Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

janette4
29. nov 2008

ahojte,pekný deň vám prajem,aj keď vonku je počasie pod psa. ☹

Čo budete cez víkend robiť?Ja som práve uložila malého spinkať,takže môžem koníkovať,lebo pred chvíľou som doupratovala, a ešte ,mi perie pračka.rozmýšľam, či pôjdeme dnes von,keď je tam tak hnusno.uvidím podľa nálady.Zajtra ideme kamoške do Kostoľan.

sticker
29. nov 2008

No mne sa teda dnes vôbec nič nechce, len by som spala. Julik vôbec nespala dlhšie, aj keď šla spať neskôr - klasicky o šiestej už revala 😒 A tým ako je vonku sa mi chce v kuse spať. Ale aspoň som sa dokopala spraviť službu v baráku dolu. Čo bolo podľa mňa aj tak zbytočné, keďže sa tam prerába a všade samý polystyrén 😠

rikarr
29. nov 2008

ahojte

foto som upravovala v gimpe 😉 pridala som iskrenie

dnes je lenivo aj u nás vstávali sme o 8,00 a o 9 sme sa skotúlali z postele, ja som šla na nákup a spravila som len adv. veniec 😒 inak nič....ani sa mi nechce

lienka55
29. nov 2008

Ahojte,
tak my sme dnes doobeda zabijali tych moriakov teda nie ja ale prisli mi pomoct sestra s mamou,a ja s malym som upratovala donekonecna 😠 ,lebo co som upratala tak maly to rozhadzal, ale to asi poznate. 😀 😀 😀
Potom o 13.30h sme boli na urade na privitani novych obciankov za rok 2007 a 2008.Dostali sme darceky. 🙂
No a potom som este doma pospratovala a upiekla zakusok.Teraz idem okupat maleho a dufam ze zaspi lebo malo spal.
Vyzdobila som uz byt takze Vianoce mozu prist.

rikarr
29. nov 2008

jani? ako si vyzdobila byt????

ja mám zatial iba kúpené nálepky na okná do detských izieb. balkon ovešáme vetvičkami + sviečky ale dom????vo vnútri neviem ako vyzdobím

janette4
29. nov 2008

ahojte.my sme nakoniec ani neboli vonku,bolo otrasne a malý aj tak dlho spal.potom prišiel môj otec, bláznil sa s malým.ten mi dnes zaspal hneď po kúpaní,ani papať nechcel.po pol hodine sa ale zobudil, asi si spomenul,že nejedol.
😀 teraz si tam vykecáva.

ozaj, môže sa mi vyhádzať z uvarenej mrkvy, keď mrkvová šťava mu nerobila nič? 😕 My sme dnes jedli prvý krát uvarenú mrkvičku a zdá sa mi,že má na tváričke také malé pupienka. 😨

sticker
29. nov 2008

No v obývačke som len nastriekala ten sneh v spreji a na parapet som dala taký vianočný vláčik, sviečky, zvončeky a takú reťaz a na radiátor som dala také malé vianočné ponožky 🙂
A do detských som dala nálepky, ale aj sneh a do kuchyne dávam na okná také zvončeky + sneh a tam je na parapete hrajúci a pohybujúci sa Dedo Mráz. A Janka má v izbe malý svietiaci stromček a na poličkách tiež trochu "Vianoc" 😅 😀 . Ešte dám asi v pondelok na dvere vyzdobenú hviezdu a toť vsjo.
A som celkom milo prekvapená, že Julka vôbec nič nechytá a ani ten Jankin stromček ju neláka. Povedala som jej, že to nesmie, ale aj tak ju to nejako nelákalo. Aspoň dúfam 🙂

rikarr
29. nov 2008

janete nemá to od sliniek +cumlík a zima ...niekedy sa to robieva aj zo slín.

jani tak to si hodne pozdobila...nooo my dolu radiatory nemáme takže tam nič nemôžem dať ale mám veľké okná obývačkové a neviem čo do nich ...striekať ich nechcem ani lepiť......

na terasové dvere som polepila vločky snehové,na stole v kuchyni je ruža vianočná, minulý rok som obložila bar vetvičkami a ozdobami ale tento rok muž zahlásil že ho už dokončí tak obkladať pekné už nebudem, na krb položím anjelika sádrového a také zvončeky asi ...neviem chýba mi girlanda asi si ju kuúpim ....nejak ma nekope múza ale neni su ani prachy tak asi preto 😀

no nič idem pohľadnicu mikulášsku dokončiť 😉

janette4
29. nov 2008

erika akú mikulášsku pohľadnicu robíš,z fotky?

