Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

mirkaff
29. júl 2009

no Miska tak nech ste cim skor vsetci v poriadku.......
Zanet tak aspon viete z coho bol taky mrzuty v noci.no ale tusim mate viac zubov ako my,,nas ma osem a uz asi tri mesiace sa nic v puse nedeje.........

janette4
29. júl 2009

miri ale figu,asi 3mesiace mal len dva spodné, v nedeľu vyšiel prvý hore a chystá sa druhý.ale jemu sa ich chystá viac naraz ☹

natsa
29. júl 2009

no tak mi sme na tom lepšie mi už máme 6 som rada že malý to znáša v celku dobre.Už sa teším ked mu pojdu očné to vraj detičky zle znášajú

mirkaff
29. júl 2009

joj chudatko Matusko,,tak to mate to zle este pred sebou,,no ak takto teplotkuje pri kazdom zubku 😢 ,,cakaju ta krusne noci...no som zvedava co ten nas ked nam pojdu ocne,,som zvedava asi ako Ivetka... 😢

ja som prave prestahovala malemu postielku do detskej k Martinke...ideme na to zhurta a natvrdo,,nech si zvyka,sak tam nebude sam....uvidime ci budem aj rano plna elanu,,ci ju nezdemoluje do rana,a rozmyslam ze nema ju az tak moc nizko ze ci by sa mi nemohol niako prevratit vrchom,,no musim ho tam nechat co bude robit ked nebude este spat...

Lulu tak planujete alebo uz je zarobene?? 😀 a co nemas so svagrinu dobry vztah,,ked si pisala ze by si ju nasrala...

baby nepoznate niaky obchod kde by som dostala kupit spolocensku cervenu koselu na maleho Ondrejka??

natsa
29. júl 2009

Mirka a pýtala si sa v detskom?alebo skus v TN tam vtých butikoch budu mať určite.A malý ked spával s vami tak si musela k nemu stávať?Čo na to Martinka?

janette4
29. júl 2009

a ktoré sú očné?jemu idú tie veľké v strede

janette4
29. júl 2009

ja by som chcela Matúška presťahovať po Vianociach

natsa
29. júl 2009

no to su tie špicaté napr hore máš tie predné ktoré rastu ako prvé potom rastu hned vedla no a tie dalšie to su vlastne trojky

lienka55
29. júl 2009

Ahojte,
aj som vas tu dnes sledovala,ale akosi tu nebolo nikoho,a teraz ste sa tu rozpisali. 😉
Dnes som bola v Meste dat si urobit pas narychlo,lebo krsna ma nastrasila,ze ich kontrolovali ked isli do Chorvatska,chceli od nich aj pasy.Tak som si ho isla dat radsej urobit.

janette od vas nechceli pasy?Aj nam islo naraz viacej zubkov,bolo to nazblaznenie ale mali potom pokoj.

michaela2410
29. júl 2009

tak som sa sem dostala, dala som si rumovy cajik na vyzdravenie, deti mali "na veceru" nurofen,. lebo im zase stupla teplota nad 38 ☹ aspon ich to pokryje na celu noc. Je to ale na porazenie, ked nemozem ist s nimi ani von. A potrebovala by som ist aj do obchodu. Ved uvidime ako budu zajtra. Dnes som objavila Lukasovi asi kaz na zadnej stolicke. Ma tam cosi cierne a umyt to nejde . budem musiet ist vybavit nejaku zubarku.

yamahafazer
30. júl 2009

ahojte 🙂
tak vcera mala nechcela zaspat tak plakala od 19 az o 21 zaspala len na rukach ked som ju nosila bola ticho a peste zuje cele si pcha do pusy a slinta ako pes ja neviem ci to tiez uz nepojdu zuby ja ked jej tam pozrem tak neviem ake to ma byt nalate ideme az 13.8 do poradne aj znova na ockovanie tak uvidim co povie.No,ale vcera tak plakala aj brusko som mastila a nic ako som ju polozila spat hotovo hned silny rev a v utorok mi zaspala uz o19 pri jedeni len som pozerala,ze tak skoro.

