Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

sticker
15. dec 2008

Mirka vôbec Ti nezávidím 😝 Ešte mám v živej pamäti, keď som mala po byte kartóny - bléééé. Ale si šikulka a na Vianoce máš už upratané 🙂 😉
My sme všetci nachladnutí 😒 Teda Julka sa mi zdá byť na tom najlepšie. Janka bola vo štvrtok úplne bez hlasu a už je na tom oveľa lepšie, no v noci sa zo spánku budí na kašeľ - stekajú jej soplíky. Mne pre istotu nestekajú 😠 Mám tak plný nos, že už ani neviem ako sa dýcha nosom. Ani Nasivin mi nezaberá. Zajtra radšej zbehnem s Jajou, nech ju MUDr. pozrie. Nerada by som mala také sviatky ako pred rokom, keď sme deň pred Vianocami boli na pohotovosti. Akurát sa bojím, že mi sa vyliečime a chytí to Julka.
V noci sa tiež moc nevyspím - Julka sa tak 3-4 krát budí s plačom a Janka na ten kašeľ, tak striehnem. No ale nespať 4 mesiace - to by som inak vyzerala 😝 Erika vyzerá úplne perfektne 🙂 😉
Mirkaff - pekná foto, ale tiež by som si rada pozrela aj detaily 😅 😉 🙂

lienka55
15. dec 2008

miriamkac si sikulka,tak ste uz novy.

sticker prajem skore a rychle uzdravenie,nech ste na Vianoce fit.

rikarr
16. dec 2008

ahojte ...

tak my sme včera zamiesili cesto na vanilkové a škoricové rožteky ešte ...viki mala múku aj za ušami .....

večer ked došiel muž som si ušúllala rožteky a upiekla ....tak už len roládu a praclíky a je to .... 😀

lienka - no malá už asi 4 mesiace spí v noci tým štýlom že ochká,stone vrtí sa a pomrnkáva ..pripadá mi to ako ked človek nemôže zaspať ....takže som v noci aj 30x hore ...... 😠

dnes v noci spala otrasne ...vždy do tej 23,00 spí kludne ale ako sa dostane do určitej fázy spánku je to katastrofa a o 2,00 sa zobudila s plačom ....do 6,00 nemohla poriadne zaspať a ked už zaspala o 7,00 začala vykecávať nejakú story 🙄 tak ked išiel mangel do práce ju polahol a akože do 8 spala ale ochakala a vrtela sa takže ja som bola hore 😖

terz mi tu pišťala za ušami tak som jej zarobila kašu a šla som ju dať do postielky tak uvidíme .... a navyše má aj obdobie že nás mláti ked nieje po jej 🙄 tak sme týraní 😀

rikarr
16. dec 2008

jani rýchle sa vyliečte ....

som myslela že by sme zbehli ešte do mesta tento týžden a dali by sme babizne do kopy .... ale vyliečte sa ...nech ste na vianoce fit 😀

mirkaff
16. dec 2008

ahojte.sama chorba,aj mne je nanic,dufam ze to nechytia decka....Erika ty si sikulka,napecene,myslim ze do vianoc bude zmaskrtene 😝 😝 😝 nas drobec vecer excelovalMartinka spala,MM spal,Ja som si oci pomaly podopierala zapalkami,a nas Ondricek pasol koniky a gulal sa do pol jednej 😲 album dorobime,len mi MM musi dat fotky do mensieho formatu,,,inak by tu u daaaaaavno boli 🙂

lienka55
16. dec 2008

erika presne ako to tu opisujes o tom ,,spani,,/ochkanie,prevracanie sa,....../tak presne aj u nas to takto funguje od 5mes.Ja som aj 100krat hore nielen 30. Dr. mi povedala ze je to psychic. povodu aj to nase nepapanie. 😨
Dnes mi este nic nezjedol,je to mozne?Poradte mi ja som uz strasne zufala a asi sa z toho psychic. zrutim.To nie je za cely den ani hladny ,ci co?A to uz u nas trva dlhsiu dobu,to neprehanam!!! 😠 ☹ 😢
Dnes som si bola dokupit nove gulky na stromcek tak mozno uz tento rok budeme mat novej farby,huraaaa! 😅

rikarr
16. dec 2008

lienka mne dokina povedala že to spanie súvisí s tým že viki je v neverbálnom obodobí...čiže počúva, vníma ale nehovorí ...a ťažko to spracováva ...stačí že jedno nové slovo započuje a už má informačný boom....vraj horšie by bolo keby mala nočné mory alebo des ...to už by bolo na psychologa....

