Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

ivet78
4. okt 2010

@jarabicka
no ja teda žehlenie fakt neznášam, a ked sa pozriem kolko má každý veľa vecí, tak to je strašné, manžel- ten je na tom asi najlepšie, lebo ten nosí len montérky a pyžamo ale teda baby, to je vecí ako vo velkočistiarni, a tá najmenšia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , tá je na tom najhoršie. Asi tak akosi aj ty si napísala dosraná, dočúraná....
kočeny mám pre vás recept. U nás bol koláč totálne rýchlo zjedený a mne sa ušiel len 1 kusok: 3 banány,150g kryšt cukru, 300g poloh.múky, 2 celé vajcia, 1 prášok do pečiva 1dcl oleja,hrozienka a posekané orechy a štipka soli. Banány trocha postláčať a všetko spolu zmiešať, piecť asi 20 minút.
rikarr dobréééééééééééé

janette4
4. okt 2010

ahojte.Mne teda žehlenie nevadí.a presne ako píše @ivet78 ,manžel má len monterky a pyžamo,ale mladý.....hrozné,tri kopcom koše za týždeň. 😝

ja som robila obrátený jablkový koláč,možno navečer prídu naši,lebo som si dala v Lidli kúpiť pre malého bundu,tričká a pančušky.

@dada78 Adelka,ako?išli ste včera na 5.te peši? 😀

dneska tu tuším ešte nebola @moncika15.

janette4
4. okt 2010

@moncika15 prosímťa,potrebujem radu skúsenej:ako často meníte tomu vášmu morčaťu piliny a koľkokrát za deň mu dávate jesť a čo.Šak to naše akosi veľa s...ie. 😝

jarabicka
4. okt 2010

Lienka, ja keby som sa dnes na žehlenie vyprdla, tak okolo stredy ma nie je ani vidieť spoza tých vecí a to som dosť veľkááá 😀 😀 😀 😀 😀 ...ožehlila som 4 plné práčky šiat a dnes som ďalšie 3 oprala, tak si vieš predstaviť čo by bolo v stredu???hotová pohroma 😉

Ivet aj u nás je šatstva ako v čistiarni, polovičiak sice "len" monterky, ale keď ma nejakú blbú a špinavú robotu, tak ich často mení a trička skoro každý deň, aj sa spotí, aj od prachu ich má, takže perieme a perieme, malý to je samostatná jednotka, ja tiež mám prádla, svokra, svokor, takže je toho dosť 🙂 pri piatich ľuďoch je prádla stále 😉
Ja aspoň pyžamo polovičiakové nemusím prať lebo nespí v pyžame, v zime sem-tam, on najradšej na "hoľaka", je to fajn, keď "sa mi niečo zachce", tak šááhnem a mám kedykoľvek 😀 😀 😀 😀 😀

janette4
4. okt 2010

@jarabicka 😀 😀 😀

ivet78
4. okt 2010

@jarabicka
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no my sme už museli pristúpiť k plánu B, lebo najstaršia už má 13 rokov a chodí a obkukáva a to nehovorím o Miške, tá má síce len 6 rokov, ale tá je v týchto veciach od malička strašne vnímavá, a to nehovorím ked chodila do školky, to bolo , od učiteliek, že miška chodila cikať len v tedy ked chalani .....

moncika15
4. okt 2010

@janette4 😀 ja mu kupujem pelety, lebo z pilin sa robi zapal na nozickaxa treba ix castejsie menit. poradim ti.tie pelety kupis v baumaxe ako biopalivo za super cenu, lebo ked ix kupis vozverimexetak platis uz len za to ze je naobale obrazok morcata 🙄 ako biopalivo stoji 20kg 3E a origos v xovproduktestoji nejake 3kg 4E 😅

moncika15
4. okt 2010

@janette4 pozeram ze mas o mna strax 😀 neboj someste komplet len mam doma muza a nestiham net.zajtra sa ideme fotit tak drzte palce nex sa nexixtim jak debil 🙄 😅

epelino
4. okt 2010

Diky baby... este taka otazocka, je v NM niekde cvicenie pre tehule? ci ste vsetky chodili do tn a inde?