michaela tak skore uzdravenie vsetkym hadam to nebude dlho trvat tie teploty

janette vidis aj som zabudla malinkemu zablahozelat tak este dodatocne vsetko najlepsie k narodeninam a hlavne vela zdravicka a aby ho tie zuby potvory moc neboleli 😉 a nech vam robi len vela radosti 😵

baby kedy ste zacali skusat malym davat mrkvicku a proste prve prikrmi?Moja ma dnes uz 4 mes tak neviem ci uz mam vyskusat niekto dava uz 😒 tak neviem ci pockam este alebo mam skusit co mi poradite?Inak mlieka cez den zje malo po 4 a pol hod a potom je v noci hladna tak saz obudi na jedenie.

michaela2410
30. júl 2009

Yamaha, poslala som ti IP

ufka
30. júl 2009

Ahojte prečítala som si vás len zbežne a aby som nezabudla odpísat na otázku práca-tak v našej firme nechcem. nemožem byt z mužom stále v práci a aj doma to je premna neprijatelné-chcem spoznat nových ludí a mat kolektív to by bolo premna nezaujímavé a na nervi... poznám nejaké páry a nespeje to do dobrého...
malá mi pojde od septembra do školky a ešte som si nenašla prácu-budem hladat ved mám mesiac na to a ak nie tak budem aspon predávat cez net čo sa mi nehodí tak ako do teraz a ešte nejaká brigáda a uvidí sa.

michaela kde v Taliansku ste boli? aj my sme sa vrátili pred 2 týždnami boli sme v Lignane a bolo super až na tie komáriská 😖 ale len ja som si to odniesla na muža nešli 😉 -prajem rýchle uzdravenie

Erika gratulujem k brušku -máme aj mi Vikinku-super meno čo?

michaela2410
30. júl 2009

Ufka, aj nas trapili komare, boli dostipane aj decka. ale dalo sa... Boli sme v Lido Adriano, je to pri Ravene, 60km severne od Rimini.

A do ktorej skolky si dala viki?

janette4
30. júl 2009

ahojte.ja som dala malému večer pre istotu čípok a spal kľudne v noci, budil sa len na papanie

komáre sme mali aj my, na každej končatine som mala apsoň 5štípancov, ani repelent nepomáhal.na malého fungoval,ale na nás nie. ☹

evka, ja som prvé príkrmy začala dávať tiež okolo 4.mesiaca,ale začínala som šťavičkami a potom mrkvičku, zemiačik.

my ideme dnes do poradne,ak to Matúš neprespí.na dovolenke hrozne schudol,normálne mu trčia rebrá,aj je strašne slabunký,spraví pár krokov a hneď si sadá.ale už sa trochu rozpapal,ešte to síce nie je to,čo predtým,spapá ani nie polovicu,ale aspoň čosi.

mary3
30. júl 2009

Ahojte....
Malého som nechala v izbe samého, inak vždy zaspáva so mnou a pred chvilkou som ho bola pozrieť a on už spí 🙂
Včera sa nám inak rozrozprával - ale po čínsky, takú hatlaninu ....

K tým zúbkom- nám idú teraz očné a malý ich má napuchnuté všetky 4, z toho 2 už kúsok prerezané, tiež som počula že tie sú najhoršie, no malý je síce strašne mrzutý ale inak celkom fajn to znáša (klop, klop)

A všetkým chorým skoré uzdravenie.....

lienka55
30. júl 2009

Ahojte maminy,
este dovaram,bola som doobeda pomoct sesternici uvarit plnenu papriku,este to nikdy nerobila.Maly mi uz spi a poobede chcem ist pozriet kamosku.
No a zajtra budem ubehana lebo doobeda utekam so segrou do Laugaricia a poobede ideme do tej Terchovej.

Vsetkym marodom drzime palce nech to zvladaju v tychto horucavach ,a tym mensim nech su zubky rychlo vonku. 😉

natsa
30. júl 2009

ahojte,tak som si kupila niečo na seba na dovolenku v Taku potom sme išli na vodu.Zajtra si ideme opekať na Dubník aj z kamarátom a jeho ridinov.No ja som začala dávať mrkvičku ked mal malý necelých 6 mes.No bolo to zo začiatku ťažké lebo všetko vypluval no teraz zje všetko čo mu ponuknem,je to taký malý všežravec

mirkaff
30. júl 2009

zdravim......

no tusim ste dnes aj vy rozlietane.....ja som dobedu varila,vysavala,utekala som na postu a do jednoty..Lienka55 aj som Vas videla,ty si prechadzala akurat cez cestu tak som ta zazrela,,isla si k Janke,,ze...

