Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

lulu723
16. sep 2010

Ahojte tak ja mam malu u svokry teraz som maleho dokojila a dala do kocika a bude buvat. noc bola vyborna vsetci sme sa vyspali malinky rano vstaval o 7 co si uz pital didik a v noci som ho kojila okolo pol3 aj to som ho musela budit,lebo by spal a potom by zacal plakat a Eriku by zobudil.dnes idem povybavovat vsetky veci do mesta a k pediatrovi o 12 mame prist.
@janette4 Hlavacik je uplne super nemozem nic zleho na neho povedat je proste super a mne sa aj paci 😀 ked som odchadzala z nemocky tak mi povedal,ze o rok vas tu vitam zas a ja ze no urcite a on,ze tak o 2 tak som mu povedala,ze 2 decka stacia 😀

moncika15
16. sep 2010

@lulu723 tak s tymto nazorom na Hlavacika xod do temy Porodnica Trencin (ci ako sa to vola) lebo ja ked som raz povedala, ze by som si ho xcela zazmluvnit skoro ma zniesli zo sveta 😅 ja ho tiez uplne zerem 😝 ked sa nam nepodarili IUI alebo nam oznamoval inu zlu spravu a ja sommu ta rumazgala tak ma vedel vzdy nakopnut aby som neprestavala dufat, alebo aj pri to 3D tie hlasky ..este teraz sa na tom smejeme 😀 a ked mu muz povedal, ze nevie ci pojde k porodu pekne ho dal do laty, ze ja si vyberat nemozem tak nex nezmatkuje ani on 😅 😀 😀 😀

@ostrovcacka prislo mam zapisane 🙂 keby nieco ozvem sa ale az tak za 6tt, moze byt? 😅 😀

mirkaff
16. sep 2010

dobre ranecko...
jej Ludka super ze ste doma,,ako citam ,noc v pohode,no musim sa tu dostat do kolaji,sak nestiham vsetko citat co popisete,ved viete,pracujuci lud.....Ludka kde mas maleho fotecky?

lulu723
16. sep 2010

@mirkaff Ahoj Mirka tusim su na predchadzajucej strane 😉

janette4
16. sep 2010

ahojte.
@moncika15 práve preto som z neho bola príjemne prekvapená,že v tej téme som si kadečo o ňom prečítala,normálne sa mi tomu nechcelo veriť.ja som z neho mala dobrý dojem.

baby,ja som rozmýšľala nad Jankovským,ale asi sa na to vykašlem,nie sú bubáky,asi to nechám na náhodu.Snáď si neprežijem to,čo pri Maťovi. 😒a aké sú na pôrodnici sestričky?

Ja idem na obed do Mesta k zubárke,a hneď tam ostaneme až do soboty večera.mala som ísť už včera večer,ale bola som hrozne unavená,nechcelo sa mi baliť.Včera mi naši ešte dorábali jednu izbu,tak už máme všetko komplet,už len vytepovať.aj to mi budú robiť naši,lebo oni majú ten hĺbkový vysávač-tepovač.

@lulu723 Teším sa s tebou,že Matúško je taký zlatunký,aj náš zo začiatku bol.Prvého pol roka som poriadne ani nevedela ako plače,len v noci,to sme sa kojili takmer každé dve hodiny,ale cez deň bol fantastický.Keď sa ti Hlaváčik aj páči,tuším tvoj typ sú muži so slabším porastom na hlave 😀 ale je pravda,že je sympatický.A Erička ti vydrží celý deň u svokry?Môj by asi nevydržal ani pol hodinu,ani sa mu nečudujem,ani ja by som nevydržala.Včera mi večer volala,ani som jej to nezdvihla. 😝 Keď Erička žiarli,skús ju zapájať do starostlivosť o Maťka,aby mala pocit,že aj ona je veľmi dôležitá:podať plienočku,olejček,uteráčik,postrážiť a pod.aspoň tak mi to radia mamičky,ktoré poznám,čo majú malý rozdiel medzi detičkami.neviem,či to funguje.vyskúšaj a zreferuj. 🙂

@mirkaff ako sa darí v práci?Máš poobednú alebo nočnú?

