Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

janette4
24. sep 2010

Ahojte.Som len na skok,chlapi išli von,ja idem tiež,našklbať nejaký materiál na ikebany,lebo má pršať,to by sa mi už nedalo.Babenky,ďakujem za pochvalu bruška.Dneska bola u mňa kamoška a ostala prekvapená,keď sa pýtala koľko som doteraz pribrala a ja že 2kg. 😀
Mne sa včera tiež hrozne páčilo,hlavne,že som nemusela po malom lietať,aj naše spoločné tancovanie 😀 ,dneska ráno sme museli zas,asi ho prihlásim na nejaký tanečný krúžok alebo čo,lebo len by tancoval a kreslil.
My sme dnes zas nespali,išla som si s ním ľahnúť,pol hodinu ležal,hral sa s plyšákom-opičkou a potom sa s úsmevom na tvári otočil ku mne a hovorí: mamička,nie spať,hore ideme,nie buvať. 😀 no neroztrhla bych ho?a to som si plánovala spracovať jablká,čo mi muž doniesol na zaváranie a strúhanie a v kúpelke ma čakali 2opraté pračky 😝

čo sa budúceho týždňa týka,mne streda zatiaľ vyhovuje,snáď nebude moc pršať.To by mohla hádam aj Mirka-mirkaff,mala by mať rannú.Tak kočeny,dohadujte,dohadujte... 😀

janette4
24. sep 2010

@lienka55 dneska som sa objednávala v tom Hlohovci.objednávajú tak na mesiac dopredu,ja som 25.10,.ale neviem,či to nakoniec aj nezrušíme,kvôli peniažkom.V oktobri chceme prerobiť dvere na WCku,príde nám faktúra za vodu a ešte toto,tak neviem... Pýtala som sa,čo si treba doniesť,len uterák,DVD už máš v cene a stojí to40€ v týždni a 45€ v nedeľu. a objednáva sa na tomto čísle:033/7425937.To číslo,ktoré je na nete,na tom neobjednávajú.

lienka55
24. sep 2010

@janette4 Zanka dakujem ti za vycerpavajuce info,tak si tam zavolam ked budem v 20tt.a tebe to vychadza v kolkom tt budes ked tam pojdes???
a to sa ta pytali ci tam chces ist v nedelu alebo cez tyzden????

lienka55
24. sep 2010

@janette4 a preco neobjednavaju na tom cisle z netu,ja som mala ulozene to???a kde si zobrala nove ciselko????

natsa
24. sep 2010

@ostrovcacka zelám prijemnu a hlavne rýchlu cestu naspät a hlavne aby ste dobre nakupili

dada78
24. sep 2010

@lienka55 mám síce šoferák, ale od skúšok som nejazdila 😅 našťastie nás na stretko doviezla kamarátka s Dávidkom čo som ich nahovorila 🙂
@janette4 dnes bolo zase čosi v ovzduší ??? Maťo na obed tiež nespal a to teda prvýkrát, celú hodinu cecík v puse a cuclal ale nezaspal, iba si labužníkoval 😝 potom zaspal až o 16:00 a za 10min ho zobudila tel. švagriná 😖 ale teraz už zaspal 🙂 Veru Matúška treba prihlásiť do tanečnej, má to v sebe, úplne ladné pohyby, strašne bol zlatý 😵 😵 😵

dada78
24. sep 2010

@mariro @moncika15 teda čumákujem, čo tu píšete o dr. KrčTurbovej,ja čo zatiaľ majú moje kamarátky skúsenosti tak len moc pomohla, taká dr.Quinová, príde aj domov, donesie lieky, urobí odbery, dá infúziu v ambulancii, nie jednu zachránila pred nemocnicou samo že ich detičky.... asi je to ozaj od skúseností, doteraz bola pre mňa anjel v bielom a sa mi páči, že je stále na telefóne keby čosi, keby bola na Turej, určite k nej chodí celá Turá .... ale je slobodná voľba lekára, tak si každý môže vybrať 😉 😉 😉
@lienka55 veru škoda,že si nemohla prísť, snáď Ti neskôr dá aj vychádzky, chodíš častejšie na sono ? ja som veru chodila každé dva týždne a až okolo 20tt mi zmizol ten hematom na placente
@ostrovcacka hovoríš že odteraz mi bude rozprávať zo sna 😕 😀 😀 😀 úplne mi stačilo keď sa v spánku točil ako vrtula 😉

