Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

gaja
8. sep 2007

maruschka - tak očkovanie nič moc?
náš ani nemrkol... ani nemrnkol... sme dobre pozornosť odlákali.. a doktorka so sestričku ho vychválili, aký statočný chlap je 😀

mrenka
8. sep 2007

gaji,pozerala som foto,kraaasne,sranda danko ako moreplavec 😀 sam s kridielkami,super 😵 😵

maruschka
autor
8. sep 2007

ahojte baby.gaja,maličká tiež bola v pohode,ale čo ma naštvalo je,že váži iba 8900 g!!A zje pomaly viacej než ja.Bože,kde sa to v nej ukladá to jedlo?!Cítila som sa,ako nejaký sociálny prípad,čo nedáva dieťaťu jesť.Ale doktorka hovorila,že má dobré trávenie.Aj ja chcem také,ale uberá sa to iným smerom.A Julku keď včera očkovali,tak to ste mali vidieť.Ja som ju mala na sebe,rukami,nohami som ju mala prichytenú,doktorka bola na nej zvalená a sestrička v tom chaose skoro pichla mňa.Vrešťala ako nepríčetná a keď ju videl drobec,tak spustili obidve.No nechci vidieť,ako sa na nás pozerali v čakárni,keď sme vychádzali.Smrť v očiach všetkých zúčastnených.Potom sa pustila dole ulicou na braškovom bicykli veľkom.Chcela si pred deckami zamachrovať,tak sa mi vytrhla a šliapla do pedálov.Lenže zbadala,že brzy sú na horskom neni a rev na celú ulicu:Mámááááá ja nemôžem zabrzdíííť.Pomooooc.Ľudkovia,ja s dvoma obrovskými dáždnikmi a veľkým plyšákom pod pazuchou a šprint ako na olympiáde a cez dve ulice som ju naháňala.Kričím jej,nech zamieri do trávy a nech tak rýchlo nepedáluje a že pomaly zastane.A ona v tej panike začala ísť rýchlejšie a vrešťala a ja po nej.Ledva som ju dobehla.Hovorím na škole som 1500m nezabehla rýchlejšie,ako teraz. 😀 😀 😀 Dneska sme boli na veľkom jesennom nákupe-tepláky,teplákové súpravy,botasky,tilká,gačurky.Až teraz vidím,čo všetko decká potrebujú,keď začnú nenormálne rásť.Majú milión vecí,ale iba polovica je im dobrá.No čo už,tak vymetáme obchody 😅 😅
inak gaja,tie fotky sú super,a Viktória je ozaj už taká veľká.je to sranda,keď sme ich videli v pôrodnici a také si ich aj pamätáme a teraz po roku ich vidieť,ako vyrástli.Inak tvoj malý má krásne vlásky.našej ako keby prestali rásť a má ich stále také rovnaké.A to som si myslela,že keď bola v pôrodnici a mala krásne čierne vlásky pomaly ofinu až po obočie a pokožku ako černoška,že aspoň jedno dieťa bude tmavé po mne,ale obidve sú blonďáčky ☹ Dúfam,že im stmavnú,aspoň jednej. 🙂

maruschka
autor
8. sep 2007

gaja a pošlem ti aj ja fotky,ale až zajtra,lebo teraz pečiem na tie krstiny a idem všetkým nachystať a požehliť veci a ráno už o 6,00 vyrážame,lebo omša je o 8,00 a je to 68 km od Beckova ☹ Ale nejako to zvládneme,tak čaves a užite si aspoň niekto krásny romantický sobotňajší večer 😀

gaja
8. sep 2007

no paráda... tak si užite krstiny... sobotný romantický večer si môžem užívať tak so synom - muž išiel na nočnú... 😀
Danco mal vlásky blondavé ked sa narodil... a jemu zasa tmavnú pomaličky... na vrchu má vypálené od slnka, ale má ich skôr také do orieškova...