dada78
16. sep 2010

@lienka55 ja som bola tiež na 3D v Hlohovci a bola som max spokojná, aj moja švagrová, robí to otec so synom, ale obaja sú super 😉
@mata_murkova keď som prvýkrát išla prebaľovať Romiho dala som mu naopak plienku 😀 moja mama používala klasické a s jednorázovkou som sa stretla až tam,keďže v rodine nikto nemá staršie detičky, nemala som od koho odkukať. Ale do toho sa rýchlo dostaneš 😉 a čo sa týka kúpania, tak na MY sestričky Ti ukážu ako na to, pekne som sa to tam naučila 😉 Ešte by sa mohlo dotiahnúť laktačné poradenstvo, to je podľa mňa všade bieda, aj čo sme sa s babami z MK bavili, zišla by sa aj na každé oddelenie nejaká poradkyňa, lebo veľa báb prestane dojčiť potom,čo im to "nejde", nahovoria ich na klobúčiky namiesto toho,aby ukázali rôzne polohy pri kojení a skontrolovali, či bábo má správne v ústach bradavky 😒 Veľká pomoc je aj na koníkovi - annag tá vie super poradiť, z našich júnoviek sa na ňu obrátilo veľa báb a čo sme sa bavili väčšina detí bola kojená, čož je aj veľká finančná pomoc a žiadne vyváranie fľašie, zohrievanie apod.

janette4
16. sep 2010

@dada78 tak s tým laktačným poradenstvom súhlasím.na MY je to rozhodne velikánska bieda.my sme mali problémy s kojením,Maťo sa nechcel prisať,navyše som si nevedela poradiť s mojimi veľkými prsiami a keď som sestričky požiadala o pomoc,povedali,že aký mám problém,že však mám dobré prsia.ja im na to,že mám málo rúk.nakoniec jednej povedala moja spolubývajúca,nech mi pomôže,že ja už som zúfalá,tak tá vyliezla ku mne na postel a hodinu sa s ním mordovala,než ho donútila prisať.po hodine povedala,nech mu dám cumel,aby sa ukľudnil a po chvíli skúšala zas.lenže on už bol plačom tak vyčerpaný,že keď si konečne chytil, pár krát potiahol a zaspal 😝

janette4
16. sep 2010

až donedávna som bola rozhodnutá,že keď budú problémy aj pri tomto,využijem služby niektorej laktačnej poradkyne v TN okrese,ale keď som si zistila ceny za ich poradenstvo,tak asi nevyužijem. 😝

lienka55
16. sep 2010

Ahojte babule,
ako ste sa pekne dnes rano rozpisali,mam co citat. 😉 Opat sme dnes isli s placom do skolky. ☹
Dnes mam vela prace a co je najhorsie ,ze mam aj vela chuti do nej, 😀 som dnes akasi plna energie,uz som toho vela porobila a este mam toho vela pre sebou.
V utorok sme boli s poloviaciakom na zdruzeni v skolke,skola so skolkou sa zapojili do nejakeho ekologickeho projektu a budu v na buduci tyzden vysadzat stromy a kriky,tak som im zhanala veci k tomu tak este letim pre to. 🙂
@janette4 boze Zanka ty uz mas 2Ott,neskutocne to leti.
@lulu723 Ludka tak nech to Matuskovi pekne vydrzi co najdlhsie.Tak ti v dobrom zavidim,ze uz to mas stastne za sebou,ja stale nad tym vsetkym rozmyslam a mam strach este vacsii ako pri prvom. ☹

jarabicka
16. sep 2010

...čavééééés baby...tak konečne som naspäť 😉 ...aj som Vám chýbala, či ani nie???? 😀 😀 😠 ...sice nestihla som si vás poprečitavať, lebo je tu toho požehnane, čo-to viem od Janky a ak bude čas tak sa pustím do čítania,no mááám kopec vybaľovania, upratovania, švagriná má 30-tku, tak som sa už pustila do pečenia 😉 a k tomu prííídu na oslavu a po prvý raz aj švagrininy svatovci-čakatelia, tak sa musíííme predviesť v čo najlepšom svetle 😀 😀 😀 😀 😀 a k tomu som aj chorá, zachuchmaná, no hotový lazaret 🙂 😀 , ale šak hádam mi to prejde lebo cez víkend treba oslavovať, tak hádam nebudem pripíjať Jupíkom 😀 😀 😀
...všetky Vás pozdravujem, nové tváre vítam 😉 ...

