Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

lulu723
30. aug 2010

@moncika15 ale neboj urcite neporodis do 2 hodin

lulu723
30. aug 2010

a uz sme objednali aj ten kocik co ma aj Erika.teraz mi volal ci chceme 3,alebo 4 kolesa tak ja,ze 3 a hotovo a jaka super cena a este aj zavinovacka zadara a zaplatime nejako 292€ 😀

janette4
30. aug 2010

ahojte.
@lulu723 ty si akási moc akčná 😀 a nechcela si pôvodne so 4mi kolesami? 😨

moncika15
30. aug 2010

@lulu723 spoluziacka zo strednej , prvorodicka, porodila do pol hodiny 😅 . stala pri postielke len sa jej xytila, odtiekla voda a horko tazko do porodnice dobehla 😝

moncika15
30. aug 2010

@lulu723 a kde ste objednavali?

janette4
30. aug 2010

@moncika15 neboj,pri prvom to trvá hoooooodne dlho.ja som mala vyvolávaný pôrod a poctivých 8hodín.a čo tam prišli kočky,na ktoré to prišlo doma,tak tých 12-16hodín,a to prišli,až keď už boli pravidelné kontrakcie,takže to sa určite stihne otočiť,ešte sa tým teraz nestresuj,užívaj si brušenko,kopančeky a stresy si nechaj na posledný týždeň 😉

@lienka55 to sú ešte neni konečné mená.čo sa chlapca týka,záleží to na manželovi,či pôjde k pôrodu,alebo nie.ak áno,dala by som po ňom Michal,aj keď si to budem potom celý život vyčítať,ale o tom on ešte nevie.takže zatiaľ je Tomáš.
Dievčenské tiež nie je konečné,asi nebude,aj keď Lucka sa mi páči a hlavne neni otrepané,nedáva ho každá tretia baba,ale to by mala v priebehu 2mesiacov všetky sviatky,vrátane Vianoc a potom by sa v roku nemala na čo tešiť.ešte sa mi páči aj Adelka,ale to zas nie môjmu,tak uvidíme,čo si vlastne vyberie.tentokrát si vyberá meno on.
ozaj a Davidkovi prajeme s Maťkom všetko najlepšie k narodeninkám,aby bol zdravučký,robil radosť rodičom,aby sa mu v škôlke páčilo a našiel si tam kopu kamarátov a aby ho súrodenček,čo sa na jar narodí pekne poslúchal 🙂 Dneska si tuším mala ísť na poradňu,nie?ako dopadla?

@michaela2410 no pôvodne som chcela niečo na M,aby mali všetci rovnaké iniciály,ale to čo som vybrala mi neschválil,takže hľadáme niečo,čo pasuje k Matúšovi.

janette4
30. aug 2010

@moncika15 to je svetlá výnimka,máloktorá prvorodička porodí tak rýchlo

moncika15
30. aug 2010

@janette4 to neviem ci ma ma ukludnit alebo vystrasit ze prvorodicky rodia dlho 😅 ufff

to je pekne s tym, ze by si dala mneno po hrdom oteckovi ako darcek za podporu pri porode 🙂
ja som neni za mena co uz su v rodine urcite nie po rodicox ale toto sa mi paci 🙂

janette4
30. aug 2010

@moncika15 veď práve,že ani mne sa to nepáči a pri Maťovi som bojovala s celou ich rodinou,lebo u nich sa 3/4rdiny volajú Michal/Michaela.preto som si postavila hlavu,že už by stačilo,že nech si dajú Michala druhý súrodenci,hlavne jeho otca sa to veľmi dotklo.vzhľadom na to,ako sa nám doj...i vzťahy so svokrovcami,som rada,že som to meno nedala.
teraz nad ním uvažujem presne kvôli tomu,ako si napísala-darček za podporu pri pôrode.prvý pôrod som mala dosť zlý a veľmi mi tam jeho prítomnosť chýbala,doteraz mu to vyčítam.takže ak by išiel,viem,že by sa musel veeeeľmi prekonať,lebo on sa bojí aj injekcie.

lulu723
30. aug 2010

@moncika15 http://www.tomsta.sk/dojcensky-tovar/kociky/kom...
@janette4 nie chcela som 3-kolesovy,lebo kamoska tu v Lubine ma skoro taky isty dokonca aj farba je modra a ona ma zase 4-kolesovy.ved by sa mohlo stat,ze namiesto Matuska dojdem z Tomaskom domov 😀

baby skoro som sa teraz vykotila zo stolicky nejaky srobik mi tu odpadol 😀

betina1984
30. aug 2010

@moncika15, ja som ako prvorodička rodila veľmi krátko. O 9.30 mi dali vyvolávačku, o 15.15 prepichli vodu a 18.28 bola na svete. Tri hodiny nie je tak dlho... Rodia aj 2 dni.

lienka55
30. aug 2010

Ahojte,
ja som si myslela ze budeme mat dnes pohodovy den,ale nakoniec som musela pobehat vsetky mozne urady,skolu,...takze som utahana ako kon.Nakoniec som musela predsalen ist na socialku podpisat nejake papiere. 😠 Este ostala opatat sa na zdravotnu,ale nikto mi to tam neberie a a ani neviem kde su v Meste???

lienka55
30. aug 2010

Maly je akysi nascipany tak dufam,ze nakoniec na stupi vo stvrtok do tej skolky. 😠

janette4
30. aug 2010

@lienka55 a ktorú zdravotnú poisťovňu myslíš?

