Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

natsa
19. aug 2010

@katren tu nieje moc na výber polovica z nás chodí k durdikovy ten je na novej poliklinike a ešte je tu dobrý Kováč ten je pri Tescu v novom ako bola ozeta ale ten že vraj už neberie.potom tu je neviem ako sa volá ten je na stanici ale to je vraj starý uchilák a ešte jedna na poliklinike ale tu by som ti neradila

natsa
19. aug 2010

@moncika15 no niekedy je komunikatívny ale to sa musí natrafit.

katren
19. aug 2010

@monicka15 chodim do Topolcian, ale max. nespokojnost teraz po porode, sestonedeli a preventivky..... :-/
Mohla by si mi napisat viac do IP? Dakujem

natsa
19. aug 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13841&ord...
baby vyskušaj te ju ja som ju dnes navarila a neviem sa jej dojest

mata_murkova
20. aug 2010

@katren ahoj no ja chodim kovacovi nahlasila som sa tam asi v marci a este bral dokonca aj moju kolegynku zobral takze treba skusit, ja som k nemu chcela uz ist pred dvoma rokmi a tiez mi povedali ze neberu tak som sa ani nespytala..a isla hladat dalej no a teraz som tam a som velmi spokojna

baby lubinanky tak sa tesim ze tam bude niekto dalsi znami🙂 my budeme byvat kusok od cierneho adama
@michaela2410 u nas to bolo zas naopak ja som bola skor za mesto, 4 roky som studovala v blave takze mi nevadil ruch skor som ho mala rada ale vcera som bola napr odbehnuta v blave v ikee a som akurat skonstatovala ze uz by som sa tam nevratila a tesim sa na chalupku
@dada78 dadi sak my sa pozname a ked sa vidime sa zdravime sak marusicka stredna som🙂
@natsa mna robota velmi bavi ja som taky workoholik maly a zas som cely den zavreta medzi knihami (robim v internetovom knihkupectve) a uprimne asi by som sa scvokla doma bo teraz byvame u nasich a sem tam aj ponorkova chorobka zavladne :D

dobre dievcence ja letim sa nachystat o 7 mam byt v robote tak sa majte zatial neskor sa ozvem

mata_murkova
20. aug 2010

@natsa este sa vratim som musela este kliknut na ten recept (bo som bola hladna:D) ale na cuketovu polievku eeej neviem ci by si ma nalakala.. 😖 fakt je to dobre?

mata_murkova
20. aug 2010

este som sa musela vratit..nedalo mi to;)
preco chcete rodit v tn? je to lepsie? ja stale neviem kam a baby co su tu okolo len myjava trnava a ja neviem teda ci myjava alebo tn (do tt je to trosku od ruky ne?🙂
nemozem si to odrodit doma?🙂

kaktusik007
20. aug 2010

@katren do trencina 😀 tiez som ho prave zmenila... mala som uja D, o ktorom vravi moncika, no ja som zase spokojna nebola... pristahovala som sa z ba, hladala som v meste, tak ze najlepsi je on... je to zmetkar... na zaciatku tehu si vytlaci kompletne vsetky listky odporucacie (aj ten na 36tt), no a nejako ich zabuda davat... keby mi ich dal na zaciatok, ze tuto sa poobjednavajte, tak to zvladam, ale napr na morfo ultrazvuk to bolo o tom ze kde mam vysledky a ja ze sak ste mi nevraveli ze sa mam objednat 😠 - ked boli problemy, utekala som na pohotovost do tn - ako som neskor zistila, spravila som velmi dobre, ujo D toho ma trosku na rovasi... ☹ to som sa podozvedala pocas mojich hospitalizacii v tehotenstve v tn.... ale tak zase kazdy robime chyby, zase ked som chcela ist na pnku tak ma na pnku dal..... ono ak chces doktora, ktory to riesi sposobom ze pacientka mu povie co ma robit, tak on je potom ideal..... len ja nejako gynekologiu nezvladam a toto som mu vraviet nevedela.... ta jeho prezliekaren ma neskutocne iritovala..... vzdy kopec pacientiek..... no a sestricka - ta je najdolezitejsia z celej ambulancie.... a este jedna pikoska - vo vyssom stadiu tehu skusala ozvy drobca doplerom.... nevedela najst srdiecko dve minuty!!!! uz ju tam oblieval studeny pot..... nastastie drobec vtedy trosku kopkal, takze som bola kludna... ale ak by nekopal, tak toto je infarktovy stav.... a to sa mi prosim u neho nestalo raz, srdiecko nevedela najst zakazdym.... ☹
tak som v tn... zatial maximalna spokojnost 🙂

