Kam s deťmi v Žiline?

mucha
22. júl 2008

Ahojte žilinčanky,
hľadala som, či už je tu taká téma, ale nič som nenašla... Takže kam chodievate s drobcami v ZA? A čo jasličky a škôlky, ako sme na tom? Počula som, že na jasličky je tlačenka a málokedy sa podarí dostať do takých, do ktorých chceme...
Veľa o tom veru neviem, tak poradíte?

pepies
7. feb 2009

babenky je v ZA nejaky dobry obchod so sportovymi kocikmi ?????? 🙂

biela
7. feb 2009

ahoj pepies, neviem či dobrý obchod ale je ich veľa, na štvorcovom v tej jednej bočnej uličke kde sú tie domáce potreby sú rovno dva obchody, vlastne len v jednom predávajú kočíky a ten druhý už kočíky presťahoval do druhej predajne, potom predávajú kočíky aj v predajni Predeti na vlčincoch.
všetki známe chodia kočíky kupovať kdesi do Prievidze, sú tam oveľa lacnejšie. pozri si typ aký by si chcela a môžem ti zohnať t.č. na toho pána v tej Prievidzi a on ti iste spraví dobrú cenu. hlavne sa to oplatí pri tých značkových a drahých kočíkoch.
aj na bulvári je detský obchod "chrobáčik" no z vlastnej skúsenosti viem, že je to tam drahé...
🙂
a aký kočík by si chcela?

pepies
7. feb 2009

biela, ja som z MT a viem, ze ked sme chodili do metra cez vlcince tusim, tak sme isli okolo takeho obrovskeho obchodu pre deti............ to je ten Predeti? 🙂
zhanam nejaky golfac, strasne sa mi paci Maclaren, nasla som ho v UK, ale nechcem otravovat kamosky, aby mi ho kupili a dorucili............. mam momentalne Quinyy Speedy SX, ale na dovolenku by som chcela nejaky golfac..... tak akurat vyberam a zvazujem.................. vyzera to tak, ze kupim asi na slovensku...........
aj v MT v Tulipe je obchod s kocikmi, ale golface nemaju a maju tam vsetko strasne drahe, som sa zaprisahala, ze tam uz nic nekupim - je to obchod All toys............. 😝
V Prievidzi maju len Casualplay, alebo? Uz si nemozeme dovolit taky drahy kocik, mame totiz dva- jeden z Polska na balkone, ten chcem predat, druhy Quinny a chcem este golfac, muz ma zabije 🙂 Ake maju v tej Prievidzi kociky, nevies? ja som bola v jednej predajni osobne este tehu a bolo tam dost draho, ale neviem, ci je to ono 🙂 To mi odporucil jeden pan, o ktoreho som kupovala lehatko Chicco, on byval niekde pri Prievidzi a tiez mali nadherny kocik Casualplay........ On mi spominal, ze robi s kocikmi............
este zhaname detsku postielku, bo maly spava este v kosiku, ale uz sa tam poriadne nezmesti, neviete poradit????

pepies
7. feb 2009

a este ma napadlo, trosku od veci, ale kedze som 8 rokov bolo mimo MT - neviem najst poriadnu kadernicku v MT. Kamoska mi hovorila, ze v ZA bolo kedysi nejake dobre vlasove studio a ze tam robila jedna polka, ktora super strihala a ze ona sa potom osamostatnila a ma v ZA salon, neviete o nej resp. o nejakom dobrom kadernictve????
som uz zufala, v MT ma vzdy zle ostrihaju, pocas tehu sa mi zhorsili vlasy.................................. 🙂 potrebujem nejaky trendy uces, rada menim strihy.......................... ale tu mi nikto nevie poradit 🙂
diky diky diky za odpovede

biela
8. feb 2009

pepies, napísala som ti do internej pošty. 😉

matac
9. feb 2009

sasib v zavodi je ihrisko iba pri kostole. nic tu nie je ☹ skus na hajiku,

kutina
28. mar 2009

ahojte maminy,

dňa 06.4.2009 otvárame nové MC Levík v Žiline 😉
ostatné info na
www.mclevik.sk
tešíme sa na Vás

matac
28. mar 2009

ahojte mamicky, dnes sme otestovali v Maxe detsky kutik ODPORUCAM velmi mila pani ktora sa postara o deticky.SUPER dievcatka boli velmi spokojne. a hlavne my sme v klude nakupvali. tesim sa ze konecne aj v ziline nieco take funguje.

