Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

lienka55
25. sep 2008

Neviete mi nahodou poradit,vcera som si skusala zalozit fotoalbum,aj mi segra pozmensovala fotky teda kB,ale neslo mi to aky je ten spravny postup? 🙂 😉

rikarr
25. sep 2008

lienka tak to je sila ..... dúfam,že to nieje a nebude nič hrozné ....
chudátko si musel poplakať riadne ....

album? klikneš si na vytvoriť album(myslím hovorím to spamäti)
zadáš jeho názov a potom pridávaš fotky, ku každej fotke môžeš napísať komentár a dáš uložiť alebo načítať alebo odoslať(neviem čo tam je napísané a po chvíly by to malo byť hotovo

janette4
25. sep 2008

ahojte.Teda rikarr ja ťa obdivujem, že sa ti chce ešte študovať.A ešte účtovníctvo.Ja a čísla sú dva úplne odlišné pojmy.
Lienka, myslím, že rikarr ti to napísala správne, a ešte jedna fotka môže mať max.700kb.Dúfam, že sa ti to podarí, lebo ja som už zvedavá aj na tvoje fotečky.

Baby, my sme boli v týždni na nefrológii, lebo Maťko mal pri narodení malé ladvinky, na spodnej hranici.doktor mu spravil sono a objednal nás o dva týždne na komplet,.vyšetrenie a vraj tam budeme už chodiť, lebo to musia sledovať.Mal tam,teraz neviem, zúžené alebo rozšírené kanáliky.Ja som to nepochopila, ale vraj to máva veľa detí.Mali ste aj vy niektorá s takýto problém?

lenca13
25. sep 2008

Ahoj Janette ja mam s tym skusenosti chodime tam s Timkou ale bola som tam s nou ked mala 3 mesiace potom 6 mesiacov a teraz pojdeme po roku zase na kontrolu tusim 2.12 tak uvidim co nam povedia 😒 ale ma to ozaj vela deti nietore sa sleduju dlhsie podla toho ako su na tom 😉
je to vlastne o tom aby sa im niekde nehromadil moc a potom su z toho zapaly aspon ja som to tak pochopila ked my to vysvetlil 😉

janette4
26. sep 2008

ahojte.
Lenca ďakujem.
Kde ste dnes všetky?Čo robíte? Ja som dnes bola trochu v lese na prechádzke a na šípky, budem robiť celej rodine ikebany.A pečiem koláč a zistila som, že nemám Zlatý klas.Takže čakám, kedy sa malý zobudí, aby sme mohli ísť von a mohla som to večer dorobiť.Ozaj minule ste sa tu bavili o nejakom 5-min. koláči.Nemohla by ste mi ho niektorá poslať cez IP? 😉
Musím sa pochváliť.Matúško v noci spravil svoj rekord.spal 7,5hod. Večer sa o 7.30napapal a zobudil sa až o 03.hod.neverila som vlastným očiam,. keď som pozrela na hodinky.Bodaj by to nebola len výnimka a pekne v tom pokračoval. 🙂 🙂

lenca13
26. sep 2008

Nemas za co 😉 inak to ti maly dobre prespal to som ja nepoznala ona sa este aj teraz budi na kakao 😒

sticker
26. sep 2008

Tak k tomu spánku blahoželám janett 😵 To je super. A podľa mňa to bude bývať častejšie 😉
Ja som dnes utekala k MUDr. lebo nám včera zabudla predpísať Ribomunyl a dnes som zaň doplácala 150,- Sk!!!! 😠 😠 😠 😠 MInulý týždeň len 25,- Sk!!! Tak ma to na....o!!!
A konečne nám kúria 😀

miriamkac
26. sep 2008

lienka, my mame tiez "skusenosti" s vracanim az take, ze sme skoncili dvakrat v nemocke vTN 😠 ....ale ziadne cipky proti vracaniu sme nedostali (dokonca, ked nam boli doporucene "Torecan" 😢, tak sme zistili, ze su az od 15 rokov!!)...Nakoniec sme zistili (v nemocke pan primar doporucil), ze existuje tzv. "Kulišek" pripravok pri hnackach a zvracaniach, ktory zabranuje demineralizacii a dehydratacii (odvodneniu) organizmu...nasej malej to chceli dat naposledy infuzkou, ale mala zili v takom stave, ze sa jej trhali, tak jej dali sondu rovno do zaludka.. ☹ a veeeelmi rychlo to pomohlo. Uz aj ho kupim, lebo nam bolo povedane, ze mala bude reagovat takymto sposobom (zvracanim) asi na takmer kazdu virozu.. 😎 Tak sa to budeme musiet naucit zvladnut... 😒
Drzime pelceky... 😉

lienka55
26. sep 2008

ahojte,konecne som sa po celom dni dostala sem. 😉 Maly samozrejme zaveseny na mne,upistany este stale nic neje,dnes sme uz nevracali chvalabohu. 🙂 🙂 🙂 Mame tento vikend hody tak zajtra ma caka velke varenie,pecenie a atd.

