Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

kaktusik007
15. okt 2010

@kaktusik007 ako likvidator poistnych udalosti povinneho zmluvneho poistenia

kaktusik007
15. okt 2010

@moncika15 to patrilo tebe 😀

moncika15
15. okt 2010

@kaktusik007 vpohode ved si pokecaj aj so sebou aj ja tak lubim 😀 😀 😀

lulu723
15. okt 2010

tu su nejake fotky zo stretka ale je ich malinko a na Zanku som nejako zabudla a na fotkach chyba.takze Zanka prepac nejako mi to vypadlo ta odfotit 😅

dada78
15. okt 2010

@moncika15 rozhodne treba použiť škrupinku na prevoz, švagriná nech si naštuduje zákony a tiež dôvody prečo sa autosedačky zaviedli. Pokiaľ nemáš kočíkovú vaničku prispôsobenú na pevné uchytenie v aute s pásmi,tak len škrupinka a to že je schúlene ??? veď oni takú polohu milujú - poznajú to z bruška a dokonca keď mávajú koliky sa odporúča dieťatko schúliť do takej polohy. 😉 😉 😉 veď aj my to robíme,keď nás bolí brucho

dada78
15. okt 2010

@mariro aj ja som Ťa rada spoznala, vieš čo mala som pocit,že Ťa od niekade poznám 😅 fakt sympošky všetky 😉 😉 😉
@moncika15 krásna postieľka,to sa bude super spinkať 😵 😵 😵

mariro
15. okt 2010

@moncika15 -jednoznacne do auta vajicko,ci skrupinku,toto by som ako ani neriesila,fakt.Bez komentara.Pre nieco to asi vymysleli,takze nie je co riesit. 🙂

@dada78 no veru neviem odkial by sme sa mohli poznat....co ja viem...resp.sa niekde vidiet 🙂

dada78
15. okt 2010

@mariro a napadlo ma,že budeš mať júnovčiatko ako je Maťko,tak si mohla vidieť,čo Ťa za dva roky čaká 😵 😵 😵

ostrovcacka
15. okt 2010

Ahojte nestiham, rano odchadzame o pol siestej z domu a este som dnes varila aby nasi mali nie ze by mama nenavarila ale nech sa radsej venuje malej, Zanka obrazy su obrakslovane ale vacsinu svoje diela,Leni ja si tak isto myslim ze budes mat chlapca neviem preco ved uvidime ale zelam ti dievcatko ale v podstate hlavne je aby boli deticky zdrave vsak?
@moncika15 krasna postielka a ja mam na tu autosedacku taky isty nazor ako kaktusik a Dadka, nasa mala tam vzdy mrnkala nechcela tam byt ale ja som ju nikdy odtial nevybrala a najlepsie je ked si zvykne hned od malinka a hlavne ide o bezpecie!!!!!!!!!!!!!! ked bola nasa mala uplne malinka tak som ju tiez podkladala plienkami alebo malou dekou tak ako kaktusik,svagrinej nic nehovor a urob si podla seba bude to vase babatko nie jej! Este ideme rychlo nahzadzat veci do auta aby sme nemuseli rano, ja som nedavala piect tortu k svadbe ale dali sme trubicky samrole mame jedneho muza co ich robi tu na okoli perfektne ano presne tak muz a kazdy kto ochutna tie jeho hovori ze su super´, pokupila som aj kopu drobnosti pre ludi ktorych tam poznam a ktorych chceme v nedelu cestou domov navstivit dievcence uz sa nemôzem dockat, len chuda Vanesik snad to vydrzi to bude prva noc bez nas ☹ a vlastne aj my bez nej 😎 tak sa tu majte krasne vela toho nenapiste radsej sa venujte svojim polovickam pekne cez vikend aby som potom nemala s Jarabickou vela citania ahojte cmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuk

moncika15
15. okt 2010

@ostrovcacka neviem si to ncelkom predstavit ako podkladate babatko tymi plienkami alebo dekou 😕

mariro
16. okt 2010

@dada78 -ozaj 😉 ,ale jaky je Matko sikovny,taky mrnus a beha jak sidlo 😉 .To a mi paci na detickach,ked su take sikulky, a on veru je sikulka 😉

kaktusik007
16. okt 2010

@moncika15 vyberies z autosedacky novorodenecku vlozku.... do tej najhlbsej casti (ktora je v podstate sikma) jemne naskladas cokolvek, aj utierky 😀 - proste tak, aby ti to vytvorilo rovinu, aby si eliminovala to zahnutie tam..... no a potom das na to novorodenecku vlozku - ta vyrovna pripadne nezrovnalosti a zaroven aj je makka..... ak nerozumies, tak pridi, ukazem :D

moncika15
16. okt 2010

@kaktusik007 musim skusit nazorne. len neviem kde zoberem tu novorodenecku vlozku 😅

inak ahojte 😀
prave skladam cestovnu postielku v obyvacke a snazim sa vytvorit zivotny priestor vhodny pre nas aj pre drobca 😨

janette4
16. okt 2010

ahojte.

