Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

moncika15
18. okt 2010

ja som si xcela dat robit bruskate foto u maleka ale xvalabohu som si to rozmyslela 😅 v dome sluzieb maju sice cudny pristup ale ked som sa bola aj u neho pytat o tie foto tak presne vedel c ako by robil , z toho usudzujem ze ma viac skusenosti 🙂
zajtra budu 2tt co sme sa dali fotit a kazdu xvylu by sa mali ozva ze si mame prit vybrat foto 😵

mariro
19. okt 2010

Baby posledny krat na margo tej temy...preco mate pocit ze to bola zvada? Ved napr. ja som dala za pravdu i @lienka55, pacil sa mi jej nazor,velmi som ho ocenila a bubulku poznam ..poznam jej nazor a predsa ho celkom nezdielam a napriek tomu sme priatelky a asi o tom to je, brat cloveka takeho aky je ...skratka RESPEKTOVAT!
To predsa neznamena ze ked poviem nahlas svoj nazor ze je to zvada. 😉 a ze toho cloveka nemam rada alebo sa s nim nechcem rozpravat. 😉
Baby co ste zostali zlaknute.A za dalsie,,,pisane slovo vyznie mozno inak ako slovo napisane.
Som zvyknuta si povedat svoj nazor a mam rada nazory ostatnych,ale akoze .....teraz ticho....uz dost... o tomto sa nebavme ....to je fakt klise a tvarit sa ze so vsetkym suhlasite to sa mne nepaci. Nechcem tym povedat aby sa v teme pokracovalo, ona skoncila sama ale pohodicka baby ved o nic nejde 😉 .To sa mam teraz bat cosi napisat?
Dlho som sa nejako extra nezapajala a ked som povedala nazor ....tak mam byt ticho... 😉 nie vsetko je v zivote ruzove 😉 Potom neviem ci budem na vsetko teda len prikyvovat .Sakra sak rozmyslam ako to napisat aby to zas niekto zle nepochopil.... 😀 😅
A ked kazda napise svoj pohlad vela krat najdem i to co som si nevsimla alebo skratka iny pohlad a posunie ma dalej.....ja to mam rada,lebo od kazdeho cloveka co v zivote stretnem sa mozem nieco naucit,preto sa nebranim a neodsudzujem ziadne debaty a rada si vypocujem vsetko.
Pisem to uplne od srdca a pokoji a v klude a mam vas tu rada 😉 😎
Ved to bola len debata a myslim ze uplne v pohode. 😉 ucim to aj svoje deti aby nestali v kute ale mali svoje slovo ale zaroven respektovali ostatnych. 😉 😎 😀

@natsa - neboj sa to pride samotne ved je to pochopitelne ze teraz nebola nalada u teba 😉

@ostrovcacka - no pekne fotecky a konecne je aj teba poriadne vidiet, sympaticka baba si 😉
no a kyticky su fakt paradne,milujem ruze

@lulu723 - jeeej dnes sa mi o tebe snivalo, ze som bola akoze u vas niekde na dvore a ze som varovala Eriku ,lebo si musela niekam ist a potom sme spolu jedli hranolky a syr vysmazany ale to si uz bola Ty u nas na terase 😀
Dobry gulas,coooo??? 😀

dada78
19. okt 2010

@janette4 ideme do Babyklubu o pol 10, tak sa snáď uvidíme 😉 😉 😉
nestíham dočítať, mladý sa už dokŕmil, snáď keď poobede zaspinká 😉