nas nocny spanok v druhej izbe dopadol az moc dobre.po okupani,som mu supla do ruk flasu s kakaom,dala obom bocku a zavrela dvere.o pol deviatej bol ako stolverka,,nekonal sa ziadny plac,len sme k nam do izby poculi ako mu Martinka cita knizku,ziadne mama,ziadne revanie,normalka ma potesil.,,akurat ze som v noci bola tri krat pozerat co a ako..a MM hovoril ze sak aj on tam bol dva krat,a ze spali ako polena..no a rano ked som ho zobrala na ruky,,no to bolo radosti,,normalne usmev od ucha k uchu,vyskereny,naradosteny.ale bol statocny,,uvidime co bude dnes...

no a este sa musime pochvalit ze uz druhy tyzden sa nasmu Ondrejkovi strasne paci nocnik,,takze spravi malu potrebu aj 10 krat za den,,obcas ma take chvilky ze nemam cas tu sediet,ale nato aky mal k nemu odpor,je to az moc potesujuce,,i ked na druhej strane este ako keby nepochopil ze sa tam da aj kakat,dnes som ho nechala behat po byte s holu ritku a on trdlo zacal v kute tlacit,a ja ze no pod ondrejko na nocnicek a on sa tam krutil a tlacil tak som ho zdrapla,cosi sme museli zbierat,cosi sa spravilo do nocnika

boze jaka dlha litania....
ja som malemu davala tiez najskor stavicky,potom kasicky,a kedze nebol s nim problem co sa tyka jedenia,,davala som prvu stavicku ked mal ukoncene 3 mesiace,,a aj ostatne prikrmy skor,,teraz spapa uz vsetko,,okrem slaniny,klobasky,tlacenky,a takych spacialit 😀

janette4
30. júl 2009

no teda,Ondejko to krásne zvládol, už je veľký chlap 😉

my sme dnes boli na poradni,Maťko má 8200g.Včera som stretla manželovu sesternicu,ktorá má 4mesačné bábo a má 8kg! keĎ sme ich porovnávali,Maťko pri ňom vyzeral jak také šťúplatko, ale veru pestovať takéto mimčo by som veru nechcela.to si nechcem ani predstaviť,koľko bude mať,keď bude mať rok. 😝

natsa
30. júl 2009

No Miri tak to je super,že takto deti spávaju máš pokoj a môžeš sa naplno venovať mangelovy 😀 Mirka prosím ta od kedy si dávala brav.mäso?Ja som niekde čítala že od 1 roka a inde zasa od 2 rokov.

ufka
30. júl 2009

michaela do školky pri kostole ale otvára sa tam nový pavilon pre 2/3ročné deti takže tam.
ja som začala dávat príkrmy až od 6m lebo bola malá kojená a stačilo jej to potom som ju kojila dost dlho ale bravčové už pomaly od 1/5
spánok máme super od 11m prespí celú noc od 19,00 do rána 6,00 a teraz od cca 2 roky od 20,00 do 6,50 ráno takže super .
🙂

natsa
30. júl 2009

Ufka to pri evan.kostole?blízko je pošta a park?

michaela2410
30. júl 2009

no, dnes je Lukas bez teploty, tomas ma do 37.5. Bola som s nimi aj trocha vonku, ale nie na silnom slnku, pre istotu...teraz som teplotu este nemerala, az ked sa osprchuju, uvidime

Dnes som pospratavala konecne vsetko oprate predlo z dovolenky 😀 ale zajtra mozem asi zacat prat odzznova 😒

Ja som mala deti plne kojene, Tomasovi som ale musela si od piateho mesiaca davat aj umele mlieko, takze som mu ponukla skor aj prikrmy. U Lukasa si nepamatam, ale zacala som asi az po pol roku. No a s masom? Tak poviem, ze pri Tomasovi som sledovala tabulky, kedy sa co moze davat a riadila som sa tym, ale u Lukasa som bola benevolentnejsia a co dostal Tomas, tak aj on, resp. nevarila som na stokrat a velmi skoro som im davala normalnu stravu ako aj nam, dospelym...

