Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

natsa
18. okt 2010

Ahojte tak som znova tu medzi vami.pomali sa vysporiadavam zo zármutku.život ide dalej ostavaju mi iba prijemne spomienky ktoré nosím v srdci.Neviem čo je tu nové tak mi to v kratkosti zhrnte aby som vedela o čom točíte.

mariro
18. okt 2010

@bubulka722 a apropo mne sa tvoje prispevky nezdaju vobec tvrde ako pise @lienka55...podla mna si len vyjadrila svoj nazor ,tak ako ho mame i kazda jedna z nas 😉 , nase zdravotnictvo sa mi nezda az na takej zlej urovni a mozem porovnat napr. s Anglickom ci Rakuskom.Niektore veci su lepsie tam a niektore zasa lepsie tu.V Anglicku napr. na nejake odborne vysetrenie napr. na sono cakas na termin,alebo ine nejake odborne veci...preco vsetci co su vonku aj doletia na lietadle na SK aby vsetko absolvovali doma .Ja som sice bola v nemocnici -porodnici davno..uz vyse 15 rokov ale uz v tej dobe som bola spokojna,velka starostlivost a pravidelna kontrola i v noci ,kedze som mala zvyseny tlak.A teda rozne nazory boli na TN nemocnicu.Ja nemozem povedat nic zle.I potom som bola s jednym malym v nemocnici v TN a potom i v BA.Mozno som mala iba stastie???
A co sa tyka toho ci nieco chcem, tak si otvorim hubenku a vecinou dostanem co chcem, resp. co nechcem odmietnem.
Neviem...ale nemyslim ze by to bolo az take zle u nas.A alternativny porod by som ja urcite teda nechcela,z mojej strany by to bol hazard,predsa len verim tym lekarom a tie diplomy asi pre nieco maju ,taka mudra zasa nie som.
Samozrejme nejake tie vysetrenia co treba absolvovat su nutne...a choroby a virusy su vsade...je to o imunite, dostat ich mozeme hocikde,aj doma .Toto jednoducho povazujem za nutnost 😉
Ja myslim, ze tu len piseme o svojicjh nazoroch a je to len rozsirenie obzoru nasho ako to vnimaju ine mamicky.Pre mna zaujimave citanie a nemam pocit niekomu vyvracat jeho myslienky alebo nazory.
V zivote je dolezite naucit sa respektovat inych a to ja robim. 😉

janette4
18. okt 2010

@mariro krásne si to napísala

@natsa Ivetka,vitaj späť.ako sa darí?asi v rámci možností,že?Danko ako?zdravý?

my sme boli vonku,ale len niečo vyše hodiny,je tam riadna kosa.Krpec dnes spal niečo vyše hodiny,už o štvrť na3 bol vyspaný,myslela som,že výnimočne pôjdeme skôr von a prd.mladý pán chcel pozerať krtka,tak sme zas išli až o 5.ale kvety som stihla kúpiť.ozaj baby,nemáte niektorá napálené rozprávky o krtkovi?my sme jedno dvd stratili,druhé už nechce načítať,tak ho doškriabal,tak pozerá dokola len jedno. 😒

mariro
18. okt 2010

@natsa - ahoj Ivetka,sme ta veru spominali 🙂 ,vitaj 😉

@janette4 😉

lienka55
18. okt 2010

@bubulka722 no u nas je na dennodennom poriadku vyberanie mena pre chlapca,to nie je stale iste na 100% ale pre dievcatko uz mame ,to si vybral manzel.A inak my uz vieme co to bude ,takze cakat nemusime,len je to prekvapenie pre vsetkych. 😉
a vy sa poznate s @mariro ??

lienka55
18. okt 2010

@mariro zase az tak doslova som nemylsela tie bubulkyne slova ze su tvrde 😉 ,to bolo obrazne povedane preto boli v uvodzovkach. 😉

lulu723
18. okt 2010

@moncika15 nie Moni nepisala 😉 ale jedna holka co tam bola somnou ho este pred porodom dala nejakej vrchnej sestre a myslela si,ze ho zahodila.mala tam napriklad napisane,ze sa chce zucastnit vsetkych vysetreni co budu robit malej a normalne za nu potom dosli,ze nech ide snimi.takze v TN si zacinaju na porodny plan zvykat 😉

lienka55
18. okt 2010

@natsa Ivetka vitaj opat medzi nami,dufam,ze uz je aspon trosku lepsie. 😉

moncika15
18. okt 2010

pozeram ze dnes tu je zas bojova nalada 😀

@natsa ahoj spat 😵 tesim sa ze sa zo zarmutku pomaly dostavas

@lulu723 urciteto sestricky na sesterni patricne okomentovali ( 😀 )ale co mali robit ked im ho dala 🙂 takze teba mata prilozili hned po porode z hlavacikovej inaciativy?

