Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

natsa
19. dec 2009

Ved som z toho jelen.Ked som na rodičovskej a som ešte stále zamestnaná tak to platí za mna firma?Ja som myslela že teraz to platí štát.

natsa
19. dec 2009

jaj ešte som zabudla to sono v hlohovci čo stojí?nemáš link?

janette4
19. dec 2009

Ivetka, štát ti vypláca rodičovský a materskú,ale poistné ti platí zamestnávateľ.

nemôžem nájsť tú stránku,nefunguje im to,ale v pracovný deň sa platilo 1000sk a v nedeľu 1200sk.dostali sme dvd,kde bolo nahrané celé vyšetrenie,(doniesli sme si čisté),vybrali sme si tam hudbu a k tomu nám dal asi 25čiernobielych fotiek.

mirkaff
19. dec 2009

Zanka ak som dobre pochopila ty si budes platit dva roky sama nemocenske davky,, a co ak by si teraz otehotnela,to ti asi nevyrataju matersku 500 eur......ozaj a ma na tento zvyseny prispevok aj osoba ktora v juli ukoncila matersku,,niaky mesiac bola na PN a uz je na druhej materskej?
lebo sused sa dohadoval s mojim ze bude mat suseda vyssiu matersku,ale podla mna nema na nu narok......

janette4
19. dec 2009

mirka,podľa mňa,ak je stále zamestnaná,tak áno.
2roky nemusím,tam je to tak,že za posledné roky musím byť aspoň tých 270dní nemocensky poistená.preto som si to začala teraz,lebo keby som začala,až keď otehotniem,nestihla by som to.a taká materská je len z najvyššej platby,aká sa dá,ty si sama určuješ vymeriavací základ,s ktorého si to chceš platiť.ja som si dala ten najvyšší 1084,55€ ročne,z toho sa počíta materská 55%.keby som otehotnela teraz,nestihnem to a nemám na ňu nárok,stále by som dostávala tých 164€a čosi.
s polovičiakom sme sa dohodli,že so snažilkovaním na 2-3mesiace dáme pauzu,aby som to neplatila zbytočne.

lienka55
19. dec 2009

Ahojte,
tak ja som dnes doobeda zaviezla maleho k mame,upratala dom,boli sme na tej svadbe vynsovat,chuuuuda nevesta v 5mes.tehot. nezavidela som jej v tych satoch. 😝
Urobila som dva svietniky este dva ma cakaju.Idem sa s mm prejst po dedine a idem si ,,pozicat,, cecinu. 😀

janette4
19. dec 2009

Lenka,ja som sa vydávala v 6tom mesiaci.týždeň pred svadbou mi tak vyskočilo brucho a kozy,že v salóne mali problém prispôsobiť mi šaty.a nerobilo mi to žiadny problém,malý sa začal vrtieť až okolo polnoci,keď som si dala šampanské.
mama mi celú svadbu pindala,nech toľko netancujem,že tam to decko "vyskáčem".takže v podstate si sama môžem za to,že mám chalana, vyskákala som si vajká 😀

mirkaff
19. dec 2009

jaj som sa nasmiala Zanka,chcem ta vidiet ako si sa zvrtala.....inak ja ked som cakala maleho tak oslavovala svokra 50tku a MM dedko 80tku..tak som to absolvovala s bruchom,a veru na dedkovej oslave ma to tak chytilo ze co tam mali dedko pozvaneho nasho pana farara tak ten ked to videl ze jak sa na ludovky zvrtam,tak Ondrejovi hovoril ze : pan Figedy krotte si zenu sak co budem potm krstit ked to tu strati......tak asi som si tiez vyskakala vajka.. 😀 ...ale to uz som vedela ze to bude vajcak..... 😀
inak navecer sme sa na nom nasmiali,my uvelebeny vsetci traja pred telku a ze kde odbehol maly,a on si otvoril kupelku,no v papucach sa niako vystveral do vane,este si aj vodu pustil a moj nabehol do kupelky ze sak maly je tam a on uz zasran vo vani a uz si stupel pchal do odtoku......ale jak tam vliezol,no asi budeme muset zamykat kupelku...

baby v dedine odkal pochadzam bola tiez taka nevesta,ale ta sa vidavala v osmom mesiaci,ta dosla k nasej lube s dvoma svadobnymi satami,ze sprav mi z nich jedny,to mala asi niake na inzerat kupene,svadba dobre dopadla, az nato ze nevesta na dalsiu sobotu uz bola predcasne mama......asi ozaj moc tancovala....