natsa
16. sep 2010

bože baby ja ked čitam tie vaše problemy z kojením tak sa možem habit.malý sa chcel prisat aj pekne otváral ustočka len ja som bola neschoná,všelijako som sa hrbila alebo som mala privysoko ruku,no ale nikto mudry z neba nespadol.Inak ja som bola tiež tento mesiac u hlaváčika tento raz mal dobru naladu len bol akýsi prepracovaný,neustale čosi hladal,ked má naladu tak je fajn no horšie to je ked ju namá.Aj mijho polovičiaka ztepal že fajčí a nezabudol mu prizvukovat že ked bude odchádzat aby si nezabudol zapálit hned na vrátnici.

jarabicka
16. sep 2010

Ivetka, vy sa tiež snažíte otehotnieť???....SUPEEER.... 😉 a ako si prehovorila polovičiaka???...nemôže fajčiť, keď sa pokúšate o bábo???to som nepočula ešte...

mariro
16. sep 2010

@natsa - tiez sa mi to s tym fajcenim zda take hlupe od toho lekara 😉 ,kolke zeny aj muzi fajcia a zato deti mohli mat.Nejaka hovadina ,nie?

dada78
16. sep 2010

@janette4 to si mala smolu na sestričky, ani tie z novorodeneckého Ti neporadili ? ja som asi mala šťastie na sestričku Lenku K. tá mi pomohla dosť a aj sestrička čo je z Turej 😉 Keď som bola prvorodička, vôbec som netušila, že pri dojčení to nejde samo 😕 Romanka som pomocou klobúčikou dojčila až do 4mes, potom sa naučil piť priamo z prsa 🙂 ale teda trápenie to bolo, hlavne psychicky každú mamu to zdeptá, lebo si myslím,že väčšina plánuje dojčiť. Po prvých neúspechoch som začala študovať na nete, v Mame a ja a teraz si už pripadám ako agentka na laktáciu 😀 😀 😀 už som radila viacerým maminám, lebo niekedy je to fakt o tom, že nemajú poňatia o nejakom rastovom špunte a pod. A dosť detičiek má prirastenú uzdičku pod jazykom a potom má problém sa prisať, aj Maťkovi to museli strihať ešte v pôrodnici, som rada,že dr. Nosko z Novorodeneckého si na neho pekne "posvietil" a zistil to hneď , nie ako niektoré naše júnovčiatká, po mesiacoch 😒
@natsa jej tiež sa snažíte 😉 aj my, tak budem držať spolu palce 😉 😉 😉
@jarabicka fajčenie má vplyv na pohyb spermii, aj tie sú z toho smradu asi nafetované 😒

dada78
16. sep 2010

@janette4 a ešte dodám,že to poradenstvo je hrúza vo všetkých nemocniciach, keď sme mali stretko júnoviek2009 boli sme tam baby zo SK aj ČR a všade je to rovnako, nechcem Ťa sklamať, ani v TN to nie je ružové, kamarátka čo má dvojíčky strašne chcela dojčiť, hlavne keďže deti boli dve a tiež jej sestričky nepomohli ☹ neviem,či to treba od nich žiadať nejako ráznejšie alebo čo ???
@jarabicka Janka nám dávala čerstvé info 😉 😉 😉 držím palce nech sa rýchlo z toho prechladnutia dostaneš, teraz je to nejak rozšírené 🙄

mariro
16. sep 2010

@dada78 - ako jasne ze fajcenie by bolo najlepsie keby nebolo,ale kolko cigosov a kadejakych ludi fajci a maju deti ako smeti.Mna teda len zarazil ten arogantny postoj toho lekara,tak sa spravat k pacientkinmu muzovi.
Ved ked ona nefajci a on nema problem nejaky....co ja viem..take divne mi to prislo.

dada78
16. sep 2010

@mariro no to hej, ešte som nezažila takého doktora 😕

mariro
16. sep 2010

@dada78 -asi by som sa aj nasrala ,keby mi tak povedal veru 😝

lienka55
16. sep 2010

@natsa Ivetka tak to je uzasne podarilo sa ti zlomit poloviciaka??? 😀 Sup,sup nech si co najrychlejsie medzi nami tehulkami. 😉

janette4
16. sep 2010

@mariro ja to chápem,hlavne v Ivetkinom prípade,kedže aj kvôli Dankovi sa čosi nachodili po lekároch.Takže pokiaľ sa rozhodli pre druhé bábo,tiež som za to,aby odstránili všetky neduhy,bez ktorých sa človek dokáže zaobísť.Iné je,keď žena nemá problém otehotnieť a iné,keď sú nejaké problémy.

