Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

natsa
8. dec 2009

tak ja som si to z malým potiahla do 16.30 čo som ostala prekvapená že tak dlho lebo on spáva tak1,5 hod no ale ked spal pri materi tak mu bolo asi hej.včil som zvedavá kedy pojde spať.
ja som ale trúba mala som naplánované halušky na dnes.včera som bola večer strááášne šikovná a dala variť zemiaky až po tom ráno rozmýšlam že šak sa to robí zo surových tak čo také rýchlo tak bol ten grant.marš no a už je skoro po nom.malý začína jedt sám tak mu to napichnem na vidličku a dá si to sám do pusiny.ked mu dám ja tak nechce a tvári sas že to páli.ale ked si to dá sám tak to sa mu páči -vyscánek.dnes chodil okolo šporáku a hovoril si pá,pá to je dobre aspon sa nepopáli.
Zajtra chcem ist na upsvr vybavit si rodičovský.

janette4
8. dec 2009

Ivetka,myslíš ten zvýšený?ja by som išla až po Novom roku.:

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodi...

My sme boli vonku v daždi.chcela som si ísť kúpiť do papiernictva a drogérky nejaké veci na decoupage,ale u nás je v takýchto obchodoch otvorené len do 17,tak som nestihla,lebo malý do 16spal a o 17sme sa vytrepali von.asi pôjdem zajtra doobeda.chcela som variť,ale idem teraz-guláš, a tato sa zajtra môže venovať synáčikovi.

ja som krpca pred chvíľou uložila,už som tam bola 3krát robiť krik,lebo cumel lietal po celej spálni,krpec nervačil a keď ma zbadal vo dverách,bolo mu to hrozne smiešne,ako so mnou cvičí 😝

a niečo pre inšpiráciu:
http://www.artmama.sk/tracker

mirkaff
8. dec 2009

a to si mam ist osobne on poziadat??

lienka55
8. dec 2009

No Zanka ja sa moc zakonom nevyznam,ale kedze ma maly uz dva roky tak nas sa to netyka?

janette4
8. dec 2009

mirka áno.ale my si ho moc neužijeme.a tento článok ma vyviedol z veľkého omylu,ale pôjdem si to pre istotu ešte overiť.ja som myslela,že keby som mala druhé dieťa,ešte kým malý bude mať 3roky,tým,že nemám zamestnávateľa(cez materskú mi skončila zmluva),že nebudem mať materskú,len budem pokračovať v rodičovskej a potom dostanem ten vyšší RP aj na to druhé.a v tom článku som sa dočítala,že vlastne mne sa jeho narodením končí táto RD a začína nová materská,ale kvôli tomu zamestnávateľovi nebudem mať na ňu nárok a tým pádom ani na vyšší RP pri druhom dieťati.takže v piatok nabehnem na sociálku a budem si sama platiť zdravot.poistenie,nech potom čosi dostanem.

a v piatok idem neplánovane trhať zub. 😝 bojim ☹

Lenka netýka,len keby si mala druhé dieťa.teda,ak to potom nová vláda zas nezruší 😒 😝

lulu723
8. dec 2009

no baby a k tomu zvyseniu.jedna znama tam bola a hned ju poslali prec,lebo este maju mat o tom nejaku poradu a aj tak nove tlaciva nie su az nejako v polovicke decembra budu a poziadat sa da az do nejakeho 8.marca takze z kludom tam chodte az po Novom roku a aj ked tam pojdete v marci oni vam to potom doplatia.ja sa teraz nebudem za tym nahanat dost,ze nestiham tu doma a nie este sa desi nahanat v takomto pocasi. idem kukat odsudene majte sa pekne papa 😀