lulu723
18. okt 2010

@moncika15 no neviem ci z Hlavacikovej,ale to hned jak ma dosil pricupitala sestricka a uz mi ho davala na cecek a on jak divy zacal tahat a nastastie mu to zostalo doteraz.on je strasne krasny ked papa z ceciku a strasne si to vychutnavam.a dnes som sa snim vypravala a tak sa na mna pozeral a zacal sa usmievat 😵 ja by som ho aj rozpucila od tolkej lasky 😀

a inac ucim ho uz na postielku a,aby sam zaspaval.kdesi som citala,ze babetko sa ma davat do postielky este ked tvrdo nespi,aby si uvedomil,ze nech zaspava sam,ale to jak zacne plakat uz tam aj letim a pohladkam ho dam dudku a idem zase spat.niekedy za nim idem aj 5x dokym zaspi,ale zatial sa dari 😉

mariro
18. okt 2010

@lienka55 -ano pozname sa s Lubicou 🙂 ,a ja som tym tiez nemyslela nic ,akoze tvrde...ja som pochopila ze si jej tym dala sympatie 😉 ,nepripadami to nic neobvykle ze ma ine nazory ako kopec ludi,lebo ako som uz pisala ,mame vsetky rozne nazory vzhladom na to co sme prezili a mame na to dovody mysliet tak alebo inak,nieco nas k tomu vedie. 😉
Je to len o kazdej z nas ci sa boji nahlas povedat svoj nazor bez ohladu na to co si o nas niekto pomysli,lebo tak ako si ty pisala sa mi pacilo o tom prikyvovani na hocico co tu kto napise, resp. sme vsetky dobre matky a tiez vychovavame deti a nemusi na nikto hodnotit ci je to dobre alebo nie,tusim na kaktusik si to pisala 😀 .To bol tiez dobry postreh,suhlasim s tebou.

@moncika15 - to sa ti zda...ziadna bojova nalada,predsa si moze kazda napisat svoj nazor, a nie len prikyvkavat,ved toto je skola zivota,kopec informaci a postojov roznych ludi,o to predsa v zivote ide.

natsa
18. okt 2010

No snažím sa.no je mi luto odca.ostal sám mi dve sme preč.ale volám mu skoro každý den aj sa snaží robit niečo aby neprepadol melancholii.Chodí každy den na hrob.Doposial si kladiem otazku že prečo práve moja mama ved bola ešte mladá.No kamarátka mi povedala že bol jej čas že to už neovplivním.viem o čom hovorí pretože ona už nemá ani jedneho z rodičov a o mamu prišla velmi skoro.No nezabudnem ako mi umierala pred očami.vždy som si hovorila že umrie ako stará babička.
No dnes sme boli danka odfotit tuto v fotoslužbe ale fotkami sa radšej nebudem chválit pretože hádam ked som bola ja malá tak boli peknejšie.Dnes som myslela že ho roztrhnem dnes exceloval,stále robil naprotiven samu hnusobu,ked mu niečo zakážem tak ma nepočuva alebo mi dá facku.
Tuším stetu mali akusi zvadu.

rikarr
18. okt 2010

ahojteeeeee

moncika pri malej mi bol krpala-ten tam tušim už neni a pri malom som mala kaščaka -obaja boli super

a neviem koho som to už potešila ale ano v tn hned po porode ak su neni koplikacie vam babeno daju hned také fialové alebo sa vas spytaju či ho maju najskor obliecť a podobne...ja som bola fakt spokojná na 99% 1% sthavam za stravu -bolo jej malo 😀 😎 predsalen kojacej matke treba trocha viac papania.

baby uzavrtie už tuto temu ---je vas tu vela každa ma za sebou niečo iné a každa si utovrila svoj nazor a bodka.

natsa -vitaj, som rada že pomaly sa dostavaš do kolobehu 😉

rikarr
18. okt 2010

@natsa kde v dome služieb či kde?

lienka55
18. okt 2010

@natsa Ivetka ziadna zvada ,len som si povedala co si myslim a na tom nie je nic zle.Mozno sme tu fakt neni zvyknute si otvorit trosku usta. 😉
@rikarr aku temu myslis uzatvorit Nove Mesto a oklie??? 😀 ale to by sme si uz nemohli pisat. 😉

natsa
18. okt 2010

@rikarr no u málka hore na námestí.
Dievčence no nevadte sa.je jasné že každá máme ine predstavy.lahké je napísat no ťažke je to povedat do očí.ja som zatial z našim zdravotnictvom nemala problem.čo som sa rozprávala z kamošku tak ta rodila v anglicku a tá mi hovorila že tam je to dost zle.je tam normálne rodit doma tam sa akosi z tým neseru.rodila v nemocnici.na druhý den ju šikovali domov,nič jej neukázali ani maleho neokupali.ked som jej povedala ako je to v TN tak žasla.ked chcela ist gynekologovy tak išla za obvodným až ten ju poslal ked to uznal za vhodné.Akurát hovorila že sa jej páčilo že sa tam dlho nečaká objedná sa telefonicky a aj na tu hodinu ju zoberu.

