Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

janette4
20. jan 2009

ahojte baby, teda vy píšete ako divé.

Lienka, skoro?ak by to vyšlo, rozdiel bybol 2 roky.aspoň zatiaľ by som to tak chcela.ja som mala s jedným bratom 2roky a s druhým 6 rokov rozdiel a keď sme boli decká,najmladší mi liezol na nervy,lebo som ho mala stále na starosti,a na krku.

Ja som dnes vola očnej, či už sú výsledky z toho výteru,čo robili malému minulý týždeň.sestrička mi povedala,že to má pozitívne na zlatý streptokok.máte s tým niektorá skúsenosti?vraj sa to dlho lieči ☹

simasa
20. jan 2009

Jani,
mala som raz nieco podobne. Mne to vystrelovalo do lavej nohy a nemohla som na nej stat. Obstreky od mudr mi moc nezaberali, a tak som isla k jednemu napravacovi - uz vyskusanemu. Povedal mi, ze mam posunutu panvu a uplne bezbolestne mi to napravil. A fakt mi to vtedy pomohlo. Potom som si spomenula, ze sa to stalo asi raz, ked sa mi smyklo na lade a trocha som si tam "potancovala".

sticker
20. jan 2009

Simi tiež ma napadlo, niečo s panvou, alebo oslabený chrbát. No veď v kuse 5 rokov deti dvíham 😅 . A možno by mi aj pomohlo, keby ma nejaký obor riadne "popuká" 🙂

simasa
20. jan 2009

Jani, ak chces kontakt, poslem. Mas sa ako dostat do Tesedikova? Je to daleko, ale on je fakt dobry, ten ujo. A ked Ta napravi, tak Ti este aj ponukne na predaj domacu klobasku. 😀 Som sa pobavila vtedy.

martinano
20. jan 2009

janette nas maly ho mal tiez, zaniesli mu ho v porodnici na oddeleni s najvacsiou pravdepodobnostou, vyzeralo to katastroficky,ale na koniec to bolo ok 😉

sticker
20. jan 2009

Jooooj, Simi to nie 😅 Ako by som sa tam ja trepala 😲 Budem sa spoliehať na "teplo domova" a naše zdravotníctvo - nič iné mi totižto neostáva 😒

martinano
20. jan 2009

no jani ja som skoncila naposledy na infuzkach, pri tazkom porode som pomahala a ruplo,ale riadne,neboj zaberia co si dostala a vyskusaj aj moju radu bude dobre 😉

simasa
20. jan 2009

Ved aj ja sa teraz spolieham na to teplo domova 🙂 Cakam na vysledky vyteru z hrdla, aby sme sa rozhodli, ci budem zasa musiet brat atb. Je to zlozite s tymi liekmi teraz, lebo Sabinku este kojim.

sticker
20. jan 2009

Len neviem, koľko tých injekcií si mám ešte nechať napichať 😒

martinano
20. jan 2009

jani ja by som si nedala ani jednu 😝

simasa
20. jan 2009

Inak musim pochvalit nasu malu. Zacina si blabotat. Hovori babababa (aj ked neviem, ci si to aj spaja s osobou babky), potom dagn je oblubene slovo a dnes ked ma tak fest posticovala, som jej povedala, ze je kako, a tak zacala hovorit kakakaka. Tak sa smejem, ze bude asi hovorit skor ako chodit. Lebo je strasne leniva. Ked ju dam na brusko, hned sa prevali na chrbatik. Takze ze by zacinala lozit - ani chyru 🙄

sticker
20. jan 2009

Práve som sa Ťa chcela Simi opýtať, ako ste na tom s chodením 🙂 Tak si to vysvetlila 😀 Mne Julka začala skoro, tak buď rada, že si ešte odpočinieš 😉

janette4
20. jan 2009

maartinano, ja si tiež myslím,že to máme ešte z porodky.keď mal 3dni, dr.som upozornila,že z očka mu vyteká hnisavé.on sa ma spýtal,že ako viem,že to je hnisavé,reku je to zelenožlté a ťahavé,tak čo iné.Odbil ma,že to neni hnisavé,že to sú karpinky.Spravil so mňa sprostú.
A lieči sa to dlho?máme nejaké kvapky a zatiaľ zaberajú.

martinano
20. jan 2009

siamsa, kazde dieta je ine,neboj za hcvilu bude behat,nas mato chodi suverenne od 10mesiacov a to nehovorim od kedy uz chodil okolo nabytku a bola by som stastne keby teraz len zacinal, jemine je totalne vsade 😝 aj my sme zacinali bababa a spajalo sa to s osobou babky ona ho to naucila 😉 a mama zacal az tento vikend

martinkamm
20. jan 2009

ahojky pekny vecer🙂

aj moja ely sama beha uz od 9mesiacov za to prvy zub nam narastol tiez az teraz 8.1.09 🙂

simasa
20. jan 2009

A Julka kedy zacala? Boli sme min tyzden na poradni a mudr sa ju snazila postavit na nozicky. Bolo mi to aj smiesne, lebo mala ako bola povyzliekana, tak urobila take V-ecko. Vytrcila holu ritku, ale pekne stat ani za nic. Skusala s nou aj tani tani robit, ale nic, len ta vytrcena rit 😀

martinano
20. jan 2009

simasa neboj ona zacne ani sa nenazdas a bude chodit 😉

simasa
20. jan 2009

No ved dufam.
Martinka ma sikulku. Aj si ju davala do pavuka, alebo Ti stvorkovala?
Aky mate vlastne nazor na pavuka?

