Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

maculienka123
25. aug 2010

@moncika15 ja som bola v TN v tom Genesyse iba dva krat 20tt a 36tt

dada78
25. aug 2010

@moncika15 mne "veľké Sono" na MY robili v 10,20 a 30tt, potom v 36tt sa kontrolujú prietoky, ale to je to isté akoby sono, len sa zamerajú na to, ako prúdi krv cez pupočník, kontrolu oziev plodu robili len pomocou malého prístroja Dopplera u dr. a na pásoch - sledovanie kontrakcii som bola až keď ma prijali do nemocky. Čo sme baby júnovky2009, každá mala inak tieto vyšetrenia, čo doktor to inak.

@lulu723 streptokoka sa neboj, má to pomaly každá druha tehuľa, mala som tiež pri Romankovi, dajú Ti pred pôrodom injekciu s antibiotika. Pri Maťkovi som už nemala, ale bola som celý čas doma,nechodili sme ani na kúpaliská alebo v práci na spoločné WC, tak sa vraj najľahšie nakazíš, to mi hovorila sestrička.
@janette4 včera sme boli so švagrovou na hornom konci pri Vás, pekné ihrisko Vám tam urobili, to mesto či obyvatelia bytoviek ?

moncika15
25. aug 2010

@moncika15 ozvi mi robil teraz 1x

moncika15
25. aug 2010

@maculienka123 nemysli cegys?

kaktusik007
25. aug 2010

@moncika15 @janette4 a vy sa mi divite, ze som uja D zmenila... 😖 ist do TN sa jednoznacne vyplati 😀

inak, este k tomu tvrdnutiu bruska.. ja viem ze je to tazko realizovatelne, lenze janette, tu nejde o fazulky... tak sa aspon dopuj tym magnezkom.... ono som mala raz jeden rozhovor s lekarom v tn na pohotovosti, v podstate je to o tom, ze ked je vsetko tak ako ma byt a "LEN" tvrdne brusko, tak aj oni nerobia nic ine len dopuju magneziom... akurat tam ho clovek dostane naraz 4g v infuzii, a ucinkuje rychlejsie.... no a vtedy mi povedal ze ked su taketo problemy, tak sa da aj dlhodobo brat tie 4g v tabletkach.... ja som nakoniec brala len 2g a bolo dobre, pomohlo.... magne b6 co som nasla pribalove letaky na nete ma 100mg, takze to je desne malicko... tomu zodpoveda 20kusov tabletiek 😉 - uuffff... ja som ale brala toto:http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showone/528/16878/magne... to ma 500mg kkus a tak som brala tie styri za den.... a jeto neporovnatelne lacnejsie ako magne b6 🙂

moncika15
25. aug 2010

@kaktusik007 lenze magnezkom sa nemozes dopovat lebo ked bude treba zastavit kontrokcie tak nemusi zabrat. je povolene len nejake mnozstvo uz si nepamatam ake 😒
dnes mi tvrdlo brusko len 1x ale zato mam tlak v krizox a boli ma ta kost 😒 dnes je to urcite lepsie lebo uz nemam pocit ze treba balit tasku do porodnice 😅

kaktusik007
25. aug 2010

@moncika15 magneziom sa prave preto konci v tom 36tt, ako spomenula
@dada78 ... lenze ty si len 28tt, janette dokonca 17tt... to je este dopovanie magneziom nie ze povolene, ale jedine mozne riesenie 😉 - tak ale ked dnes ti tvrdlo brusko len 1x, tak to je fine 🙂 ja som v 32tt mala tvrdnutia kazdych 5minut 😠 a boli dni, ked mi dali 5 infuziek so 4gramami.... ach jaj, rucicka moja bolava 😀 😀 😀

kaktusik007
25. aug 2010

@moncika15 k tej taske do porodnice - som si ju zbalila ked ma prepustili z nemocky, v tom 33tt, ze ked sa tak fakt pytal na svet... no a to pomohlo, rodila som v 41tt 😀 😀 😀 takze si ju zbal co najskor a vies ze do terminu ako kinderko vydrzis 😝

moncika15
25. aug 2010

@kaktusik007 kozmetiku mam zbalenu aj nejake veci co nebudem v blizkej dobe potrebovat. ale obxadzat batoh sa mi nexce a este je skoro tak nex sa maly nepoplasi ze ideme na vylet 😅 😀

kaktusik007
25. aug 2010

@moncika15 mojho maleho to prave odstasilo, ze maminka nosila tu obrovsku tasku uplne so vsetkym a vsade, nech sla kamkolvek.... taska bola stale v kufri, ze co ak nahodou 🙂

moncika15
25. aug 2010

@kaktusik007 😀 😀 😀 😀 ze kto robil paniku.
moj muz zbalil do kufra auta deku ze keby som mu zacala rodit na bielyx potahox 😀

lienka55
25. aug 2010

Ahojte,
my mame dnes ubehany den,manzo ma poslal na urad.A pytala som sa viacerych aj kamosiek co robia na mzdovom,ze nepotrebujem ist nikam na urad sa hlasit,pretoze mne v nedelu konci MD a v pondelok hned nastupujem do roboty a zamestnavatel je povinny informovat urady.Takze ziadnu medzeru tam nebudem mat..
@lulu723 ano to mozes mat uz hlienovu zatku,mne odisla v den porodu,a cely den mi odtekala.Ludka tak ze by predsa to bolo na tie Davidkove narodeniny???? 😉
@moncika15 moni tak zase v uplnom poriadku to neni so mnou,stale je to rovnake,nic sa nezmenilo.Ale vcera som bola u jednej vychyrenej bylinkarky tak som zvedava ci mi pomohla,uvidim na sone na druhy tyzden.
@janette4 ty uz budes vediet zachvilocku aj co to bude,jeeeej. 🙂
@kaktusik007 dakujem za vysvetlenie o plienkach. 😉

moncika15
25. aug 2010

@lienka55 u p. konecnikovej vo vrbovom? ake z nej mas dojmy? 🙂

mata_murkova
25. aug 2010

@kaktusik007 nehodou teba zvidenia registrujem aspon myslim ze si to ty co myslim🙂
@dada78 uz je ta knizka vyse mesiaca dostupna, bola v dotlaci, odporucam kupit ju aj teraz lebo dost sa mina a neviem ake maju zasoby u dodavatela🙂