bubulka722
19. okt 2010

Je zvláštne, že to mnohé z vás vzali ako nejakú hádku. Určite súhlasím s @mariro, že každý má svoj názor podľa toho čo zažil. Niekto nie je vôbec náročný, možno vám taká pripadám ja, neviem. Vychádzam len z toho čo som si mohla odniesť z 1. pôrodu (je pravda, že to už bolo dávno) a čo som si mala možnosť doteraz okolo toho naštudovať. Ak ste niekto čítali knihu od Michaela Odenta - Znovuzrozený porod, presne viete o čo ide. Každopádne viem, že každá z nás chce pre svoje dieťa len to najlepšie a podľa toho koná. Bola by som veeeľmi rada, ak by sme mohli (ak vám to nevadí) o vašich pôrodných skúsenostiach pokecať, pretože ma veľmi zaujíma ako to fičí v TN. Čítala som tu, že vám bábätko priložili hneď po narodení na brucho, čo je fajn. Ako dlho vám ho nechali kým ho išli ošetriť? Ako bola spokojná tá kočka čo mala napísaný pôrodný plán?
@lienka55 Ako sa má malý, je mu už trošku lepšie? Inak s tými chalanskými menami je to fakt hrúza. Nakoniec som bola šťastná, že čakáme dievčatko, pretože pre chalana by sme meno asi ani nevybrali.
No budúci týždeň idem na sono a fakt sa mi tam vôbec nechce. 😒
@ostrovcacka Neviem čo o sebe napísať.

lienka55
19. okt 2010

Dobre ranko,
@bubulka722 dnes ani neviem ze ho mam ,pustili sme mu vcera nasu svadbu prvy krat tak cusal pri nej,a dnes ju chcel pustit zase ,ale teraz zacal byt hrozne urevany,tak je to s nim na nevydrzanie. 😠
A to komu ides na sono ja som uz aj zabudla,chodi sa aj v 30tt? 😉

bubulka722
19. okt 2010

@lienka55 Idem do PN ku Glesovi, pretože ho mám zazmluvneného na pôrod. Chúďa malé, sám má toho dosť, ani sa mu nečuduj, že je urevaný. Ja som mávala pri Aďkovi šťastie, lebo každú chorobu prespal.

rikarr
19. okt 2010

je že prespať chorobu...aj ja chcem také deti...moje pri kačdej chorobe ziskaju ešte kopec energie navyše 🙄

no decka som mala na bruchu čojaviem, dlho(neviem kolko to bolo lebo vtedy som čas nejako nevnimala) a potom sa spytali či priložime ...viki som mala priloženu hned takú čerstvú a kym nezaspala som ju mala potom ju odniesli a doniesli už oblečené a považenu a maleho som mala na bruchu a som povedala nech ho najskor oblečú lebo som bola kapenek KO vtedy a potom som ho mala asi hodinku, najprv sal a potom sme ho s mužom mačkali 😀 a fotili, fotiť možete aj porod ale aj iba važenie a meranie a potom s vami na sale, pohoda, nerobia problem a dokonca čo som sa rozpravala s porodnou asistentkou tak hovorila že maju radi ked je muž pri porode lebo že ta žena počuva skor muža ako ich a že potom viac spolupracuje.

idem sa najesť, som zas o kusok krajšia po meliri 😀 hned lepší pocit

bubulka722
19. okt 2010

@rikarr Tak to je supre, vieš bojovať s niekym hneď po pôrode ani nie je možné. Je fajn, že majú sami snahu pýtať sa čo chceš. Pri vyšetrovaní tam môže byť muž? Počas pôrodu keď ti išli niečo pichnúť, pýtali sa či to chceš?
Inak také stvorenie ako bol môj syn by si nechcela. Našťastie už je rozumný, ale aké bláznivé roky som si s ním zažila, no komment. Bol hrozne hyperaktívny, ale aspoň cez tie choroby sa skludnil. 😀

rikarr
19. okt 2010

ja mam hyperká dve a ani za svet spat 😒 😀 😎 to je strata času unich....

