Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

maruschka
autor
13. nov 2007

monatko mne bolo pri babách asi tak 5x zle.takže to bolo super,ale sa mi chcelo strašné spáááááť.Ja som v práci ani pracovať nemohla,hlava stále na klávesnici a spala.Tak som spala na WC v práci,vždy aspoň 5 min.No po tejto stránke som bola totálne mimo.No a potom som sa okolo toho 8 mesiaca naliala s vodou a pri prvej som dostala parádnu gestózu,takže mi museli pôrod vyvolávať-to som rodila v TN,takže masaker.Pri druhej mi strašne opuchli nohy a asi mesiac som chodila krásne otvorená,ale to nevadilo,aspoň bol pôrod rýchlejší.Ráno o 8 mi praskla-bez bolestí voda,o 11 mi začali slabé kontrakcie,o 11,30 ma muž viezol do pôrodnice-7 cm otvorená a ešte sme išli na nákupy-voda a jedenie na izbu, a o 14,48 bola maličká už prestrihnutá a veselá na svete. 😀 😀 😀 ale pri oboch to bola záležitosť iba pár hodín-okolo 3-4.Druhú som rodila v PN,a tam je naozaj super,takže to bola taká malá dovolenka pre mňa. 🙂 🙂 🙂

miriama
13. nov 2007

maruschka..no neviem o com to pises...gestoza a tak 😅 ale si mala stastie, ze si mala take rychle porody...
moja kamka tu v Irsku rodila 14hodin, malu nakoniec vytahovali kliestami a este dlho sa mamina musela hojit....preto aj jej mama sem musela prist a pomahat s malou.... 😒

maruschka
autor
13. nov 2007

no miriamka,niektoré si to naozaj odtrpia.A tie fakt ľutujem,lebo už len normálne pôrodné bolesti sa nedajú vydržať a čo potom také mamičky,čo majú komplikácie.Ja som bola v TN s jednou mamičkou a mala veľmi dlho kontrakcie a samozrejme si doktori menili služby a zostal tam už len jeden a ten išiel dole na pohotovosť.Tak ju nechali tam ležať a keď už po dvoch hodinách tlačenia chudera nevládala,tak akože prišiel doktor ležérnym krokom a zistil,že malé je vzpriečené a musia urobiť cisársky.Tak to je taký doktor,že kopnúť ho do ......... a vyhodiť z pôrodnice.A takého chudáka trafeného som mala aj ja pri prvom pôrode.
Toto nech nečítajú budúce mamičky.Možno to bude znieť zastarašujúco.Ale tehulky nebojte sa,ako si to zariadite,tak to budete mať.Odporúčam epidurálku na 1000%. 😉 🙂 🙂

monatko
13. nov 2007

juj marusch, ja to mam v pracicke drsne, lebo tam sa musim maximalne sustredit, a to je najhorsie, ze kurzy su v takom case, ked mi je akurat blbo, alebo sa mi chce neuveritelne spat.. trapas jak hrom by to bol, keby som nieco vysvetlovala a spadla by mi hlava 😕 😀

inac porod radsej nespominaj, mam pocit ze sa ma to este netyka 😎 ozaj, a co je to ta gestoza? nech idem spat mudrejsia..

mreni, nejde ti netik? ☹

miriama
13. nov 2007

marus, to fakt si bola taka spokojna s epiduralkou? nebala si sa? 😕
ja som vzdy chcela rodit v Topolcanoch vo vode ale asi to nevyde... 😒

chiara.rrika
13. nov 2007

babulky ako dam fotky na konika

miriama
13. nov 2007

ahoj....klikni si uplne hore na stranke na nastavenia a tam bude moznost nieco ako vytvor album... 😉

chiara.rrika
13. nov 2007

ahojcek teraz mi to dala ze mam velky rozber ale ja to zmensit neviem 😒

miriama
13. nov 2007

ajaj...no a mas ich vela?