a jedlo ... vki poväčšine jedáva všetko ale v poslednej dobe si presadzuje svoje a to iba sladkosti brumíkov a podobne a ak chcem dostať do nej polievku doslova dostane po chvíly po riti lebo sa vrtí a trepe a vyráža mi lyžičku ..ide spať hladná a po hodine si ju posadím na kolená, jednou rukou spacifikujem ruky a druhou do nej nacpem polievku -nasilu ale zje ....a až potom dostane sladké.začala si vyberať čo bude jesť a to je horor lebo by jedla len šunku a piškoty a brumíkov ...a pila by len džúsiky 🙄

začala robiť také caviky že ešte ani neochutná a už nechce ..takže prvá lyžička alebo prvé 3 sú nasilu doslova to do nej tlačím a potom papá....ale býva situácia že to vypluje a to ide automaticky bez jedla preč od stolu a ani sa s nou nebavím a ked pýta ham dostane to čonedojedla...nemienim sa podriadovať jej chúťkam kt. mení každú minútu

lienka55
16. dec 2008

U nas to zacalo tiez ze len sladke by jedol.Ja to do neho ani silu nedostanem,jednoducho to nechce vypluva.U nas je to uz asi na toho psychologa.A u mna na psychiatra.

erika chcem sa ta spytat ty si taky talent na PC ako zmensujes fotky do fotoalbumu?Mne sa teraz konecne podarilo tam ulozit vsetky fotky ale su moc zmensene a hrozne to vyzera,to ma naucila segra.Existuje na to nejaky program?Uz to necham tak co stym narobim.

sticker
16. dec 2008

Ahojte. Tak som bola s Jajou u MUDr. a našťastie jej nič nie je. Ale pre istotu máme Pamycon. Horšie je to so mnou. Aj mi Jankina doktorka povedala, že by som sa hlavne ja mala dať do poriadku.
Prešli sme sa cez mesto, kúpili trubičky, medovník, med a ešte deda Mráza na balkón. Mm dnes vydrhol balkón, tak zajtra ho tam dáme. Len dúfam, že keď budú čistiť susedia balkón, že nám ho nezničia a budú na toľko inteligentní, že ten bordel nebudú zametať von z balkóna, ale na lopatku 😝
Šli sme aj k mojej dokyne, ale tam toľko ľudí!!!! Hrôza. Tak som si aspoň kúpila Bioparox.....ale vôbec necítim zlepšenie. Je mi naozaj hrozne. Najradšej by som si ľahla. Síce som si poobede hodinu zdriemla, ale toto je zjavne na riadne ležanie. No to sa nedá. Taký je tu binec! Možno zajtra už bude lepšie 😒

sticker
16. dec 2008

Lienka malý je tam zlatý 😵
Keď máš fotku na celej obrazovke a dáš enter, v akom programe sa Ti potom zobrazia fotky? My máme ADCSee a tam ja zmenšujem....Ak chceš, tak Ti môžem napísať tento postup 😅

miriamkac
16. dec 2008

Caute...tak dnes sa upratovanie nekonalo, musela som varit....a spolu mi to nevyda 😝 ...No uvidim, hadam do Vianoc este nieco stihnem 😀 ...
Tusim ste tu nejako pochoreli......no, my stale kasleme, ale len v noci....uz som z toho zufala.... 😢