vikinka má tiež riedke vlasy... a to nášho sme už strihali... to má takú glbinu na hlave... a ked bude mať 30 bude plechavý 😀

maruschka
autor
10. sep 2007

caute dievky.Gaja,večer som ti posielala mail,ale neprešiel,boli tam krásne fotky a ide ma uchytiť šľak,lebo ktohovie,čo s tým je.Takže druhá etapa posielania bude dneska večer,keď príde manžel domov.
Inak krstiny prebehli v poriadku,až na tú strašnú nudu na posedení po.Tak som celý deň krstniatko vozila po dedine a uspávala.Dneska ideme na hríby s babami,musíme sa vytiahnúť konečne niekam do prírody,lebo pri tomto neustálom hnusnom počasí zlenivieme už celkom.
Dúfam,že na novomestský jarmok nebude pršať,ak bude,prvý rok nepôjdeme,lebo predierať sa tam s kočíkom neni nič moc.Asi berieme krosničky.Ozaj baby,viete mi povedať,kedy je jarmok?? 🙂

gaja
10. sep 2007

maruschka ktovie prečo to neprešlo... 😒
A ozaj, kedy bude v NMnv jarmok? viem, že to bývalo nejak po Trnavskom a trnavský bol minulý víkend... 😒 Išla by som sa pozrieť... No ved uvidíme...

mrenka
10. sep 2007

babule jarmok je o 2tyzdne,tusim 21-23 to vychadza...

maruschka
autor
10. sep 2007

jééj,to sa tešíme.Takže dva dni budeme stáť pri kolotočoch. 😀 😀 Už sa tešíme.Mrenka díky za info 🙂

gaja
10. sep 2007

waw mrenka, tak ty si ako informátor... 😀
no uvidíme, aké bude počko... 😉 a ako bude tatino robiť.. to je vo hviezdach... napr. dnes mal byť doma a... a už ho zavolali do roboty... čo narobíš... ☹

angelos
10. sep 2007

ahojky,tak som sa konecne sem dostala,stahovali sme sa a som z toho vypluta 😝 Dnes som este utekala na poradnu,Hannah ma 8500g,no na nosenie dost.O piatej rano mame kazdy den budicek 🙄 cakam kedy bude lepsie.Mozem cakat,ze 😀 Uz tyzden sa chystam do centra,ale minuly tyzden mali otvorene len doobeda a to my spime.Tento tyzden uz by mali mat dva dni v tyzdni otvorene aj poobede.Snad sa tam vyhrabem,som fakt nemozna.Vzdy v utorok o osmej vecer som tam chodila aj na take seansy s psychologickou a tak.Prijemne posedko,vzdy sme kecali aj do jedenastej.Tam tiez planujem vybehnut,len ci sa to podari. 🤐
Ale do maxu som vcera utekala 😅

maruschka
autor
10. sep 2007

čau angelos a ostatné baby.Tak to máte peknú váhu.Naša malá má 15 mesiacov a len 9 kg!!!Pomóoooooc.Čo to je?To je nenormálne,mám z toho hlavu v smútku. ☹ ☹ A to v Meste alebo v Trenčíne v centre?Ježiško,keby som ja tak mohla vypadnúť z domu si tak pokecať.Drahý prišiel až teraz a to mal byť o 18,30 doma.Ide ma poraziť od jedu.A pohoda vánoc,nič sa nedeje.Tí chlapi sú neuveriteľní 😠 😠 😠

andy.a
10. sep 2007

jarmok je až o 2 týždne?? veď vždy býval okolo 15.9.-týždeň po trnavskom.. 😉

maruschka
autor
10. sep 2007

andy,ale to nie je celkom stabilný termín.Minulý rok bol tuším 17.septembra.Takže asi ako im to vychádza,vždy ale v tej druhej polovici mesiaca. 🙂

andy.a
10. sep 2007

no teeeda..ja by som sa tam vybrala tento piatok.. 😀 asi by som bola veľmi prekvapená.. 😀

maruschka
autor
10. sep 2007

čo ty,ale detičky by boli sklamané,že sú neni kolotoče.Aj naše baby sa tešia-staršia,mladšia ešte nevie o čo sa jedná,ale predpokladám,že tiež bude chcieť ísť na kolotoč,lebo v maxe chodí na tie húpačky za 10Sk a lietadielka a podobné srandy a páči sa jej to. 😀

maruschka
autor
10. sep 2007

ženušky,idem do hajan.Som hotová.Obmedzila som kávu a keďže mám strašne aktívne deti,tak som decht.Dobrú noc 😔

andy.a
10. sep 2007

maruschka,vy ste všetci-aj dievky-tak nakrátko ostrihaní?? 😉
Inak dobrú noc.. 🙂

maruschka
autor
10. sep 2007

Ježiš,to sa mi podarilo zrovna dva dni pred krstinami sa tak ostríhať,že som si musela vyholiť hlavu 😀 😀 😀 ,ale ja som sa kedy si tak nakratulinko dávala strihať.A staršiu musím,lebo má jemnučké vlásky a mladšej ešte nerastú.

