Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

ostrovcacka
5. aug 2010

@lienka55 ja mam taky paradny vak ale ma ho pozicany kamaratka tak sa nehnevaj rada by som,ale ked budes mat mimco ty do vtedy ho budem mat naspat a urcite ti ho zicnem,Vaneska sa vypytala do postielky a buva to zasa bude noc som zvedava kedy pôjdeme spat aj môj tusim zaspal pocujem ho z pred telky chrapat a to sa nemohol dockat kym dorobim veceru hm smola bude hladny,robila som fasirku v celku v trube je dobra aj na studeno len tak s chlebom a kyslou uhorkou,esteze nemusim zavarat mam takych zlatych nasich ze mi povedali ze kym vladzu tak nam budu zavarat su na dôchodku tak si vsetko vypestuju na zahrade a ich to bavi tak som rada mam o starost menej esteze mame tych rodicov 🙂 🙂 🙂

lienka55
5. aug 2010

@ostrovcacka to som potrebovala pre susedu ,ma 3mes.baby a idu niekde do hor alebo kam a potrebovala by to iba pozicat na vikend. 😉

lulu723
5. aug 2010

@moncika15 moni veru netusim ako budem rodit a ja sa uz aj tak pripravujem na prirodzeny porod,aby ma to potom nezaskocilo.a darcek je nadherny strasne sa mi ten podbradnik paci. 😵

@natsa u nas je Peta je to Erikina sesternica z nejakeho 2 kolena ci jak to je a ona ma 15 tak dava na malu pozor a preto som mohla aj kolac urobit.teraz si umyvam pomalicky dlazky,lebo uz sa na tie lizance nemozem pozerat 😒
a este na to interne sa musim objednat.Durdik vravi,ze to staci ist aj v 38tt,ale radsej pojdem o tyzden skor ako by ma mal porod prekvapit.

inac predvcerom som do lytka dostala taky krc,ze som skoro zjacala od bolesti,ale ked mala pri mne spala tak som potichucku trpela a ked uz bolo po vsetkom zase na to iste miesto dalsi krc skoro ma slak trafil,ale aj ten som prezila a 2 dni som pajdala jak nejaky krypel co ma to tak bolelo teraz je to uz fajn.

moncika15
5. aug 2010

@lienka55 ved to ze ja som vobec predstavu nemala a dokonca uvazujem ze ziadny nexcem. ze si kupim az buginu. ale zas babka xce xodit kocikovat tak jej spravime radost 🙂
kazdy mesiac co som tehu mi zvysili davku lebo stitka nevadze vyrabat davku potrebnu pre obox. resp. ona potrebnu davku vytvori len musi vynalozit velku namahu. lieky mam na to aby mi predcasne neodisla 😒

betina1984
5. aug 2010

@ostrovcacka My sme mali také isté problémy s pitím liekov, ale potom si zvykla. Antibiotiká mala možno 2-3x za celý život. Občas jej dávam Panadol, keď má vyššiu teplotu, že sa prehreje zo slnka. Tiež sa mi z neho párkrát povracala, ale už ich pije bez problémov...

moncika15
5. aug 2010

@lulu723 lulu, xodi sa na morfo do TN aj v 30tt? a to interne je povinne? ja som ho nenidavno absolvovala a uz sa mi veru nexce je to ta na nervy 😕

lulu723
5. aug 2010

@moncika15 v 30tt? to netusim ja som v 30tt nikde nebola ja pojdem na buduci tyzden na prietoky do TN.a interne to len ked ta caka operacia co ja neviem ci ma caka tak si ho mam pre istotu dat spravit.

moncika15
5. aug 2010

@lulu723 aha lebo mne baby hovorili ze morfo ktore sa robi povine v 20tt tak aj v 30tt
co ma caka nejblizsie? mam za sebou GTT. a teraz mam poradnu skoro lebo cosi planuju len som nezacula co 😅 tusim krv sa bude brat zas 🙄

moncika15
6. aug 2010

babule neviete poradit nejaky baby obxod v polsku? 🙂

natsa
6. aug 2010

monci ja som v polsku nakupovala normálne na trhu.postielku,hniezdo,vajičko,deku,fusak ale oblečko sa mi zdalo drahe.ale mali sme plne auto.
Už som u našich na myjave bez maleho

janette4
6. aug 2010

@moncika15 aj ja som veľké veci kupovala na trhoch,oblečenie bolo drahé,ako u nás.neviem,ako je to v obchodoch.