kaktusik007
20. aug 2010

@katren a este jedna vec.... po mojich skusenostiach som si povedala ze druhe tehotenstvo s nim ani omylom 😀 - som si vsimla ze sa snazite o babatko, tak preto tato info 😉

kaktusik007
20. aug 2010

@mata_murkova nemozes si to odrodit doma ak si trosku normalna 🙂
preco tn??? pretoze je to spadova nemocnica, ktora ma jisku pre nedonosenych novorodencov od ukonceneho 28tt... ak sa nieco pototo pri porode na myjave, babatko caka prevoz prave sem.... tak preco rodit tam, a ak by nahodou, tak cakat kym babo dostane adekvatnu starostlivost,????
no a taky detail ze krasne nove porodne saly, mily personal, a dalsie prijemne veci ako zrekonsrtruovane wc a sprchy je uz len take male plus 🙂

kaktusik007
20. aug 2010

@mata_murkova o porodniciach som toho si poprecitovala hodne, kedze sa maly pytal v 20tt von... 😠 ale ustali sme to do 41tt 😀 - proste podla kriterii ako sa staraju o babatka to istili kramare, trencin, martin..... potom este banska bystrica, ale ta je trosku dalej 🙂 - ten martin preto ze v ziline mam rodinu, takze aj to je blizko... no a blava je coby kamenom dohodil....
no a preco nie doma???? pretoze ak by som ja rodila doma, maly by neprezil... a to je fakt dobry argument ist do porodnice 🙂
a este k tomu tn....- jedina nevyhoda, ze neradi tam robia cisaraky, ked nemusia.... ale zase ked treba akutnu sekciu, ako v mojom pripade, tak ani nespekuluju a robia ju hned.... takze... maximalna spokojnost.

natsa
20. aug 2010

@mata_murkova je vinikajuca ešte to otestujem na polovičiakovy a dám vediet on cuketu nemusí ale ked som ju jedla tak som mala pocit že tam ani nieje a to som tam dala 4 ale jadrovník som vybrala a žiadna muka tam nejde.
mne sa v Trenčine v porodke páčilo.neviem či som mala štastie na doktorov a sesttričky ale bola som spokojná aj z prístupom a mala sompocit že všetko čo robia robia dobre.Ale to je vec názoru su ludia ktorý by tam nerodili.Ja pochádzam z My ale rodit by som tam nešla ani nahodou.

dada78
20. aug 2010

@mata_murkova však sa mi tá fotka podobala 🙂 , musím si Ťa nabudúce stopnúť a nakaziť sa tiež 😀 😉 😉 😉
@kaktusik007 ja som dvakrát rodila na Myjave a vždy som bola spokojná, zas poznám baby ktoré rodili aj v TN a nadávali, tak ako aj na Myjavu. Ono je to vždy aj podľa toho,čo každá očakáva, ako sa vyspia doktori a sestričky,ako sa vyvinie pôrod, nikdy nevedia, čo bude popredu. Mne sa na TN nepáči, že nechávajú baby prenášať aj vyše týždňa a potom z toho majú už zafarbenú plodovú vodu 😒 a aj čo máme v rodine záchranárku povedala,že do TN by rodiť nechcela ísť. Je to však každého osobná vec,kde si vyberie, ja som volila Myjavu aj kôli blízkosti km, a teda primár mi vždy presne povedal aj deň pôrodu. Teraz pri Maťkovi ma prijali lebo som bola otvorená 2týždne na 3-4cm a malý bol hrozne nízko zídený a keby mi odišla doma plod.voda, mohol by sa vyplaviť aj pupočník a malý by sa zadusil. Môžem povedať, že vďaka jeho predvídavosti Maťko je v poriadku, v momente ako mi pustili vodu, bobáčik doslova zoskočil na krčok a za 2min bol vonku, ledva som stihla prejsť z vyšetrovne na pôrodné kreslo. A ešte na My sú fajn sestričky z novorodeneckého 😉

natsa
20. aug 2010

Inak ste tu písali že rodit doma.No ja som sa včera náhodou o tom rozprávala z kámošku ona žila v anglicku a tam aj rodila.Rodila sice v nemocnici ale tam je normálne rodit doma.maju pri sebe babicu a v ked rodite v porodke tak tam sa vobec o vás nestaraju.nič vám neukážu a ked odrodite možete ist aj v ten den domu.Ked tam nahodou ležite tak máte dieta prisebe je vás tam 8 a ste oddelené len takou plachtou.

