Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

miriamkac
4. aug 2008

rikarr ked si v takom "svungu" pridi aj ku mne, ja satnik nemam, ale mne staci, ked vygruntujes len kuchynu....(uz v tom mas prax) 😀 😝

sticker
4. aug 2008

Erika a kúpila si ten puding čo sa nevarí? Lebo to musí byť taký OLÉ sa volá. Inak by to malo byť dobré. My sme netrepali, ale mm mi to metličkou vyšľahal 😅 😝 . Ale zapotil sa riadne 😀

sticker
4. aug 2008

Mirka, vieš čo? Cestou do Čachtíc sa môže zastaviť aj u nás, čo povieš? 😉

rikarr
4. aug 2008

ooo nejaké akčné ste.....ja už kuchynu mám...aj botníkovú miestnosť som vydrhla a upratala, podlahy aj hore aj dolu umyla,upratala viki hračky a veci aaaa žehlila som 😀 zajtra už len šatník a hosťovskú.....

kúpila som vanilkový ale obyč....tak pozriem ešte ten oléééé

janette závidím také malé bábo....tak rýchlo to letí....teraz ked sa pozriem na viki tak to už nieje bábatko...ale poriadne tvrdohlavá slečinka....na solárny pohon... ešte by som chcela bábatko ale tak ako bola viki...aby sme boli doma len my dve a užívali si to...ale to sa už nedá....viki mi bude pri druhom asistovať...budem mať pomocníčku 😅 no padám naplniť umyvku a letím drichmošiť

janette4
6. aug 2008

Rikarr ty si ozaj nejaká rozbehnutá.Normálne sa mi nechce veriť, že máš doma malú nezbednicu.Ja mám mimčo, čo stále spí, alebo väčšinou, a aj tak si to akosi neviem zadeliť. 😢

rikarr
6. aug 2008

ty si len pospi ked kojíš..ja som to nerobila lebo som bola trúba a tak to aj dopadlo...mliečko išlo dolu vodou...

sticker
7. aug 2008

Ahojte. Erika má pravdu, janett - kašli na neporiadok, ak náhodou máš doma, ale ľahni si. Prvé týždne sú najhoršie, najnáročnejšie. To nepotrvá dlho a zosúladíte sa pekne 😉 To posledné, čo by Ťa malo teraz trápiť, je nejaký neporiadok 🙂

janette4
8. aug 2008

sticker,to dúfam, že s zosúladíme.keď náhodou v noci nespí,tak sa to snažím cez deň dospať s ním.
Kedy si bábetko vytvorí taký trochu pravidelný režim jedenia?my papáme každý deň inokedy.Dneska napr.jedol o siedmej, potom sa pred deviatou aj o pol desiatej dotláčal a o pol jedenástej bol hladný zase.Normálne už neviem, kedy s ním mám ísť von, keď zakaždým papá inak.
Neporiadok ma moc netrápi, snažím sa to udržiavať priebežne.Našťastie mi dosť pomáha aj muž, lebo občas musí navariť,keď ja nestíham. 😢

sticker
8. aug 2008

Janet - no s tým jedením Ti ja neporadím, lebo ani jednu som poriadne nekojila. Ale vraví sa, že keď si vypýta, treba mu dať. No tak neviem. Ale Matúško je ešte moc malinký, to je aj podľa mňa skoro na nejaké presné papanie 🙂 😉

rikarr
8. aug 2008

no ani ja som toho moc nenakojila lebo som bola blbá a radšej upratovala ako odpočívala.....ale bolo tam aj iné...

pamätám že prvé 4 týžde sme sa kojili nejako stále a často a potom pýtala už pekne každé 2 1/2 hodky a zaviedla som od malička pevný večerný režim ktorý máme doteraz ...o 19,30kúpať a o 20,00 jesť a spať....a funguje to ked sa o 20,,00 najedla potom pýtala o 23,00.1,00.3,00.5,00 a 7,00 to sme už mali ráno ....presne si to pamätám lebo som si viedla zošit papania priberania a kakania a kúpania a tak...až do jej 4 mes.

miriamkac
10. aug 2008

Ahojte.
janette4 neboj sa s nim ist von....cerstvy vzduch uspava a prave vonku ti vydrzi najdlehsie bez jedla. Pekne sa napapajte (teraz cez leto najlepsie skor doobeda, alebo poobede po stvrtej) a sup sup von....