Lienka....fotky netreba "zmenšovať", ale zmenit velkost formatu 😉 ...potom ich budes mat na obrazovke zobrazene normalne a nie len do polky... 😉 ...ja to robim v programe IrfanView...ak mas ten tak mozem poradit cez IP tiez.... 😝 😝
Uz len zistit aky program mas na prehliadanie fotiek...
Este by sa mala Erika ozvat...ta je expert na fotky.... 😉

rikarr
17. dec 2008

ahojte

lienka ja upravujem foto v MICROSOFT OFFICE PICTURE MANAGER

ked sa mi zobrazí fotka hore na lište je napísané upraviť,ked na to klikneš tak na pravo v stlpci sa ti zobrazia rôzne úkony(jas,farba,orezať.....zmeniť veľkosť)-klikneš, napíše sa ti tam - vlastná šírka a výška ...tam vpíšeš veľkosť akú chceš(600x600 dávam) a dáš OK.

dnes som ako mechom praštená ešte aj prší....pojdem variť prsia na mede a mandarinkách 😉 viki pozerá nodyho....tak o nej ani neviem 😀

lienka55
17. dec 2008

Dobre ranko prajem,
mne maly prave vstava,dnes si potiahol riadne.Ideme do obchodu lebo nemame ani omrvinku chleba doma a na postu.
neviem ake programy mame v PC musim sa opytat mm. 😉
nam sa tiez tusim vratil soplik.

erika prideme k obedu 😀 , taku speciatlitku by som si veru dala. 😝

rikarr
17. dec 2008

kludne dobehnite je to mnam 😀 😎

lienka55
17. dec 2008

Tento rok mam toho akosi vela, a uplne som zabudla ze mam robit este svietniky.Tak som stihla ist na cecinu a kupit sviecky.Asi cez vikend to zmaknem. 😝
Dnes je Dado akysi poslusny aj sa rano najedol,a uz o 12.30h zaspal a to o 9.00h vstaval.Keby to tak bolo kazdy den!!! 🙂

erika nahodou by sme ti to vsetko zjedli co by si dala potom mangelovi na veceru? 😀 😀 😀

rikarr
17. dec 2008

tak pre tieto prípady mám pizzu v mrazáku 😀

idem prihodiť foto

lienka55
17. dec 2008

Ja som sama, mm maju zase nejaky mejdan z roboty.Dohovie kedy zase pride. 😠 Bola som na masazi 😅 ,tak aspon trosku relaxu som si dopriala.Zajtra idem s malym do Mesta na nefrol. na kontrolu a poobede kadernicke. 🙂
Dnes je David akysi poslusny zaspal uz o 20.30h.

erika mrazenu pizzu neznasam,prepac!!! Asi budem hladna. 😀 😀 😀

lienka55
17. dec 2008

erika Vikusa je rooooozkosna, najma na tej kuchyn.linke 😀

A mne David vobec nechce sediet na nocniku,ako si to dosiahla s Vikinu?

sticker
17. dec 2008

Ahojte. Erika aj mne sa najviac páči tá na kuchynskej linke 😀 😀 😉 😉 😉 Iné číslo 🙂 😉
Lienka Julka tiež moc nechce, ale keď ho prinesie, tak sa tam aj vyciká... No to je tak 2-3 krát za deň. Ale dnes pred kúpaním behala holá po byte a vyčúrala sa v obyvke na zem a pri tom tam má dva nočníky....Myslím, že si to ešte moc neuvedomuje 🙂
Janku som začala učiť v dvoch rokoch - keď že to je v lete, bolo to ľahšie 🙂 😉

janette4
17. dec 2008

ahojte,erika, viki je na tej kuch.linke strašne zlatá. 😀 😀 😀 tuším máme rovnaké kachličky v kuchyni. 😀 😉

rikarr
17. dec 2008

lienka pizza by bola pre muža 😀 😎

ja som viki posadila na šerbel 1x ked začala sedieť vždy tak 10-15 min tam klohní ...poväčšine sa vyciká a niekedy vykaká ale to by som musela mať rýchlejšie nohy aby to bolo častejšie -ona mi totižto povie FUHA a už aj tlačí v tom momente 😀 😀