martinano
20. jan 2009

janette tiez nam dali kvapky a prestalo ocko vyteka t a potom mu museli aj tak preplachnut ocny kanalik a az potom bol vyter negat.robila mu to na ocnom v tn dr.suprova,mna poslali von, pocula som ho kricat, bol malinky vtedy,to cakanie bolo hrozne,ale dr.je fakt sikovna, hlavne mu to nedaj robit v meste dr.tej sa to nepodarilo u matko len co mu rozvrtala ocko 😠

martinkamm
20. jan 2009

sim kdeze ona stvornozkovanie preskocila absolutne do dnesneho dna to nerobi iba ked chce zliezt z postele tak sa d ana bruchu a plazanim -cuvanim pekne lezie najviac milujem ked to robi vecer ked ju kojim a davam spat hned je pri dverach a ide prec🙂a v pavuku byvala🙂) ale uz tam byt dlho nechce

yamahafazer
21. jan 2009

ahojte 🙂
pozeram,ze vsetky tu uz mate deticky a chcem sa spytat ci ste niektora rodila na Myjave?Chcela by som vediet co si tam treba k porodu doniest.Dakujem 🙂

mirkaff
21. jan 2009

dobre ranko..prajem,no bABENKY VY STE SA ROZPISALI.A VITAM NOVE MAMINKY A BUDUCE MAMINKY...YAMAHAFAZER TAK IDES NA MYJAVU.TAM TO MAMINY CHVALIA..MY BUDEME MARODI.NAS ONDREJKO KASLE A KASLE,TEPLOTU NEMAL,ZATIAL,ALE UZ VIEM CO ZNAMENALO TO VCERAJSIE LEPENIE SA NA MNA...ASI STIAHNEM MM Z ROBOTY A POJDEME K DOKTORKE...JANETTE4 TO SOM ESTE ANI NEPOCULA ZE ZLATY STREPTOKOK V OCIACH,NO JE MI HO LUTO,CHUDATKO MALE,A CO VAM POVEDALA OCNA NATO??

mary3
21. jan 2009

Dobre ranko dievcata.... my sme dnes mali jednu z tych lepsich noci, vstavali sme iba 2x a vcera Lukaskovi vysiel dalsi zubok.... za posledne 2 tyzdne mu vysli 3 🙂
Inak ked sa teraz vsade hovori o tej chripke, ze stupa pocet pripadov tak sa chcem spytat ci proti chripke su vase deti ockovane... lebo kazdy ma na to iny nazor, ja som maleho ockovat nedala.... ani seba

lenca13
21. jan 2009

Dobre ranko 🙂 Mary ani ja som nedala ockovat proti chripke ved maju tych ockovano dost 😒

Miri to mu je luto ze maly je chory

mary3
21. jan 2009

No ved prave, tych ockovani maju fakt dost.... len ked vcera som v telke videla ako jeden lekar vravel- dajte deti zaockovat a rozpraval ze virus chripky moze v niektorych pripadoch nastartovat aj ine ochorenia, ako reumu v neskorsom veku a sklerozu multiplex tak mi az zle prislo, aj ked viem ze to je straaasne ojedinele... bojim sa aby som si to potom nevycitala ked ho nedam ockovat a on ochorie, no mam z toho nervy.... ale nechcem ho dat ockovat....

simasa
21. jan 2009

Dobre ranko,
ani my nie sme zaockovani. Aj ked teraz to trocha lutujem, ze som sa nedala, lebo uz mam chripku 3. tyzden ☹ Je stale odolnejsia, ta potvora, ani lieky akosi nezaberaju.

mary3
21. jan 2009

simasa- coze? tak dlho? az si ma vystrasila, no ten doktor vravel ze ten virus stale mutuje a ze teraz ma prist nejaky hrozny.... a co malinka? ta to nedostala?

simasa
21. jan 2009

Ta je nastastie OK. Ja ju este kojim a kdesi som tu citala, ze v materskom mlieku su protilatky voci matkinej chorobe. Tak asi len vdaka tomu.

sticker
21. jan 2009

yamahafazer skús tu niekde pohľadať tému o myjavskej pôrodnici. Podľa mňa tu bude 🙂 😉 Veď je aj o TN 🙂
mary teda malý sa s tými zúbkami riadne rozbehol. Keď to pôjde takýmto tempom u vás, aj nás predbehnete 😀 Ja mám za sebou ďalšiu injekciu. Ale tabletky zaberajú viac 😝

mary3
21. jan 2009

aha, takze preto, to je pravda, aj ja ked som kojila a ochorela som, nastastie maly neochorel.... ale uz zo zdravotnych dovodov kojit nemozem tak sa bojim.... a co ti na to dali?