dada78
20. aug 2010

@natsa tuším si tiež toho názoru, že každý si musí vyskúšať a zažiť na vlastnej koži 😉
@mata_murkova v Mame a ja bolo teraz písané o nevýhodach pôrodov doma a skôr rizikách, mňa by na pôrod doma nenahovoril nikto, v nemocnici som bola istá, že je všetko pod kontrolou a keby čosi ako napr. kamarátke sa spustilo masívne krvácanie z maternice, tak putovala na ARO, postarali sa o ňu a je OK 😉 ale Ty si určite aj tak žartovala, 😅

dada78
20. aug 2010

@mata_murkova kamarátka rodila v PN a bola tiež spokojná, aj dve spolužiačky, tam je dokonca skoro každej rodičke dávaný epidurál, že sa čudovali, keď som rodila bez neho, ona im to spomínala, pokukaj si v téme Pôrod, sú tam aj jednotlivé pôrodnice a inak som zabudla, že teda gratulujem k tehuľkovaniu, pekne si to užívaj, je to kráááásne obdobie, teda pokiaľ Ti nebýva blbo 😕

kaktusik007
20. aug 2010

@dada78 mozno
@natsa zartovala, ale fakt su take, ktore tak chcu rodit a prezentuju to ako vyhodu... ze ak cele tehotenstvo je bez komplikacii, tak ze je vsetko v poriadku... na toto ma nenahovori nik, nikdy.... malemu zacali pocas kontrakcii klesat ozvy, saturacia takmer nula bodov... proste mu slo o zivot a to sa prosim iba kontrakcie zacali, okamzite mi pichli infuzku na ich zastavenie... o 18:20 som sa estepozerala v porodnej sale na hodiny, co kontrakcie len take slabe, a 35 ma maly uz pisany cas narodenia... a to ma prosim stihli medzitym dat do plnej narkozy... proste rychlovka 😀

ja myjavu nemusim kvoli tej jiske pre novorodencov... nevedia sa tam tak zail postarat o babatko ako v trencine... a ci nechaju prenasat.... na 7 den od terminu hospitalizuju a davaju vyvolavacku.... ja celkovo spokojnost, ale kazda sme ina.... ja som sa na myjave narodila, moj brat nastastie v trencine - aj preto zije... a to bolo este v 1976....

moncika15
20. aug 2010

@kaktusik007 opisujes to trosku hororovejsie ale ja mam z neho a aj jeho sestricky taky isty pocit 😅 . mne predvcerom pocuvali srdiecko 1x a tiez ho dlhsie hladala 😝 . a s tym zabudanim odosielat ma na vysetrenia to je bezne. potom mi volaju domov ze mam prist na krv alebo nedaju mi ampulky na moc a musim si kupit za vlastne a poslat ju do labakov 🙄 .
kamaratkam tehulam novembrovkam meraju pravidelne fundus ale mne durdik robi iba kolecka do knizky, opuxam a mam na to aj lieky ale v knizke mam zapisane "opuchy- 0" 😕
lenze ked si ho porovnam s mojou starou gyn. tak je o 100percent lepsi,citlivejsi a spolahlivejsi takze som s nim v podstate spokojna 😝

kaktusik007
20. aug 2010

@moncika15 si mi pripomenula, ze v tn ked som lezala tak ostatne baby mali spravene vysetrenia, o ktorych sa mne ani nesnivalo.... ujo D ich proste nerobil.....
no a preco ho nezmenis???? a preco ho doporucujes dalej, ked mas z neho pocit ze to nie je uplne to najlepsie??? 😀
aj ked... v meste asi hej... 😠 😠 😠

kaktusik007
20. aug 2010

@dada78 este k tej porodnici.... videla som v tn, a mam to aj odskusane, ze ak si slusna ty na nich, tak su slusne vsetky setricky aj na teba.... su take zeny, ktore strasne zvelicuju svoje bolesti, proste hysterky... a na tie v tn proste nervy nemaju, ale to by nemala na take nervy ani jedna z nas.... celkovo fakt plati, ak si mila ty na nich, tak su aj oni na teba... a to plati myslim ako o trencine, tak aj o myjave 🙂

moncika15
20. aug 2010

@kaktusik007 ved prave pre to ze v meste je naj 😅 a ako pisem ja som zatial spokojna a vdacim mu za to, ze nemal blbe poznamky,otazky a nerobil problemy ked som k nemu prisla, ze nemozem otehu, bezproblemov ma poslal do cegysu. kto je v NM vlastne okrem neho gyn? kourilova- v ziadnom pripade by som neodporucila ani nepriatelke 🙄 , sulek- mama k nemu xodi a len nadava. potom este kovac v cachticiax ale ten sa zevraj naucil na peniaze 🤐

katren
20. aug 2010

@kaktusik007 a mohla by si mi do IP napisaat meno a adresu? Skusila by som zavolat...Dakujem

moncika15
20. aug 2010

@kaktusik007 aha a k tym latkovkam. zatial mam doma Imse vimse bioflanel,BL clasic a vrxne modern baby. uviidim ci to budem zvladat a potom dokupim dalsie. porad nejake a kde v okoli ix kupujes?