epelino
4. okt 2010

Sasikas, aj ja som priamo z NM, aj ked len cerstvy pristahovalec 😉

dada78
4. okt 2010

@janette4 nie, nešli sme ku svokrovcom, iba tata, ani dnes im nešiel výťah, fakt bomba 🙄 švagrová nadávala, keď musela s malou ísť von a býva na samom vrchu 😕

dada78
4. okt 2010

Maťovi konečne vyliezla jedna spodná stolička, druhá je tiež len tak na prerezanie, zo soboty na nedeľu mu to určite vyliezlo,to bola hrozná noc, jedoval sa v noci snáď hodinu 😒 hlavne že už vyliezla 😵

sasikas
4. okt 2010

ahojte kocky...
tak konecne som uspala ten nas nezmar... 😉 ta teda tomu spanku velma nedava....ja jej ukazem ked bude chcet v osemnastke diskoteku vyspavat do obeda.... 😀 😀
sme dnes mali celkom fajin dnik....sme sa po vonku spacirovali skoro 2 a pol hodky, skoro mi uz prdel umrzla....a potom u nas bola kamoska na kafco.... 😅
jaj a so zehlenim ani nehovorte....mna tu cakaju tiez 3 pracky, ale sa mi nesteee..... 😝 ako mna zehlenie celkom bavi, ale ked sa mi to nakopi a nema to konca kraja tak sodoma gomora.... 😝

@epelino - v NM neviem ci je....ja ked som bola tehu tak som zistovala a vdety v NM nebolo nic, zevraj pre maly zaujem.... 😕 ale odvtedy sa to mozno zmenilo....snad kocky budu vediet....

moncika15
4. okt 2010

@epelino iba v TN je cvicenie pretehule 😉

ostrovcacka
4. okt 2010

Ahojte dievcence, vitaj Ivet teda to ta obdivujem klobuk dolu stihat tolko deti musis mat asi hodne prace ja sa tu kolko krat stazujem ze nestiham ale uz budem asi ticho lebo to co mam ja to je asi ceresnicka na torte oproti tebe, to mas doma veselo stihas mat aj cas na seba? to sa pytam preto ze ak sa naplanuje stretko ci prides, v Lieskovom je materske centrum? fíha 😲 no co Lubinanky mali by sme aj my tu nieco take zorganizovat a Jarabiciak by nam v tom mohol pomôct ked bude tym poslancom co ty na to Evka? Ludka co je s tebou? ste zdravy? alebo si vytazena na plno tak ako ja teraz dva dni, ani Mata Murkova ani Kaktusik co sa na nas hnevate?Dievcence niektora ste sa ma pytali ze co som robila v Rakusku robila som tam opatrovatelku starych ludi hrozna praca ale aj tak som si to tam oblubila mala som stastie ze som sa dostala do dobrych rodin ktore ma podrzali a super sme si rozumeli s niektorymi mam kontakty do teraz inak by som to tam nevydrzala, aj o dva tyzdne tam ideme na svadbu uz sa veeeeeeeeeeeeeeeeeelmi tesim len nesmiem moc lebo mi to nevyde, boze dúfam ze to výde, minuly rok som tam bola aj s Vaneskou u jednych na prazdninach na tri tyzdne v maji a od vtedy sme tam neboli a mne sa hrozne cnie, teraz ideme sice druhym ale to je taky okruh ako Nove Mesto a okolie takze ponavstevujem aj ostatnych ktorych poznam 🙂

ostrovcacka
4. okt 2010

Aha uz viem Mariro ty si sa ma to pytala!

mariro
5. okt 2010

@ostrovcacka - tak to mas super teda,ked si udrzujete take kamaratske vztahy s tymi rakusakmi 😉 .je to dobre sem tam vypadnut z bezneho kolobehu.
Ale stari ludia , to je veru tazka parketa a malokto ma na to zaludok a nervy.Obdivuhodna praca. 😉

jarabicka
5. okt 2010

Čaves konikárky 😉 ,
tak čo dnes ešte všetky chrápete??? 😀 , sice počasie nato ako stvorené, tak by aj bodlo, že??? 🙂
..ja som sa dnes poponáhľala obed už mám spravený, polievka ešte od nedele a robila som mäskovo-zeleninové rizoto a to je rychlovka, mala som v polievke kopec mäsa, tak škoda, aby prišlo navnivoč, tak som spravila z neho rizotko 😉

jarabicka
5. okt 2010

...ozaj a vy čo dobré kuchtíte???hľadám inšpiráciu na zajtra 😉 ...zajtra potrebujem uvariť aj polievku...

