Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

ostrovcacka
22. sep 2010

Robim na zajtra teda ak sa podari kolacik, prihlaste sa kto pride!

moncika15
22. sep 2010

@ostrovcacka dakujem za odpoved. ja som teraz cez sezonu porobila nejake plesnidavky a zamrazila ovocie nex mozem davat na jar.
mama ma furt tlaci ze mam kupit caj ,ze ako je mozne ze nexcem malemu davat hned odmalicka. vzdy som sa stretala s tym ze ked je dorobec kojeny tak sa nedava nic ine okrem materskeho mlieka tak som z toho vyburana teraz 😅
moj otec nasadil mladyx holubov pre drobca a tiez bolo halo z toho ze to malemu nexcem davat 😅

janette4
22. sep 2010

ahojte.
@moncika15 príkrmy zhruba od 5mesiaca,kojené deti aj neskôr a čajík?každý dr.hovorí inak.mne dr.kázal od začiatku,niektorý dr.zas hovoria,že pokiaľ je dieťa kojené,iné tekutiny nepotrebuje.podľa mňa je to blbosť.a čo ty už riešiš príkrmy? 😀

moncika15
22. sep 2010

@janette4 mama do mna huci s tym cajom furt tak som zacala brusit po nete ako to vlastne je 😅

janette4
22. sep 2010

@ostrovcacka ja prídem určite.

@moncika15 a koho budeš mať pediatra?pokiaľ sa rozhodneš čaj dávať,budeš mať čas ho kúpiť aj keď prídeš z pôrodnice,nemusíš ho mať dopredu.inak tiež už som sa stretla s tým,že dieť,ktoré bolo dlho kojené a nepilo nič iné okrem materského mlieka,potom čaj alebo vodu úplne odmietalo.

moncika15
22. sep 2010

@janette4 muz xce aby som maleho dala Krc-turbovej ale komu by sa xcelo xodit na druhy konec okresu ked tu mam dr pod nosom 😅 tak asi zostanem u Hendrichovej v Horke

janette4
22. sep 2010

@moncika15 veď ona ti určite povie,či máš dávať čajík alebo nie.

janette4
22. sep 2010

Baby a ja sa vytešujem,keby sme chceli,už máme aj záujemcu o byt,len nájsť ešte domček pre nás

moncika15
22. sep 2010

@janette4 predavate byt? kde? za kolko? 😕

natsa
22. sep 2010

@moncika15 ja som kojila tak som malemu začala davat prikrm od 6 mesiaca ale viem že začinaju davat aj skor je to na tebe ak nekojíš tak od 4 mes.nech tvoja mama nestresuje na to máš vela času ved tekutinu má dieta v mliečku no ja som ho ponukla malemu neviem či mal 4 mes,
@janette4 veru bežte daleko od tej strigy veru ja by som išla hned keby sa nám dalo.Ak ti možem poradit tak neberte prve čo pride ale to všetko dobre odsledujte hlavne lokalitu,cenu či tam je na blízku školka ,škola atd
tak ja sa tešim na stretko už mám aj napečené

janette4
22. sep 2010

@moncika15 byt náš na Starej Turej za 60tis.
@natsa my domy pozeráme priebežne už od jari.celkom sa nám páči jeden v Moravskom Lieskovom,ale tento rok určite nebude nič kupovať,až na jar.

jarabicka
22. sep 2010

...ahojte žienky 😉 ...Moncika ja som začala prikrmovať v 4,5 mesiaci, nakoľko sme sa málo kojili 😢
Janette, hľadaj nejaký dom v Lubini, nech máme stretko každý deň 😉 😉 😀 😀 😀
Natsa, ty si ale šikovná, už si aj napiekla 😉 ...ja sa ospravedlňujem, ale ja nedojdem, nakoľko berieme antibiotika, tak by som nerada, aby sme nezaniesli niečo aj na vás a v piatok ideme na kontrolu, tak nech sme ako-tak OK 😉 a v sobotu ideme do Poľska, tak nech sme v pohode...a doma mám ďalšieho maróda, polovičiak prišiel so sračkou, teplotou, 38,1, tak neviem-neviem či náhodou nebudeme volať 112 😀 😀 😀 , lebo keď je chlap chorý, tak to je hotová katastrófa 😲

michaela2410
22. sep 2010

tak ja zjtra neslubujem, ze pridem, lebo patrik v piatok robi stretavku na chate a zajtra budem piect a dnes mi zahlasil, aby som s nim isla nakupit

dada78
22. sep 2010

@moncika15 ja som začala prikrmovať keď mal Maťo 5,5mes, kojenie mu už nestačilo, to spoznáš na malom či mu to stačí, či Ti už pokukuje po jedle čo jedia iní 🙂 , ak chceš mám naskenovaný časopis čo vydali Mama a ja - Výživa Dieťaťa asi z r.2007 sú tam aj recepty a veľa rád, skoro všetkým naším júnovkám som to posielala 😉 a čo sa týka čaju, viem,že píšu že netreba, keď výhradne dojčíš, ale ... napr.Maťo bol letné dítko, tak potreboval vodičku cez tie horúčavy, náš dr. to odporúča

lienka55
22. sep 2010

Ahojte,
tak konecne mam omalovane,ako tak upratane,aj okna umyte,zlata moja mamina.Zajtra ma caka opat narocny den,poradna a ockovanie s malym.Od vcera som strasne nascipana ani dychat nemozem.Este som bola dnes nakupit v Tescu.
Baby neviete mi povedat dokedy do akeho tt sa moze robit vnutorne sono???

