Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

natsa
20. jún 2010

miška to som bola ja Natsa

moncika15
20. jún 2010

zacina to byt zaujimave 😀

dada78
20. jún 2010

@lulu723 čo si písala o tej MY pôrodnici,že iba za sklom vidí rodina bábo, tak mne sa práve toto páči, veď to malé je ešte len pár dní, resp.hodín na svete a už sa aj tak musí vystavovať toľkým ľuďom a to nehovorím aj koľkým bacilom 😕 Do pôrodnice sa dostaneš aj výťahom, tým veľkým, ale to by si musela ísť na Gynek.oddelenie, ale určite tehuľke by to uznali. Tá návštevná miestosť no hrúza, to máš pravdu, tri otrhané lavičky, ale v časoch,keď neni veľa mamín, dovolia sestričky aj v jedálenskej časti posedieť s tatinom 😉
@jarabicka tuším sme sa videli na jarmoku,nie ?
@lienka55 čo tu bol teraz naposledy na koňovi rozruch okolo baby, čo mala veľa nickov, a vymýšľala si príbehy o deťoch čo jej zomreli a čo čakala,veľa báb z nášho termínu si pomazali albumy alebo zamkli. Ja nepridávam nové fotky, veď koho chcem mám na FB. Niektorí sú fakt divní 🙄

lienka55
20. jún 2010

@dada78 ved asi to necham tak.nestiham to aj tak citat. 😉

natsa
20. jún 2010

No to ste ma šokovali,asi som naivná že si myslím že sem chodia len maminy,ktoré bud poradia alebo ak maju spoločný problem.Nechápem ako môžu byt ludia takí zlí že čitaju a nuchaju problemy iných a su štastný z toho že je tiež niekto neštastný.popravde mna by ani nenapadlo čuchat a nurat,hrdost a čas mi to nedovolí.

lulu723
21. jún 2010

dadka ta baba bola zakladatelkou nasej temy septembrove babetka tak teraz sme radsej v sukromnej a je nam tam fajn 😉 inac dost vela fotiek pokradla z albumov a co mala dieta tak sa obsolutne na nu nepodobalo a este nam tvrdila,ze jej zomrel brat pri autonehode a jeho zena sa zblaznila tak si zobrala do opatery 5 rocnu dcerku a vobec sa nepodobala do rodiny.a to nasa Sabinka ked urobi nejaky uskrn tak sa bud podoba na sestru Simonku,alebo na nasu Eriku 😀

dada78
21. jún 2010

@lulu723 aj my sme ju mali v júnovkách 2009 a preto sme si urobili novú tému, ja som ju mala aj na FB 😠 ešteže to admini odhalili, nechápem ju, fakt nech sa blázni na pokeci alebo tak, ale na koňovi sa stretávajú maminy čo si radia, posťažujú sa a tak, ale aby sem chodila puberťáčka 😠 v téme zomrelo mi dieťa si vymyslela taký príbeh,že by reval aj tvrďas, vraj ju znásilnili a z toho mala dievčatko, potom boli s priateľom na dovolenke a tam mala autonehodu,vrazili do nich a malú v autosedačke zabilo, im sa nič nestalo a také krásne fotky dievčatka, fakt sme ju všetky ľutovali a ona si to vymyslela, vraj sa pôjde liečiť, veru potrebuje to 🙄

dada78
21. jún 2010

@lulu723 a tiež sme si novú temu uzatvorenú spravili a dostanú sa tam len baby, ktoré idú na stretávku, čo budeme mať za 3 týždne a tie čo sa osobne poznáme, škoda pre nové, ale snáď sa už taká chorá nenájde

moncika15
21. jún 2010

@dada78 ja som s tou babou mala docinenie, v novembrovkach2010 si vymyslala ze ma 17rokov a boji sa rodicov...... ale bola nam podozriva od zaciatku lenze co sme mali robit prijali sme ju medzi seba 😅 spravili sme si sukromnu temu a pustime do nej iba dobre preverenu babu 😎

lulu723
21. jún 2010

no baby tak som dosla z poradne a malinke ma okolo 1200g co zodpoveda 28tt takze asi ozaj pojdem do porodky okolo toho 10.septembra.inac je otocene KP stale a povedal,ze sa mozno otoci o com ja pochybujem,lebo takto to bolo aj pri Erike a absolutne sa jej nechcelo otocit tak uvidime co bude o 4tyzdne.aj mi brali krv na protilatky a na dalsiu poradnu idem 26.7. a hned rano na lacno a budu mi brat zase kopu krvi a potom sa mam objednat aj na prietoky.priemer hlavicky ma 71mm.
krpata teraz zaspala no a ja pojdem o 13 rychlo na postu pre kosielky co mi dosly a potom pojdem driemat z malu este na chvilku.strasne vonku fuka a je zima a mi uz mame radiatory vypate tak sme naobliekani,aby sme neprechladli 😒