moncika15
6. aug 2010

@natsa no tebe sa zije 🙂 len si odpocin a vytrestaj mm 😉

@janette4 my na trhz nexodime len ci neviete kde je nejaky velky baby obxod s kocikmi a takymi vecami, postielkami a takymi vecami

natsa
6. aug 2010

@moncika15 no neviem ale podla mna kvalitov to bude asi rovnaké,moj názor na trhu si zjednáš cenu a podla mna máš viac možností.my sme pochodili povypytovali na cenu a potom kde to bolo lacné a páčilo tak tam sme to kupily.Nemyslím si že v špecializovanom obchode by to bolo vyhodnejšie a lepšie,ale to je moj názor.ja som si potom kupu vecí kupovala cez net.podarila sa mi napríklad kupit nová odsávačka na mlieko o pol.lacnejšie ako v obchode a aj bavl.plienky a ešte k tomu poštolky za darmo.no posnor ked máš čas ale každopádne polsko odporučam

moncika15
6. aug 2010

@natsa ano ale mne sa po trhox nexce xodit. vzdy xodime do katowic len xcem tam nemam moc prehlad o baby obxodox preto sa pyta. inac skoncime vo velkyx nakupnyx centrax ako silesia, praktiker, 3stawy 😵

ostrovcacka
6. aug 2010

Ahojte babule,mala dnes katastrofa dokonca sa mi zda este horsie dusi ju hrozny kasel a este aj sople teecu nechce ani kvapky do nosa uz som k.o,este som teraz piekla puncovy rez co si jedna znama objednala na noc ho zatazim a rano rychlo polevu a nakrajat a na obed si pride preň,medzi tym som bola asi sto krat pri malej co plackala napina ju navracanie z dudla ale neda si povedat musi ho mat v puse,este cakam na milacika je vo vani a ideme spat len neviem do kedy uz zasa mrnci musim ist za nou ☹

natsa
7. aug 2010

A Evka naša je na východze?

lienka55
7. aug 2010

Ahojte,
ja mam dnes u mna maminu,chudatko moje vsetko mi upratuje,pecieme kolace,dostali sme dubaky,tak sme cistili,ked teraz tak prsi tak sa im dari,keby ste len videli kolko sme ich dostali. 😕

@ostrovcacka janka ked mas malu choru,na co si si zobrala aj piect,musis byt vystavena???? 😝
@natsa ako sa mamina,a manzel sa uz ozval ako s Dankom??? 😀
@moncika15 ja si tiez mylsim ze by si to nakupovanie mala lepsie na trhoch ,ale ked nie si zase zvyknuta. 😉

michaela2410
7. aug 2010

tak, hlasim sa doma z talianska...prisli sme vnoci, skratili sme si to o den, lebo tam zostalo chladno a prsalo...inak aj celu cestu sme mali velmi hnusne...teraz mi pracka ide na plne obratky len keby mi to chcelo lepsie schnut ☹

moncika15
7. aug 2010

ahojte

mame cestu do katowic tak hladame obxody v katowiciax a czestochovej. muz ma este najake vybavovacky okolo roboty a bytu 🙄 neviem si pradstavit kupovat kocik na trhu 😕 a celkovo sa necitim na take xodenie pomedzi ludi ked mna svacne na zem aj na turanskom jarmoku 😀

uz neviem co mam robit s tymi krcmi, kazdu noc sa budim na krce v lytkax a ked zlezem z postele horko tazko po xodidlax prejdem. dnes mam krce v pravej ruke. zevraj v tehunormalne 🙄 ani magnezko a zelezo nezabera

moncika15
7. aug 2010

@michaela2410 hmm takze z dovolenky nakoniec nic nebolo 😒
vitaj medzi domacimi 🙂

moncika15
7. aug 2010

@ostrovcacka ty si cukrarka? 🙂
prosim ako zarabas falosny marcipan? nemozem odhadnut pomer suseneho mlieka,vody oleja a cukru. robila som ruzicky na palicku a bud mi to stekalo alebo sa to strasne lepilo 🙄

lulu723
7. aug 2010

@moncika15 moni vyskusaj banany papat zevraj to pri krcoch pomaha 😉

a tu je receprt mam ho este zo skolskych cias pras.cukor 240g,susene mlieko 240g,voda 60g a olej 60g,ale tohoto je tusim vela tak si sprav len polovicnu davku.inac som to neznasala robit taketo ruzicky a listky islo ma porazit ked sme vseto stihli upiect a potom,ze robte ruzicky 😠 nejako mi to neslo 😒

ideme vcul do TN to zas budu nahanacky z malou ☹

lienka55
7. aug 2010

@lulu723 a na co idete do tn???