vyšetruju ta na vyšetrovni a tam mužo nesmel,inak bol stale so mnou , ked mi šli zavadzať infuzku som spytala čo toje a na čo to je a vpohode odpovedali mne zrozumitelnym jazykom, odmietnuť som neomietla lebo som to fakt potrebovala takže neviem aká by bola reakcia, doktor sa pekne so mnou rozpraval ked sme rodili placentu aj ked ma šil opytal sa či chcem vidiet tu placentu, skonštatoval že je celá,pogratuloval,pokukal sa na krpca, chodil každy den na kontrolu aj ked nemal vizitu aspon kuk ako sa citim a to som ho nemala vybaveného

ostrovcacka
19. okt 2010

@bubulka722 no ja som mala cisarsky pôrod ale v Tn takze ja neviem ako to je pri normalnom ja som bola sd Tn VELMI SPOKOJNA isla by som tam znova po cisarskom ale dietatko neprikladaju hned az po neakych dvoch hodinach ked si na izbe a aj to po leziacky a to je o nicom to sa ani nedalo, musela som 24 hod.lezat bez pohnutia a vlastne az na druhy den som mohla zacat s kojenim ale samozrejme mala sa uz nechcela prisat narodila sa malinka 2550g takze ju zacali hned krmit flasou trocha tahala ale nechcelo sa jej ani doma takze som dva mesiace odsavala a krmila z flase ale na koniec mi mlieko aj tak zmizlo pretoze ta odsavacka to je o nicom proste nie je to sate babatkom,ale inak ja som bola spokojna velmi dobre sa o mna starali aj o malu, az na to mliecko ale to ma asi vacsina problem po cisarskom, ja by som doma rodit nechcela ale tebe drzim palce urcite to bude skvely zazitok ak ti to teda vyde potom nam porozpravas zazitky, ja len z toho dôvodu by som neisla ze by som sa bala o babatko keby nieco aby malo prvu pomoc, predsa v tej nemocnici je vsetko a ja som vlastne bola spokojna takze ja by som nad tym asi ani neuvazovala ale drzim ti palce!

ostrovcacka
19. okt 2010

No co niktora sa nehlasi na stretko to tam pride len Ivetka ja a Evka????????????????????

natsa
19. okt 2010

no baby kolko krát to tu mám pisat ohladom stretka?potrebujem to vediet aby som mohla čosi vybavit.

@ostrovcacka no ked ostatne nepridu tak si vystačíme my 3 nie?

ostrovcacka
19. okt 2010

@natsa samozrejme Ivetka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dada78
19. okt 2010

@natsa Ivet super že si zase tu 😉 😉 😉 ja stretko ešte neviem povedať, nemáme auto,tak jedine že by som nahovorila kamarátku Dášku 😉
@ostrovcacka veru krásna si bola na svadbe 😉 😉 😉 a kvetinky verím že zlepšujú náladu 😉 ja som dostala od naších predčasne Amarylisku 😉 dúfam,že skoro vykvitne 😉 čo si sa pýtala na Martinku "murkovú" písala som si s jej sestrou a že sú OK 😉 asi nestíha prispievať

rikarr
19. okt 2010

ja budem v meste až v piatok

a ešte som chcela že TN ma užasne novorodenecké aj nedonosenecké a 100 bodovu jisku

ostrovcacka
19. okt 2010

@dada78 diky za infosku ohladne Mati Murkovej skus nahovorit kamosku ved myslim ze aj minule tam bola s tebou?

natsa
19. okt 2010

@dada78 veru prehovor zasa stravime super sen na ktorý sa len tak skoro nezabudne

dada78
19. okt 2010

@bubulka722 pri malom si mala nejakú zlú skúsenosť,keď rozmýšľaš nad tým ambulantným pôrodom ? 😕
@mariro super príspevok, presne každý má nárok na svoj názor, o žiadne hašterenie tu nejde 😉

dada78
19. okt 2010

@janette4 čo hovoríš na dnešok v Babyklube ? nebolí hlava ? bolo tam snáď 20detí a niektoré extra duracelkové 😵 😀 😀 😀 joj a zabudla som Ti povedať, že si bola veľmi pekná, fakt asi budeš mať chalana,to sa hovorí,že mame dodávajú krásu 😵

moncika15
19. okt 2010

neviem co tu uz 3 den riesite tak sa radsej ani nezapajam 😀
je to na mna v mojom stave dost zatazujuce tak si dam radsej s vami pauzu 😅 radsej som vam to dosla oznamit aby ste sa nebali ze som v porodnici 😀

ja len ze mame uz druhe novembrovciatko 🙂 to druhe sa narodilo dnes cisarskym 😵

zatial papa

janette4
19. okt 2010

ahojte.