maruschka
autor
14. nov 2007

miriamka,ja som tak rýchlo začala rodiť,že mne už epidurálku nestihli dať.Ale sestru som prehovorila,keď dostala kontrakcie,aby si ju dala pichnúť-ona predtým nechcela o tom ani počuť,ale vždy keď príde ku kontrakciám,tak by sme si všetky dali prepichnúť chrbticu aj skrz 😀 😀 no a ona si to nevedela vynachváliť.Len jej vadilo,že ani nevedela,kedy má tlačiť,lebo necítila ani bolesť,ani kontrakcie,ale doktor jej to vždy podľa tvrdnúceho brucha povedal a ona podľa toho tlačila.Takže úplná pohoda.Aj v pôdodnici,keď som bola mala jedna babuľka dlho kontrakcie,tak som jej poradila,nech si dá epidurálku,tiež sa toho bála a ona bola tiež veľmi spokojná.A pri jej pôrode sa vyskytol problém,že jej malého museli v maternici obracať rukami,lebo sa vzpriečil,takže keby tu epidurálku nemala,tak asi umrie od bolesti a preto aj doktorka bola rada,že si ju dala pichnúť,inak neviem,neviem,bolo to také strašne neuveriteľné,keď nám to opisovala,ako to prebiehalo. 🙂
monatko,tak čo ti už zostáva,len to nejako veselo doklepať do pôrodu.Neboj sa,v posledných mesiacoch ťa chytí taký príliv energie,že nebudeš vedieť,čo so sebou.Ono to je také strašne únavné,len v prvých dvoch mesiacoch. 😉 😵

monatko
14. nov 2007

maruschka, ja som pocula, ze po epiduralke maju ludia problemy s chrbticou a trpnu im koncatiny.. ako sa citila tvoja sestra? a inak prossssssiiiiiiiiim, neopisuj mi porod este 😨 😀 😀

mrenka
14. nov 2007

mon,cauko,este furt nemame snuru,tak idem obcas k mame do uradu... ☹

martinkamm
14. nov 2007

ahojky babenky 😵

monatko
14. nov 2007

cau mreni, no toto 😒 inac ten piatok budes volna?

matka, ahoj ako sa mas? ja som sa k Tebe pripojila - obsahom bruska 😉

miriama
14. nov 2007

maruschka.... 😕 😨 😨 😨 javascript:addEmoticon('😨','vBody') ani mne to este neopisuj...uz teraz sa bojiiiiiiiiiiim 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

dankamajo
14. nov 2007

Sorry, ze sa zas votriem, ale chcem len mirke cosi ...

Miri, ak planujete rodit tu, tak porod je tu ovela lepsi. Samozrejme je to individualne, ale mam dve kamaratky co to tu maju za sebou a nestazovali si. Jedna z nich sice mala porod velmi tazky (jej malinku mam v albume aj s maminou), ale personal bol na nu dobry a hlavne bola na izbe sama. A ta druha porodila velmi rychlo. Na prve zatlacenie vysla hlavicka a na cele telicko stacilo druhe zatlacenie. Velmi si chvalili aj to, ze si mohli vybrat porod. Vraj hned, ked ju prijali, dali jej akoby formular s 'ponukou' ako sa da rodit a ty si proste vyberies, co sa ti paci - mozes aj do vody. A polohu v ktorej rodis si tiez sama vyberas. Tej druhej kamaratke sa napriklad velmi dobre rodilo na boku (popravde - neviem si to predstavit) 😅 . Aj ja by som rada rodila tu, keby sa nam 'postastilo'. Zatial este ale ani nesnazilkujeme, ale radi by sme zacali tak za rok. Dufam, ze zatial nasetrime este nejake korunky a zacneme stavat.

miriama
14. nov 2007

dani....no ved uvidim...ale podla planov aj ja budem rodit tu...lebo uz sa na tom pomaly "pracuje" 😀 a tak my tu chceme urcite este nejaky ten rocik zostat 😵
mam par kamosiek co rodili tu v tej nemocnici kde by som teoreticky aj ja mohla...musim sa ich blizsie popytat..ale pokial viem, ani jedna sa nestazovala.. 😉

mrenka
14. nov 2007

moni,jasne,vsak piseme,kocky pekny dnik 😉 😉

miriama
14. nov 2007

ahoj mreni... 😉

mrenka
14. nov 2007

miri,cauko,ja uz aj idem,som len na skok u mamy v urade,lebo mame o 16 navstevu,tak zatiiim...pa

miriama
14. nov 2007

tak papa..a niekedy sa ozvi... 🙂

dankamajo
14. nov 2007

miri a nebojis sa tak skoro po vysadeni HAK a tiez aj toho, ze ak sa to podari, budes mat na svadbe problem zo satkami? Ja ti to velmi prajem a viem, ze si si to urcite premyslela, ale som zvedava 😵 😵 😵