jarabicka
24. sep 2010

Čaves baby, akurát som Vás dočítala, dnes ste aktííívne 😉 ...radi by sme sa pridali na stretko v stredu, ak do toho nič nečakané nepríde 😉
...ja som už pomaly nachystaná do Poľska, odchod máme 01.00 z Turej, tak ideme s Janku na dámsku jazdu, poobzerať nejakých barzo vadnych Poľakov 😀 😀 😀 ...ešte predtým máme stretko u Janky aj s polovičiakmi a potom nás môj polovičiak vezie na Turú... 😉 a zajtra nech sa miláčikovia starajú o detúrence... 😵
...my sme dnes vyberali zemiaky, no žiadná sláááva, ešte som do toho aj krááámy dostala, tak zajtra my bude báááječne ☹ ☹ 😠
...ozaj, dnes ani náš Kubko vôbec cez obed nespal, to asi prvý raz sa stalo, ale večer o 19.30- KO...zaspal mi na rukách, bez večere, ale aspoň mliečko vypil babuláčik môj 😉 aj mi bude za nim zajtra smutno ☹

moncika15
24. sep 2010

@jarabicka idete na nakupy? do Targu ci kam?moj zas spekuluje ze este vybehnem na nakupy ale neviem ci si na to mamtrufnut. aby som mu neporodila na pol ceste 😅

dobre a lacno nakupte a potom pridi povedat ci miło było 😀 😀 😀

ostrovcacka
24. sep 2010

Takze kazdu chvilku cakame Jarabiciakov a ja smazim rezne na cestu aby sme s Evkou nepomreli od hladu 😀 😀 😀 .Jasom tiez pocula od tej lekarky same chvaly tak ako povedala Dadka, keby som o nej vedela skorej tak asi by som si aj ju vybrala pretoze chodi domov k malym detom a aj o tych infuzkach je to pravda ze mamicka ak to nie je fakt nutne nemusi ist do nemocky s dietatkom,musim frcat sledovat rezne tak sa tu zajtra majte a ak vecer nebudem k.o. tak na vas nakuknem moc nepiste aby sme sa aj my s Evkou zapojili do tém ahojte dobru noc

mirkaff
25. sep 2010

ahojte babuse..........

dalsie stretko??????? no zeny ........ 😀
ano Zanka mam rannu,ak by som dosla tak asi len bez deti,lebo trepat sa firemnym domov,narychlo zobrat decka a ist busom znova do mesta,,jedine ze by som bol koprfild... 🙂
Lubincanki dobre v tom Polsku nakupte...........a pojedzte snicle a vsetok proviant 😀 😀 😀

my si dnes robime s Martinku vylet do TN do Lauga...........prevetrat ucet...tak prajem pekny den 🙂

janette4
25. sep 2010

ahojte.

@lienka55 Leni ja som volala na to číslo,čo je na nete,tam mi to zdvihol asi dr.a nadiktoval toto číslo,aby som si zavolala tam,že tam ma objednajú a povedia čo a ako.

lienka55
25. sep 2010

Ahojte,
tak ja som dnes hore od pol siestej,bola som si nakupit na cely tytden v PN.Uz som ozehlila,idem este povysavat,segra zobrala maleho na cajkli k mamine do roboty pozriet konicky,tak som im nabalila jablcka pre konikov. 😀
Stihla som ist este na cintor poloviciakovej babke,lebo som tam dlho nebola.No som rada,ze mate viacere len dobre skusensoti s tou nasou lekarkou,ja som doteraz na nu nic zle nepocula az teraz tu. 😉

@janette4 dakujem,tak skusim tam potom zavolat aj ja na toto ciselko co si mi dala ty. 😉 a v kolkom tt tam ides ty,ako ti to vychadza??? 😉

@dada78 Adelka tak doteraz mi robil sono zakazdym a az teraz v poslednej poradni mi uz nerobil.Dokedy sa moze robit to vnutorne sono???a vychadzky mi neda,zrusil ma hned. 😠 😠 😠 a mam pocit,ze ma este asi posle do roboty,lebo sa ma opytal,ze ci chcem este marodovat????Takze asi ma uz chcel poslat do roboty a to som si myslela ,ze ma necha doma az do konca. 😠

natsa
25. sep 2010

Ahojte tak ja som bola zbehnut tuto na michalský jarmok malemu som kupila čapičku a take puzle drevené,mame ponožky z ovčej vlny a svokre k zajtrajším meninám taku porcelanovu misku z takym košíkom.idem na zahradu zberat slivky,večer ked prídem tak uvarit na zajtra lebo to ideme gratulovat do holíča tak to sa musím mierne posrat a ešte popritom ako budem varit tak upratat detsku,pred chvýlou som pozametala,poumývala celý byt a vyčistila Wc a kupelku

janette4
25. sep 2010

@natsa Ivetka,ty si ale šikulka akčná. 🙂 mamina je určite rada,že jej má kto pomôcť.

