratislave?

pookie
22. jún 2009

Planujem take mini stretko zo skoly, takmer vsetky sme uz maminy, nemalo by nas byt vela, tak do 10 mamin s detickami, kam by sa s nimi dalo ist? Za dobreho pocasia nejaky park kde by sa dalo aj sadnut, obcerstvit, porozpravat sa (kde by sa "nezlakli" ked sa im zrazu nahrnie niekolko mamiciek naraz) a kam ak by prsalo? Nie som z BA ale trosku to tam poznam, najlepsie by bolo nieco v centre kedze prideme z roznych smerov 😉

ena
22. apr 2010

vcera mi prislo mailom:

-preteky v orientacnom behu, ktore su urcene najma pre verejnost.Bude postavena aj detska trat na stadione, ale aj lahka lesna trat pre verejnost by mohla byt vhodna na prechadzku rodicov s dietatom vo veku 3-10 rokov. Vacsie deti zvladnu lahku trat aj samostatne.

Usporiadateľ: ŠK Sandberg a MČ Dúbravka
Dátum: Sobota, 24.4.2010, poobede
Zhromaždisko: Futbalový štadión v Dúbravke (pozri plánik nižšie)
Hlavné ceny: 150 EUR pre vyžrebovaného účastníka zo všetkých, ktorí prešli cieľom
150 EUR pre vyžrebovanú účastníčku zo všetkých, ktoré prešli cieľom

Prihlášky pre verejnosť nie je potrebné zasielať, stačí prísť na prezentáciu v uvedenom čase.
Prezentácia: 13.00 – 14.00, na mieste zhromaždiska
Štartovné: 1 EUR – verejnosť na stužkovej trati
2 EUR /osobu – prihlásení pretekári na tratiach L, S, TK a TD. Štartovné sa uhrádza pri prezentácii na zhromaždisku, trať D bez štartovného.
Štart: 14.00 – 15.30
Štartový čas si môžete vybrať podľa vlastného uváženia.
Mapa: Mapa pre orientačný beh, 1:10 000, A4, tlačená na farebnej tlačiarni, nie je vodovzdorne upravená !!!
Trate:
Pre verejnosť: stužkami značená trať postavená pozdĺž ciest a chodníkov, dĺžka 3,3 km
Pre orientačných bežcov sú trate na výber z nasledovných možností podľa vlastného uváženia:
Detská (na zhromaždisku)
Ľahká (orient. ľahká, stužkami značená trať postavená pozdĺž ciest, dĺžka 2 km, prevýšenie 130m) – označenie L
Stredná (orientačne menej náročná trať, dĺžka 3 km, prevýšenie 160m) – označenie S
Ťažšia krátka (orientačne ťažšia trať, dĺžka 4,7 km, prevýšenie 240m) – označenie TK
Ťažšia dlhšia – (orientačne ťažšia trať, dĺžka 7,7 km, prevýšenie 450m) – označenie TD.

ena
22. apr 2010

aj toto je info z mailu:
BURZA DETSKÉHO ŠATSTVA A POTRIEB
1. 5. 2010 (sobota, 9 - 12 h)
v Materskom centre Rybka, Bodvianska 4, Bratislava-Vrakuňa (Kominutné centrum, vedľa Spokojného bývania, oproti tenisovým kurtom)

Je možné priniesť aj veci na darovanie, odovzdáme sociálne slabým rodinám.

ena
22. apr 2010

ta burza je asi v podobnom style ako byvaju burzy v Petrzalke na Mamateyke, kto tam chodieva.

ena
22. apr 2010

a kopa akcii aj pre deti bude cez vikend --Bratislava pre vsetkcyh : zoo, botanicka zahrada, presporacik , historicka elektricka.

frola
24. apr 2010

ahojte nemate niekto info ci je zajtra zoo zadarmo?

