Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

lienka55
23. jan 2010

Ahojte,
rano som zaviezla maleho k mame,klasika ako kazdu sobotu,upratala som si,dnes som mala aj sluzbu v kostole,tak aj tam som bola upratovat.Som unavena a vyflusnuta ako taka..... 😝
Varila som gulas z diviny lebo chlapi dnes rezu drevo,doslo nam uz,a zima bude este dlha. 😀

Utekam sa osprsit a zase utekam dalej podohadovat este nejake detaily ohladne stretavky zo zakladky.

Mirka a kde je ta sankovacka?Hovorila mi dnes kamoska v tom kostole ked sme upratovali,ze zajtra o 16.00h v priestoroch hasicarne bude nejaka beseda s lekarkou,budu tam hovorit a ponukat nejake produkty na rastlinnej baze.Ak chces pridi.

mirkaff
23. jan 2010

zdravim......
Lienka to je asi tych pripravkoch zn.Diochi.uz som o tom pocula,ale moze to mat cosi do seba,aj kamoska tam bola a tiez nieco odtial uziva,mne o tom hovorila Jana zo zahradkarstva,ale nevedela som ze je zajtra ta prednaska...mozno pojdem.

http://www.diochi.cz/main/

boli sme sa sankovat medzi podolim a Castkovcami,taka cesta do zahradkarskej oblasti,inak bola som tam prvy krat a lubilo sa mi tam,pekne chatky,priroda,nebanujem ze sme isli....dosli sme unaveny,ale maly zaspal az o tretej,takze niak ta unava nanho nedolahla,zato mna zmohla,veru som si s nim pospala aj ja...
Ivet mne by sa lubilo aj tak ked uz teda ist s poloviciakmi,tak asi niekam na vikend....pouvazujte nad tym aj ostatne...

jarabicka
23. jan 2010

Čaves baby, fuuuj, ja som akási dnes KO ☹ ...od rána upratujem, akási šáááľka 😀 (ošiaľ) ma chytil a behala som ako na metle 😀 😀 😀 😀...poobede sme boli s Kubkom na prechádzke, tak nás poriadne vyštíííípalo, teraz sme sa okúpali napapali a chalani sa uspááávajú, ale nakoľko je počuť jakot, tak zrejme sa im nedarí 😲

...my sme s polovičiakom za to stretko, či už víkend alebo jednodňová opekačka...len to zorganizujme tak, žeby sme neboli na východe 😉 ...my sme za čokoľvek, len povedzte kedy a kde a mate nás tam ako na modrom koni 😀 😀 😀 (ak budeme zdravučkí) 😉 ...

lienka55
23. jan 2010

halooooooooooooo je tu niekto s kym by som pokecala.

natsa
23. jan 2010

Babenky tak už som tu.Veru dievčence musíme taketo niečo zorganizovat hlavne z polovičiakmi ved to už sa dohodneme ale ked bude teplo a hlavne to musí byt tutovka.Len neviem ako to bude z polovičiakmi.ale šak hádam na jeden alebo výkend by sa mohli uvolnit ved topoznáte jeden nemože potom druhý a tak.ale bolo by to super keby to stretko vyšlo.

mirkaff
23. jan 2010

aj ja som tu..... 🙂
ale ostatne babenky sa nevyjadrili......k vikendu....teda Evka sa vyjadrila 🙂

janette4
23. jan 2010

Ahojte.Ivetka,dobrý nápad,ale podľa mňa by bol lepší len jeden deň,ako víkend,lebo deti majú rozdielne režimy a neviem,či by polovičiaci toľko s nami vydržali,keď andelovi stačili 2hodiny 😀 😀 😀

ja dneska relaxujem.doobeda,vlastne do nejakej 16som ešte makala,ale potom som si sadla,vyložila nohy,spravila kávu,čítala noviny a potom servítkovala.taká som oddýchnutá 😀 Zajtra si ideme pre "mláďatko",tak sa teším,už mi je smutno za ním. ☹

natsa
24. jan 2010

Ahojte.tak tata je zasa v práci.Ja si tiež mylím že grilparty bude lepšia,chatu treba dopredu zahovorit a to sa niekedy nedá tak dopredu.Na ROHU je to dobré tam nás nikto nebode očut a maju sa tam kde deti vyšantit a nieje to až tak daleko,ved Lubinárky to poznaju,alebo ak viete niektorá o inom mieste tak napíšte.Ja viem že je asi ešte skoro ale kým to zorganizujeme tak hned je leto.

lienka55
24. jan 2010

Peknu nedelu vsetkym prajem,
dnes sme vstavali vsetci traja o 8.00h.Varim,este mi zostala zo vcera umyt chodba a schody a chlapci sa isli sankovat do Kalnice.Tak mam veget.