janette4
21. jún 2010

Ahojte.my sme boli od včera u našich,lebo sme boli na pohotovosti-u malého som mala podozrenie na kiahne.hrozne som sa zľakla,ak by sa to potvrdilo,aby som ich nedostala aj ja.na pohotovosti bol dr.Ulahel 😝 u mňa teda žiadny doktor,to môžem mať diplom aj ja.dal mu len fenistil kvapky a povedal,že to nedokáže posúdiť,čiže ani potvrdiť ani vyvrátiť.dnes som s ním radšej išla aj nášmu dr.,lebo,čo mal včera malé pupienko do rána sa radikálne zmenilo a ráno som mu našla jedno nové..pozrel ho a povedal,že kiahňové to neni,skôr alergická reakcia na niečo,pravdepodobne ho poštípalo niečo infikované a robí mu to šarapatu.ak sa nič nezmení máme prísť v stredu na kontrolu,ak ráno bude mať horšie,príp.nové pupáky,máme hneď prísť. 😝

Čo sa tých tém týka,chodím väčšinou len sem,do júloviek a teraz do februároviek2011,ale tam väčšinou prečítam len dve strany dozadu,lebo oni za deň napíšu aj 20a na to nemám čas,ani prehľad.

K tej pôrodnici na MY:je pravda,že tá návštevka je úplne o ničom.keď som tam bola s Maťom a prišla nášteva aj 3mamičkám,nemali sme si ani kde sadnúť.väčšinou som dala malého sestričkám a išli sme von.a to ukazovanie:ja to schvaľujem.Podľa mňa nie je dôvod,aby 2dňové bábo pestovalo 10 pre neho cudzích ľudí,veď to dieťa nemá ešte žiadnu imunitu,nehovoriac o tom,že medzi toľkými ľudmi môže byť niekto chorý,príp,tam môže byť prievan,väčšina bábetiek má žltačku,takže aj tú takmer žiadnu imunitu majú oslabenú-.načo ho zbytočne vystavovať bacilom a chorobám,tých si užije potom doma dosť.

janette4
21. jún 2010

@lulu723 aj my sme už radiátory vypali,teraz tu máme 20,5st.navlečená som tu v teplej mikine.
veď bábinko sa ešte môže otočiť,ešte má na to nejaké 2mesiace.

Matúško včera vôbec nespal.Po ceste do MEsta prekonal krízu, u dr.sa úplne prebral,keď sme prišli k našim,najedol sa a išla so ho uložiť,ale stále vymýšľal.Najprv chcel plyšákov do postele,potom chcel cikať,potom čaj, potom chcel ham,potom zas cikať,potom zas čaj.po hodine som to vzdala,vysttriedal ma brat a išiel sa tam s ním blázniť.Večer bol už pol9 chvalabohu v posteli,ale hrozne zle spal,stále v spánku tak plačlivo stonal,o pol1 sa rozhodol,že on chce jest,tak sa v kuchyni napchával banánom,potom chcel spať v mojej posteli,tak som ho prekladala,lebo už som nemohla vydržať na jednej strane spať a veru potiahol až do pol9,ale celú noc na mňa vykrikoval.
teraz mi už pred 12zaspal,tak som zvedavá dokedy. 😝

lulu723
21. jún 2010

Zanka ani ja som malu nenosila na chodbu,lebo aj tak bola na novorodeneckom,ale ked na druhy den prisiel moj,sestra a tato tak som sa opytala ci im ju mozem ukazat a povedali,ze ano tak uz som aj stradovala z tym vozikom.ukazala som im j trosku si j ponosili a hned som ju odviezla naspät na novorodenecke.to az ked som ju mala po tyzdni na izbe az potom som normalne snu isla do cakarne medzi ludi kde vsetci ukazovali babetka.chapem,ze to este nema dobre vyvynutu imunitu a moze hocico dostat,ale co potom tie mamicky v Anglicku a v inych krajinach co uz na 2 den po porode su doma z babatkami? 😕

a kupila som babatku postolky,supravu na odchod z nemocky a mini ciapocku cislo,ze 34 😀 Erika mala 32 a pliecka 34 😀

janette4
21. jún 2010

@lulu723 a to koľko si tam bola s malou,keď po týždni si s ňou išla do čakárne.na MY púšťajú na 4tý deň od pôrodu,ak nie sú nejaké komplikácie.