@janette4 super uz len aby sa vam niekto prihlasil na ten vas bytik. 😉

@moncika15 ja som zacala prikrmovat v 5mes. a to sme boli dlho kojeny.cajik som zacala davat hned ako sme prisli z porodnice a ostal z neho velky ,,pijan,,.tekutin. 😀 Co sa tyka tych holubov tak ja osobne som proti nim,aj mne svokra davnejsie poslala pre maleho dvoch a aj som ich hned vyhodilaaj ked boli domaci.Ved vtaci su najvacsi prenasaci chorob.
A co sa tyka dr. Hendrichovej prosim ta LEN TO NIE!!!!!!To je slaba dr.Robi aj v Podoli a vela mamiciek od nej odislo k dr.Krc Turbovej,je to skusena dr. so skusenostami,maleho mi zachranila.Tie kilometre co k nej prejdes ti stoja za zdravie maleho,aj ja k nej dochadzam a co????Posluchni poloviciaka. 😉

moncika15
22. sep 2010

basnicka o mamicke 🙂
Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

michaela2410
22. sep 2010

@moncika15 nadherna ta basnicka...som sa pobavila 😀 😀 😀

moncika15
22. sep 2010

@michaela2410 ty sa na tom bavis a ja zacinam stresovat ze drobca nezvladnem 😅

michaela2410
22. sep 2010

@moncika15 neboj, zvladnes, vsetky sme to zvladli...ono to nieje az take ako v tej basnicke, len ked sa na to takto spetne pozeram, tak sa to da prirovnat 😀

moncika15
22. sep 2010

@michaela2410 ja mam pocit ze nezvladam ani supravicku do postielky bybrat nie to este o maleho sa starat 😒

michaela2410
22. sep 2010

@moncika15 prosim ta zvolni...moc sa stresujes s tymi pripravami...uvidis, ono na to vsetko prides, ze co budes potrebovat, len uz tolko nechystaj... 😎

moncika15
22. sep 2010

@michaela2410 😀 neverim tomu ze si aj ty nemala syndrom hniezdenia 😀

michaela2410
22. sep 2010

vies co, fakt asi ani nie, lebo som na to nemala az tak cas, kedze som robila a isla som na matersku az tych sest tyzdnov pred porodom...mne este svagrina kupovala nejake veci, ked som uz bola v nemocnici a tomas bol na svete

natsa
22. sep 2010

@moncika15 super básnička.nestresuj aj vedšie šuchtane stihali ved ty si predsa šikovnica velká 😀

moncika15
22. sep 2010

@natsa ja som sikovna az moc 😅 2x som bola plne rozhodnuta pre supravicku a dnes som aj tu druhu odobrala z kosika ze uz sa mi neluby 😀 vratila som sa k tej prvej ale snazim sa vybavit aby mi dali baldaxyn z inej 😀

ostrovcacka
22. sep 2010

Neviem ci sa mi to len zda ale dnes to bolo akesi poslabsie na koni ci setrite si temy na zajtrajsie stretko? uz sa tesim dufam ze môj pride vcas a dovezie mi auto skusim este spracovat Jarabicku ci neppôjde, Kubko troska kasle ale myslim ze ak bude tak krasne ako dnes mohlo by to vyst tak dobru noc 😔

ostrovcacka
22. sep 2010

Prepacte od siestej mam zapaty pocitac a neako mi to blblo a nic mi nenaskakovalo uz som si myslela ze vsetky sexujete a ako som sa docitala tak asi Evku neprehovorim na stretko aj ja som nieco napiekla,
@moncika15 teda neviem kde si tu basnicku nasla ale ta je suprova dam si ju na nasu nastenku do kuchyne zvacsit nema chybu presne ako realita ale tak ako povedala Miska zvladnes ine zvladli a casom ked si toto budes citat tak sa budes smiat ako ja dnes nic lepsie som si na dobru noc nemohla precitat 🙂 a ten chlap co sa o nom pise nie je nahodou môj? s tym chrapanim na gauci to mu sadne ako rit na serbel 😀 myslim ze aj vasim chlapom co myslite?

natsa
22. sep 2010

@ostrovcacka spracuuuj ved aj danko ma trocha soplík aj ja som bola včera na prd a dnes už sme lietali po vonku.
inak som na seba nesmierne hrdá.O 18.45 sme sa dokiepili z vonku polovičiak v robote,za 1 hod som mala vybalene veci z kočára,malý okupaný a pernik napečeny o 19.45 už malý do seba tlačil večeru omeletu z opekaným chlebikom.no len z tým spaním je to hroza o 21 som ho šupla do postele zaspal pred chvýlou čo stále na mna vykrikoval,potom ešte kukal svadbu v modrom z neba velice sa mu to lubilo.Ešte dnes zahlásil ked som kukala nejake recepty na nete z fotkami tak som sa ho pýtala že čo to je na obrázku a on že VAJKO

ostrovcacka
22. sep 2010

@natsa jeej ty si este hore aspon niekto ten môj uz chrape na gauci skusim ale neviem ked som si to tu precitala a este ked je aj jej muz chory asi ho bude musiet obskakovat 😀 😀 😀 ako kazda zena svojho muza ked je chory!

ostrovcacka
22. sep 2010

@natsa ty si strasne sikovna musis mi povedat ako to robis ja by som to teda nestihla klobuk dole, 😎