sticker
30. nov 2008

Ahojte 🙂 Erika mne sa tento rok tiež zdalo, že nemám tú pravú náladu na zdobenie, ale kvôli Jaje som sa dokopala. Dokonca, keď som to ozdobila, tak som z toho nemala až takú radosť ako som čakala 😕 😅
Asi je to tým, že oproti minulému roku mám viac roboty. Predsa len, Julka zväčša spala, alebo sedkala v kľude. Teraz aj upratujem po dvoch, aj máme viac obývateľných izieb, oproti minulému roku 😀
No, idem kuchtiť, aby sme nepomreli od hladu 🙂
Ja sa zase neprinútim robiť také pekné pohľadnice. Ale ani neviem upravovať fotky, tak to preto. A čas učiť sa to nemám ☹
Potom hoď do albumu, keď to už nebude tajomstvo 😉

lienka55
30. nov 2008

Ahojte,
ja uz mam navarene,len dorobim ryzu aby bola cerstva.Cakame na nasho tatina, v piatok prisiel zo sluzobky a hned utekali z roboty na chatu. 😠 😠

Jani tak to ti zavidim ze Julka sa ti ani nedotkne vyzdoby.To u nas mam vsetko poposuvane dalej/takze to nie je celkom na svojom mieste/ lebo cim viacej hovorim nemozes, tak tym viacej to David chyta. 😠 Inak vcera som mala Ficela s jednym chlapom. 😝

Poobede si pojdem lahnut s malym a potom vynsovat svokrovi.

mirkaff
30. nov 2008

tak vam prajem pekny vecer 🙂 nas drobec je okupany,teraz sa gula po posteli,na jednej strane martinka na druhej MM,lebo hned by bol na zemi,no my sme spravili malemu meninovu vyzdobu,teda hlavne MM,az ma prekvapil ako to pekne vyzdobil,,okolo klenby sme mu nalepili napis VESELE MENINKY,pismenka sme urobili s Martinku a s lepiacou paskou prilepili.no a MM fukal 18 balonov a tie tiez paskou prilepil striedavo na plafon,ale vyzdoba bola v kuchyni,kedze obyvka neni este celkom obyvku..lenka55 vcera som tam ocakavala vacsiu ucast,sice to s tym casom poondieli,a my sme to tiez len len stihli 🙂 maly dostal 7plisakov,ako keby sa vsetci dohodli,no teda plus 4auta,a peniaze od nasich a od krstnych 🙂 tak teraz nevie ktoreho plysaka skor "spapat" 🙂 my sme mu kupili take hasicske auto,oblecenie a supravu na papanie-tanierik a salku,len smola je to porcelanove tak to bude nanho este dlho cakat 😒 a aky ste maly dnes dnik vy???

sticker
30. nov 2008

Fíha Leni, tak sám pán "veľký" prišiel. Tak to budete mať super kvalitne spravené 😀 U nás boli dnes rumuni. Také to bolo nepríjemné, bo ja som nevedela, že sú a kuchtila som o dušu, cd mi tam vyhrávalo, svetlo zapnuté a tak som sa zľakla keď zrazu tieň a to majster. Ako vo výklade som sa cítila, no ale musela som to dovariť 😀
Dnes som neplánovane stihla umyť linku hore - tam sadá najviac mastnoty a prachu tak to aj tak šlo dolu. A to tu bývame rok 😠 . Ešte umyť linku vo vnútri a vonku a kuchuňu môžem vyškrtnúť zo zoznamu predvianočného upratovania 🙂
A Mirka malému oslávencovi prajem všetko naj, hlavne zdravíčko a kopec energie na huncútstva. A nie aj veľký má meninky? 🙂 😉

lienka55
30. nov 2008

My uz sme doma,pred telkou mm veceria a maleho som sla uspavat a nie a nie zaspat,tak tu pobehuje okolo nas. 😠 ☹ Predchvilkou padol a reval a ko ,,pavian,,tak som ho uz konecne ulozila.To je tak ked sa vymysla.
Tento tyzden budem mat zase perny aj ked uz bude mm doma,konecne!!!

mirkaff ten cas bol blby,aj ja som cakala ze tam bude vacsia ucast.Smola tich co neprisli.

