Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

kaktusik007
13. okt 2010

@dadulka21 tak kedy to pojdeme kocikovat??? 😉

dada78
13. okt 2010

@janette4 no veru pozitívny vplyv to na Maťka malo 😀 my sme poobede ešte boli na Dubníku, chceli sme decká pofotiť s farebným lístim,ale tam je to ešte buď moc zelené alebo už úplne usušené 🙄 žiadne javorové listy 😕 tak aspoň bol výlet 🙂

čo sa týka poštoliek, ja som pocitovo balila, lebo ja sama som musela 9mesiacov nosiť Frejkovú perinku a bohužiaľ žijeme v pásme SK-ČR-PL-HUN kde sa problémy s pán.kĺbikami vyskytujú najčastejšie, ono je to fakt teraz od pôrodnice či balí alebo nebalí, na MY dávajú, niekde som čítala,že mali by robiť sono kĺbikov v pôrodnici a už tam sa dá určiť,či sa jadierko správne tvaruje. Zastávam ten názor,že 4 mesiace sa to dá vydržať aj s poštolkami, teraz robia už aj také pekné farebné 😀
@lienka55 o Alenke som čítala celú jej story, hrozne som si poplakala, taká statočná maminka, veľmi rada si pozerám jej diela, fakt šikulka !!!

a @matamurkova sa veru dávno neozvala, kuknem na FB 😉
dnes ideme do Lidla, je tam super akcia na všeličo na pečenie, napr. formičky, silk.fólia na pečenie aj taká čo je dobrá na prípravu marcipánu 😝 😝 😝 😝

janette4
13. okt 2010

ahojte kočky.
je to pravda,že po novom sa už poštolky sa už nemusia,platí to od februára tohto roku.Ja som dávala pri Matúškovi a
budem aj pri tomto.Kamarátka tiež dávala poctivo a aj tak to nemali dobre,malá musela nosiť také železá na nožičkách ☹ 😝

@ostrovcacka potom hoď foto obrazu,čo namaľoval tvoj manžel.Maľuje aj na objednávku,či len tak pre zábavu?

ja som si dala prať,lebo včera sa mi nechcelo a idem čosi uvariť.

ivet78
13. okt 2010

Ahojte babule, pridala som nejaké fotky, môžete nakuknuť...
@janette4 čo budeš variť, aj mna to čaká, lebo ked prídu hladošky zo školy, nech majú čo jesť, mne zostalo ešte jedna porcia na dnes, ale potom hlavne pre dievky a mangela...

janette4
13. okt 2010

@ivet78 len rizoto,polievka na dnes ešte je,tak tú až zajtra.

baby,ozaj,u nás sa stal zázrak.Malý mi po takmer roku začal zase jesť jogurty.taká som rada.najprv to síce bolo len v rámci vymýšľania na obed,aby nemusel spať,ale včera si vypýtal už aj na večeru.dúfam,že mu to vydrží.

ivet78
13. okt 2010

@janette4 no to je super jedlo, ale my sme mali v piatok, tak teraz musím niečo vymyslieť. Ja urobím aj polievku pri Mišku rajčinovú, tu strašne lubi a ešte niečo vymyslím...

lienka55
13. okt 2010

Ahojte babenky,
dnes mam opat veget,ale asi budem musiet nieco uvarit,vyprazany karfiol,tak narychlo.Nicoho sa mi nechce. 😝

@ostrovcacka Janka vobec sa nemusis a nemas sa za co ospravedlnovat.Ja keby som bola vedela co nas caka pri malom tak na to 3D idem,asi som to podcenila ale teraz to nenecham len tak. 😉

lienka55
13. okt 2010

@dada78 Ja som bola v pondelok skoro rano v Lidli na nakup,tiez som si dokupila silikonovu formu na maffiny,mala som iba jednu,a vselico ine.Ale teraz od stvrtka maju aj oblecenie,tak by som chcela ist malemu kupit rolaciky 2ks za 180sk.
Inak keby ste videli tie dvochodkyne co tam dokazu robit ,no hotova katasrofa,vobec neberu ohlad na to kto ide okolo nich,vrazaju s vozikmi jedna do druhej,preberaju tovar,predbiehaju sa. 😠
@janette4 my mame zase teraz na 3mes. zakazane mliecne vyrobky,kyslo mliec. vyrobky.No ale co mu nedam ked si pyta???

lienka55
13. okt 2010

Ozaj a poculi ste ako to vcera dopadlo s tym rodicovskym prispevkom??

janette4
13. okt 2010

@lienka55 a prečo máte zakázané?

ivet78
13. okt 2010

@lienka55 prečo nemôžete mliečne výrobky?
A ako to dopadlo, my zatial nemáme telku, tak ja len cez inernet pozerám správy, a toto som nejako nezachytila... ten rodičovský?..