@lienka55 Lenka,vychádza mi to,že budem 25+5tt,ale bábo je o týždeň väčšie,takže skoro 27tt.Mala si mu povedať,že ešte chceš marodovať.ale veď teba tuším zamestnal manžel,nie?takže by si v podstate mohla byť doma aj tak.a čo by si v novej práci vlastne robila?

ja akurát zaváram jablká.polovičiak mi doniesol štrúdlaky,tak som ich postrúhala a zaváram si ich,a niečo som dala aj sušiť.milujem sušené ovocie.
a robila som túto tortu,tak som zvedavá aká bude.ešte ju oblejem čokoládou a niečo tam načarbem.to pre mojich chlapov,lebo Maťo mal meniny v týždni a polovičiak budem mať tento týždeň.:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=26919

lienka55
25. sep 2010

@janette4 Zanka ani sama neviem co by som robila,poloviciak mi raz zahlasil ,ze kavicku varila. 😀 😀 😀 😉
Ved som mu povedala,ze chcem este marodovat,aj ma nechal,len dokedy????

@natsa Ivetka chlapci sa ako maju,zvladaju to bez teba? 😉

janette4
25. sep 2010

@lienka55 noooo,tak takú náplň práce by som robila aj ja. 😀

lienka55
25. sep 2010

@janette4 zanka ale ved to sme iba srandovali,ale este vacsia sranda bola,ze som k nemu nastupila do prace a po tyzdni som musela ist marodovat lebo som ostala tehotna 😀 😀 😀 ,pekna napln prace,ze???
Ale nie ,ved ja som bola tehotna este predtym ako som k nemu nastupila.Sranda musi byt. 😀 😀 😀 😉 😉 😉

janette4
25. sep 2010

@lienka55 😀 😀 😀

natsa
25. sep 2010

@lienka55 a tvoj ma svoju firmu?no tak to ti može prižmurit očko keby si išla na stretko 😉
No mama je rada aj hovorila že upracem,navarím,na zahradu zbehnem a ešte pri nej sedím a rozprávame sa no najviac sa teší na svoje vnúčata

lienka55
26. sep 2010

@natsa Ivetka ved on by aj prozmuril ale horsie je to s kontrolou zo socialky. 😠

lienka55
26. sep 2010

@natsa Ivetka ved on by aj prozmuril ale horsie je to z kontrolou zo socialky. 😠

janette4
26. sep 2010

ahojte.
@lienka55 Leni,neboj,tehoškám zo sociálky kontrola nechodí.aspoň mne veru neprišla,ani čo som sa pýtala kamošiek,čo celú dobu marodili,ani im.

lienka55
26. sep 2010

@janette4 ja som tiez pocula ze tehotnym nechodia,ale mame to take ,,okate,, s tym mojim zamestnavatelom 😀 ,ze sa bojime ze pridu.

janette4
26. sep 2010

čo budete dnes robiť?vonku je otrasné počasie.ja mám asi nejakú virozu alebo čo,chodím často na záchod a ide so mna len voda. 😝 asi je niečo vo vzduchu,lebo teraz je toho vraj veľa. 😝 Teraz varím rajčinovú polievku a roštenku s ryžou a poobede prídu naši gratulovať polovičiakovi k meninám,tak aspoň trochu zabavia malého.včera bol hrozne zlý a dnes v tom úspešne pokračuje. 😝

Janka,Evka,ako bolo na nákupoch?dobre ste prevetrali peňaženky? 😀

@moncika15 ja by som na tvojom mieste už asi nešla.ani nie preto,aby si neporodila,to si nemyslím,ak sa neotváraš,máš kopu času,ale s takým veľkým bruškom by som si už asi netrúfla ísť na dlhú cestu,ešte to množstvo ľudí tam.... 😝

lienka55
26. sep 2010

@janette4 my budeme dnes doma,kedze nemozem ist nikam,mam tu od piatka segru,poloviciak je stale v Nemecku tak nam je aspon veselo.