maruschka
autor
10. sep 2007

ale bežím,lebo manžela v posteli chytajú nervy,lebo on by bezomňa asi nezaspal a už mi tu z mobilu skypuje rôzne výhražky 😀 😀 To je nenormálne,si tu dopisujeme z izby do spálne.Chorá domácnosť 😀 😀 😀

andy.a
10. sep 2007

maruschka,no veru... 😀 😀 😀

maruschka
autor
11. sep 2007

No naše baby sú hotové.Od obeda spinkajú a teraz chcem ísť s nimi von ony sú ako šípkové Ruženky. 😀 Aj by som chcela ísť niečo upratať,ale sa bojím,že ich zobudím,tak to by potom ešte len bola haravara po byte.Lebo to sú gumkáči a nie deti. 😀

mrenka
11. sep 2007

angelos,hanka ma dobre miery,aj lilianka je taka licnatka 😀 😀 😀

angelos
11. sep 2007

ahojky,mrenka to mas pravdu,Hanku zachvilu neunesiem 😝 Konecne dnes na chvilu zaspala,v noci buntosila kazde dve hodiny. ☹ Stale sa ukludnujem,ze to su zuby a zubov nikde.

mrenka
11. sep 2007

boze,to co bola za noc?aj lili zacala o polnoci vrieskat a vydrzala hodinu,vkuse cestovala po posteli,spi s nami,tak ma kopala do hlavy,ja som vzdy rano taka dolamana,asi budeme musiet kupit postel pre nu,pridat ju k nasej,nech je viac miesta,lebo ona v postielke vobec nechce byt,vkuse sa niekde treskne,potom sa zobudi a huci,no to som kazdu chvilu hore,des 😢
jaj a my vazime skoro 11kg,normalne mi uz ruka trpne 😢 😢 😢

gaja
11. sep 2007

no my máme 12 kg a zhruba 87 cm... 😀
My sme mali práveže konečne celkom dobrú noc. len dva krát sme boli hore aj to tak, že dala som dudu, pohladkala a buval dalej.. ale túto noc má tato nočnú, tak bude určite vyspevovať.. to ked ma tato nočnú, mám aj ja s tým rodzielom, že on príde, lahne a spí a ja skáčem okolo malého 😖

A navyše, zajtra nebudeme mať teplú vodu.. Sa teším.. idem okúpať malého a hádam zajtra vydrží.. budem sa vyhýbať všetkým pieskoviskám,kriedam a kalužiam... Lebo on je umelec, hned sa v mláke vygúľa 😀

angelos
11. sep 2007

nasa Hannah chodi spat uz o siedmej,to je skratka jej cas,zacne zivat,sklbe si vlasy a chce jednoducho spat.Mysleli sme si,ze keby sme jej to trosku posunuli,aspon na pol 9,spala by dlhsie.Bohuzial to nefunguje.Aj ked ide spat o 9 aj tak je o 5 najneskor o 6 hore.Ja ju davam ku nam do postele az vtedy ked sa zobudi,tak este chvilu cusi a plieska ma po hlave,pripadne sticuje 😠
Gaja tak na zajtra Ti zelam pevne nervy.Nadavala by som ako pohan 🤐

maruschka
autor
11. sep 2007

angelos,naše chodia spávať o 21,00 jedna aj druhá.Ale či idú spať o 20,00 alebo o polnoci,aj tak vstávajú o 6 ráno.A ešte aj cez víkend ☹ ☹ .Ak by náhodou jedna zaspala,tá druhá ju okamžite zobudí a už vymýšľajú-samozrejme nenormálne. 😖 A tak máme z nich tááákuto velikááánsku radosť.Ale aspoň staršia nemá problém ráno skoro vstať do škôlky 🙂

gaja
11. sep 2007

aj náš chodí spávať o deviatej... a tiež skoro vstáva... to tie májové deti 😀

maruschka
autor
13. sep 2007

včera večer malinká bola taká malátna,stále iba plakala a ukladala sa na mňa.Kúpili sme jej ten teplomer-dudlík,ale to otrasný,normálne som naštvaná.že 5 min ho musí dudkať až potom sa ukáže teplota.No tento rok určite kúpim ten ušný alebo čelný snímač teploty.Je to síce drahé,ale každý rok zničíme 6 teplomerov a to nie,že by sme boli chorí.Dúfam,že tento rok nás to tiež obíde,ale keďže máme doma škôlkárku,musíme rátať so všetkým