Jani horsie by bolo keby si bola v tom vyklade v spodnom pradle 😀 😀 😀 ,to by prestali aj robit. 😀

sticker
30. nov 2008

Leni - ja byť v spodnom prádle, tak spadne z lešenia :-d 😀 😀
A už idem spať, posunula som to tak ahojte zajtra 🙂

lienka55
1. dec 2008

Ahojky,
dnes mame este volno,zajtra ideme do poradne,som zvedava kolko vazime lebo od piatka mi nic neje. 😠 Ma naliate vsetky zuby a dalsi mame vonku 😀 ,ale nemyslim si ze to je zubami.Uvidime co povie dr. 😉 😉

Jani urcite by nespadol z lesenia skor by sa ho drzal ako ,,repic,, 😀 aby videl co najviac.Mam majstrov,bol tu aj Ficel a povedal mm ze dnes to bude hotove o com straaaaaaaasne pochybujem!!! 😒

janette4
1. dec 2008

Dobré ránko.

Mirka, drobcovi prajem všetko najlepšie k včerajším meninkám, hlavne veľa zdravíčka,lásky jeho blízkych a kopu kamarátov.
my máme len kamarátky.- 😀

my sme boli včera u kamarátky v Kochanovciach a potom ešte u našich.malý celý deň nespal,tak sme ani nekúpali, len sme prezliekli do pyžamka,nakŕmili a uložili.mysleli sme,že po takom rušnom dni bude unavený a bude hneď spať,lebo zaspal už v aute a nič.hodinu si vykecával v postieľke,potvorka malá. 😀

vonku sa črtá pekné počasie,takže poobede pôjdeme von.tatino má teraz nočnú,tak sa snažíme nerobiť moc hluk.
aj ked teraz sme tancovali a potichu sme neboli ani trochu. 😀

ja tie pohľadnice asi dám robiť vo foto. 😉 lebo upravovať fotky tiež neviem.ja so rada,keď sa mi podarí stiahnuť ich do PC. 😀 😀 😀

sticker
1. dec 2008

Fíha, Leni. Tak preto tu my skoro nikoho nemáme. Len tuším klasicky traja rumuni, čo je na taký barák málo. Navyše, keď to už malo byť hotové 😝 A bol aj tu 🙂
A Davidko je už taká šelma zubatá. Za chvíľu budete mať viac zubov ako my 😀

lienka55
1. dec 2008

Zatial mame vonku 8 zubkov,1 je trosku a ostatne mame naliate.Aj ja by som chcela ist s malym von ale unas strasne fuka,a nemozem si dovolit aby mi na poslednu chvilku ochorel.Aj ked sa mi zda ze uz ma slaby soplik.Zacala som mu davat kvapky hadam sa mu strati.

Jani rano prisli dvaja a teraz dalsi dvaja medzi nimi aj sam najvyssi.

rikarr
1. dec 2008

čaute nejako nestíham, včera som zdobila a dorábala vence ,,,tak už máme na pol vyzdobený dom 😉

baby akú slovnú zásobu majú vaše deti????????

sticker
1. dec 2008

Ahoj Erika 🙂 Moja Julka dosť biednu 😅 Práve cez víkend som nad tým premýšľala, že by mohla aj viac vravieť. Ale ona napr. zopakuje po mne, keď jej poviem - toto sú kľúče, tak povie niečo ako "kuje", ale keď sa jej opýtam - čo je to? Tak to nepovie. Takže v podstate vie, ale len zopakovať.
Sama povie také klasické - mama, tata, dedo, baba, Jaja, mňau, hav, kaka - to je kačka, Kajka - je Katka, ato.....No na to, že má dnes rok a pol, tak sa jej nechce 😅

lenca13
1. dec 2008

Erika nasa Timea rozprava uz vsetko a ked nieco chce tak si to vypyta aj v noci povie kakao a po kym jej ho nespravim tak dovtedy bude vykrikovat 😀

sticker
1. dec 2008

A ešte jedno dôležité slovo som zabudla 😀 Lopta hovorí "topta". Presne tak hovorila aj Janka. Ale ani Janka sa s rozprávaním neponáhľala 😅

sticker
1. dec 2008

Aj pozdraviť vie - ahoj. a v kuse robí všetkým kukuk 😅 🙂 Ale ona naozaj len opakuje, ale sama nepovie. To si myslím Erika, že Viki toho narozpráva viacej 🙂

