Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

natsa
14. apr 2009

ahojte ja som doobeda vonku kupila som malemu v sekači kratasky a bodynko z krat.rukavom.no nejaky je umrnčany aj papal ,spal aj je prebaleny aj na rukách a stále vreští neviem čo sním 😨

michaela2410
14. apr 2009

Ahojte, dnes sme konecne domontovali vsetok nabytok (nas ocko stihol pri montovani zlomit jednu policku, tak nam ju museli spravit novu). 😎Tak teraz ma caka velke upratovanie detskej a ked si predstavim to mnozstvo hraciek, ktore musim pretriedit (asi uz nieco vyradim), tak sa mi do toho nechce. Ale som rada, ze konecne po piatich rokoch mam v nej nabytok. 😉

mary3
14. apr 2009

Ahojte...
Jeeej Miška, tak aj chalani sa tešia, že majú novú izbičku, však?
A Tomáškovi všetko najlepšie k 5. rôčku....

michaela2410
14. apr 2009

Mary, dakujem za Tomaska. A oni sa tesia, lebo je tam vsade Spiderman, kuk na fotkach v albume 😉

natsa
14. apr 2009

Nechcete niektorá Bonusovú knižku z DM?Ostali mi nejaké kupony ktoré nevyužijem,platia do 30.6.

natsa
14. apr 2009

teda Miška ja zíram super nábytok.Ozi kde ste boli na dovolenke?Tomáškovy prajem všetko naj k narodkám 😉

lenca13
14. apr 2009

Miska tak Tomaskovi vsetko naj a hlave vela zdravia 🙂 ta izba je pekna my sa chystame robit izbu Timke len tam dame asi motivy krtka alebo Hello Kitty kedze obidve rozpravky zboznuje 😀 😀 😀

michaela2410
14. apr 2009

Baby, dakujem vsetkym za Tomaska, ze ste si na nas spomenuli 😉 Dnes mi sice pil nervy, ale to bude asi tym, ze je tyzden doma. Zajtra uz konecne ide do skolky, tak to hadam bude aj s tym spravanim lepsie. Niekedy je to na maslu 😖

Natsa: na dovolenke sme boli v Taliansku a tento rok chceme ist znova. Boli to apartmany v uzavretom areali s bazenom, pieskoviskom, nejakymi detskymi atrakciami a more uplne plytke, akurat pre deti. 😎

mirkaff
15. apr 2009

ahojte babuse.......vy ste toho popisali neurekom 😀 tusim sa tu oslavoval iniake narodeniny.....tak aj my sa pripajame ku gratulacii.....nas drobec je zobudeny od 6.hod.....momentalne je az moc podozrivo ticho,,mozno sa este ulozi spat...tak som ten jeho klud vyuzila a sedim tu.....namiesto roboty......Michaela idem urobit KUK do tvojho albumu........

lulu723
15. apr 2009

Ahojte 😉 tak Miska aj ja gratulujem Tomaskovi 🙂 jak to leti vsak nedavno babetko a teraz uz velky chlapec 😀

nasa mala je uz v pohode neviem preco,ale ked jej idu zubky tak aj vracia mala to ked jej isli tie 2 dolne sice este nevidim tie horne,ale coskoro jej pojdu.

vcera som bola okolo 5 poobede v meste boli sme segre zaniest tricka co si objednala na moju adresu tak sme vybehli aj na namestie a tak som si zvachlala zuvacku,ze mi normalne vypadla plomba co sa uz dost hybala.taku dieru tam mam jak svet.esteze zajtra som objednana k zubarke koly tej plombe nech mi to spravi poriadne.ved mi ju robila minuly rok a teraz toto 😠

Miska aj mne sa velmi paci nova izbicka pre chlapcov uz ,aby sme aj my maly urobene podkrovie a izbicku pre malu

lulu723
15. apr 2009

janet ja som ta vcera videla.isla si uz domov ja som bola v aute a isla som od svokra aj z muzom.mate pekny kocik mate novy vsak?