maruschka
autor
14. nov 2007

monatko,miri..čoho sa bojíte?Pre mňa bol druhý pôrod viac-menej veselý.Bol so mňou manžel a tak sme si užili 😀 😀 😀 aj odpadol,lebo mal hyperventiláciu,čo ma tak učil poctivo dýchať,až celkom na konci pôrodu,keď ma zašívali jednoducho odpadol 😀
inak horšie mamičky prežívajú,ak ich napríklad pri cisárskom uspia,ako keď dostávajú epidurálku.Sestrička mi to hovorila.Že pri epidurálke majú menej pooperačných komplikácii ako pri celkovej anestézii-veľké bolesti hlavy atď.
Ale segra hovorila,že je len nepríjemné,keď cítila,ako jej to tam zavádza,ale nebolo to bolestivé.A baby,čo boli so mňou na pôrodnici si tiež nesťažovali-tuším 4 tam behali s tými hadičkami prilepenými o plece.Takže pohoda lesná 😉 😉 A hlavne,myslite na tehuľkovanie,nie na pôrod..Na to máte ešte pár mesiacov čas-pokiaľ si už v 13 týždni nechcete hľadať pôrodnicu na prenatálnu starostivosť o vás a vaše bábätká,ale podľa mňa to celkom stačí až v 36 týždni,keď vás doktor pošle na prietoky do pôrodnice,ktorú ste si vybrali. 🙂

monatko
14. nov 2007

marusch, no ja sa snazim si to uzivat, aj tie nevolnosti su v podstate pozehnanim, lebo ved kolko bab by za ne dalo neviem co 😔 no a do porodu naozaj este daleko, ja len to, ze nerada citam nejake komplikovane pripady a tak, a takisto ma depkuje markizacky Reflex, kde nedavaju nic ine iba osudy postihnutych ludi....

ozaj, toto ste videli? z nasho mesta

http://www.bleskovky.sk/cl/10/181428/Zneuzivala...

to co ma byt zase??? 😠

miriama
14. nov 2007

**maruschka, tebe sa lahko hovori..ty to mas za sebou...ale my nezainteresovani to ani netusime 😒 a tak tvoje ak ked dobre myslene rady nas trochu strasia...
...ale aj tak sa na tehulkovanie nesmierne tesiiiiiiiiiiim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

**dani, to je dlha rozpravka...ale teraz nie som tehu tak uz sa dava pozor 😉 ..ja som totiz chcela..a moj este viac...viac mimi ako svadbu... 😅

**mon, idem to kuk...

miriama
14. nov 2007

mon, ty kokso..tak to je sila.. 😨 😨 😨 😨 😨
ty ju poznas? 😕

dankamajo
15. nov 2007

Ja tiez na tehulkovanie tesim, aj ked verim, ze ho cele preblijem. 😅 Ale zas sa aj bojim toho zavazku. Pretoze by sme na seba s manzelom uz nikdy nemali tolko casu ako teraz. Ano je to nadherne mat spolu babatko a starat sa on, ale je to aj obrovska zodpovednost a toho sa bojim, lebo ho nemozes odlozit len tak bokom ani na hodinku, ked si unavena.

monatko
15. nov 2007

no miri, taku asocialku teda nepoznam a ani poznat nemienim, ja nechapem ako mozu byt ludia take hyeny 😠 😠

danka, to ma asi kazda zena taky pocit, ci to zvladne, ci je na to dost pripravena, si myslim.. ale zivot je otazka priorit, a pre mna je rodina na 1. mieste 😉a som stastna, ze nas caka taka nadherna zodpovednost 😵

miriama
15. nov 2007

dani, no vy si este pockate...ty si taka cica mica...ty sa este musis vyblaznit s mangelikom osamote a potom to pride na teba, neboj 😉

mon, no ja ci nahodou z videnia....tiez som bola z toho mimo.. 😖 😠

dankamajo
15. nov 2007

no ved uvidime. Ale ako som uz pisala pred tym, HAK nemam uz rok, a ked sa 'zadari' tak sa zadari. Tak v kutiku duse kazdy mesiac dufam, ze mrcha nedojde. 😝 Ale zatial vzdy dosla 😠 Ale chapem, ze Majo chce, aby sme si najprv vybudovali nase hniezdocko lasky, kedze neznasame sa zadlzovat.