lalus
24. apr 2010

je aj zajtra, od 9.00 - 18.00 my sme boli dnes dopoludnia v ZOO, bolo fakt veľa ľudí, ale nejak to nevadilo. Teda bol problém prepletať sa po chodníčkoch a v pavilónoch sme neboli, lebo tam to bolo prepchate...ale normalne vybehy pri zvieratkach v pohode sa dalo postať, popozerať, pofotiť...maly krmil kozičky travou...takže spokojnosť. Parkovanie je fakt o držku, my sme stali takmer až hore pri cintorine a viem, že znami, čo prišli po nas, tak až niekde v tych hornych uličkach.
Zdarma je aj Botanicka, boli sme poobede, taky fajn vybeh pre deti, zoberieš si deku a da sa urobiť piknik...na tych luckach sa da aj posedieť...je tam jazierko, aj detske ihrisko. Teda malemu asi bolo jedno, ze sme v Botanickej, pre neho to boli kvietky ako kvietky, hlavne, že sa tam dalo vybehať a bolo tam ihrisko...ale pre nas bola ta prechadzka ina, takže odporučam 😉

ba80
24. apr 2010

ahojte, my sme dnes boli tu:
http://www.biofarma.sk/

juliar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvika21
12. máj 2010

denny letny pobyt ( ako denny tabor ) s uzasnym programom pre deticky od 4 -7 rokov v case od 8:00 do 18:00 info cez IP , je to v Podunajskych Biskupiciach.

veverca
18. máj 2010

Ahojte. Chytáme sa s deťmi do Ba, odviezť sa loďou po Dunaji. Neviem sa rozhodnúť, či si vybrať len malý okruh- 45 min., alebo väčší, aj s 2-hodinovou prestávkou na Devíne. Je sa tam kde "premotať", aby sa decká nenudili? Ďakujem.

ena
18. máj 2010

veverca, nemas uz najmensie deti, tak podla mna zvladnu v pohode aj ten dlhsi vylet ;) Nasi chalani uz maju tiez slubeny vylet lodou, zatial sa len previezli z jednej strany Dunaja na druhu, tak som zvedava, kedy sa vyberieme 🙂

veverca
18. máj 2010

Ena, odložíme to na pekné počasie. Len dúfam, že sa dočkáme. 😝 Ja som riešila, či spojím plavbu aj s návštevou v Zoo. Ale asi necháme Zoo na inokedy a odvezieme sa až na Devín. Uvidím, čo mužík povie, dohodneme sa . 🙂

jasminet
19. máj 2010

veverca ten 45 min.okruh bratislavou je od propelera po zidovsky cintorin, tam sa otaca a ide pod most apollo a spat do pristavu.

certica
19. máj 2010

my sme boli takto v maji pred rokom, z devina do pristavu a teda som si povedala, ze s lodou nadlsie davame pauzu 😀 . mensi mal vtedy rok, starsi 4r. a teda neskutocne sa nudili. starsi sa vkuse vypytoval, kedy uz konecne budeme na mieste 😅 , logicky tam hrozne fucalo, co sa mu nelubilo, no a mensi zas nedokazal obsediet, stveral sa po stoloch, vyzuval si ponozky, skoro nam ich odvial dunaj naveky 😝 . spravila som akurat par fotozaberov a tiez ledva cakala, kedy sa uz konecne vylodime 😝

veverca
19. máj 2010

Čerti, tak to ste teda mali super zážitok 😀 . Vidíš, mňa ani nenapadlo, že aj na lodi by sa mohli nudiť. Ja som rozmýšľala, či im nebude dlho na Devíne, dve hodiny sa motať. No ešte sa rozhodneme. 😉
http://www.lod.sk/Documents/Lodny cestovny pori...