janette4
5. okt 2010

ahojte.
@jarabicka my máme tiež ešte od nedele,slepačiu polievočku a kura s ryžou.zajtra spravím asi fazuľovú sladkú a druhé neviem,rozmýšľam nad fašírkami.najradšej by som robila nejakú bielu polievku,kvôli Maťovi,keď mi odmieta mliečne výrobky,aby som to mlieko aspoň nejako doňho dostala,ale to zas muž nebude jesť.a na dvakrát sa mi robiť nechce.

ja som bola rána na poradni,krpček sa má super,aj mi púšťala srdiečko.Dr.má nové sono,tak bola radosť pozerať. 🙂 Spomínala som jej,že chodím často na veľkú potrebu a ledva dobehnem,že už tri týždne mám niečo ako hnačku,že či je možné,aby mi už malé tlačilo na črevá,že sa mi na to zdá ešte malé a skoro.aj ona hovorila,že to nebude tým a poslala ma obvodnej.tá mi spravila výter a nejaké odbery,aj na pankreas,že pravdepodobne mám nejakého bacila v čreve,keď nezaberá ani diétna strava. 😝 výsledky budem mať až v piatok,tak som zvedavá.zalomila rukami,že ja som chorá,len keď som tehotná a zrovna vtedy mi nemôže dať žiadnu liečbu. 😝

Maťo je dnes hore už od pol7,keď sme prišli,zjedol polievku a išli sme na chvíľku von,kým polovičiak zaspí,lebo je po nočnej,teraz pozerá rozprávku,ale už ho pôjdem uložiť,snáď bude doháňať ráno a vydrží aspoň 2hodiny.potrebujem si oprať aj ožehliť kopu vecí.

moncika15
5. okt 2010

ahojte
@janette4 ja som mavala tiez hnacky cely 1. a 2. trimester a aj vela bab novembroviek. nejaku tehu zapxu som nepoznala 😅 to prislo az ked bol maly natolko velky ze sa nevprace do bruska 😒

jarabicka
5. okt 2010

...Janette, Maťko už nepije mliečko???...náš Kubko tiež nie je nejaký mliečkový,ale posledné dva týždne si dáva...on to má tak na časy, raz chce a potom dlho-dlho nič, polievky mliečné mi vôbec nezje, on len vývary a také priesvitné 😉 jogurt alebo miláčik alebo pribináčik sem-tam...
Jááj, tak to je super, že je drobec OK 😉 dúfajme, že výtery budú tak isto 😉 my sme dnes ani vonku neboli, veď aj poprchá a akurát som Kubka dala do hajan 😉

Moncika, že vraj v tehu zvyknu byť hnačky, už som počula od viacerých báb, ja som našťastie nemala, ale po pôrode som mala hroznúúú zápchu, nie hneď, ale asi týždeň po pôrode som mala pocit, že rodím druhý raz 😀 😀 😀 😀 😀 , teraz sa smejem, ale ronila som slzy ako hrachy, čo som nemohla, tlačiť som nemohla lebo pozošívana som bola, tak som sa bála, no des 😲 , teraz sa nad tým len pozasmejem 😉

janette4
5. okt 2010

@jarabicka on mi v 17mesiacoch hodil fľašu s mliekom o zem a odvtedy mi ho nechce,ani jogurty a syry.dovtedy ho v noci pýtal 3krát za noc.sem tam sa mi ho podarí prehovoriť na coprnflakesy s mliečkom,ale keď zje 5-6lyžičiek je úspech,sem tam zje chleba s bambinom alebo pár lyžíc mliekovej polievky.z jogurtov ho striasa a ani ich nedá do pusy,syry tiež nechce,maslový chleba alebo rožok nehrozí,puding takisto,kakao ani nehovorím.ešte sem tam tak 2krát do týždňa krupicovú kašu z 1dlc mlieka,ale ani to nezje celú. 😝

janette4
5. okt 2010

@moncika15 no pri Matúškovi som také problém nemala.pri ňom sa mi to parádne upravilo a chodila som pravidelne jak podľa hodiniek.