michaela2410
20. aug 2010

takze k tym gynekologom, ja som u durdika zvladla dve tehotenstva anikdy som nemala pocit, ze na nieco zabuda, ale mozno to beriem tak, lebo som nemala problemy...je pravda, ze v knizke som mala nejake kruzky o niecom, co mam pocit, ze mi nikdy nemeral, ale ak by som si mala v meste vybrat, tak nikto iny ma nenapadne, o ostatnych suhlasim s moncikou... 😒 no a mat gynekologa v trencine? je to dost lakave aj pre mna a uz som aj o tom uvazovala, ale co ked mas nejake nahle problemy? a nemas sa tam ako dostat? no neviem, neviem...mozno keby som mala pocit, ze durdik spravil nejaky kiks, ale zatial nemam az taky dovod...

jarabicka
20. aug 2010

Čaves žienky..hmmm, dnes sa tu rozoberajú gynekologovia 😉 aj ja chodím k Durdovi, šak on je taký flegmoš, ale mne nepripadá zlý, je celkom OK... 😉

Dnes sme boli s Jankou vonku na prechádzku, tak sme trošku poklábosili 🙂 ...ozaj, niečo vám prezradím, ale psssst 😉 DNES MÁ JANKA NARODENINY A ZAJTRA MENINY 🙂 😉 🙂 , tak Janulik ešte raz TI prajeme k tvojim krááásnym sviatkom všetko-všetunko najsamlepšie, nech ťa polovičiak a Vanesiačik poslúchajú, veľa zdravíííčka a milých a prijemných ľudí okolo seba a nech máš stále takú dobrú náladu, ako každý deň 😉 -som rada, že som ťa mala možnosť spoznať 😉
Tááák a je zagratulované 🙂
Kubenko zatiaľ spinká a ja idem baliť ďalšie veci, zajtra ráno odchádzame 😉bóóže, veď keď sa vrátim, to už aj "malý Andel" bude na svete 😀 😀 😀...musím Janke nakázať, nech ma o všetkom informuje 😉

Kaktusik, určite to neber tak vááážne s tým pôrodom doma, Maťka len žartovala 😉

natsa
20. aug 2010

Dievčence je to presne tak ako píšete aka si taky su k tebe ostatný.Ked som bola v TN mala som iba jednu zlu spomienku.Bola tam jedna sestrička ktorá sa starala o pacientky ktore bolipred porodom alebo take čo mali nejake problemy.Ja som prišla doporodky v stredu ako mi povedali na druhý den som mala večer cisarák.tak ráno som mala velke bolesti po podani tabletky na vyvolanie.Nemohla som sediet,chodit,ležat no proste bolo mi ma k.... tak som oslovila tu neprijemnu sestričku že nech mi zavolá doktora alebo nech mi dá niečo od bolesti.a to som za nou prišla osobne.Ani sa na mna nepozrela len mikla plecom a povedala že to tak býva.no do mna ako keby uderil blesk tak som po nej zhukla že nech mi zavolá doktora lebo že inak sa pojdem stažovat.tak v momente naklusala za kaščákom a bolo.ten nakoniec zistil že malemu vynecháva srdiečko.po porode som sa iba na nu usmievala a v duchu si vravela bozaj ma v rit.A čo viem tak som nebola jediná čo mali s nou problem-neochotna,neprijemna

jarabicka
20. aug 2010

...ozaj, Janka Vás pozdravuje, nemá moc času písať na koňa lebo chystá oslavu, ktorú má dnes, zajtra a v pondelok, ale ja veríím, že večer si náájde chvíľku a zastaví sa tu, aby nám všetko zreferovala 😉

michaela2410
20. aug 2010

tak janke zelam vsetko najsamlepsie k narodeninam, aj k meninam 😉 😉 😉

lulu723
20. aug 2010

Janulka nasa vsetko najlepsie k narodkam a zajtrajsim meninam nech si hlavne zdrava aj cela tvoja rodinka cmukyyy 😵 😵 😵
@mata_murkova aj ja byvam kusok od Adama 😕 vlastne ja byvam v strede medzi 2 krcmami takze aj k Sustrovi to mam blizko

dada78
20. aug 2010

Janka, všetko najlepšie aj my s Maťkom želáme 🙂 🙂 🙂 budem si Tvoje narodky ľahko pamätať,lebo aj moja maminka ich dnes má 🙂