pozicovna
19. máj 2010

Mozno vas zaujme akcia, ktoru robi zeleznicna spolocnost k MDD 29.5. blizsie info www.albatros.vlaky.net
Je to vylet vlacikom do Kuchyne, tam je prehliadka historickych lietadiel, vraj mozu ist deti dovnutra a vyspovedat pilotov, dake obcerstvenie mozne na mieste, 8eur miestenka aj pre dieta, pokial ho nechcete mat na kolenach.
Bola som si po listky osobne je to na Podkolibskej 1, oproti podjazdu z Koliby na Pioniersku.

mamutka
22. máj 2010

nestraste ze lod bude nudit maleho 😅 pred necel. rokom sme boli tu http://www.svp.sk/dunaj/media/2009/Aktulity/Dan... a plavba ho strasne bavila, vlastne mal 10 mesiacov vtedy, pozeral cez okno, aj v muzeu sa bavil, chceme to zopakovat tento rok, ale je uz predsa len starsi, mozno sa nam na to vyprdne a postavi si hlavu 😀

zuzana1971
23. máj 2010

ahojte, kto vie kde sa konavaju burzy detskeho osatenia v BA mozte mi prosim hodit info do IP? dakujem

ena
24. máj 2010

zuzana1971 burzy najcastejsie byvaju cez materske centra, take mini byvaju castejsie, asi ako sa v MC rozhodnu a vacsie zvyknu byt jarne a jesenne. Najblizsie tusim niekedy v juni v materskom centre v Hojdane, ta je taka, ze si veci predavas sama, ked je pekne pocasie je to vonku na dvore. Pozri si na stranke, ja o nej viem len z pocutia.

claudinka
24. máj 2010

zuzi super burza bola teraz letna v MC Rybka vo Vrakuni, vecicky boli za par centov a kraasne 😵 😵 a najma mali super system, nepredavali mamicky, ale od mamiciek sa dopredu prebral tovar a stacilo prist ku kopke s cislom napr. 86 a tam si mala tri-styri plne kopy roztriedene na tricka, gate, pancuchy atd a na nich nazov, cislo a cena 😉 a platilo sa pri odchode z MC, bol tam obrovsky vyber kocikov, najma novorodenecka vybavicka by sa tam dala komplet cela od vanicky, odsavacky, plienok, vsetko kupit.. aj kopec topanociek pre vacsie deti, teplakove a ine supravy, ponozky, letne veci 😉 na jesennu sa urcite oplati prist

juliar
24. máj 2010

ahojte, vcera sme boli prvy krat s dvojrocnou dcerkou na plavarni v hoteli nivy.
ked bola mensia absolvovali sme 2plavecke kurzy. asi od roku a pol sme obcas behli do senca, tam sa jej velmi paci, ale je to dost daleko. pozerala som kde by sa dalo ist v BA a tie nivy sa mi najviac pacili (podla internetu)
je to tam pekne a moderne. jeden plavecky bazen, jeden relaxacny kde je teplucka voda 33-35stupnou. (na porovnanie v senci v detskom je asi 31stupnou) a este su tam 3vyrivky. tam sme boli s cerkou ked nebublinkovali -mali sme sukromny bazenik :0) v tom relaxacnom je tiez super. su tam rozne vodne atrakcie, vela prudou a bubliniek. najlepsie je ze popri bazene je znizeny okraj -tak ze dcerka po nom chodila a bolo jej to asi po prsia. velmi sa tam vyhrala.
NEVYHODY:
spinava dlazka v casti sprch a satni, takze urcite treba prezuvky.
nie je to pripravene pre deticky, takze v satni nie je ziadna ohradka ani len prebalovaci pultik.
najvacsie minus je cena. dospelak 5eur /hodina +20minut na prezliekanie. dieta od narodenia plati tiez!!! 2,5eur
takze ak by ste chceli ostat 3hodinky tak je to este drahsie ako v senci :(

juliar
24. máj 2010

zuzana1971 mala som tu pozvanku na burzu v UPC, ale admin mi ho neviem preco zmazal, vet to nie je ziadna firemna stranka :(
no nic, uz je po burze. pokial viem sa chysta v MC hojdana -v ruzinove 19.6.

mipako
25. máj 2010

Den deti
Den deti Rusovce - dňa 6. júna 2010 od 14. hodiny na lúke v parku je pripravený bohatý program plný atrakcií, súťaží, sladkých odmien a veselosti. Môžete sa tešiť aj na leto s kovbojom a veľa iných prekvapení.