janette4
10. aug 2008

tak vďaka.asi si to budem písať aj ja.Keď ideme von, pekne mi zaspí, ale keď sa zobudí, amen tma.vresky jak hrom a ani za ten svet utíšiť.
Rikarr, v noci chvalabohu tak často nepapá.Tiež sa snažím večer dodržať nejaký režim, o 19.00kúpanie, o 19.30 papanie a potom už spať.Ale kým mi zaspí, je niekedy aj 21,hod.potom sa zobudí väčšinou až medzi 2,00 a 3,00 a potom ráno okolo 6,00hod.lenže cez deň po papaní pekne zaspí a v noci sa trápime ešte min. hodinu.už som rozmýšľala, či mu to moje mlieko stačí, ale to by mi nespal ani cez deň, nie?

rikarr
11. aug 2008

určite stačí ak by mu nestačilo papala by skoro stále..napr sestrin malý má mesiac a už musí dokrmovať umelým lebo kojila aj každých 45 min. a malý skoro nič nepribral nespal a len bol hladný...teraz ho 20min. kojí a dokrmí umelým už vypije 150ml 😨

aj my sme maly asi hodinu vreskoty do jej 2 mesiacov každý večer ručala ako pavián a potom zaspala ale aj tak som o 20,00 bola už v posteli a hotovo a teraz sa už sama pýta spať o 20,00

ešte je malinký preto tie vresky ale časom pochopí že aj ked neni mliečko hned určite bude a napapá sa ...on ešte nevie počkať ...ale to sa zlepší uvidíš...

janette4
11. aug 2008

ahojte maminy.aký ste mali víkend?Ja som včera doobeda vyhnala muža s malým von, lebo bol hrozne nervózny a poobede sme išli spolu.Je to malý šibal.keď chceme, aby spal, tak vrieska jak najatý a keď čakáme,kedy sa zobudí,aby sme sa mohli najesť a ísť von, tak spí jak zarezaný.Dnes pôjdeme tiež len na prechádzku, ale zajtra ideme na výlet, tak dúfam, že to zvládne. 😅

rikarr
11. aug 2008

a kam idete???

my sme mali taký pohodový víkend, v sobotu na oslave a v nedelu na obed k svokrovcom a taaak

sticker
12. aug 2008

Ahojte 🙂 Teda janet - taký malý a už po výletoch chodí 😀 . Tak si to uži, ako sa len dá 😉
My ideme dnes na druhú dávku pneumo, tak som zvedavá. Dala som Julku spať už o jedenástej, aby sme to vôbec do tretej stihli 😅 . Janka tiež zaspala, čo mi je záhada, lebo to nezvykne - tak skoro a sama od seba 😕 Dúfam, že nebude chorá 😒 .
Idem papať a čítať. 🙂

janette4
15. aug 2008

caute baby, .tak výlet dopadol super.Boli sme na termálnom kúpalisku Chalmová, je to asi 10km za partizánskym.Moji rodičia sú tam na dovolenke, tťak sme ich boli pozrieť, lebo môj otec, keď nevidí malého tri dni, je z toho chorý.Trochu som sa obávala cesty, predsa len je to 87km od násm ale bolo to fajn.Malý spal jak zarezaný,.Tam bol celý deň v kočíku vonku na vzduchu.tak sa mu dobre spinkalo, že ani hladný nebol.Manžel s mojim otcom chodili do vody a ja som s mamou klábosila v altánku a sem tam sme sa šli prejsť s Matúškom.Chcela som ísť aspoň do termálneho, ale neobliekla som vrch plaviek, tak som mohla iba snívať.Dúfam, že keď prestanem kojiť, že sa mi tie prsiská zmenšia aspoň na pôvodnú veľkosť.
Ozaj, včera sme boli na poradni a Matúško za 2týždne a dva dni pribral presne 400g, takže už máme 3390g.Už je to na ňom aj vidieť, líčka má jak malé buchtičky, a už mi je aj ťažký, keď je v perinke.
Co robíte vy? Prajem vám všetkým pekný dník.