Mirka zatial mi to vychadza tak,ze by som isla na tu besiedku. 😉

Zanka ja budem 12,13,14.2 vikend bez maleho,tak sa tesim aj ja ze sa vyspim a trosku si odpociniem.Mamina si ho berie. 🙂

janette4
24. jan 2010

Lenka,ja som myslela,že mamina má Davidka každý víkend 😉

Podľa mňa by bolo celkom dobre aj na kamennej,teda neviem,či sa tam dá ešte opekať,kedysi sa dalo

erika160669
24. jan 2010

Ahojte babenky.Ako vas tu citam robite si pekne plany na leto.Na sankovanie s malym sa ut aj ja tesim ale az na druhu zimu.Ako je dobre ked mate kde dat malych pomerkovat.Mojho maleho sa svokra boji merkovat tak len medzi krmenim a nic viac.Ja uz svojivh rodicov nemam takze mi ostava len svokra.Neviete kolko dopredu musim ist zahlasit faraovi krst?Maly este nebol pokrsteny lebo som ho nechcela brat tak skoro do kostola az tak v marci ked uz bude trochu silnejsi a uz bude aj trochu teplejsie.

natsa
24. jan 2010

Ja ešte nedávam maleho merkovať iba tak na 2 hod.Rodičov mám daleko a svokru ešte dalej.Ešte sa ho bojím davat varovat na 1 den.iba raz som ho necasha POLOVIčIAKOVYlTak by som sa potešila.malý v noci si ešte pýta mlieko takže nas noc ho nemožem dat nikomu.Aj mám plány vymalovat byt ale či z toho niečo bude neviem,polovičiak sa do toho nehrne tak nech to tu vyzerá ako chce ked mu to je jedno.My maleho nemáme pokrsteného polovičiak je katolík ja evanielička nrvieme sa dohodnut tak je bez toho.Dnes som robila poriadky v chodbe vyhádzala botnik ,vydrhla kupelku a upiekla želatínovu tortu.Zajtra zasa asi vfypracem skrine v spálni umyjem luster.

janette4
24. jan 2010

Ivetka, aj moji rodičia sú zmiešaný:tatino je katolík a mamina evanjelička.ja aj moji dvaja bratia sme po mamine evanjelici.keĎ som sa narodila,a riešil sa krst,mamina svokra povedala:deti patria matke,takže sme po nej.

Erika,ja som si nahlasovala asi 3týždne dopredu,papiere som doniesla týždeň pred krstom.ale neviem,ako je to v meste,asi by ste sa mali ísť opýtať.

janette4
24. jan 2010

Erika,ja svokru síce mám,ale malého mi nevaruje.sama záujem nemá a ja jej ho vnucovať nebudem.moji rodičia ho mali teraz prvý krát tak dlho.
dneska sme si boli preňho.keď sme prišli,tak ma silno a dlho objímal 🙂

inak,ako som vám minule písala,že svokra mi vonku varovala chvíľu malého.....v sobotu som bola u švagrinej a hovorila mi,ako sa ich mama chválila,že varovala Matúška......len škoda,že sa nepochválila aj s tým,ako to na koniec doj.....a ☹ a že to má nadvarované na ďalšieho 1,5 roka do predu 😝

mirkaff
25. jan 2010

ahojte.....
Erika ja mam svokru v jednom dvore,nehovorim ze je celkom nespolahliva,ale naposledy ked som bola na rodicovskom vozila maleho na sanach bez rukavic,chudatko male,hlavne ze ona ich mala.... 😒
a o tom krste,ak ste katolici pocitaj s naukami,my sme mali dve aj s krstnymi rodicmi maleho,12 teho maja sa narodil,1.juna sme krstili......