natsa
18. okt 2010

@mariro inak gratulujem mi ešte stále nič.sice som nemala naladu na nejake akrobacie v spálni 😀

rikarr
18. okt 2010

@lienka55 nieeeee to nie ale tuto debatu o nazoroch, je jasne že budu rozne

@natsa no u maleka som chcela dať fotiť malu ked mala rok a nikdy v živote už, potom som bola v dome služieb a tam to bola pohoda...aj foto krajšie..u maleka mala revala lebo všetko rychlo rychlo a mala bola vydesená a revala tam a aj fotky otras a dole uplná pohoda, nechal ju nech sa pohra,povybera hračky ake chce a fotil za pochodu....teraz tam chcem ist s oboma, potrebujem vikin portret do ramu nad schody k trom rokom a a spolu ich nejako odfotiť

ostrovcacka
18. okt 2010

Ahojte tak vy ste toho tu dnes popiiiiiiiiiiiiiiiisali, ja sa uz nebudem vyjadrovat k téme kedze je uz za nou bodka.
@natsa ahojček kedy dame stretko? co takto v stredu alebo vo stvrtok aj Jarabicka je uz doma mala by si na nas chut my by sme ta hadam troha rozveselili!!!!!!!!!!!!!!!! Co ty na to a aj vy ostatne?Vitam ta Bubulka, neviem ci si to tu niekde pisala alebo som to ja prepasla ale nemohla by si nam napisat o sebe nieco vidim ze niektore ta tu poznaju ale ostatne zasa asi nie tak napis nieco o sebe teda ak mas chut a ak chces!
@janette4 prosim ta ak budes vediet o neakom kurze na to aranzovanie aj ja by som sa rada niekam prihlasila daj prosim potom vediet! dakujem, dievcence neviete nic o nasej novej Lubinanke Matke Murkovej? vôbec uz sem nechodi snad je vsetko o.k.

rikarr
18. okt 2010

murkova za slobodna?

ostrovcacka
18. okt 2010

@natsa kamoska sa tam bola davat tiez fotit ked bola tehu aj s svojim ale tiez nebola spokojna zaplatila hrozne peniaze a skoro vôbec nie je ani vidiet ze bola tehotna

rikarr
18. okt 2010

jaj ivetka zajtra uroč nebudem v centre lebo idem na melir ale streda to istí,musim ist vyzbierať peniažky lebo sme naobjednavali z katalogu vela veci tak nech to mam čim zaplatiť

ostrovcacka
18. okt 2010

@rikarr ja neviem ci sa tak volala za slobodna ale pisala si tu s nami pred nedavnom a mala to tak napisane pri mene je zo St. Turej a prerabaju si tu u nas v Lubine domcek a caka babatko uz neviem presne kedy, a uz davno sa neozvala tak ci o nej niektora Turanka neviete

rikarr
18. okt 2010

@ostrovcacka ja poznam matu murkovu čo so mnou robila v meste a mala syna a byvala v meste a muž sa vola rasto tušim

natsa
18. okt 2010

no ja som za samozrejme že mám na vás chut babulky moje.napíšte BABENKY KEDY TO KTOREJ VYHOVUJE.čo pojdeme tuto do centra?

ostrovcacka
18. okt 2010
ostrovcacka
18. okt 2010

Tuto prikladam par fotiek zo svadby ta kytica co je na tom cervenom aute a ta co je tam tak vela ruzi ta bola tiez na druhom svadobnom aute tak tie som si doniesla domov dostala som ich od novomanzelov tak tu z ruzami mam cez cely stolik v obyvacke a tu druhu som musela rozobrat pretoze tie kalie mali dost dlhe stopky a boli poprelamovane tak som si t naaranzovala do styroch váz a mam to tu v kuchyni tak sa vytesujem

ostrovcacka
18. okt 2010

@rikarr to asi bude druha pretoze tato co ja viem caka prve babatko
@natsa som rada ze si na to tak rychle zareagovala teraz uz len aby sa aj dalsie pridali a mohli by sme ist do toho MC bolo tam super teda ak vybavis, mne by to vyhovovalo v stredu alebo vo stvrtok tak o tej stvrtej a co vy ostatne??????????????????

natsa
18. okt 2010

😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 BABULE PLANUJE SA STRETKO V MC V STREDU ALEBO VO STVRTOK NAPISTE KTORE MOZETE 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

natsa
18. okt 2010

@ostrovcacka si tam velmi pekná