@natsa Ivetka,teším sa s babami,že chcete pre Danka súrodenca.ako si zlomila polovičiaka?veď bol rázne proti 😨 ozaj,nebudete poobede vonku?malý mi teraz spí,ale poobede sa s ním pôjdem prejsť.

ja som bola u zubárky,chlapi boli zatiaľ pozrieť kolotoče.keĎ prišli povedala som,že ja už som si odkolotočovala vnútri,nechala som tam 20€ ,takže malý pôjde možno na 2kolotoče a je vybavený,lebo potrebuje nové papučky. 😝 bože,ja by som tak rada chodila do roboty,aby som nemusela každý poondiaty cent počítať furt dokola ☹

natsa
16. sep 2010

jej babulky dakujem len ja musím chodit po doktoroch no lamalo sa mi ho tažko dufamže si to nerozmyslý-pochopili ste to zle že musí prestat fajčit koli babu.ono to bola tak že ked sme sa snažili o danka tak some boli u neho na vyšetrení a na IUI samozrejme že sa to platilo len paniaze mal manžel a bol zrovna vonku lebo fajčil tak som mu povedal aže hned to zaplatím že hne príde.no a ked prišiel tak si to nenechal ujist a povedal mu svoje lebo on neznáša fajčiarov a že to nechápe a že videl ako vyzeraju pluca fajčiara a zdrave tak mu to brutalne opísal si myslel že ho v tom zlomí a prestane ale zbytočne fajčí dalej.
@dada78 držim aj ja palčeky

janette4
16. sep 2010

@dada78 aj vy?no baby,akosi sa to tu rozbehlo 😀 vlastne ozaj,veď si mi hovoria,akosi mi to vypadlo 😒 držím palce aj vám,aby sa čoskoro podarilo.
v tej porodke som mala smolu,ani Klčová,ani tá Lenka zrovna vtedy nemali službu ☹ a mne pristúpila mlieko až na 5ty deň

mariro
16. sep 2010

@natsa - uhmmmm takze, jasneee 🙂 ,tak je to potom ok.Hlavne ze ste sa teda dohodli a presvedcila si poloviciaka. 🙂
Drzim palce.
@janette4 - jasne ze to by som aj ja trvala na tom aby mm nefajcil , s tym suhlasim

ale uz je to objasnene a vysvetlene , ako to bolo myslene 🙂

dada78
16. sep 2010

@janette4 no teda, ešte som si hladkala bruško nech sa to na mňa nalepí 😀 😀 😀

janette4
16. sep 2010

@dada78 možno sa aj nalepilo.ja som si to ani neuvedomila,bola by som sa na teba viac lepila 😀 😀 😀

lienka55
16. sep 2010

@natsa Ivetka ale ako presne sa ti ho podarilo zlomit,co si mu povedala,ani sa mi nechce tomu verit ked si hovorila,ze on uz nechce,supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer. 🙂

moncika15
16. sep 2010

baby ja som dnes spravila poplax ze asi rodim 😅 odrana som mala akokeby svalovicu na brusku a tlak v krizox, nejako som si to nevsimala ale ked sme sadli do auta (smer PN, boli sme kukat kocky ale bieda 😅 ) tak ma tak narazovo zabolelo bruxo aj krize ze som len zafunela , vystrela sa a hovorim muzovi ze treba asi zmenit smer jazdy 😅 😀 keby ste videli ako slapol na brzdy 😀 😀 😀

je normalne taky tlak na krize az chrbat? a ta svalovica na brusku? 😕

dada78
16. sep 2010

@moncika15 mna pri Maťovi raz tak zabolelo v krížoch,že som musela ostať stáť, mala som problém aj sa rozchodiť a na kontrole mi dr. povedala,že sa začínam otvárať, vtedy to bolo len na pol prsta - 0,5cm cca ale nakázala mi šetriť sa.

natsa
16. sep 2010

no povedala som mu že danko potrebuje partaka a že nebude taký rozmaznaný a že za par korun kdesi robit že to ostanem ešte na jednej a že aj tak u nás stahovanie prichadza do uvahy až za 3-4 roky že ešte jedno zvladneme,že ked pride zo školky že sa bude mat skím hrat aže to druhe vychovame inak lebo už vieme ako na to.že mám kopu veci po malom ktore mi je luto predat že to druhe ešte znosí,že možno to bude konečne dievčatko po ktorom tak tuži-no same pozitívne veci som na neho vytiahla.