sticker
15. aug 2008

Ahoj janett 🙂 Som rada, že výlet sa vydaril - Matúško si pekne od mala zvyká 😉 A nato, že má dva týždne je aj tak drobček maličký 😵 . Julka mala pôrodnu 3600 😀 😀 😀 😀
Inak, Janku som o piatej uložila s teplotou ☹ Dúfam, že je to len niečo chvíľkové. A ja sa tu momentálne bojím 😅 ☹ TAká hnusná búrka je vonku. Zvláštna - stále hrmí, v kuse, ale tak "tlmene". A divná tma je.Také zvláštne šedé oblaky. Fakt sa v tomto veľkom byte bojím a stále chodím z izby do izby a stokrát kontrolujem okná 😅 .
A to nám majú zateplovať barák - si neviem predstaviť, že bude takáto búrka a mi nebudeme mať balkón - to je jediná izba, v ktorej nemáme plastové 😅
Inak na Turej je to s počkom o tomto čase asi rovnaké, nie? 😕

janette4
18. aug 2008

ahoj Sticker.u nás to bolo také isté, som mala pocit, že ide koniec sveta či čo.Zrovna som robila koláč, keď to začalo.a stále som chodila pozerať na malého, muž si ho potom aj tak zobral k sebe,aby sa chúďatko nenaľakal, keď tak hrmelo.My máme všetky okná ešte staré, na jar by sme ich chceli meniť za plastové, a keď začali padať tie krúpy,mala som strach,či to tie okná vôbec vydržia.chvalabohu vydržali, ale bolo to hrozné, skalku sme mali za 5minút úplne bielu.
Dúfam, že Janka je zdravá, snáď to bolo len niečo prechodné.Ja som rada, že malý pribral aspoň toľko, lebo keď sa narodil mal len 30540g a v pôrodnici mi schudol na 2750g.Tiež som sa smiala, že niektoré detičky majú takmer štyri kilá, keď sa narodia a my máme čo robiť, aby sme to nejako aspoň dobehli.On bude mať toľko hádam aj v 2,5mesiaci.ale nevadí, som rada,že mu chutí papať, lebo v pôrodnici sme spolu bojovali.
aký ste mali víkend?
Rikarr, dúfam, že už neupratuješ. 😅

janette4
18. aug 2008

ozaj, od piatku budem na celý týždeň mešťanka. Ideme s drobcom na mojim rodičom na prázdniny.

sticker
19. aug 2008

Tak to sa možno aj stretneme 😉 🙂 Len musím vyzistiť, v akom fáre sa drobček vozí 😀 😀 😀 😀
Napovieš? 🙂 😉 A kde Ti tu bývajú rodičia? Približne.... 😅 😝

rikarr
20. aug 2008

nejako nič nestíham...letím zas čosi kdesi ale kuknite tuto a podporte je to petícia ktorú spísali mamičky na MD a dúfame že to bude niečo platné
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=383992

rikarr
20. aug 2008

a dajte link aj dalej

yamahafazer
21. aug 2008

ahojte,chcem sa spytat ci v okoli Noveho Mesta chodia tehotnym kontroly ked su na PN.Boli ste niektora na PN a prisla vam kontrola?

rikarr
21. aug 2008

ja som bola a veru si nik na mna nespomenul

sticker
21. aug 2008

No keď som bola tehu ja, tak mi prišla vari 4krát kontrola zo sociálky. A to som dokonca menila bydlisko, počas tehu, aj som to bola nahlásiť na sociálku a prišli aj na novú adresu. Takže moja skúsenosť je - áno chodia a poctivo 😀 😀 😀 😀

rikarr
21. aug 2008

babyyyyy zhánam detskú kuchynku - použitú a za dobrú cenu aj s príslušenstvom -to ale nieje podmienkou ---neviete o niekom??????????????

sticker
21. aug 2008

Veru, Erika ja som tak tri týždne dozadu na MMA videla jednu - a tuším sa ani nevydražila za veľa. Skús tam mrknúť, možno ešte niečo bude 😉 Budete mať doma malá "gazdinkú"? 🙂 🙂 🙂

rikarr
23. aug 2008

ano ano takú mini gazdinú

ale ona je všade strčená ...s tatom pri táčkach, kosení, opravovaní a montovaní, so mnou pri upratovaní a varení a praní a neviem čo ešte taká pomocníčka ... len keby jej to vydržalo 😎 ...

ešte pokukám ...ale musím zohnať inak my rozmontuje moju rúru a sporák ....

janette4
23. aug 2008

caute baby. sticker, veru možno sa stretneme, keď pôjdeme na prechádzku.kočík mám aj vo fotoalbume.Naši bývajú na Rajkovej.Ideme až zajtra, lebo otec mal nejakú črevnú virózu, tak som to nechcela riskovať.ale vraj už je v pohode, tak sa teším, že zase po dlhej dobe postretám kamošky. prajem vám všetkým pekný zbytok víkendu. 😅