mia6
30. mar 2009

Ahojte, funguje niekde v ZA plavanie pre bábätká. Niečo by malo byť aj v mestskej plavárni ale tam sa mi zdá dosť studená voda. Kedysi bolo niečo aj v športovej hale ale to je asi zrušené keďže športovú halu zavreli.

zabka1
1. apr 2009

Ahoj Kutina, tak to je skvela sprava, konecne nieco poriadne aj v Ziline. Chcem sa spytat nakolko mam 3 mesacneho spunta aka je najnizsia vekova hranica na to, aby sme mohli zavitat do vasho centra. 🙂

zelmirka1
15. jún 2009

ahojte
ja som dnes vyskusala hudobnu skolu Yamaha, kde pracuju s detickami od 4 mesiacov a bolo to uplne skvele 🙂
velmi sa mi to pacilo a malemu tiez.

pepies
16. jún 2009

ahojte
my sme začali chodiť "plávať" aj s malým do Holiday Inn, je tam super, voda v bazéne má 29 st., vírivka má 34 stup., málo ľudí, resp. včera podvečer tam nebolo nikoho, malý si zvyká na vodičku, bol nadšený a my tiež ....
Odporúčam 😉

ginepra
28. jún 2009

zelmirka, mozes par slov, ako to v tej hudobnej pre decká funguje? diky

daniela74
29. aug 2009

Rozumné strávenie času pre školákov v Žiline nájdete tu http://www.ijav.sk/ resp. http://www.ijav.sk/kurzy/jazykove-kurzy/jazykov...

zelmirka1
18. sep 2009

ginepra dlho som nepozerala tuto temu takze to uz asi nie je aktualne ale chodime od septembra do tej hudobky
a zatial sa to malemu paci, najlepsie je ist na jednu hodinu na pozretie zdarma a potom uvidis. Teraz su v Dome Odborov, je to zamerane aby vnimali hudbu, rytmus, dynamiku...takze spievame, hojdame, skaceme na konika, pesnicky su zamerane napr. na kupanie, vstavanie, hopkanie, robenie paci paci...je to celkom fajn

zelmirka1
18. sep 2009

ozaj srdecne vsetkych pozyvam do materskeho centra Levik
kuknite mclevik.sk na rozvrh...

evkosca
9. jan 2010

Ahojte zienky mamicky zilinske... materskych centier v Ziline je celkom dost, len treba vediet hladat a pytat sa incyh mamiciek.... My mame dva a pol rocneho synceka a osemmesacnu zabku.... Lukaska nam do skolky nezobrali, lebo samozrejme je vela deti, ale nevadi, tak pojde od septembra...
Chodili sme s Lukaskom aj s Emilkou na plavanie...tu je stranka http://babyplavanie.sk/uvod
chodime na cvicenie na fit loptach do MC levik...stranka je mclevik.sk toto MC mame najblizsie a aj sa nam najviac pacilo z tych, co sme sa boli pozriet
chodime na gymnastiku, co je na VS internatoch...taku pre male deticky...
urcite nieco organizuje aj MC zirafa, ta ma aj pobocky na Vlcincoch a na Hajiku sa mi zda... pre vacsie deticky funguje plavanie od troch rokov myslim v plaveckej skole Nereus...kreslenie na stanici zarieci...