janette4 my tiez navstevujeme nefrologiu dost casto,ked mal maly 3tyz.prekonal zapal oblicky nakolko mu v porodnici zistili ze ma iba jednu ale potom v Ba ked ho operovali tak mu zistili ze ma aj tu druhu zdravu len je bludiva. 😅 😅 😅 .A nakolko stale trpi zapalmi moc,ciest ako aj terz tak nas musia sledovat. ☹ 😉
Inak ako ste spokojne s dr.Blandom? 😠 😠 😠

rikarr ja som to tak skusala tie fotky si ulozit ale neslo mi to ale vyskusam to este raz a uvidime. 😉

miriamkac my sme uz skusali kuliska ale maly my to moc nechce pit,ani sa mu necudujem chuti to hrozne. 😝 😝 😝

lienka55
26. sep 2008

holky konecne sa mi to podarilo,hodila som tam zatial par foteciek,este budu,len postupne ich tam ulozim ako budem mat cas.Ja som ich ukladala po pat naraz a to som mala po jednej fotke. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sticker
27. sep 2008

Lienka - huráááá, fotky 😀 😉 Malý je zlatý. 😵 Ale - nepoznám Ťa ☹ Na fotke v pase sa mi zdáš úplne iná, ako na tých ostatných 😅 Ale to vôbec nevadí 😉 😉 😉 😉
Janett a nepošleš mi prosím recept na ten medový? 😅 😀 😀 😀
Dnes konečne pôjdem s malými von. Tak sa teším. Aj keď len pred barák, ale budú si behať a konečne budú šťastné 😎

lienka55
27. sep 2008

Tak kde ste vsetky,co vikendujete? 🙂 😀 😅
Ja som sa nachvilocku zastavila uz mam napecene,salat hotovy,len cakam kym sa mi odmrzne maso na rezne a pojdem si ich nakrajat a naklepat.Tak neznasam hody kvoli tomuto chystaniu 😝 😝 😝 ,a esteze maly je u mamy leebo inak by som to nestihala. 😉

sticker to ma mrzi ze ma nepoznas,este budem ukladat nejake fotky asi aj dnes tak mozno aspon trosku ti budem povedoma.Inak ja si tvare pamatam ale mena mi nic nehovoria,ale v tvojom pripade tvar som poznala a meno tiez. 🙂 😉 🙂
Ja tiez milujem medove rezy ale asi by som ich nezvladla upiect. 😒 😒 ☹

sticker
27. sep 2008

Lienka a čo dobré si Ty piekla? 😉 Ja pečenie teda nemám rada 😒 ☹ Ale niekedy mám také nutkanie, že by som aj chcela, len sa bojím, že to nevyjde 😅
Ja som konečne zamenila naše letné veci za zimné. Malým som už dávno, ale na nás mi nejako čas nevychádzal. Idem dať malým ešte jesť a mooooc dúfam, že bez problémov zaspia - hlavne Janka 😠 😀

lienka55
27. sep 2008

Ahoj Janka tak piekla som super gastanove rezy a falosny kremes,a taky potovar rozky z lieskov.cesta,a kupila som hotove medove rezy.Tie milujem ale netrufam si na ne. 😉
Maleho mam uz doma je okupany a myslim ze len tak skoro nepojde spat lebo isiel u mamy neskoro poobede spat. 😠 🙄

sticker
27. sep 2008

Tak to Ti nezávidím lienka 😒 Mne už babenky spia, v telke nič nie je, tak mám len tak zapnutú markízu a takto čumím chvíľami 😕 😕 😕 😕 No nezaujalo ma to - Maštalír ma vôbec neohúril, ale páči sa mi 10tka. A keď som videla tie postavičky, musela som si dať lentilky 😀 😀 😀 😀 😀
Malý je na spapanie tam kde ležká na brušku - stráááášne je zlatý 😵 😵 😵

janette4
28. sep 2008

Ahojte baby.Konečne som sa sem dostala, včera som nemala čas.Prerábali sme v kúpeľni radiátor na elektriku, umývala som okná a prala záclony a poobede mi prišla na návštevu kamarátka s priateľom,vidíme sa tak raz za 3mesiace, tak sme dobre poklábosili.A večer sme boli ešte u svokrovcov, lebo svokor aj švagriná majú zajtra meniny.Koláč veľmi chutil,chvalabohu, že sa podaril.Ide ma poraziť, keď sa s tým prplem a na koniec sa nepodarí.