zo začiatku som ju dávala len ráno vždy ked sa zobudila aby si zvykla a vtedy aj kakala ale ako jej šli zuby sa to pokafralo a nechcela tam sedieť tak teraz tam sedí ráno po zobudení, na obed pred spaním, po spaní a večer pred spaním ...ešte sem tam počas dna ked sa mi zdá že niečo špekuluje 😀 😀 😀 , som včera prikúpila ešte jeden šerbel lebo sa mi nechcelo prenášať ten čo máme hore a tento nový si oblúbila lebo je nižší a aj si tam sama sadne,niekedy mimo ale sadne.

ale niektoré deti prejdú z plienok hned na WC....keby nemala na šerbli tolko roboty (čítanie, pozeranie bábik a katalogov hračiek,básničky) aj ja by som prešla hned na WC len kto by ju tam držal aby nekefla s neho 😒

lienka55
17. dec 2008

My budeme asi z tych co hned prejdu na velke WC-ko 😀 -

mirkaff
18. dec 2008

dobre ranko....tak sa nam crta uprsany den 😖 a este k tomu vsetkemu MM z roboty idu na niake celofiremne stretnutie do Zlina,,,vcera sme boli u nas v svadobke na vianocnych trhoch,bolo to pekne ,teda myslim program,ale na nasho Ondrejka moc dlhe.tak idem este porobit plnky,platy som robila vcera.prvy krat som robila puncovy rez,sama som zvedava aky bude 😝

janette4
18. dec 2008

ahojte.Ja som bola dnes v MEste, dokúpiť ešte nejaké darčeky. Bŕŕŕ,všade ľudí jak nasr...ých.a ešte aj hnusno pršalo. ale aspoň to už mám z krku. 😀
dnes sa vám tuším nechce písať. 😀

mirkaff
19. dec 2008

dobre ranko..nikoho nikde.Zanet aj ja som bola vcera v meste,,,,,vidis ani sme sa nestretli.ja som isla o pol tretej a dosla pred siestou,plne obchody,tak ako pises ty....hlavne ze mam uz vsetko nakupene,len to ze som zabudla malemu kupit plienky ale sak aj tak ideme pobede k nasim.....po ceste kupim.akurat co musim zbehnut este pre tortu,dufam ze sa to pocasie umudri 😖 a konecne som si kupila farbu tak si ju idem dat

janette4
19. dec 2008

mirka a čo oslavujete?

mirkaff
19. dec 2008

mama moja ma 60tku.....maly mi cil troni na nocniku ale niak sa za tych 5minut nic neudialo,ved on este ani nevie naco ten nocnik je...ale davam ho tam,,nech si zvyka 🙂

lienka55
19. dec 2008

Ahojte,
mne sa sem vcera nepodarilo ist,a aj dnes mam akosi vela roboty,tusim mi to len pribuda a nie odbuda 😠 .
Maly mi prave zaspal,este doumyvam kupelnu a chcem sa pustit do tych svietnikov. 😝 Von sa neda ist ,tak musime byt vnutri a hladat si robotu doma aby sme sa nenudili.
Napecene uz mate vsetko a darceky pre vsetkych? 😉

miriamkac
19. dec 2008

Ahojte.....
Tak mne to predsa ubudlo....lienka aj ja som dnes drhla kupelnu, akurat som skoncila, ze sa idem konecne aj najest. Ono totiz obed je moje prve jedlo dna....tak si ho vychutnavam v klude pri pocitaci... 😝
Nasi chalani su nocnikovi krali...na nocniku sedia, prenasaju si ho z izby do izby, sami sa posadia, postavia, ale ja v nich nic nevidim... 😠

lenca13
19. dec 2008

Ahojte...ja tiez trochu upratujem este idem pozmyvat podlahy,Darceky uz mam skoro vsetky kupene len to treba dat do kapsiciek 😉 este mame knihu nemam 😒