dada78
26. sep 2010

ahojte, my ideme dnes na oslavu 1.rôčika mojej neterky Hanky 😉 už sa teším, včera sme boli vinšovať bráškovi k 30tke a Maťo mi nevedel u naších zaspať, tak bol hrozný, doma hneď zaspal 😕 asi bol u naších vyrušený. Som sa dozvedela super novinku a to že budem teta koncom apríla 😵 😵 😵 😵 😵
no a pripájam foto torty čo som zbúchala 😀 😝
@lienka55 už teraz by Ti nemal robiť vnútorné sono, mne sa zdá,že v 15tt mi robili už cez bruško 😉 a v 20tt určite robia vonkajšie
@janette4 tá tortička vyzerá super, potom hoď foto 😉

lienka55
26. sep 2010

@dada78 adelka to ti co maju tu malu Hanku cakaju druhe???

dada78
26. sep 2010

@lienka55 nie, to môj bráško čo sa v lete ženil 🙂 🙂 🙂

moncika15
26. sep 2010

ahote 🙂

@janette4 to velke bruxo ma netrapi aj tie bolesti sa daju prezit jedine co ma odradza je to ze co keby ma to xytilo daleko od TN porodnice 😅 😀

vcera vnoci som hovorila staremu ci ma nezoberie na vylet do tesca 😅 on ze pockaj zavolam si. zlozil a hovori obliekaj sa ideme do prievidze 😀 tak sme boli na nocnom love v tescu 😀
videli sme buracku, nejaka tehula vrazila do nejakej velkej zveri a komplet rozbila auto ale jej nic nebolo nastastie 😒

krasne pocasie mame , hlava sa mi toci este k tomu podbrusko ma taha tak som zrela tak maximalne z postele nakrkat co sa kde deje 😎 😀

ostrovcacka
26. sep 2010

Ahpjte, po vcerajsku sa citim ako keby som robila cely den na roly a Evka tak isto, tuto noc sme vôbec nespali mala stala plackala a volala mam a rano jej tiekla z nosteka aj krv ma riadnu natchu a aj pokasliava asi ma porazi pred mesiacom bola chora a brala antibiotika a teraz zas no dufam ze jej to prejde lebo som chcela ist v stredu na stretko do riti! V Polsku bolo super az na par individuii co tam bolo ked sme prisli na Tura taka stara zahlasila ze dievcence do radu! ako v skôlke aby sa jej nahodou neuslo miesto v ulicke a potom sme samozrejme s Evkou klabosili a asi o tretej rano zasa jedna taka panicka sa otocila a ze dievcence ja si potrebujem oddychnut, tak sme to s Evkou patricne hned okomentovali hlasnejsie aby to pocula aj dotycna 😠 😠 😠 , a ked sme uz isli skoro domov a nakladali sme do kufru zasa dalsia tam mala pripomienky ze aka drahoba to su tak pripeceny ludia ze im nic nevyhovies tak nechapem naco tam liezli, nas s Evkou sa teda pacilo az na dnesnu unavu kupili sme kur.stehna 1.09, kur. prsia 1.19, kur. kridla 1 euro, hned sme mali plnu prenosnu ladnicku co sme si zobrali lebo sme vedeli ze maso sa tam oplati ja som dalej pokupila desat vresov rôznych farieb a rôzne kricky s cervenym nadychom a aj ginko bilobu stromcek bolo to tam vsetko hrozne lacne oproti tomu co viem ake su ceny u nas, dalej malej snehule za 9e a take prechodne topanocky sice su hnede ale pekne take leskle a to bol vypredaj poslednych kusov tak staly 4e, dalej hupacku za 5, môjmu opasok za 3e ale to taky len do pracovnych nohavic, potom malej kolieskove korcule so styrmi kolieskami nadstavitelne na topanku za 6e bude mat na jar a nasi si kazali aby som im nieco kupila pre Vanesku k jednemu roku tak som kupila odrazatko motorku dost velke za 15 e, no a potom troje tie ich susienky velke balenie stalo 2e, no a samozrejme krovky, a keby ste vedeli aka je Evka sikovna zacala hutorit po vychodniarsky a to vyznelo uplne ako polstina a vsade zjednala cenu min. o euro menej sikula