V lete von na ihrisko, do lesoparku, na plavaren von alebo na Vodne dielo, na jesen pustat sarkana niekam na kopec, v zime najst kopcek (my mame pod domom) a sup na sanky a ked je uz velmi zle, vonku prsi, deti pilia nervy... atd tak ideme do Maxu tam je dole detsky kutik, maju celkom pekne hracky, da sa tam hrat aj s dietatom vnutri a vacsinou tam nejake deticky su...poobede....
Aj ked keby sme chodili vsade, tak to vyjde celkom draho, treba si to vediet tak pretriedit...
Inak ked je pekne, v Ziline su pekne ihriska, teda aspon tu pri nas....

mia6
11. jan 2010

Ahojte, chcela by som sa opýtať kto má skúsenosť s jaslami v žiline. čo všetko je potrebné a aké sú podmienky na prijatie dieťaťa? Našla som dotazník na stránke mestského úradu ale zarazilo ma že tam mám uviesť zamestnávateľa,dokonca aj potvrdenie doložiť. ale zamestnanie si chcem nájsť až keď budem vedieť že mi syna zoberú do jaslí. Aký má zmysel nájsť si zamestnanie a syna mi nezoberú. Kam ho potom alebo dotedy kým ho nevezmú dám?? Neviem si to akosi predstaviť.

wandeirra
11. jan 2010

mia6,
to je iba orientacny dotaznik,nemusis vypisat vsetky kolonky...

mia6
12. jan 2010

ďakujem

martanka11
13. jan 2010

Ahojte, pozbierala som nejake informacie kam s detmi v ziline a postupne to, co som nahromazdila pridavam na moj blog www.kamsdetmi.wordpress.com . Budem rada, ked tam najdete pre vas a vase deticky nejaku zabavku na volny cas a hlavne ked budete vediet o niecom v ZA kde sa da s detmi ist, dajte o tom vediet. Napodiv tych aktivit co sa s detmi v ZA daju robit nie je az tak malo, len sa o nich moc nevie. A jasne, ze nicoho dobreho nie je nikdy dost 🙂

zelmirka1
16. jan 2010

mia6, ked si das ziadost do jasli tak treba dost dopredu a v aprili - maji poslu oznamenie ci si ich dostala alebo nie
pritom nastup bude az od septembra takze casu dost.

evkosca
21. jan 2010

Ahojte mamicky zilinske, v materskom centre Levik sa budu konat kurzy znakovania pre deticky...Babysigns, vhodne pre deticky cca od 8 mesiacov zhruba do roka a pol. Je to ucenie pocujucich deti znaky, aby vedeli lepsie komunikovat s rodicmi, podla vyskumov tato schopnost znizuje mieru frustracie u dietata i rodica a zlepsuje schopnost dietata vyjadrit sa. Citujem zo stranky: ze znaková reč pre počujúce batoľatá je ľahký a prirodzený spôsob ako sa dorozumieť s vaším dieťaťom ešte pre tým, ako je schopné hovoriť. Na Slovensku je to novinka , ale vo svete sa znakovanie s bábätkami a batoľatami používa už viac ako 20 rokov.
Ak mate dietatko vo vhodnom veku, pouvazujte, ci sa nechcete pridat do nasej skupiny...
Nie som organizator, ale jedna z mamiciek, co caka, ci sa niekto dalsi prihlasi. My mame prave naidealnejsi vek na zacatie, ale kedze mame v skupine malo ludi, nemoze sa kurz otvorit a tak nam zbytocne uteka cas...

gazujda
17. feb 2010

Ahojte, ja som sa bola pýtať aj v Slniečku na Vlčincoch a to je všetko obsadené, povedala mi: počkajte si do septebra, tak asi idem čakať 🙂

klajamarget
24. feb 2010

maminky majú často krát málo času pre seba a preto vas všetky pozývam i so svojími ratolesťami na masáž do svojho masérskeho salóna kde detičky môžu tráviť čas pri zábave s hračkami a maminky si dopriať relax pri masáži
salón je na Národnej 10 v Žiline a výhodou je každá piata masáž zdarma,
kontakt pre objednávky 0903 213 419

kampova3
17. mar 2010

AHOJTE čO JE TO TEN LABYRINT? MÁM 2 R. DCÉRKU A DOMA SA NUDíME chceme ísť niekde medzi deti a mamičky 🙂 a neviem kam poraďte dík

danadr
17. mar 2010

kampova3 kukni aj www.tda.sk 🙂

madada
17. máj 2010

prosim Vas chodite teraz niekto do centrumu volneho casu na Vlcincoch /Zvolenska/? ake tam maju aktivity cez den pre male deti?