Sticker, ja robím medové rezy z polotovaru a tam je napísaný aj návod.A toto som robila medový krémeš tiež z tých medových plátov.Neni s tým moc roboty a bol fantastický.

Všetky ste zahrabané v kuchyni?Ja tiež.Varím a čakám, malý sa asi každú chvíľu zobudí.Sticker, dúfam, že s tým spánkom budeš mať pravdu.Dnes si tiež pospal 7hod.

Lienka, pozerala som tvoje fotečky.Malý ke krásny, ale teba som vôbec nespoznala, ani manžela.

lienka55
28. sep 2008

Dobry vecer,
tak mame po hodoch som vystavena,unavena 😝 😝 a hlavne nevyspata.Lez som vsetko nachystala a pospratovala. 😠 😠 😠
Maly mi stale nepapa,musim zavolat doktorke.Neviete mi niektora poradit,chcem sa spytat doktorky na B12 aby mi pribral.Musim si ich zaplatit alebo mi ich bez problemov predpise alebo na to musi byt nejaky vazny dovod?Som zvedava co mi na to povie,bojim sa ze mu ich nebude chcet dat. 😢 ☹

sticker
29. sep 2008

Lienka - mojej Janke raz za týždeň pichajú B12 a 1krát som doplácala iba 25,- Sk a druhý už 150,- Sk!!! tak som bola naštvaná. Lebo Janka je tiež dosť vychudnutá a dva roky váži rovnako, dokonca mierne chudne 😒 . Tak ale to je iné - viac behá. Davidko je ešte moc malinký aby nejedol ☹
Som zvedavá, čo Vám povie MUDr. Držím palce 😉

rikarr
29. sep 2008

ahojte.... my sme mali akčný víkend..zateplovanie, návštevy švagra,prababky, netere -všetko oslavy ....no prababa dala viki darček k narodkám už (máme dalšie dádo doma) 😀 a viki je s neho hotová, všade ho vláči, pusinkuje,dáva mu cumel a aj mlieko ráno do neho pchala 😕 predpokladám že snami bude aj pri ranajkách a obede 😀 no utekám...lebo už ma ťahá preč.....

čo nové .....?????????

lienka a jani už je deťom lepšie??????

janette aké ikebany???z čoho aj ja chcem....

lienka55
29. sep 2008

Ahojte, my uz buvame zase,je strasne zly,upistany vobec sa to nemeni,bojim sa co mu je.

rikarr,berieme antibiotika na ten infekt moc.ciest a budeme ich zase dlhodobo brat,ved my ich berieme od narodenia len s malymi prestavkami lebo ten zapal sa mu stale opakuje.Myslim si ze mu este nieco je len neviem co?

sticker,a to malej predpisala dr.alebo si poziadala sama o ne?Nech to stoji co to stoji len aby mi ich predpisala.A aj ti pribrala s nich?Vies,ja si myslim ze on mi neje s tych antibiotik ved ked ich tak dlho papa,ci nema aj nieco zo zaludkom?Ved berieme aj homeopatikum Adulus Dophylus,no neviem sama.Ale myslim ze to by mu dr.uz davno zistila.Taky je bledy az priesvitny a slabucky. ☹ 😠 😢

Konecne pojdeme dnes von lebo som stale nieco mala a ukazuje sa aj celkom pekne pocasie. 😅 😀 🙂

miriamkac
29. sep 2008

Ahojte.
Tak my sa pridavame k tym chorym....my sme tiez na ATB... ☹ Petrik ma straaasny kaslik... 😉

lienka55 ked ti zostane z tych zakuskov...posli mi.... 😉
Davidkovi drzim palceky, nech sa vyzdravi co najskor.... ☹

sticker
29. sep 2008

Lienka - a nedávaš mu aj probiotiká? Tie veľmi pomáhajú, keď sa berú antibiotiká. Dokonca sa to odporúča dávať, aby nebolo telíčko moc zaťažené antb. Ja si tiež myslím, že mu nechutí z tých liekov ☹ . Mne sa Janka celkom rozjedla, tak sa vytiešam. Zajtra už ide do škôlky, tak som zvedavá, koľko tam zase vydrží. Ale vo štvrtok ide zase na B12.
A výtery - Janka ho mala dobrý, Julkin tam nebol. MUDr. si myslí, že jej niečo našli, lebo negatívne výsledky im prišli a ostatné nie. ale spravila im nové výtery a vo štvrtok budú už výsledky, tak som zvedavá.