@natsa ohľadne stretka,mne by bolo lepšie vo štvrtok.v piatok mal ísť malý k našim na víkend,takto by som tam s ním tú jednu noc prespala,nemuseli by sme ísť domov a potom zas do Mesta.

@ostrovcacka kytice boli náááádherné,aj ty si bola kočka.Obraz sa mladomanželom páčil?Inak k tým kurzom:pozerala som na nete,aj sa robia,ale väčšinou v Čechách-Olomouc alebo v BA.a sú navyše dosť drahé.tu na okolí som nevidela nič,ale keby som o niečom vedela,rada by som išla.

@bubulka722 o pôrodoch si môžme písať,ale radšej až koncom novembra,máme tu nastávajúcu prvorodičku,tak ju radšej nestrašme s našimi zážitkami.Inak,ja na svoj pôrod tiež nerada spomínam,snáď to tentokrát bude lepšie.

@ostrovcacka s prisatím sme mali problém aj my,nakoniec to trochu šlo cez klobúčik a keď sa konečne naučil bez neho,mliečko zmizlo.Tentokrát som chcela využiť služby laktačnej poradkyne,len keby neboli také drahé 😝

@dada78 Adelka ďakujem za kompliment.my sme boli skoro do 12,odchádzala som totálne ohučaná a unavená.Maťo sa moc nemusí s jedným chlapčekom-Filipkom,keď sú spolu,len sa bijú,doslova a obidvaja sú dosť akční,tak som iné nerobila,len po ňom hučala.Neviem,pri Maťovi som si bola dokonca sama pred zrkadlom vedomá toho,že som opeknela,normálne som sa páčila sama sebe,ale tentokrát tie pocity nemám.No čo už,budem mať plnú chalupu chlapov.

Inak,k tomu,čo sa tu rozoberalo ohľadne tých ambulantných pôrodov:Ja tiež nemám pocit,že sme sa hádali alebo hašterili,len sme každá vyjadrili svoj názor a o tom toto forum predsa je. 🙂 Inak Kaktusik sa odvtedy neozvala,tak hádam sa neurazila 😒

janette4
19. okt 2010

@moncika15 moni a neprídeš na stretko,keď už môžeš "lanfáriť" ?Čo už chceš od nás zmiznúť?prečo?

kaktusik007
19. okt 2010

@janette4 nie, neurazila.... len mam co robit aby som vas docitala, mam trosku fofry s malym, behame po lekaroch, a taaak....
inak, tiez si nemyslim ze to bola hadka, proste mame odlisne nazory na ine veci, okrem ineho, len.... celkom som nepochopila trosku narazky na moju osobu ale ved ono je to jedno, nemienim to riesit, nestoji to za to....
@mariro to zhrnula v podstate v pohode, kazda sme si prezili nieco ine, kazda vychadzame z vlastnych zivotnych skusenosti no a ak na zaklade toho co tu pisem vyzeram ako ta, co vsade bola a vsetko vie, no tak co... nemozem sa predsa pacit kazdemu, nie???? 😀 😝