Mirka sak ja sa kazdy den kukam na rybicky ked som na FB na aquarku 😀 😀 😀 😀 😀

janette4
8. dec 2009

ludka 😀 😀 😀 😀 😀 a ja mám doma velikánske akvarko plné rýb a prd z toho 😀 😀 😀 😝

mirkaff
8. dec 2009

baby tak ked pojdem po novom roku,potom mi to na tych par mesiacov doplatia,,ze....no este ze vas tu 😀 mam ,sak mna to ani nenapadlo,,ja ze je to automatika....a prd.....
Ludka normalka aby si mala parik ryb,najlepsie dve,proste si kup obrazok dvoch rybiciek a zaves na stenu....
Zanka a mas danu manzelsku postel v dobrej feng-shui zone......ha ha ha 😀 ale nie to som tu len tak treskla,ze uz si budete o mne mysliet ze som komplet hrabnutaaaaa...... 😀
nase tata ma od zajtra dovolenku,,som zvedava aka romantika to bude za tych 5 dni..maly bude mat rezim urcite v r.i,t.i

natsa
8. dec 2009

No ja som sa tam chcela len informovať.ale ked Lulu písala tak nepojdem.
Dievčenče pri druhom nebudete mať zvýšenu rodičovsku.ked ju chcete mat tak musíte po md robit aspon 2 roky.ak prechádzate z jednej rodičovskej na druhú tak zvýšený nebude.ja som z toho totálne nasratá hlavne že som pred tým robila15 rokov
ja si mám čo zavesit na stenu aby som sa stále stým mojim k..... nehádala?už ma to serká jedom apár hodín a zasa sa vadíme.neustále očúvam ako ho bolí hlava až sa mu chce z toho vracať ako je nevyspaný atd.mna nemá ani kedy hlava bolet,menej spím ako on,farmu nemám obriadenú lebo si ju musel obriadit on aby si mohol ist lažkať.píšem to len vám jemu saani nesťažujem lebo by som ostala aj tak nepochopená

lienka55
9. dec 2009

Ahojte,
kde ste vsetky?My sme boli dnes napeso na poste,v obchode a stretli sme Mirkinho manzelika s Ondrikom na peso,to je ale ukazkovy manzelik. 😉
Ja som dnes varila polievku rajcinovu a stihla dom si zarobit cesto inak dvojitu davku na skoricove kolieska,takze od dnes zacinam pomaly vypekat,ked bude maly spat. 😔

Uz by som najradsej urobila aj svietniky,neviem sa ich dockat,ale to je este asi skoro.

janette4
9. dec 2009

ahojte.ja som doobeda varila malému obed a potom sme sa boli poprechádzať okolo bytovky.malý objavil bačoriny,tak mal zábavku.susedy mu hovorili,nech tam neskáče,že bude mokrý,špinavý,ale ja som ho nechala,nebudem mu kaziť zábavu.veci sa operú,topánky vysušia a keď vidím,akú má z toho radosť... 😀

Mirka, tú posteľ myslím,že je,ale my tam aj tak nič nerobíme.väčšinou v obyvke na gauči,lebo naše dieťa má hrozne slabý spánok,hneď je hore.a tam som neskúmala,či je v správnej polohe 😀 😀 😝

Ivetka,ja som to pochopila tak,že aby som mala nárok na materskú a tým pádom aj na zvýšený RP,musím mať odrobené 2roky alebo min.270dní mať zaplatené to poistenie,tuším zdravotné je to.a to je nejakých 9mesiacov.no chcem sa tam ísť v piatok opýtať,ako to vlastne je.

mirkaff
9. dec 2009

caute babuse......
Lienka 😀 😀 😀 akoze ukazkovy?? dosiel domov a hovori mi ze ta stretli,lenze on to povedal ze stretli sme jednu peknu vysoku maminku,este nas aj pozdravila,tak pytam sa ze koho? potom mi zmotaval ze nevedel asi koho,tak sme dospeli k zaveru ze si to bola asi ty.....a nezabudol podotknut ze ked nebudem doma tak k nam dojdes na kavu,,tak potom hore na policke vedla hrncekov je neska,prvy suplik od dresu su lyzicky....a dnes sa pokazila kanvica tak vodu uvarite v hrnci.....

a potom sa Zanka cuduj ze necakas mimi.......treba na tej manzelskej aj nieco robit 😀