zajtra urcite budem na Turej a poobede okolo pol 2 budem niekde na prechadzke z malu tak hadam sa uz stretneme chodim aj z kamosku Ela sa vola a ma Dcerku Simonku mozno ju poznas 😉

mary3
15. apr 2009

Ahojte...
Práve som doumývala podlahu v obývačke, náš malý tam vykotil palmu 😠
Teraz ide spať a keď sa zobudí vybehneme do mesta....
Pekný deň

lienka55
15. apr 2009

Ahojte maminy,
tak my sa poslusne hlasime doma,je to presne tak ako som to predpovedala. 😠 Najblizsi termin mame az 7.7.09,tak som z toho nervozna a nasr....a. 😠 🙄 Zastavili sme sa aj v Avione a v Ikey.
Pondelok sme mali pestry,maly sa postaral o zabavu,merala som mu teplotu ortut.teplomerom/mam aj digit.,ale tento sa mi zda presnejsi/ a ako ho isiel otvarat tak samu odrazil od mojej hlavy na zem a rozbil sa.Tak sme to museli pospratovat a musime dat asi zlikvidovat smetiak.Som z toho na nervy!!!!
Dnes som pozehlila,povysavala,umyla chodbu a schody,vevetrala periny,......a konecne trosku sedim. 😅

lenca13
15. apr 2009

ahojte tak my sme boli s kmotrou doobeda na kavu a deto si pobehali po namesti 🙂

Lienka to mi je luto ze vam to zase odlozili a preco vas objednali az na september 😕

lienka55
15. apr 2009

lenca objednali nas na jul,lebo su tam hrozne dlhe cakacie lehoty,maju vela roboty/pacientov/.
Ale mam si volat priebezne ci sa nahodou nieco neuvolni?Mohlo by sa,prosiiiiiiimmmmm!!!!!!!!!!

lulu723
15. apr 2009

Ahojte tak ja som poprala a urobila som tie rezy su vynikajuce uz sa tesim ako ma MM pochvali ak ich nestihnem z kamoskou zjest. 😀 teraz idem z malou na vzduch tak sa zatial majte pekny dnik vam zelam 😀

michaela2410
15. apr 2009

Tak som tu konecne, mam chvilu cas, kym pojdem deti ulozit, lebo obidvaja si zmysleli naraz, ze chcu kakat, nastastie, Lukas sa este mesti na nocnik, hoci tam uz nechce sediet. Nejako som ho presvedcila 😉
Po dlhom case som bola v praci a som strasne utahana. Ucila som dnes devat hodin, takze hlasivky to poriadne zacitili. 😖 A navyse som taka utahana, ze ked si predstavim, co este dne s vsetko musim spravit, vobec sa mi nechce. 😔 Tusim zaspim postojacky.
Uz ma volaju, tak musim koncit.Majte sa krasne! 🙂

janette4
15. apr 2009

lulu,hej máme.malý ej v ňom ohromne spokojný.Škoda, nestretla som ťa,my sme dnes išli až neskôr,až pred 4tou.

lôienka, včera som sa spoznala s yamahou, stretla som ju aj s maminou,tak som sa jej prihovorila.aj dneska sme sa stretli, malá je hrozne zlatunká.a Evka je fajn.

Ja idem zajtra k našim do MEsta,lebo v piatok ráno ideme na nákupy do maďarska.Snáď si trochu oddýchnem, zostaneme asi až do nedele.

natsa
15. apr 2009

Tu máte dalšiu inšpiráciu aj tento je velmi dobrý:
Jahodový zákusok
Cesto:4 vajcia,2dcl vody,2dcl oleja,250g kr.cukru,4 pol.lyžice kakaa,250g hl.múky,1/2kyp.prášku
Plnka:1 jahod.kompot,2 pol.lyžice maizeny,250g masla,200g cukru
Postup:upečieme piškot.cesto z uvedených surovín
Plnka:šťavu z jahôd zmiešame z maizenov a uvaríme do zhustnutia,maslo vymiešame z cukrom,pridáme vychladnutý puding a jahody(puding a maslo musí mať rovnakú teplotu) a vymiešame z mixérom (aby boli jahody rozmixované).Natrieme na cesto a na vrch dáme čok.polevu.

janette4
15. apr 2009

natsa, mňam 😝

rikarr
16. apr 2009

aojtzeeee

nestíham vôôbec čítať tak vás aspon pozdravím, musím niekedy večer nájsť čas a počítať trocha .....