moncika15
7. aug 2010

@lulu723 dakujem za recept 🙂 zajtra budem skusat
banany? teraz neviem co je lepsie ci zapxa alebi krce 😅 😀 😀 😀

michaela2410
7. aug 2010

@moncika15 ale trocha opaleni sme...ono to bolo tak pol na pol pekne a skaredo...esteze sme boli dva tyzdne 😀 ja som sa ta chcela opytat, nie som si ista, ale tusim u teba medzi fotkami som videla ze si robila tu plienkovu tortu...mam pravdu? nehladala som este nejaky postup, ale ak mi vies poradit, bola by som rada, chcela by som sa do niecoho takeho pustit...

moncika15
7. aug 2010

@michaela2410 mam v albume postup. pytaj sa poradim 🙂

zas mi zmazali foto 🙄

lienka55
7. aug 2010

@moncika15 a preco???

ostrovcacka
7. aug 2010

Ja som mavala tiez krce v nohach hned ako sa mala narodila tak mi presli,nie som cukrarka mna len bavi piect a recept na marcipan nemam ja kupujem z Rakuska pravy v takom crevku a to uz je hotovy.
@lienka55 veru mala som toho dost ale zvladla som ten puncak aj poleva sa mi pekne podarila dnes.
@natsa Evka nie je este na vychode ale asi nestiha pisat ma vela zavarania a piekla maju ist az okolo dvadsiateho, nebola som s nou ked je nasa mala chora a este k tomu je skarede pocasie,ale sme stale spolu na telefone,Vanesku ked dam do postielky strasne dusi kasel chudiatko vcera nespala do pol dvanastej stale z postielky do kuchyne sledovala ako peciem,chudiatko tak by bola spala dnes sa mi zdala aj lepsie ale ako nahle ju dam lezkat tak ju dusi,dnes aj vracala tak to pôjdem este vyplachat lebo tam zostalo jedlo co spapala, zjedla trocha a aj to vyvratila ☹ dnes v Podkozinciach bola sutaz vo vareni gulasu tak sme sa tesili ze pôjdeme 😢 neva pôjdeme na buduci rok a asi nahovorim môjho aby isiel tiez sutazit toto bol prvy rocnik esteze prsalo len rano takze im to docela vyslo môj tatino bol v porote a prve miesto vyhral Kubis asi ho aj poznate tusim pochadza z Mesta a vlastni aspon tuto nasu Lubinsku vodu alebo to ma v prenajme presne neviem v kazdom pripade peniaze za vodu idu jemu.Dnes som poobede ked mala spala vybehla na rychlo do nemocnice do Mesta mam tam krsnu ma nieco s pecenou a aj svokru ta je na jiske srdiecko,svokra lepsie ale krstna nic moc dokonca dnes rozpravala chvilami neak divne chudiatko pred rokom jej zomrel muz a odvtedy to ide dole vodou pritom ma len sesdesiat,bola som aj v Bille ozaj neviem ci pouzivate este caje HIPP ale maju ich v akcii neak za tri ecka,vy Mestanky asi viete chodia vam letaky ale nam sem z Billy nechodia tak si musim vzdy pozriet na nete.no radsej budem koncit lebo vam asi s tym vypisovanim budem liezt na nervy 😎 tak caute

lienka55
7. aug 2010

@ostrovcacka no Janka ty ozaj ked napises tak to stoji za to,romaaaaaan. 😀 😉

natsa
7. aug 2010

tak dnes letam od sameho rána ale sa mi zdá že ked nemám maleho pri sebe že spravím toho viac.ked som sním tak sa len motám celý den,nič nespravím.rano som bola na nákupe aby mama nevlačila tašky,potom som upratala celý byt našim vydrhla kupelku,wc,napiekla zákusok lebo zajtra pridu pozriet rodina mamu.Potom som robila syr z kravskeho mlieka,potom som letela na cintorín vytrhat burinu na hrobe,no zastavila som sa až teraz večer.zajtra neviem čo ma napadne.
Mama je velmi slabá stále odpočíva.hovorila mi že ked varí polievku rano tak ju má uvarenu okolo 4 večer,lebo si medzi tým ešte pospí.ale chce ist na operáciu.volala som aj polovičiakovy že ako sa varuju z malým tak povedak že v noci malý zle spal že bol asi 10 krát hore,ešte som mu povedala že ked sa bude nudit že može ešte niečo napiect 😀