lienka55
13. okt 2010

@janette4 ,@ivet78 ked bol maly este batola ,tak mu pri tych nasich tisicoch vysetreniach zistili,ze ma alergiu na bielkovinu krav. mlieka.Najprv som to aj dodrziavala ale potom postupne som zacala opat mu davat mliec.vyrobky.Nikto mi uz viac o tom viav nehovoril a neboli sme ani na dalsie kontrolne vysetrenia.
No a teraz sme boli este na gastre vysetreni a tam mu opat robili rozne vysetrenia ako celiakia,........a rozne ine a opat mal zvysene hodnoty pre bielkovinu krav. mlieka.Takze dr, nakazala vysadit na 3.mes.mliecne vyrobky,ale to sa uplne neda,on mi konecne tiez zacal jest jogurty,vypije salku mliecka-kavicky 😀 ,nestacim kupovat actimely,vypije aj tri ,styry.denne.

lienka55
13. okt 2010

a co sa tyka toho rodicovskeho tak mamickam ktore poberaju doteraz ten vyssi prispevok tak im ostava a od noveho roka ,ktore mamicky zacnu poberat tak budu mat juz ten nizsi,cize @janette4 to sa bude tykat asi aj nas.
Ako to budes mat ty ako sa ti to bude prelinat s Matuskovym prispevkom???

ivet78
13. okt 2010

@lienka55 oha to je teda dosť nepríjemné, niečo podobné má sesternica teraz z prvákom a jej pohrozili, že ak bude porušovať a bude piť mlieko a jogurty, že môže sa to prejaviť neskôr aj rakovinou zvierača. tak vám držím palce a nejako to zvládnite

lienka55
13. okt 2010

@ivet78 ale nam nestrasili nicim,a maly ani nema nejake vazne problemy,ani zazivacie ani ziadne ine. 😉

ivet78
13. okt 2010

@lienka55 to je dobre, ale malinkému to troška obmedzuj, nech si si istá, že si urobila pre jeho zdravie uplne všetko...

kaktusik007
13. okt 2010

@lienka55 my mame tiez alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a rozhodne by som to neriskovala, bez ohladu na to ci to ma rad alebo nie.... u nas proste mlieko bude do troch rokov tabu.... 😒
tato alergia ma ale jednu brutalnu vyhodu, clovek z nej vyrastie, cize casom je mozne skusit napr ten jogurt a podobne.... maly to zdedil po mne, ja mlieko nemozem ani citit, byva mi po nom zle, od mala (len vtedy vysvetlit mojej matke ze to kakao mi fakt robi zle bolo uplne nemozne) ale napriklad palacinky su v pohode a aj syry.... a tam to mlieko je tiez 🙂 ale presso s mliekom nehrozi, to by som potom musela si dat tak na hodku slofika co by ma brucho bolelo 😠

@ivet78 toto si nemyslim, prave jogurty su lahsie stravitelne v pripade tejto alergie....

ozaj, @lienka55 este jedna vec - na tie tri mesiace to vysad striktne, ide totiz o testy, samotne zlepsenie je mozne cakat asi az po mesiaci uplnej absencie bielkoviny kravskeho mlieka.... nema ekzem? hrosiu kozu? mokre spotene nohy? nebolieva ho brusko? hlava???

dadulka21
13. okt 2010

@kaktusik007 Kedy by ti to vyhovovalo??

moncika15
13. okt 2010

@kaktusik007
@dadulka21 pockajte aj na mna 😅

kaktusik007
13. okt 2010

@moncika15 a ty si kde teraz??? tu u nas v bytovke??? 😀 😀 😀

@dadulka21 alebo ideme kocikovat do mesta k moncike??????
kedy? no... len co sa maly vyspi, napapa, a ja sa obleciem 😀 orientacne tak 13,00 hod, mozno skor.... o 13,45 mame antibiotika.... len ja fakt neviem kedy, lebo spava velmi rozne, raz 15 minut, potom 2 hodiny... 😉

kaktusik007
13. okt 2010

@moncika15
@dadulka21 a to mesto myslim vazne, aj ked zase... ty mas dve deti, tak to neviem ci dame tri autosedacky do fabie 😒

moncika15
13. okt 2010

@kaktusik007 nie pecem pudingos 😅 a este mam zatial kocik prazdny tak
nie som v meste 😅 byvam opacnym smerom

kaktusik007
13. okt 2010

@moncika15 a kde?, pockaaaaj.... h orka???? ci???

moncika15
13. okt 2010

@kaktusik007 keby ma dada neodradila tak som tiez vasa suseda 😀

kaktusik007
13. okt 2010

@moncika15 v ich byte??? alebo v inom??? 😉 a cimze ta odradila prosim ta???? 😝

dadulka21
13. okt 2010

@kaktusik007 Presne ako naša malá, ten sa tiež nevyspí poriadne 🙂
A ako sa do mesta dostanem 😉 Jasne môžeme ísť aj o tej 13,45 hod, malého som dala teraz spať

moncika15
13. okt 2010

@kaktusik007 no 🙂 mne sa do punta tiez zmesita autosedacky 😉

moncika15
13. okt 2010

preco som este furt neporodila?! 😠 🙄

kaktusik007
13. okt 2010

@dadulka21 sak Lola je pod oknom, bez nej by som si byvanie v kocovciach teda fakt nevedela absolutne predstavit....

pre vysvetlenie - Lola je moje auticko 😀

dadulka21
13. okt 2010

@moncika15 máme počkať až kým porodíš 😉