Lienka kam si chodis pozicavat cecinu?? 🙂

natsa
19. dec 2009

Joj Zanka vajká si už mala zarobené už pri ležaní 😀 .Ja som bola v 8 mes. na SAHARE.je to na záhorí,predvádzali tam tanky a také blbosti z vojny bol tam nejaký boj predvedený.Bola som tam aj zo segru tá bola tiež v 8.sedeli sme uprostred pola a okolo nás strielali jak na fronte,sa čudujem že malý sa ani neozval aj som mala strach či ešte žije

lulu723
19. dec 2009

Ahojte baby tak ja som dnes bola u mamy,lebo mi doskla susedka z Anglicka tak som si bola pohladkat brusko,lebo bude mat babatko a vychadza to 26.7.2010 cize nasa Ericka oslavi 2 rocky a jej sa narodi babatko 🙂 no a k tomu vydaju ja som sa tiez vydavala v 8.mesiaci a o dalsi mesiac Ericka uz bola na svete 😀 idem za poloviciakom tak zatim papa 😀

michaela2410
19. dec 2009

ahojte, som sa nasmiala 😀 na tych svadbach, ja som bola v nejakom druhom mesiaci, nastastie someste brucho nemala velke, ale ked som saty zajednavala, este som ani netusila, ze budem tehotna

janette4
19. dec 2009

Mirka, no šikovný je ten tvoj malý 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

keď ste písali o tých šatách,ja som chcela pôvodne také,aby tam nebol ten kruh a bruško bolo pekne vidieť.ako na potvoru také nemali a keď mali,kozy by mi tam nevošli 😀 😝

Ludka, hádam na teba aj niečo bábatkovské skočilo. 😀 😀 😀

no dievčence moje,idem ja pracovať,vyrábam darčeky a ešte mám toho dosť 😝

Lenka,k tvojej otázke na FB.Neni to ťažké, je s tým trochu prplačka,ja to robím po nociach.ale v podstate je to také odreagovanie a ten pocit,keď sa to niekomu páči....
všetko nájdeš tu:výborná stránka:
http://artmama.sk/tracker
www.tvoreniproradost.com.
http://www.rucneprace.szm.sk/servitkovatechnika...

Myslím,že už som to sem raz dávala.

natsa
20. dec 2009

ahojte,tak my sme boli včera v TN ale len na potravinách chceli sme kúpiť ešte najaké darčeky ale ja motana som malemu dala zle plienku tak sa celý prescal,všetko mal mokre,ešte začal jedovať vtescu,nechcel byť ani vo vozíku ani na rukách po zemi mi utekal nechcel ani za ruku chodiť,kopu ludí a on na prostriedku ja nad ním a ludia nás obchádzali no horor.
Ked ste sa tu bavili o šatách tak myslým že su už svadobné teh.šaty.ja som tiež toho názaru že ak je niekto tehotný,že to treba ukázať a nie schovávať ako to bývalo v minulé roky,ved čo by si ludia pomysleliZanka som sa nasmialy na tých kozách keby to tak išlo ich nechať doma.Tá servítková sa aj mne páči.A ten lak je normálne dostať v obchode?