čo je to majzena?????????????? 😕 ale vyzerá mňam teda napísané je to už mňam.....ja dnes skúsim lambáda rezy držte palce

mary3
16. apr 2009

Ahojte maminy...
Náš Lukáško "číta" letáky tak mám chvílu čas.... včera som s ním bola na pošte ale tak vymýšlal, stále lozil po tom múriku pri pošte a keď som ho dávala dole strašne kričal, som myslela že sa odtiaľ ani nedostaneme....
Ešte chcem skočiť do mesta ale musím počkať na maminu aby malého postrážila, lebo s ním sa ťažko nakupuje...
Pekný dník...

lienka55
16. apr 2009

Pekny den vsetkym,
my uz mame navarene,perieme,bola som v obchode a chceme ist von. 🙂 Na bicykli.Uz nemame horucku/klop klop na hlavu/,ale este dnes budem volat dr. o vysledky mocu.Tak uvidime co to bolo? 😝

janette tak mas aspon novu kamosku,super!!!! 😉

rikarr
16. apr 2009

ja už mám lambáda rezy hotové ---vyzerajú mňam .....možno urobím aj ten jahodový čo ste pridali ...ale asi s broskynami - jahody nemám kúpené.

ja som minulý týždeň robila tento :

Karamelový zákusok

400 g polohrubej múky Karamel: 300 g cukru
300 g cukru 2 dl studenej vody
5 vajec 1 zlatý klas
prášok do pečiva 2 dl vody
trocha vody a oleja maslo, žĺtok

Postup: Cukor vymiešame so žĺtkami, pridáme trochu vody a oleja, múku, prášok do pečiva a sneh z bielkov. Zľahka premiešame a upečieme. Upečené piškótové cesto zrolujeme a necháme vychladnúť. Cukor rozpálime na karamel, pridáme studenú vodu a za stáleho miešania varíme ďalej. V hrnčeku rozmiešame zlatý klas v 2 dl vody a pridáme do karamelu. Zmes rozvaríme a keď zhustne a zvláčnie, tak ju odstavíme. V ďalšom hrnčeku rozmiešame maslo so žĺtkom. Studený karamel pridáme do masla so žĺtkom, rozmiešame a natierame na stuhnuté piškótové cesto, zrolujeme a necháme stuhnúť.

rikarr
16. apr 2009

ooooo nejak to zblbo ...ešte raz

Karamelový zákusok

cesto: 400g polohrubej múky,300g cukru,5 vajec,prášok do pečiva,trocha vody a oleja

plnka: 300g cukru,2dcl studenej vody,1zlatý klas,2dcl vody,maslo, žltok

Postup: Cukor vymiešame so žĺtkami, pridáme trochu vody a oleja, múku, prášok do pečiva a sneh z bielkov. Zľahka premiešame a upečieme. Upečené piškótové cesto zrolujeme a necháme vychladnúť. Cukor rozpálime na karamel, pridáme studenú vodu a za stáleho miešania varíme ďalej. V hrnčeku rozmiešame zlatý klas v 2 dl vody a pridáme do karamelu. Zmes rozvaríme a keď zhustne a zvláčnie, tak ju odstavíme. V ďalšom hrnčeku rozmiešame maslo so žĺtkom. Studený karamel pridáme do masla so žĺtkom, rozmiešame a natierame na stuhnuté piškótové cesto, zrolujeme a necháme stuhnúť.

rikarr
16. apr 2009

natsaaaaaa
mám dotaz, može sa ten jahodový robiť aj do tortovej formy?????

natsa
16. apr 2009

Rikarr skús neviem aku máš velku formu je to rozpis na obyčajny plech
maizena je kukuričný alebo zem.škrob lepšie povedané Gustin.
Karamelový vyskúšam.
Dnes má náš malý presne pol.roka tak sme mu kúpily velkú plišovú kečenu je vedšia ako on 😵

michaela2410
16. apr 2009

Tak blahozelam k polrociu. 😀

mary3
16. apr 2009

Natsa, všetko najlepšie k 6.mesiačikom Danielkovi....

Ja som práve doskladala novú skriňu, čo sme si kúpili, najprv som myslela, že ma pritom porazí, ja som taký technický antitalent ale teraz keď je hotová sa z nej vytešujem 🙂

natsa
17. apr 2009

Dobré ránko dnes sme mali ist do zoo,nejdeme nikde-bude prsať,mali sme íst včera,no mm si zmyslel,že umyje auto.Robila som včera večer faširky z ov.vločiek na dnes a oni sa všetky pojedli tak budem dnes prirábať.ešte ked som ich robila tak mm nezabudol podotknúť ironicky,"že to sa zas najem" 🙄