Zanka tak dobre teda prazdninoval.... hrdina, 😀 ale predsa len u vasich je viac zvyknuty,sak ked svokra nejavi zaujem,tak co si tam on ako zvykne.......a takto jej matusko vytrel kocura,,,zlej babke.....bol u tej dobrej... 🙂

my sme sa tiez bavili s nasimi ze co to ako bude ked pojdem po materskej do roboty,,len aby boli nasi zdravy,aby nam decka este postrazili ked ochoreju alebo budu prazdniny..

natsa
25. jan 2010

Tak už je matúško doma pekne pri maminke,chuda malé takto maminku stískal.Aj plakal za maminu?Tak ja si dnes navarím a zajtra budem pokračovať v upratávaní,volačo spravím ked bude spat,ideme ešte dnes na 2 pichance-zasa pojde neskoro spat 😨

jarabicka
25. jan 2010

Zdravim Vás dievčence, ja som akurát dožehlila 😝 , mala som dnes na to akosi náladu, tak som sa do toho pustila...Jakubko ešte spinká, tak som na vás prišla nakuknúť 😉

erika160669
25. jan 2010

Ahojte babenky.My sme katolici ale moj je neznaboh akoze.Aj ja mam svokru dalej pri Prievidzi ale tej by som sa nebala neskor dat maleho merkovat.Tento vikend uz sa k nej tesim lebo aspon na chvilku si od maleho oddychnem ona ho bude pestovat rozpravat sa s nim to ona dokaze hoooodne dlho a maleho to bavi ju pocuvat.Ake papiere budem potrebovat do kostola?

mirkaff
25. jan 2010

hlavne rodny list maleho,Vas sobasny list z cirkevneho obradu..asi tak ako pri prvom,ved fararko ti povie co presne,no a este sobasny list krstnych rodicov...teda to sme potrebovali my,akurat ze nam pan farar pokrstil aj bez cirkevneho sobasu,ale sak ten sme uz dodatocne absolvovali . 🙂

lienka55
25. jan 2010

Ahojte,
doobeda sme akosi premotkali,bola som na varenej cokoladke u sesternici,no a nas cert opat nie a nie zaspat,ale uz je tam ticho ,tak asi spi.Ani vcera nespal,predstavte si isiel spat az o 21.30h,ja neviem kde berie tu energiu.
Aj mna dnes caka zehlenie. 😝

Zanka,ano maly chodi k mamine kazdy vikend,chodielval aj na cely spavat,ale odkedy umrela moja babka,tak moja mamina je stale akasi slaba,chorlava a netrufa si uz na noc potrebuje si odpocinut a je rada,ze je. 🙂
Tak aspon na tu sobotu,ze si stihnem poupratovat.

Mirka ta prednaska sa vcera tykala obliciek a mocov.mechura,nieco pre tebe,velmi dobre to bolo.Poradili mi nejake pripravky aj pre mna ,aj pre maleho,tak uvidime ci to pomoze.A bola to ta znacka co si hodila na nu link. 😉

lulu723
25. jan 2010

Ahojte dievcence 🙂

tak uz som sa konecne dostala aj na pc.v piatok sme boli z malu u doktora mala teplotu aj soplik ma,ale uz jej to prechadza.v sobotu mi moj prebural stenu z pracovne do kotolne tak som tu mala riadny neporiadok a toho prachu fuj no hnus.to este oslavoval vecer narodeniny potom som mu povedala,ze je strasna zima vsade radiatory boli uz take vlazne a co mavame 21 stupnov tak sme mali 16 potom zistil,ze je nieco z kotlom tak sa to snazil opravovat do 1 v noci,ale nic neopravil tak isiel spat a pekne sme sa zobudili do strasnej zimy bolo len 11 stupnov v celom dome mala chudatko stala v postielke o pol 6 a vykrikovala paa paaa to akoze jej bolo zima aj som ju naobliekala,ale aj tak mala ruky strasne ladove to sa jej este zhorsila nadcha.potom o 9 dosiel jeden pan a opravil nam to,ale do vecera stale 16 stupnov bolo.teraz to je uz fajn radiatory su stale zerave tak uz mame teplucko.vsetko sa nam to potrtkalo zrovna ked vonku bolo -15 som myslela,ze mala do rana zamrzne chudatko moje.a v nasej posteli nemohla spat,lebo to by vobec nespala a len by sa blaznila.
no a dnes nam odisiel motor na aute musime strasne vela euracov zaplatit a nemame z coho ked moj este tak nerobi ako by mal a v takejto zime by aj tak nic nespravili no hruza.budem rada ked zaplatime hypoteku,plyn a elektriku a mozeme sa ist past niekam ☹