kaktusik007
19. okt 2010

@moncika15 dufam, ze fun este nerodila... a ani jonki 😉

bubulka722
19. okt 2010

@ostrovcacka Ty si mala cisársky v celkovej anestéze keď ti malú nedali hneď na kojenie? Čo sa stalo keď to musela byť sekcia? Vieš pokiaľ je celé tehotenstvo nízkorizikové a nemáš komlplikácie pred samotným pôrodom, tak nie je dôvod aby sa malo niečo stať. Celosvetové štúdie hovoria, že deti rodené doma majú tie isté % rizika komplikácie ako deti rodené v nemocnici. Pôrod doma je pre oboch oveľa krajší zážitok a komplikácie zvyknú nastať zvlášť keď nie je žena kľudná. Pri stresoch a nervozite pri pôrode sa začne v organizme produkovať adrenalín, ktorý potláča vlastnú produkciu oxitocínu. Vtedy sa zvykne pôrod zastaviť a skomlikovať a musí sa podať umelý oxitocín, ktorý so sebou prináša ďalšie a ďalšie neprirodzené zásahy do pôrodu. Tým som nechcela jadnoznačne povedať, že budem rodiť doma, ale že je to pre ženu oveľa príjemnejšie prostredie. 😉

bubulka722
19. okt 2010

@dada78 Rada by som ti napísala svoju nie najlešiu pôrodnú story, ale mala by som brať ohľad na kočky, ktoré sa pôrodu boja ako ma upozornila @janette4. Inak ja si myslím, že nie je čoho sa báť,veď je to tá najprirodzenejšia chvílka každej ženy a každá z nás je natoľko silná od prírody aby to zvládla! Ja sa na svoj pôrod teším! 😉

kaktusik007
19. okt 2010

@bubulka722 prijemnejsie prostredie.... ehm.... ano, asi ano, ale ak by sa maly narodil mrtvy, asi by som si to prijemnejsie prostredie tazko vychutnavala, vsak???? ja som mala koniec tehu uz uplne bezrizikovy, porod zacal spontanne a vsetko vyzeralo byt oki, po jeden okamih, kedy zistili ze zrazu malemu prudko klesaju ozvy a prestava dychat.... takze som skoncila akutnou sekciou, este 18:20 som sa pozerala na sale na hodiny pocas kontrakcii, pohoda, a uz 18:35 ma maly pisane ze sa narodil, a to som prosim stihla mat medzitym rozhovor s anesteziologom, stihli mi dat infuzku na zastavenie kontrakcii, stihli mi spravit zrychlene predoperacne vysetrenia.... kmitalo ich tam okolo mna asi sedem.... ani neviem kde sa tolke nabrali... proste bleskovka...
na zaklade tohto, ze fakt sa to zvrtne behom sekundy ani nevies ako, som totalny odporca porodov v domacom prostredi... ale mozes mi to vycitat, ze mam na to iny nazor a ze presadzujem si len tento??? nie, nemozes... ako vravela mariro, kazda tu jedname podla svojich zivotnych skusenosti, evidentne ty takuto skusenost nemas, a preto mas nazory na porod doma ake mas.... ja ti to neberiem, ja ti iba hovorim, ze je to velmi nebezpecne a brutalne sebecke voci tomu babatku... a tiez otvorene hovorim to, ze nemam silu spravit taketo dolezite rozhodnutie, rozhodnut sa rodit inde ako kde bude jiska pre novorodencov, prave z obavy o zivot mojho babatka v brusku... ale ked ty by si zvladla zit s tym, ze si sa rozhodla pre porod doma a hla, komplikacie, a dost fatalne, tak... klobuk dolu, mas moj obdiv... ja by som s tym zit nedokazala

mariro
19. okt 2010

@kaktusik007 - s tymto suhlasim aj ja co vravis 😉 ,je to velka zodpovednost taketo rozhodnutie,ale je to kazdej rozhodnutie,ja by som sa bala spravit taketo zivotne dolezite rozhodnutie.Urcite budem v nemocnici tak ako treba .

bubulka722
19. okt 2010

@kaktusik007 Nemienila som viac reagovať na tvoje komentáre ale tvoje arogantné vystupovanie mi nedá neozvať sa. Prečo si myslíš, že chcem rodiť doma? Vieš, žiaľ ja som tak blbá, že ja chcem v prvom rade ohrozovať svoje dieťa. Takto si to myslela??? Tak irónia, to je to pravé?

lulu723
19. okt 2010

@mariro no teda to si mala riadny gulas 😀 😀 😀