lienka55
29. sep 2008

Janka spominala som uz ze berieme aj probiotika.A kolko tych B12 musi vybrat?Drzim palce aby boli vysledky ok. 🙂 🙂 🙂 😅 😅 😅

sticker
29. sep 2008

Bože, to som nepozorná 😅 ☹ Prepáč.
Neviem, koľko. Dala nám recept na jednu krabičku a som sa veru nepozerala, koľko ich je vo vnútri 😅 . Ale už má v sebe dve. To je raz za týždeň. Tento týždeň ideme na tretiu. 🙂

rikarr
30. sep 2008

ahojte

boože baby už sa blíži ..takto pred rokom som večer odchádzala do pôrodky

sticker
30. sep 2008

Ahoj Erika 🙂 Tak si tie pocity normálne vychutnaj 😉 Ja som na "rok" tiež spomínala, zimomriavky po tele a tak 😅 A to si bola dva dni v pôrodnici, kým sa to rozbehlo?

janette4
30. sep 2008

Ahojte baby.Prajem vám všetkým pekný dník.
To sme tu tuším jediný zdravý.aj keď malý mi stále kýcha.aj 3-krát za hodinu a vždy asi 4razy.Keď som to hovorila dr.,že stále kýcha,nijako to nekomentoval.Je to normálne?Prach moc doma nemáme, lebo sa snažím často upratovať,hlavne kvôli psovi.Myslíte, že mu môže vadiť tá srsť?Lebo tá aj keď sa stále vysáva a umýva,aj tak bude v tých kobercoch asi stále.A dosť často mi tak "chuchmavo" dýcha.Skúšala som mu odsávať soplík,ale nešlo mi to,najlepšie mu ho vyberiem vat.tyčinkami.

Erika, to robím také jesenné košíky s tými okrasnými tekvicami.Do košíka dám piaflor ado toho napichávam šípky, krušpán, všeliaké lístie,šišky,makovice a pod.Keď tam sem tam nalejem trochu vody,vydrží to až do Vianoc.Ja to ale nepolievam, mne sa to páči, aj keď to uschne.
My sa máme inak v pohode.Malý mal teraz blbú noc, ale nemôže byť každú noc fantastický.Stále sa naťahoval a šponoval.Asi sa nemohol vykakať a ani neprdkal.Ja neviem ako by som mu ešte pomohla. ☹ do mlieka mu dávam harmanček,dávam mu fenyklový čaj, aj ja sa ním nalievam,masírujem mu bruško aj chrbátik,dávam na bruško aj teplomer už som skúšala/nemôžem nájsť trubičku/, a aj tak mu to nepomohlo. ☹ ☹

sticker
30. sep 2008

Janett - a neuvažovala si ,že by si to predávala? 😕 😅
Inak, my sme s Jankou prvé tri roky bývali u našich a tam tiež bol psík - krátkosrstý a nikdy nebol žiadny problém. A tiež majú koberce. Podľa mňa to nebude tým. Skôr tým, že sa začalo kúriť. Veď mu striekaj Mar, Sterimar to je úplne super 🙂 😉
A vďaka za receptík 😵

janette4
30. sep 2008

Ahoj Jani.
On "chuchmal" aj v lete a hlavne v noci.Vďaka za radu, skúsim.
Nad predajom som neuvažovala,mám to len ako koníčka.Robím to len pre rodinu. 🙂

miriamkac
30. sep 2008

janette4 babatka "chuchmaju" alebo "chrapkaju" mne dokina vravela, ze pokial ti maly papa bez problemov (saje mliecko bez toho aby sa jedoval ze ma plny nostek) tak je to OK. Najlepsie to poznas ked papena 😉 . To "chrochtanie, chrapkanie a chuchmanie" je vybraciou makkeho podnebia. Babatkam trva, pokym sa im vyvinie a "stvrdne". 😉 Uvidis do roka to prejde. 😉 ....