a k tej materskej som strasne nasrana,lebo ked som zarabala okolo 15000 to sa banke lubilo a mohla som ist do -10000 co som aj stale potom bola,ale teraz ked som na materskej tak si to vsetko prehodnotili,ze mam nizsi prijem a uz im tych 10000 musim vratit takze preto som nemala ziadnu vyplatu a jak mi na buduci mesiac nezvysia tu matersku tak ani na buducu matersku neuvidim.to su take svine,ze asi ked to vsetko zaplatim tak tatrabanke da zbohom a pojdem bo VUBky 😠

janette4
25. jan 2010

LUdka,aj ja nad tým uvažujem,mne to zrušili ešte v lete,ale keby som tam nešla,že mi to nejde,tak by sa ani neráčili mi dať vedieť,že mi to zrušili 😒 tiež uvažujem,že prejdem do vub-ky,lebo 5€ za vedenie účtu sa mi zdá moc. ☹ teda,vy máte peh.keď sa začne dariť, tak sa to jebe furt 😠 Chúďatko malinké,muselo jej byť hrozne zima,ale aspoň že už to máte opravené.

jarabicka
26. jan 2010

Dobré ránko žienky, ešte chrapkáte??? 🙂 ...mne dnes Kubko dal budíček, tak vás idem mrknúť, ale nikde nikto, tak idem asi variť, dnes budú pirohy 😉

lienka55
26. jan 2010

Ahojte,
my sme dnes absolvovali kontrolu,teda ja ale maleho som nemala kam dat tak bol so mnou u lekara.
Varila som rajcinovu,tu zboznuje maly,a zapekanu cestovinu z toho ,,co dum dal,, 😀 ,taku som este nerobila. 😀
Lulu to mi je luto,teraz ked najviac potrebujete peniazky,ked sa to sere tak sa to sere a vsetko naraz.

jarabicka ty si taka kucharecka,dala by som si pirohy,ale to ja nezvladnem. ☹

janette4
26. jan 2010

na najbližšie stretko nám Evka donesie pirohy 😀 tiež by som si veru dala,ale tie nezvládam ani ja

my sme boli doobeda na pošte a potom v baby klube.tata máme po nočnej,tak som mu tam šupla aj krpca a ja sa idem hrajkať so servítkami 😀

natsa
26. jan 2010

Ahojte.My sme boli včera na očkovaní tak dostal dva pichance do ručičky a nožižky,dostal od doktorky medailu za statočnost.Ešte jej stihol pobehat celu ordináciu-povitahoval pár kariet.a čo ma naserkalo tak do poradne ideme až ked bude mat 3 roky všetko poistovne porušili.Rajčinovu by som si dala aj ja u nás to nikto nechce a to je taká vdačná polievka,hlavne rýchla.Veru aj ja chcem pirohy ,viem že to je z cesta ale netuším ako to vyzera.neplní sa to ovocím?

janette4
26. jan 2010

ivetka,robí sa to zo zemiakového cesta,a plní tvarohom,džemom,ako kto ľúbi.moja babička ich robievala vždy,keď som prišla na víkend alebo prázdniny,plnila ich slivkovým lekvárom,posypala makom s cukrom,hovorilo sa tomu aj perky.

janette4
26. jan 2010

my sme tiež boli na 15mesačnej a teraz až v 3rokoch,ale povedal nám,aby sme prišli medzi 2-3rokom,lebo tam je aj nejaké očkovanie.

natsa
26. jan 2010

ja ano perky polovičiak to spomínal ako to jedol u babky.u nás sa take nerobilo.tak že mu to spravím -našla recept zo zem.cesta celé to bolo na vyhodenie.Ešte zo zbytku cesta hovoril že robila slíže.Už som si na to spomenula.Už to viac robit nebudem lebo to neviem,cesto mi redlo

jarabicka
26. jan 2010

Noooo, baby ja tie pirohy nerobím zo zemiakoveho cesta, toto čo spomínate to su akože zemiakove taštičky,nasladko, ale ja robím vyvarené pirohy a plnky, zemiaková, tvarohová, lekvár a kyslá kapusta, poleje sa to prepraženým maslom a osolí sa. je to parááááda...to sú takééé vychodňarskeeee 😀 😀 😀