sticker
1. dec 2008

Prečo vždy, keď pošlem príspevok tak ma napadne nejaké ďalšie slovo 😅 😀 Vie povedať ako sa volá "úúúúúlia" doslova to takto ťahá 😀 A už končím 😀

mirkaff
1. dec 2008

ahojte.dnes sa nas ondrik prekonava,co sa tyka spanku,rano vstaval o pol deviatej,bola som s Matku u zubarky tak som ho nababusila a bol s nami aj on,zaspal a spal do jednej,a teraz sa trosku natahuje v postielke za kolotocom,a ma take spave ocka,,ani nevykrikuje,mame tu tak teplo,radiator som napoly zatiahla a maly ma body a ponozky....dakujeme vsetkym za mile blahozelania..janette4 a koho tam poznas v Kochanovciach,,no je to ten smer kde som 30rokov byvala,,takze posli mi IP,mozno poznam aj tvoju kamosku 🙂

mirkaff
1. dec 2008

sticker tak to je z nej velka sikulka,nasa Matka sa s rozpravanim neponahlala,malemu sa podarilo raz povedat "buva buva"a tot vsjo.... 🙂 ale uz sa tesim na tie schomoleninky,napriklad mala susedka kika nepovie opica ale Ipisak 😀

janette4
1. dec 2008

jani,to ti malá celkom pekne povie,kamarátkin malý mal v auguste 2roky a povie len:mama, teta,ja.to je všetko a kwď niečo chce,tak sú to len také neindifikovateľné zvuky.,niečo ako eééé.

rikarr
1. dec 2008

trocha času viki sleduje telenovelu -teda iba tú úvodnú pesničku 😀

my sme dnes spali do 9,30 😀 😀 😀 noc bola o ničom boli sme viac hore ako spali tak som ju druo ráno prilahla a spali sme 😎
neviem čo zas má za noci, mrnká a ochká človek nemá šancu spať

pýtala som sa preto na slovnú zásobu lebo mám dve kamošky čo ich ročné decká (14mes.) kecajú o 106 a samé , povedia tatať=kakať,tací=tlačí,ciká a ked sa ich spýtaš kde je napr. auto nepovedia neni alebo podobne ale povedia kované=schované ...nehovoria mama ale mami a pod. tak som mala starosti trocha ale skôr závistlivé že oni si tak pekne už pokecajú a ja len hádam 🙄

viki povie=tata (to furt hovorí)
mama povie len ked chce vytiahnuť z postielky,
dede povie len ked jej ja poviem že príde z práce,
baba sem tam ale málo,
stále hovorí dádo=bábo,
havo, co to je? kde je? tu to je, tu , tam , dá=akože daj, mnam, ham, tac tac =kač kač, tak tak=kvak kvak, dalej ako robí krava =búúúúúú, dá dá =gágá na húsku, hav hav, na zajka funí, na ježka si pichá do bruška.

pá r krát sa mi stalo že zopakovala po mne slovo ale potom ho už viac nepovedala 😠 napr. zopakovala auto, alebo bee(včela) alebo turtle(korytnačka) v jej podaní tutl 😀 ale viac to nepovedala tak som mala starosti.
ale viem že rozumie všetko, až moc rozumie by som povedala, vie všetko ukázať kde má pupok, bruško, kolienko, palček ,vlásky, uško, očko, noštek, zúbky aká bude velká a podobne ....vylezie po schodoch , oskalpuje psa vypýta si jesť a tak ...len keby sa rozkecala.

dalšia kamoška má dvojročnú a tá už hádže také slová ako saxofón a podobne.

no dosť o kecaní ked už som sa rozpísala napíšem čo som ozdobila= takže som spravila adventný veniec a veniec na dvere, ozodbila som bar zase obložila čečinou a dala tam slamennú reťaz a anjelikov, dalej aj krb som obložila čečinou a tiež dala reťaz a anjelikov zo slamy a pôjde tam ešte taký anjelik sádrový len musím kúpiť., na žalúzia(máme látkvé) som dala mašličky a ešte balkon treba vetvičkami a sviečkami obložiť.do detskej som nalepila na balkonové dvere macka ako santu a vločky a do hosťovskej zas santu a vločky.

toť vsjo ešte možno polepím dvere vločkami ale iba možno.

no som sa rzpísala tak budete mať čo čítať

rikarr
1. dec 2008

ešte vie povedať neni, nene=nie, teta....

aaa pohladnicu určite prihodím do albumu ked ju dokončím ešte stále je len na štvrť lebo muž ma furt otravoval