Ivet no neviem co zavesit,,ja by som vyskusala zavesit jeho,a pekne do prievanu,ale to sa mi lehko vyprava,sak aj toho mojho by sa zeslo zavesit,len nemam taky stranek co by ho udrzal......
no ja by som tiez mala uz konecne zacat piect,,dnes uz od rana makam,,uz som navarila komplet obed,zameskane spratala,ozehlila,urobila MM babke aranzma na hrob.....a uz zas sedim ale asi pojdem cosi upiect,,najskor nieco suche,ale chcem vyskusat plnene oriesky,formicky mam,,hadam by som to mohla aj vyskusat.....

Zanka ty si robila v TRW-cku??

lienka55
9. dec 2009

Mirka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,nemusis mat strach,z mojej strany nic nehroziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uz mam jednu davku upecenu a pripravila som si druhu,cakam kym stuhne v ladnicke,a ja krava som do tej prvej zabudla dat zl.klasy,tak nebudu take ake by mali byt.Hlava derava,to je tak ked sa ponahla. 😠

janette4
9. dec 2009

Mirka 😀 😀 😀 😀 😀 no presne toto mi hovorí môj,keď stretne na prechádzke nejakú našu kamarátku 😀 😀 😀 tí chlapi sú tuším všetci klon jedného

Mirka,áno robila.Prečo?

rikarr
9. dec 2009

ahojteee

mrkaff - kukni si moj album že vikušik a tam je par fotočiek čo robil v dome služieb, také obyč. sú ale aspon pri nom nerevala ako pri malekovej 🙄

babyyy --neplašte so zvyšeným rodičovskym,ja som počula že aj na druhe dieža mame narok poberať ten zvyšeny pokial sme pred nastupom na prvu matersku boli 2 roky zamestnane

ked mama čakala mna a segru sa jej snivalo o kaluži vody a v nej plavali dve ryby,jednu si chytila(to bola segra) a na tu druhu povedala že si ju neskor chyti 😀

ja ked som čakala viki a nevedela som ešte sa mi snivalo že mi muž doniesol do izby plačuce dieťa v ružovej deke, teraz sa mi nič nesnivalo,ale mame sa snivalo ked ešte nevedela že som tehu že muž drži na rukach male babo v modrej deke,tiež plačuce

natsa
9. dec 2009

ahojte.no ja nič nepečem.dnes som spravila ryzoto,oprala periny,prezliekla postel a čosi požehlila čo sa mudelo,malý zasa protivny polovičiak nadával že si nemože pospat lebo išiel na nočnu.v sobotu sa chystám na velke upratávanie,tepovat a tak.spravím k vianocam nejaký rez a hotovo.stromček bude malý.máme aj velký až po plafon ale ten nebudeme robiť lebo malý ho určite nenechá na pokoji.

lienka55
9. dec 2009

erika tak to sedi, vruzovej deke bola Viki a v teraz v modrej bud Risko. 🙂

janette4
9. dec 2009

Ivet,neboj,nenechá na pokoji ani ten malý 😀 😀 😀

Erika, keď si stále zamestnaná, budeš ho mať,lebo zamestnávateľ za teba platí nemocenské,takžeti majú z čoho vypočítať materskú.a tým pádom budeš mať nárok aj na ten RP

moncika15
9. dec 2009

ahojte, nexystate sa niekam na ples? neviete o nejakov v okoli? 😨 mam nevyuzite saty zo stuzkovej a aj popolnocne svadobne tak nex si trosku prevetram 😝 a aj muz oblek

co je tu nove? nejaka nova tehulka? 🙂 mi zatial furt nic 😠

janette4
9. dec 2009

moncika,myslím.že u nás bude poľovnícky

rikarr
10. dec 2009

ahojteee

ano tie sny sedeli 😀

16.12 idem na 4D tak som zvedavá čo a ako tam krpec predvedie 😀

včera mangel konečne umyl podlahu-3dni som donho hučala a včera umyl len spodok teda 🙄 večer o 21,00 cez polčas) na zabitie je 🙄 fakt, idem hore pozametať aspon tie chumače prachu a kuknuť či mam čosi do pračky ...furt len perem a akosi nežehlim, potom budem nadavať 😀

monči u nas byva iba valentynsky

natsa
10. dec 2009

ahojte.neviemo žiadnom plesemožno kdesi na turej v lipe a v meste určide sa bude kdesi konat,niekedy býva nalísane v pardone alebo v meste na plagátoch.tak ja som bola zasa v centre.Od januára sa idem učiť anglinu dúfam že sa už čosi naučím.