@jarabicka mne po pôrode dávali železo,lebo sa mi hrozne točievala hlava a mávala som mdloby,pár krát som takmer odpadla a na to ma spolubývajúca upozornila,že železo zapeká.tak som si dala doniesť slivkový kompot a tým som sa ládovala a keď som išla po 3dňoch na WCko,prišla som vysmiata jak lečo 😀

jarabicka
5. okt 2010

...Janette, to asi každej babe po pôrode dávajú železo, aj mne ho dávali, ale ja som ho potajme dávala do šuplíka 😀 😀 😀 lebo mi baby hovorili, že z toho zapeká, ja po pôrode som normálne bola na wc-ko aj na veľkú aj na malú a veľmi som sa tešila, že nemám s tým problém ako ostatné baby, no ale ked som prišla domov, tak to bola hrúúúza, neprajem nikomu ☹ to porodiť Kubka bola "malina" oproti tomuto, tlačiť som nemohla kvôli stehom, no hruza, ozaj druhý pôrod 😒

moncika15
5. okt 2010

@jarabicka ja mam zelezo aj teraz a mam ho brat 2x denne lenze to by som sa nevy... aj 2tt tak si davam jednu obden 😅

jarabicka
5. okt 2010

...nooo, to je tak akurát 😉 ...to ti neublíži🙂...lebo ak chceš srať, nemôžeš železo brať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...

lulu723
5. okt 2010

Ahojte baby 😉 nehnevajte sa na mna ja som tu sice kazdy den,ale nemam kedy pisat,lebo sa mi sem nasackuje Erika a vyhodi ma odtialto a povie pinda tak jej tu pusim na youtube zapinat pingu to je jej oblubena rozpravka tak si idem potom lahnut,alebo nieco spratat.Matusko je cez den dobry len v noci byva aj 3 hodiny hore a to ja chodievam o 11 spavat potom od nejakej 2 do pol 5 som hore.neviem dokedy takto vydrzim fungovat,ale dnes som sa zobudila aj z malym o 11 a to len preto,ze ked cosi zamrncal tak som mu vepchala cecek do pusy a spala som dalej.mala isla rano k vokre tak som vyspavala a teraz ma boli hlava ☹ maly zase jaci,lebo nema rad ked je v postielke radsej zaspi na cecku,alebo vedla neho ako takto v postielke 😠

a zelezo som mala aj ja po porode a uz nikdy viac si ho nedam,sak som sa nemohla vytoto a strasne ma to bolelo a este aj jak som bola pozasivana no hrozne cosi.a aj mi hovorili,ze to musim brat,aby mal maly dostatok zeleza,ale potom som citala,ze ked ma dieta malo zeleza tak sa ma podavat rovno jemu a nie matke takze tak.no idem za malym vrestunom a idem si ho dat na cecek 😀

lulu723
5. okt 2010

@janette4 a k tomu jedeniu.tak nasa zacala zase konecne papat co ma tesi a ked mame syr tak si ho vypyta a spapa aj 2 trojuholnicky a aj bambino jej smakuje 😀
a inac tehulky ako sa citite?je vsetko oki?

lienka55
5. okt 2010

Ahojte babenky,
ja som sa este len teraz od rana zastavila 😝 😝 😝 ,najprv som vyprevadila maleho do skolky,potom velkeho do roboty,dnes ma cakalo to odlozene zehlenie 😝 ,kopa kosiel poloviciakovych zo sluzobky 😝 ,poloviciak mi priniesol prvu moju pracu´domov,no ved by sa aj patrilo ked uz u neho mesiac makam. 😀,nieco spravit pre firmu. Tak som sa s tym serkala skoro cele doobedie,potom na postu.
Vo stvrtok idem s malym na endokronologiu do TN na vysetrenie,neviete mi nahodou povedat,ze ked marodujem a prisla by mi kontrola,ci je to ospravdlnitelne????

@lulu723 Ludka tak tie noci ti teda nezavidim,viem co to je. 😉
@janette4 super ze poradna dopadla dobre,drzim palce nech to nie je nic vazne. 😉
@jarabicka som sa pobavila na tom tvojom ,,holom,, poloviciakovi 😀 😀 😀 .