Bratislavsky den deti - 29.5.2010 Partizanska luka od 10.00
Bratislavsky hrad - 30.maj - od 11.00. - 16.00.

Priestor pred nákupným centrom AVION – 29.5. open air - od cca 10.00 hod. – počas celého dňa. Atrakcie: – Veľká pirátska loď s vlnou – Tiger – skákadlo – Adrenalínová atrakcia – bungee trampolína – Korytnačka – Lezecká stena Kaktus – Gladiátor – Slon – aktívne centrum – Grafiti....................

29. mája 2010 o 14.00 bude Novomestský deň detí v parku na Račianskom mýte.

Stredoveký Deň detí (Hrad Modrý kameň) - Pre deti budú pripravené historické hry, navštívia zastávky so skúškami odvahy, rýchlosti, múdrosti a šikovnosti. Po absolvovaní skúšok ich čaká pasovanie za rytierov a šľachtičné samotným grófom V. Balašom v dobovom oblečení. Počas celého dňa ukážky ľudových remesiel spojené s historickým trhom.
Otváracie hodiny majú od 8.00 do 17.00 h.

Bibiana - MDD sa uskutoční 1. 6. 2010 od 10.00 h do 17.00 h

urcite bude nieco aj v zoo bratislava a auparku ale neviem presnejsie info
🙂 🙂 🙂

claudinka
26. máj 2010

babulky, vsetky MDD najdete aj na stranke Kam s detmi v Bratislave 😉

trpezliva
27. máj 2010

@juliar , myslis, ze do hotelu nivy vpustia aj polrocne babo do bazena? dik.

labutka
27. máj 2010

@trpezliva my sme do hotela nivy chodili od decembra, maly mal vtedy 10 mesiacov. ale ked tvoja mala nema este ani pol roka, radsej by som isla najprv na detsky kurz plavania, hlavne kvoli hygiene.

juliar ja si vzdy beriem k bazenu slapky, aj na plaveckych kurzoch som ich nosila. je pravda, ze na verejnych bazenoch je o nieco mensia hygiena nez ked ides priamo do detskych centier plavania, ale tam si za to aj priplatis. verejne bazeny su o ludoch. a na nivach chodi plavcik alebo teta od pokladni a umyva to tam, a ked ju poprosis , vzdy ochotne pride a utrie podlahu.

neviem kolko stoji senec, ale ked sme si my porovnavali cenu za nivy vs. cenu za detsky plavecky kurz, nivy vyjdu lacnejsie.

trpezliva
27. máj 2010

@labutka dik. my budeme chodit aj na kupko coskoro, takze bazena sa tiez nebojim. urcite sa tam pojdeme s detmi kuknut cez vikend. kurzy nestiham, lebo by som nemala dat druhu dceru. a ze by bol bazen napr. v SNOP-e o tolko cistejsi, ked tam chodia na rehabilitacie babky...tak to neverim.

labutka
27. máj 2010

@trpezliva skor som mala na mysli take naozjasnte detske bazeny - alva, hotel west, zabiatko...
ale mojmu manzelovi sa na nivach dost pacilo. 🙂

mounty
27. máj 2010

a co klasicke bazeny na Pasienkoch, kedysi tam bol tiez detsky bazen. Neviete ci to este funguje?

trpezliva, aj my mame Johanku, len o cosi starsiu 😉

ena
4. jún 2010

zajtra je v Inchebe Den policie... pre chalanov super akcia 🙂