moncika15
10. dec 2009

ahojteee 🙂

no hadam sa nejaky zaujimavy ples najde aj tu v okoli. zevraj v cachticiach byvaju dobre...

lienka55
10. dec 2009

moni 30.1. je v Hornej Strede,mali sme ist nan ale ideme v ten den na ples z muzovej roboty.Ale najlepsie by asi bolo, keby ste isli na nejaky, kde sa s niekym poznate, aby ste sa zabavili.

Ja som dnes zehlila,boli sme vonku,a ked maly zaspal tak som si umyla truuuuubu,ladnicku,pospratovala vselijake veci,na kotre som nemala inak cas a som hotova,este som bola vyniest popol z kotla a zakurit.
Zajtra je u nas cirkus,tak asi by som s malym zbehla sa vyvencit,Mirka pojdete?????

rikarr
10. dec 2009

natsa a na aký teda kde????ja už dlllho premyšlam nad kurzom z angliny len sa neviem dokopať a chcela by som absolvovať viac levelov -.........

lienka - že umyla truuubu, to som dobre dlho nerobila 😕

natsa
10. dec 2009

erika do mc tá čo to vedie tak tá.má z toho vysokú školu tak to učí aby nevyšla z cviku.ja si to dávam ako pre začiatočnikov je to na tebe,budem chodit ako to mne vyhovuje

janette4
10. dec 2009

erika,na trúbu sa chystám aj ja,len potrebujem,aby malý vypadol aspoň na 2hod.z domu.a to je problém.nemá mi ho kto varovať ☹ ☹ ☹

rikarr
10. dec 2009

ja by som si najradšej kupila novu trubu aby som tuto nemusela drhnuť 😀

aháááá a čo za to platiš natsa????

natsa
10. dec 2009

nič

mirkaff
11. dec 2009

caute babuse......

no normalka musim toho mojho poloviciaka pochvalit,,tuto dovolenku sa nam nalezite venuje,,vcera ma zobral do TN,este to aj dohodol s moju mamu ze nam bude strazit maleho,a ja som sa to dozvedela posledna,,tak sme rano vystrojili Martinku do skoly,,maleho vylozili po ceste u nasich a neviem po akej dlhej dobe sme boli po nakupoch sami,,a domov sme dosli o stvrtej pobede..ale jeziska mame pre deti vyrieseneho,,este mi slubil ze ma vezme do doslova povedal na handry,,tak sa vytesujem jak decko......ale v C&A sme dobre nakupili na maleho,,pre Martinku na vyber az tak nebolo ale v kenvele sme nasli....

boze ja som trubu umyvala asi tri tyzdne dozadu ale mi to predne sklo zostalo akesi zajdene od cifu...a neviem s cim to dat prec,,,mozhla by som to vylestit klinom na okna??

Lienka aj my chceme ist,som zvedava ci tam maly obsedi,,sak je jak utrhly z retaze..

.a vcera u nasich povedal hava buva,,lebo videl drichmat Nukiho pri krbe....no dufam ze uz zacne cim skor vypravat,ja mam uz z toho niaku depku,ze ci je vsetko ok,,inak rozumie vsetkemu,napr.ked mu povieme zavri Ondrejko dvere tak zavrie,vcera pomahal upratovat muku a olej do kredenca,dokonca sa trafil do skrinky kde to byva,,pochopi ale nepovie,len ukazuje prstom a eeeee,,eeeee........