@janette4 kocik som kupila oxford z druhej ruky, trojkombinaciu za 150evry, vyzera takto len cierny s bordovym pasikom http://www.bambino-kociky.sk/product_info.php?p... ale foto este nemam bo mam vytrieskane baterky vo fotaku🙂

@moncika15 mne povedali teraz aj v cegyse ze v 30 sa bude znova robit sono (neviem ci u gyndosa alebo v cegyse ale ma sa robit) a potom viem ze sa este chodi do cegysu na tie prietoky

maculienka123
25. aug 2010

@moncika15 jasne Cegys

kaktusik007
25. aug 2010

@dada78
@mata_murkova o akej knizke to hovorite? 😕

mata_murkova
25. aug 2010

@kaktusik007 moj macik, to je take leporelo ficalo to este ked ja som chodila do skolky no a teraz jej dlho nebolo a uz je 🙂

kaktusik007
25. aug 2010

@mata_murkova hej, google je uzasna vec 😀 😀 😀 nasla som, dakujem...

janette4
25. aug 2010

ahojte babule.
@moncika15 ja som Maťa rodila na MY a tiež mi nerobili pásy,len sono v 12tt,potom 20tt a 30tt až keď som nastúpila do porodky,tak mi dali pásy a kontrolovali každé tuším 2hodiny.no a ešte som v 36tt mala mať prietoky,ale dr.si to nevšimol,spravil mi len obyčajné sono,až keď som bola na poslednej poradni v 40tt sa ma dr.pýtal,prečo to nemám hotové,že to kázal.reku,ja som tam bola,čosi mi robili,nemám šajnu,čo sú prietoky,reku v tých vašich skratkách sa ja nevyznám,od toho ste tu vy 😝

@kaktusik007 ja si na to brucho ešte nič nedávam,zajtra idem na poradňu,spomeniem to tam,uvidím,čo mi povie.Prosím ťa,komu chodíš do TN ku gynekologovi?ja rozmýšľam,že tam prejdem.

@lienka55 Leni neboj,bude dobre.ja som mala hematom pri Maťovi.,ani neviem,čo sa s ním stalo,ku koncu ho prestali spomínať,asi sa vstrebal 😒

@mata_murkova túto knižku máme aj my,ale krpca nejak nezaujala,snáď neskôr.

janette4
25. aug 2010

@lienka55 veru,už len nejaké 2-3týždne.dneska začínam 18tt,ale tu mi to nejak blbo počíta.ale nebudem sa na to spoliehať,až keď uvidím na 3D.Poučila som sa z prvého tehu.

mata_murkova
25. aug 2010

@janette4 to je fakt ta knizka nie je az tak pestra skor taka komunisticka ale vela ludi si ju objednava fakt ide na odbyt..ja osobne by som si vybrala ine je vela krasnych kniziek mozme banovat ze nie sme teraz detmi:D:D

janette4
25. aug 2010

@moncika15 a ty poznáš Evku-yamahu? 😨

@dada78 Mesto a nové ihrisko? 😀 😀 😀 😀 😀 keď sme písali primátorke o zrekonštruovanie toho pôvodného,odpísala nám,že je určené na demoláciu.to,čo ste tam pozerali,robí Radkin manžel pre Dominiku a Matúška.

moncika15
25. aug 2010

@janette4 ano preco?

janette4
25. aug 2010

@moncika15 lebo aj ja.

moncika15
25. aug 2010

@janette4 aj lulu, viem 🙂

natsa
25. aug 2010

Ahojte tak už sme doma uštvatá ako jedno hoo.prepáčte ani som vás nečítala len sa dívím ako ste sa rozpýsali.

janette4
25. aug 2010

Ivet ahoj.a koľko si bola s Dankom u vašich?za to rozpísanie môže
@moncika15 ,
@mata_murkova ,
@kaktusik007 ,ale aspoň tu nie je nuda 😀

mata_murkova
25. aug 2010

🙂

kaktusik007
25. aug 2010

😀
@janette4 zacala som chodit k jankovskemu, je to aj zastupca primara v tn porodnici, maximalna spokojnost... som videla ked som tam lezala ako sa vzdy zastavil pri babach, ktore ma v ambulancii, a aj to, ze napriek tomu, ze nemal sluzbu, sa ich snazil odrodit.... celkovo som spokojna, super pristup,. no a tie priestory beriem ako nie bezvyznamne plus 😉 komu chodis ty?? ujovi D do mesta??? ak ano, tak to ze ti tvrdne brusko mu sice na poradni spomenut mozes, ale sotva s tym nieco spravi... 😠 😠 😠

lulu723
25. aug 2010

@kaktusik007 preco?mne hned predpisal magnezium ked som mu povedala,ze mi tvrde brusko.a na co som sa spytala hned odpovedal a som sa aj cudovala,ze mi vsetko vysvetlil co som chcela 😉