@moncika15 novorodeneckú vložku máš v škrupinke,je to tá vrchná vrstva,na ktorej bábo leží.potom keď podrastie,sa dá vybrať,aby tam malo viac miesta.čo sa týka prenosu z pôrodnice,my sme viezli vo vaničke z kočíka,lebo sme nemali ešte kúpenú a my sme to mali 15min.cesty,ale teraz pôjdeme určite v škrupinke.Švagrinú si nevšímaj.nech si svoje dieťa vozí v čom chce,detičkám taká poloha nevadí,lebo skrčené sú aj v brušku.tak či tak pôjdete o týždeň,dva na očkovanie proti tbc,takže stejnak budete musieť ísť v autosedačke.

my sme boli doobeda na nákup,ale prišla som hrozne unavená.je zmena počasia,hrozne ma bolí tá chrbtica,chodím jak kripel.teraz chcem s ním ísť ešte von,kým neprší,ale asi pôjdeme len k susede na hupačky,dlhšiu trasu už dnes nezvládam.Manžo dal variť huspeninu a išiel mi do hôr na čečinu,musím pomaly začať,lebo mám objednávku na 10vencov,plus pre nás 4. 😝

moncika15
16. okt 2010

@janette4 uz som bola pozriet na vajicko a fak je tam nieco co sa da dat neskor prec a vyzera to ze je to pre novorodenca 😀 keby ste mi nepovedali tak ani neviem co to je 😅
ja mam dr 20metrov od domu takze to nebudem brat asi ani kocik nex mi ho tam potom ktosi neucoruje 😠
inak baby toto ma velmi zaujima ako to robite s kocikmi ked niekam idete? napr na nakupy, k dr, po uradox? pustia vas do vnutra aj s kocikokm? 😅 urcite sa neda vzdy zariadit aby ho mal kto vonku strazit 😒 mama mi hovorila, ze ked bol moj brat babatko (31) tak vtedy pred kazdym obxodom revalo v kociku decko 😀 ked uz som bola babatko ja(24) tak vtedy uz sa vela ludi neodvazilo nexat kocik pred obxodom lebo sa zacali dievcatkam kradnut nausnicky a v dnesnej dobe musis byt velmi odvazna a dvoverciva aby so ho tam nexala 🙄 ked ti neukradnu kocik aj s babatkom tak aspon deku potiahnu 🙄

janette4
16. okt 2010

@moncika15 to je fajn,že máš dr.20m od domu,ale na očkovanie proti tbc sa chodí tam,kde sa narodilo.
ja beriem kočík takmer všade so sebou.do obchodov,kde sa nedá,ale nemôžu ísť kočíky,jednoducho nejdem.na úrady chodím tiež s kočíkom,takisto po doktoroch.ja osobne nemám odvahu nechať kočík s dieťaťom vonku a ísť do obchodu.

janette4
16. okt 2010

baby,a kde ste dnes všetky?
ja robím koláč,krpec nervačí tata a mňa z nich už bolí hlava,bože,nech už je aspoň 21hodín,nech ide konečne spať 😝

moncika15
16. okt 2010

@janette4 myslela som kocik bez decka 😉

janette4
16. okt 2010

akob ez decka?zobrať mimino na ruky a kočík vonku?a ako si nakúpim s deckom na rukách? 😨 ja ho trepem všade so sebou a nákup dávam na kočík

moncika15
16. okt 2010

@janette4 vidim ze si podrazdena ale aj tak dakujem za odpoved 😉

janette4
16. okt 2010

@moncika15 neni som podráždená,len som nepochopila ako si to myslela 😉

janette4
16. okt 2010

@moncika15 a čo sa u dr.týka,keĎ ideš na poradňu,je tam x ďalších kočíkov,takže to by si asi nikto netrúfol z neho niečo ukradnúť,lebo nemôže vedieť,koho to je kočík.a vlastne u dr.je takmer vždy niekoľko ľudí v čakárni,tak neviem,či by mal niekto tú drzosť pred druhým odtiaľ niečo zobrať.
Na úrady sa trepem až do kancelárie,pokiaľ sa dá a keĎ nie,nechám ho tesne pred ňou

moncika15
16. okt 2010

@janette4 musi to byt ostara s tym kocarom 😒 a v tescu, bille,lidli.... nerobia problemi ze s kcikom sa do vnutra nemoze? bo v pn v tescu jednu tehulu vyhodili 😠

janette4
16. okt 2010

@moncika15 zatiaľ sa mi nestalo.akurát u nás v jednom obchode po mne bezpečák chcel,aby som si zobrala malý košík do ruky,to bolo v zime,na kočíku igelit s kopou snehu,môj dáždnik a ten debil chcel po mne ešte košík.tak som mu povedala,nech si ho vezme sám a prechádza sa s ním po predajni,ja ho nemám kde mať.a že nikde nevidím písomný oznam,že je to povinné.to platilo iba pre mamičky s kočíkmi,ostatný mali vozíky.

janette4
16. okt 2010

@moncika15 no občas je to veru oštara,napr.keď sú tam aspoň dvoje dvere alebo neviemkoľko schodov a pod.

moncika15
16. okt 2010

@janette4 a nakup davas na kocik ci pod kocik do toho prestoru na nakup? v takyx pripadox je tusim rozumnejsie kocik nebrat a radsej do velkeho vozika dat autosedacku s babom 😖

moncika15
16. okt 2010

@janette4 uz sa tesim 😅 😀 ja mam ostaru aj s kabelkou a nebodaj ked mam este igelitku tak konec.... to potom neviem kde mi hlava stoji 😅

rikarr
16. okt 2010

@kaktusik007 neni zač

rikarr
16. okt 2010

@moncika15 moja kašli na švagrinu, ja som obe decka viezla domov autosedačke-vajičku, akože cesta trva chvilu, neni tam tri hodiny a je to určite bezpečnejšie ako taška z kočika za ktoru po prve dostaneš pokutu a po druhe neni bezpečnostne schcvalená, stačí nejaký blbeček na ceste a potom sa možeš švagrinej dakovať za rozumy...pekne tak ako treba, vajičko je vyvinuté pre detičky od 0 do cca 9 mes. tak nech nevymyšla jej odkazujem

moncika15
16. okt 2010

@rikarr 😉 ja som nad vajicko ani nezapoxybovala ale v tej xvyli ked mi to povedala som si pripadala ako krkavcia mater co nexa svoje novodedene babatko trpiet v sedacke 😠