baby,čo ste rodili,alebo chodíte do TN,ako je to tam so sonom?treba sa tam objednávať,alebo majú určený nejaký deň,kedy ho robia?Myslím,to,čo sa chodí v 10,20 a30tt.

lulu723
21. jún 2010

Zanka a to nasa krpata normalne vcera dostala take nervy,ze sa prastila na zem a skriekala jak vlha potom revala a ja z Mirom som na nu pozerala,ze co robi a smiali sme sa na nej co ju este viac roznervacilo mi sme si ju nevsimali potom objavila pet shopov v policke odrazu ju vsetka zlost presla a uz sa pekne hrala no normalne z nej nechapem.aj som ju raz chcela objat nech prestane sa rozculovat,ale to ma pokusala tak ju necham takto vynervacit a je spokojna,ale strasne ostala zla ☹
a normalne mi kradne paplon a podusku tam sa zakutre a spi jak v bavlnke krizom cez celu postel.nastastie spi dobre,ale vcera zo spanku zacala plakat tak som ju tisila to zacala este viac az ked som zhukla,ze nech prestane revat ostalo ticho 😝

janette4
21. jún 2010

@lulu723 ja som minulý týždeň požičiavala kamarátke nejaké vecičky pre bábo,lebo staršie dieťa mala v jeseni a toto malinké na jar,aby nemusela všetko kupovať.som sa smiala,že aké miniatúrne,ani sa mi nechce veriť,že to Maťo nosil.Ten mi pri tom pomáhal,a keď som mu ukázala,aké je to maličké,že to nosil,keď bol miminko,tak povedal,že to je mimi a ukladal mi to na brucho.no na zožratie bol 😀

lulu723
21. jún 2010

Zanka sak ja som bola po cisarskom tak preto som ju mala az po tyzdni a na 9 den nas konecne pustili domov.sa im nezdalo,ze pomalicky pribera.a tiez pustaju na 4 den.
a na sono sa tam chodi len v 20tt a na 3D a na prietoky a neni to v nemocke,ale vedla nej vola sa to Cegys a doktor ti da papier,aby si sa objednala na vysetrenie tak si zavolas väcsinou ti zoberu telefon po 13 hod.a oni uz ti povedia kedy mas prist a o kolkej ja som bola vzdy poobede,aby aj manzel mohol ist somnou 😉

lulu723
21. jún 2010

jeeej chutny bol Matusko.to nasa ked jej ukazeme fotku kde je ona tak sa jej spytame,ze kto je tam a ona hned,ze JA a potom povie BABO ako,ze ona je este babo 😀 a vcera jak mala tie nervy tak sme boli u nasich a cosi jej robili na protiven a ona jak mala nervy tak zhukla NECHAJ MA tak sa tam vsetci smiali,ze jaka je z nej uz bosorka 😀 no idem na tu postu.a driemat z Erikou tak potom sa sem este zastavim zatial papa 😉

dada78
21. jún 2010

@janette4 aj Maťko spal dnes nejako nervozne, to bude asi aj počasím 😒 kosa ako keby ani prvý letný deň nebol 😠
Nech tie pupáky Matúškovi rýchlo zmiznú
@lulu723 osobne som rada,že na SK sú detičky tých 96hod v nemocnici, v Mame a ja alebo v Dieťati bol článok, čo sa všetko počas tých hodín sleduje, rozoberali aké sú nástrahy pôrodov doma - mňa by teda na to nikto nenahovoril, najspokojnejšia som bola,keď ma po poradni rovno nechali v pôrodnici a nemusela som sa báť,či stihnem prísť načas 😅

lienka55
21. jún 2010

Ahojte,

@lulu723 ,@janette4 , ale ste sa rozpisali tehulky,vediete dialog. 😀
Ja som dnes bola v byvalej praci sa popytat co a ako keby som chcela nastupit do prace,ved uz sa mi to blizi,a nerada si to nechavam na poslednu chvilku.To uz k vam ani nebudem moct prispievat,ked nebudem na MD. 😉
@janette4 a Matko uz vie ze cakate baby a aj svokrovci???Co na to???

lienka55
21. jún 2010

a co sa tyka este tych vymymslenych pribehov,tak ja si nevymyslam,len sa chcem ochranit pred zvedavcami. 😉

moncika15
21. jún 2010

😕 kolko ste toho popisali. ja tu sedim cele doobedie a nikde nikoho a naraz vas nemozem docitat 😀
ja idem do CEGYSu nabyduci pondelok na morfo a hned sa objednam na 3D 🙂

idem si hodit slofika bo som sa napraskala melona a ledva fucim 😅

dada78
21. jún 2010

@janette4 chceš vyskúšať TN pôrodnicu ?