mirkaff
30. júl 2009

no Miska asi u nas tak isto,,i ked pred desiatimi rokmi to bolo akesi ine,,skor by som povedala ze az pri Ondrejkovi som zbierala viac informacii ohladom vyvoja,a vsetkeho okolo toho....a tiez aj okolo jedalnicka,,i ked stavicky,zeleninku a celkovoprikrmy som davala skor ako bolo v tabulkach...a teraz ma rok aj tri mesiace coskoro pa papa od fasirky,rezna,po orechove slize az po neviem co...papal uz aj jalito,,ale nie ine zabyjackove,,no a masteny chleba,ale en ler ra,, s tym ho krmil moj otec za mojim chrbtom--ze aby nebol Ondrejko hladny

takze teraz uz Ondrejkovi asi 5 mesiacov nevarim zvlast,,papa to co my....ale mozno keby boli problemy tiez by to bolo so stravou ine,,no my mame vsezravca,,dnes zbastil tolko melonu ako ja...

lienka55
30. júl 2009

Bola som u tej kamosky,stihli aj maleho ostrihat masinkou,zase reval ako tur,boji sa strasne strihania.
Babulky zajtra sa sem nedostanem a na vikend ideme prec takze tu toho moc nepopiste. 😉
Bravcove maso sa moze davat od 1roka ,ale myslim,ze my sme ho zacali davat trosku neskor.

Prajem vsetkym krasny vikend!!!! 🙂 🙂 🙂

janette4
30. júl 2009

leni, krásny víkendík prajem

s tým bravčovým ste ma prekvapili,lebo moja mama chcela malému doniesť a ja som jej tvrdila,že až min.od 2rokov sa môže.nevadí,nebudem jej hovoriť,že som sa sekla,ja osobne na bravčovom nič moc nevidím,ani ja ho moc nejem,tak ho nebudem tak skoro dávať ani malému

my sme boli navečer ešte vonku,išli sme do billy a trošku sa poprechádzať, pred chvíľou zaspal jak štolverka

miška, ja už mám konečne všetko oprané,niektoré aj druhý krát 😀 ,len mi to nemá kto ožehliť.chcela som dnes večer,ale manžel si zmyslel,že chce držkovú,tak sa serkám s ňou 😝

michaela2410
30. júl 2009

ja tu tusim nikdy nikoho nestretnem, aby sme pokecali...teraz som sem sadla, lebo v telke je prd a uz nemam ani zehlenie 😀 hura. Naliala som si s mm vermut, co sme kupili v Lidli v taliansku za 1.99 a cuckame. Je celkom dobry. Tu som ho kukala, ze stoji vyse troch euro 😖

yamahafazer
31. júl 2009

ahojte 🙂
tak sme boli vcera u doktorky pre vysledky z mocu ked tak mala stale placka a zistili,ze tam ma niaky bacil ☹ len uz neviem ako sa volaa ten sa dostava cez mocove cesty aj do criev tak mozno ju to boli neviem tak papa antibiotika kazdych 8 hod taky sirup len moc ho nechce a vypluva a za tyzden na kontrolu aj moc zasa tak dufam,ze to bude uz dobre lebo mne sa to hned zdalo divne ked tak place,ze to mi nerobila.
Stym prikrmovanim zacnem asi az od toho 5 mes lebo ja nekojim.A zmenila som jej mlieko bebu za nutrilon lebo ta beba je aj na tu crevnu mikrofloru a to ona potrebuje.Vcera sme boli od 9 rana do 16 vonku len sme behali po obchodoch atd.Uz som bola taka utahana az az ani spat sa jej nechcelo zaspala az o pol 9 vecer a dovtedy len vymyslala v postielke tak sa tam trepe otocena krizom krazom 😀

natsa
31. júl 2009

Ahojte.Musím sa vám posťažovať.Každé ráno musíme stávať už o 7.Totižto vedla nás akási firma čosi vrta,ráno začno u 7 do 8 a potom sú ticho ,z MM nadávame ako pohani,včera som mala večer super rozvičku.Malý na seba vilial olej z fritézi,samozrjme že nie horúci.ešte som pri nom sedela neviem kde som mala oči.Ešte sa v tom vyválal.:MM si išiel zapálit nadával že 5 min.neni doma a už sa niešo pritrafí.Do toho malý mal íst spat,tak som lietala ako handra.Malého rýchlo šupla do vane šmýkal sa mi ako uhor.Všetko som mala od oleka od kuch knižiek až po umývadlo a vanu.Teraz ráno som robila super zem pagáče tak sa teraz krmia aj z tatkom.
http://www.mimibazar.sk/recepty.php?strana=5 to je ten zemiakove pagáčiky z ladničky