lulu723
20. dec 2009

Ahojte no Zanka sak sa andel pytal ci som si pohladkala brusko a ja ze ano ,ze dokonca 2x a on ze no tolko si zase nemusela 😀 ale sa boji,aby to neboli dvojcata 😀 😀 😀

aj mne sa strasne paci ta srvitkova baby vy ste take sikovne 🙂 no idem pokrmit hydinu,psa a macku nech mam pokoj 😝

mirkaff
20. dec 2009

ahojte.......
Lulu tak idete naostro?? 😀 😀 😀
no inak Zanka uz sme sa tu raz o tych tvojich kozach bavili,,a tie moje nic......trosku podrastli ked som cakala maleho,,ten moj mi povie ze take akurat,no neviem co by hovoril keby drzal Zankine.... 😀 😀 a cul sa rehnite....

nase male besne uz zaspalo,,pobede ideme k MM babke na navstevu,v utorok s Martinku na tu MR do TN.
.este by som chcela niakeho jeziska,
jaj tot mi poloviciak hovori ze ide do podkrovia balit darceky,ze sak ma pockaj,a furt niaka robota sa na mna nalepila,,a potom asi za 20 minut dojdem za nim a on uz zabalene ale tri darceky,a kukam ze kde mas napisane ze pre koho to je,ze sak sa kukaj ,ze su tam len zaciatocne dve pismena,kukam kukam ze Mi.....tak som chytila fixku a ze idem to prepisovat na MA..a nakoniec ze sak to je asi pre mna mi trklo,no nebolo to ani velke,ani tvrde,......a cil ze co to moze byt...joj ale niak som pozadu,ja som este poloviciakovi nekupila nic......

lienka55
20. dec 2009

Ahojte,krasnu nedelu vam vsetkym prajem..... 🙂

Ja som si dnes schrupla do 9.00h,kedze maly je este u mamy,konecne som sa vyspala ako clovek.Uvarila som polievku,kura s ryzou a stihla som urobit dalsie dva svietniky.Idem hodit aj foto na FB .......kuk 😕

No a co sa tyka toho vydavania sa uz tehu.....tak vy ste teda dievcata boli sikovne.....vsetky tehotne!!!!!! 😀 Ja som bola z tych poriadnejsich. 😀 😀 😀

mirkaff
20. dec 2009

ja som tiez nebola tehotna ked som sa vydavala,maly sa narodil dva roky po svadbe.......a to prve mi uz bolo na svadbe.....

natsa
20. dec 2009

ja som tiež asi poriadna mne sa malý narodil 7 rokov po svadbeúhrejeme ma vedomie že si ma bral z lásky,ale nie to len tak zo srandy.Ja som si ho brala vlastne pre peniaze-žiadne nemal.
Lulu neboj nebudu to dvojcatá ja ked som hladkala tak aj 10 raz po sebe.ona robila u nás tak vždy ked som prešla okolo nej tak som jej ho pohladkala a najmoj veru v ten den som otehotnela-2 roky som som sa liečila a keby že viem že to stačí pohladkať.No dúfam že ked budeme zarábať druhé že to tak nepotrvá,tak ked budete niektorá tahotná tak sa prihláste-pohladkám.
Mirka tu vetu som nepochopila-a to prvé mi už bolo na svadbe/ved si spomínala že si bola slobodná mamina

lulu723
20. dec 2009

Mirka sak mi takto na ostro makame uz od oktobra furt nist.teraz som si spravila cesnakove topenicky taku chut som na nemala trosku budem presmradzat cesnakom,ale sak co cesnak je zdravy 😀

lienka55
20. dec 2009

Tak ja som si musela narychlo utekat pre maleho,volala mi mama,ze sa jej maly nezda,tak odusu som letela a mal 38,5C.uz ho mam doma,tak zajtra budeme letet k dr.