janette4
21. jún 2010

@dada78 áno chcem,z MYskej mám trochu traumu a nerada by som si to zopakovala, 😝

@lienka55 a prečo by si nemohla prispievať,keď už nebudeš na materskej? 😉 tak sa treba pekne o tú materskú postarať 😀 🙂

@moncika15 melon milujem.fičala som na ňom pri Maťovi aj teraz.ešte že som vystihla zase sezonu 😀

lienka55
21. jún 2010

@janette4 ved ja som len srandovala,ale ked nastupim do roboty tak uz nebudem mat toho casu tolko ako teraz.Tak dufam,ze sa podari aj dalsia. 😉

janette4
21. jún 2010

@lienka55 veĎ ja viem.budeme držať palčeky. 😉

rikarr
21. jún 2010

čaute mamuše 😀

vitam aj ja novu maminu...baby ti už asi pisali čo a ako na tvoje otazky....ja som bola s oboma v TN a bola som maxi spokojná a lekara ak si zaplatiš tak maš svojho,kt sa bude aj sledovať a ak nie tak kto ma službu ten ta odrodí...teraz naposledy som natrafila na primara a bol fajn ale aj PN je vraj dobrá....

no baby čo? korunky vyfučali cezjarmok z penaženky? bože my sme boli v sobotu ale to teda bolo..najprv prvé kolo kolotočov všetkych jej veku dostupných,potom že sa ideme najesť...to spustila hukot jak fras 😀 😀 😀 😀 no sirena bola malo oprpti nej-----ak ste videli malé uhučané blondavé decko a pri nom smejucich sa rodičov s autosedačkou namiesto kočika-to sme boli my 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ale potom teda prestala a počkala kym sa najeme a zas sme museli na kolotoče isť,potom spustila hukot lebo vlačik už zakryli 🙄 tak sme šli na ten druhý a potom sme ju nejako nalakali domov už ........ešte jej teta nejaká dala vrtulku takú velkú tak bola štastná lebo balony už neboli.........prihodila by som aj foto ale mam ho mm v mobile ............

a čo ste to pisali o akej babe?ja nič neviem.....chodim len sem ..chodila som do kaviarne ešte ale to som zavrhla lebo nestiham...a ešte mam 3 temičky na rodinke ale to sa da v pohodke stihať a FB ale to len preletim ked decká neotravujú..........

no a musim letieť lebo maly chytá nervy zas 🙄

čo to stretko?

lulu723
21. jún 2010

Zanka a to z coho si mala traumu? 😕

Erika moja kamoska bola omrknut porodky a ked zbadala PN tak povedala,ze otras,ze tam by nikdy nerodila,ze tam maju kozy hned vedla seba 2 a veru si nevie predstavit ako by tam rodila a este hned vedla nejaka druha sak to tam je jak na hlavu postavene takze u nej jednoznacne zvitazila Trencanska porodka.

stretko asi tento tyzden nie,lebo hlasia stale zimu a prsanie a do toho este ten hnusny vietor. 🙄

kurnik asi poviem pojmu nech zapne este radiatory aspon na 21 stupnov sak tu mrzneme z Eriku co je tu len 19 stupnov ☹

rikarr
21. jún 2010

my mame doma 23 😎

no ja som vždy premyšlala iba nad TN kedže ma najlepšie vybavené novorodenecké aj JISKU. ked som tam bola s malym boli tam 3 babatká kt. aj tak museli previesť aj s maminami k nim lebo tam kde rodili sa o ne nevedeli dostatočne postarať.

bud. tyžden budem v stredu v meste, rano behnem maleho zaočkovať a potom mame cely den frai...tak ak by bolo pekne mohli by sme to dať na tu stredu..konečne by som vas rada videla,šak si vas už ani nepamätám 🤐

natsa
21. jún 2010

Ahojte,no akosi ste sa rozpísali len som to tak vrýchlosti prečitala.Normálne tehulkám závidím,ja z polovičiakom nevediem žiadnu debatu o tom.ved načo ved vie že chcem dalšie.Pochybujem že by sa nám to podarilo bez doktora,aj by som išla zasa da Tn aby mi trocha pripomohly,no neviem či tam polovičiaka už dostanem.
Leni aj nastupuješ do práce?nebude ti smutno za matersku?alebo pojdeš troška neskor?