@betina1984 ty to počítaš odkedy ti praskli vodu?ja som mala riadne bolesti už pol hodinu od vyvolávačky.ale vraj vyvolávaný pôrod je oveľa horší a ťažší ako normálny,čo sa bolestí týka+

natsa
30. aug 2010

@moncika15 žiadne strachy ja som ešte išla v den termínu do baru

lienka55
30. aug 2010

@janette4 vseobecnu zdravotnu???

janette4
30. aug 2010

@lienka55 nie je náhodou na polikninike?
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=309

lulu723
30. aug 2010

@janette4 ano je 😉

lulu723
30. aug 2010

baby,ale vam tu naskakuju tie tyzdne.sa tesim,ze je zatial vsetko oki 😀

betina1984
30. aug 2010

@janette4, neviem posúdiť, rodila som len raz. No, keď mi ju dali, tak som musela 3 hodiny ležať a nemala som skoro žiadne bolesti, skôr som bola nervózna. Až keď mi prepichli vodu, potom to začalo. Ja som ani nemala 10 minútové kontrakcie, ale hneď 1-3 minútové. A skoro stále som bola napojená na to CTG, kvôli ozvom malej. Veď preto som bola v pôrodnici už 4 dni pred pôrodom, lebo na kontrole mala malá tachikardiu.

janette4
30. aug 2010

@betina1984 ja som musela ležať celú dobu,lebo keď mi asi hodinu po tom išla merať ozvy,prišlo mi zle,skoro som odpadla,zachytila ma v poslednej chvíli a malému veľmi klesli ozvy.tak ma napojili a ležala som až do konca.ja som tam ležala asi 5dní dopredu,lebo som sa neotvárala,dávali mi nejaké injekcie a tbl.na otváranie,aj tak nepomohli,nakoniec ma dr.otváral nasilu.fuj. 😝

janette4
30. aug 2010

@lulu723 Ludka,aj tebe,každý deň pozerám,či si ešte tu 😀
inak baby,minulý týždeň som sa stretla s Ľudkou,aj to sem písala a musím povedať,má strašne pekné bruško.nikde nič,len vpredu malá,guľatá lopta.také by som chcela aj ja.

betina1984
30. aug 2010

@janette4, ja som tiež išla do pôrodnice len na 1,5 cm otvorená, ale po vyvolávačke som sa až bleskurýchle otvorila, s tým som nemala problém, až nad očakávanie dobre. Ja som mala vcelku dobrý pôrod, bodaj by aj ďalší bol taký, dúfam, že to nebude dlho trvať. Komu chodíš na gyndu? Ja Kováčovi do Čachtíc a rodil ma v TN Krkoška - bohovský doktor a navyše pekný, no čo som si mohla viac želať?

janette4
30. aug 2010

@betina1984 ja chodím sem na Turú,vtedy tu bola stará dr.Skúpa,teraz je tu taká mladá.rodila som na MY,ale teraz idem do TN,tak som zvedavá a rozmýšľam nad tým,že tam prestúpim aj ku gyn.

janette4
30. aug 2010

ja som dneska volala do toho Cegysu,čo ste tam niektoré chodili,ty kokso dovolať sa tam je takmer nemožné a nakoniec som zistila,že dávno viem,kde to je.už som tam kedysi chodila,ale na prízemie na chirurgiu.

betina1984
30. aug 2010

@janette4, ja tam tiež chodila na začiatku, ale potom som odišla ku Kováčovi. Ty si z Turej? Ja mám muža z Turej...🙂

janette4
30. aug 2010

@betina1984 som z Turej,ale som tu len prisťahovaná,pochádzam z NMNV.

betina1984
30. aug 2010

@janette4, jaj myslela som, že budeš poznať môjho muža, ale keď nie si "zdejší", tak nič. Do NM som chodila do školy...🙂

janette4
30. aug 2010

@betina1984 a kam?

baby a vy ostatné ste kde? 😨

lulu723
30. aug 2010

@janette4 no sak tu som 😀 ze gulata lopta 😀 😀 😀 co ja za to mozem,ze mi viac nenarastlo 😀 ,ale aspon nebudem mat popraskane brusko.baby sak sa doma nudim mala je s andelom isli merat strechu.aj by som mala cosi spratat,ale sa mi zase nechce tak tu kvasim pri pc 🙄