Ivet,no kedze Mirka spominala,ze bola slobodna mamina s Martinkou,tak to znamena,ze ked si brala manzela tak Martinka jej bola uz na svadbe 😀 😉 ,cize manzel si ,,privyzenil,,Martinku.

lulu723
20. dec 2009

Ivetka sak Martinka bola uz na svadbe ked sa Mirka z Ondrejom brali sak Martinka je prva 😀

natsa
20. dec 2009

bože ozaj ani som si to neuvedomila.

michaela2410
20. dec 2009

Lienka, je ked som chystala svadbu, ani som netusila, ze medzitym otehotniem. a to som sa nechcela vydavat thotna ani za svet 😀

mirkaff
20. dec 2009

spravne ste to Lienka s Lulu pomenovali,,my ked sme sa brali a moj ma prisel akoze pytat tak moja mama mu hovori,nedavam ti jednu,davam ti rovno dve a dobre sa mi o ne staraj,a ked sa ti nebude lubit po case jedna,ver ze dojdes o obidve.......no a cil by dosel az o troch......inak mi ked sme sa isli brat tak to bolo najprv tak ze asi bude mimi,no a potom asi o tri tyzdne sme sa dozvedeli ze na vine neni mimi,nastastie to nebolo nic vazne,no a este si spominam ze som hovorila Ondrejovi ze sak cil ked vieme ze nebude mimi tak sa nemusime brat a on ze ale sak ci sa vezmeme cil alebo az o pol roka alebo neskor je jedno,tak si ma bral asi fakt z lasky. ..i ked niekedy sa vadime ako keby sme slovo laska nepoznali......ale sak po dazdi vzdy vychadza slnko.......

Lienka fuha vysoka teplota,no len nech sa Davidko vylieci do vianoc,aby si to uzil......prajem skore uzdravenie....

natsa
20. dec 2009

Mirka hod na facebook svad.foto

lienka55
21. dec 2009

Ahojte,
dnes nikoho nikde 😀 .My sme odobrali rano moc,a sup sa k dr.,dnes uz nemal teplotu,dr. povedala,ze by to mohla byt nejaka viroza,zajtra budu vysledky mocu.Tak uvidime.

mirka pekne si to napisala....o tebe,martinke,...... 😉

rikarr
21. dec 2009

ahojteeee

boli sme v hlohovci lebo aj s viki sme tam boli a bola som spokojná -vedela som čo a ako a kolko muziky za kolko penez ..tam to stalo 40€ s tym že som si priniesla len uterák

v TN to robia za 50€ ale neviem o nikom kto tam bol a podal hlasenie

lulu723
21. dec 2009

Lenka nech sa Davidko rychlo uzdravi.to je jak na potvoru roboty kopec a este pecenie do toho ochorie maly no asi by ma slak trafilo. 😒

ja si tu tak pomalicky upratujem,ale sak jak niekto mudry napisal na pokeci aj Jezisko sa narodil v chlieviku 😀

lienka55
21. dec 2009

lulu dakujeme,dnes je to uz ok,nemame teplotu.Upecene mam,nieco som ja púiekla nieco mama a podelili sme sa.Od zajtra mame tatika doma tak to nejako zvladneme.

Vsetkym vam prajeme vela zdravicka,aby ste mohli sviatky stravit v kruhu najblizsich v pokoji!!!Lebo ked nie je to zdravie tak nie nic.... 😠

natsa
21. dec 2009

Veru Mirka ja som na to prišla až večer že to tá tvoja mamina krásne povedala a aj ty,len som sucho napísala hod foto tak sa omluvam.
Leni Davidkovy želáme skorá uzdravenie.vynšovať zatial ešte nebudem lebo tu budem do vianoc asi ešte 10krát strčená..Dnes sme boli ráno v tescu na tie koz.balíčky čo bolo dnes na ne 50% zlava.Ludia tam šaleli a strkali do seba len aby si každý uchmatol čo najviac.Jedna tam brala plný voz.To mi len polovičiak hovoril že sa jej tam omylom hrabal čo si myslel že to tam bolo len tak na predaj.No šalená asi kupuje pre celu rotu.Ja som z malý stála bokom lebo to tam bolo ako v uli zobrali sme len 2 svokre a mame.Tatovy sme kupili trigovicu a bolo.Zajtra letíme ešte do Tn Polovičiak si tam ide kupiť rifle a malemu niečo do dráčika.Ja sa pojdem dať ešte ostrihať a potom už budeme čušať doma.Leni a kedy idete na ples?